Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

HOKEJ

Extraliga juniorov - štvrťfinále play off
Keby niekto tvrdil, že domáce prostredie je v play off niekedy skôr príťažou, tak v prvých zápasoch štvrťfinále play off juniorov to platilo iba o dvojici Skalica - Slovan. Skaličanov postihol akýsi herný kŕč, z ktorého sa dostali vždy iba na niekoľko minút potom, keď sa im podarilo dať gól (na 1:1, na 2:3 a 3:4). Boli to ale krátke úseky, kedy „bruslili“, hrali kombinačne, rýchlo a mali šance. Inak ale ich výkon bol akýsi mdlý a určite ovplyvnený nepísaným pravidlom play off - na domácom ľade musíš!
Góly hostí neboli po pekných kombinačných kúskoch - boli z kategórie zlepených, ale do skalickej siete ich padlo o jeden viac a to bolo podstatné - nie napríklad pomer striel, ktorý bol 42:25!! Zeleno-bieli pôsobili akosi unavene a povestnú hernú iskru u nich akosi nebolo vidieť.

Skryť Vypnúť reklamu

1. zápas Skalica - Slovan 3:4, stav série 0:1
Skalica - Slovan
3:4 (0:1, 1:2, 2:1)
Gólový film: 14. Bielik - 0:1, 29. Škápik - 1:1, 37. Just - 1:2, 40. Pék - 1:3, 47. E. Novák - 2:3, 49. Just - 2:4, 56. Chylo - 3:4.
Pred 300 divákmi rozhodovali Lokšík, Bundil, Nosek, del. I. Beneš. Vylúčení 6:7 na 2 min., presilovky 1:0, oslabenia 0:0. Strely na bránu 42:25. Stav série 0:1.
Skalica: Kotvan - Škápik, Chocholáček, Klučár, Pekar, Greň, Javorek, Vintr, Drábek - Chylo, Koštuřík, E. Novák, Grman, Palkovič, Oremus, Penák, J. Rehuš, Štepán, Michálek, Vámoš, Mikušovič.
Napriek tomu, že skalickí juniori doslova prestrieľali svojho súpera, odchádzali z ľadu so sklonenými hlavami. Mladí Slovanisti dokázali z omnoho menej striel prekonať Kotvana štyrikrát a pred sobotnou odvetou na Tehelnom poli si vytvorili slušnú východiskovú pozíciu. Domáci ani raz v tomto stretnutí nevyhrávali, stále museli len doťahovať.
Po vyrovnávajúcom góle Ľubomíra Škápika z presilovky na 1:1 sa zdalo, že by mohli prísť aj ďalšie góly do siete hosťujúceho Mačeka. Záver druhej tretiny však vyšiel nad očakávanie Slovanu, keď po druhom góle Justa zvyšoval na 1:3 Pék tesne pred sirénou.
Po druhom znížení Erika Nováka na 2:3 prišla však za dve minúty kontra z hokejky hráča z kádra A - mužstva Slovana Robina Justa (svojimi gólmi vyradil z play off 1. ligy aj Senicu, ako hosťujúci hráč v Ružinove) a gól Martina Chyla na 3:4 bol kozmetickou úpravou. Šanca na vyrovnanie sa naskytla v 57. min. pri vylúčení hosťujúceho hráča. Presilovku však „ukončil“ faulom E. Novák. Zo zúfalého náporu domáci už nič nevyťažili.

Skryť Vypnúť reklamu

2. zápas Slovan -Skalica 4:5 p. p., stav série 1:1
Skalica - Slovan
4:5 p. p. (2:1, 2:2, 0:1 - 0:1)
Gólový film: 2. Oremus - 0:1, 10. Pék - 1:1, 12. Rusnák - 2:1, 22. Oremus - 2:2, 24. Bezák - 3:2, 31. Šatka - 4:2, 35. Mikušovič - 4:3, 57. Javorek - 4:4, 66. E. Novák - 4:5.
Pred 310 divákmi rozhodovali Krist - Valenta, Princ, del. Okoličány. Vylúčení 6:7 na 2 min., presilovky 1:0, oslabenia 0:0. Strely na bránu 30:32. Stav série 1:1.
Skalickí juniori mali „nôž a krku“. Ak chceli myslieť na vysnívané medaily aj naďalej, museli v sobotu na Slovane vyhrať. Rýchlo sa síce ujali vedenia gólom Mateja Oremusa, no postupne sa až do dvojgólového vedenia dostal Slovan a keď v polovici zápasu zvýšil Šatka na 4:2, nevyzeralo to so Záhorákmi ružovo. Padajúcu bojovú zástavu zdvihol v 35. min. kapitán Marek Mikušovič gólom na 4:3 a v 57. min. zachránil situáciu vyrovnávajúcim gólom Justín Javorek - 4:4. V predĺžení mnoho striel na brankárov nešlo, pretože obe družstvá hrali v obrane opatrne. V 66. min. vyšiel hosťom protiútok a Erik Novák vrátil sériu na rozhodujúci zápas do Skalice.

Skryť Vypnúť reklamu

Skalická juniorka v hre o medaily
Marek Mikušovič
Ako pre teba vyznel posledný zápas s A - čkom v Košiciach?
Moc som toho nenahral, ale bola tam dobrá atmosféra, bolo tam veľa divákov, priamy prenos, tak skúsenosť.
Aké odhodlanie sršalo z hráčov skalického áčka?
Práve tam bola taká atmosféra, že nebolo to až také ako doma, tá túžba po víťazstve a tým sa odvíjal aj celý zápas. Preto sme možno aj prehrali.
V čom vás predčili Košičania?
Košičania si lepšie dávali puky, boli rýchlejší, v osobných súbojoch silnejší, to rozhodovalo.
Pre teba sezóna ešte nekončí, s juniorkou to máte rozohraté dobre, takže tam ako?
S juniorkou chceme dosiahnuť minimálne medailu, pretože to je moja posledná sezóna v juniorke a prial by som si niečo dosiahol ako kapitán.
Ktorého zo súperov by si si prial?
Veľmi to nesledujeme, nevyberám si, je nám to jedno.
Ako budete musieť zabojovať tu ako tím?
Ako celú sezónu. Akurát, doma síce vyhrávame, ale musíme vylepšiť aj zápasy na súperovom ľade.
Čo bude dôležité na domácom ľade? Budete potrebovať aj podporu divákov?
Samozrejme že diváci by nám mali pomôcť, tak ako aj minulý rok, keď sme hrali play – off s juniorkou.
Čo by si sľúbil za skalickú juniorskú kabínu svojim fanúšikom?
Že urobíme maximum pre to, aby sme vytúženú medailu získali.


Zdenko Kotvan
Košice ťa v A - mužstve dobre preverili, odohral si, dá sa povedať, svoj najdôležitejší zápas, keď si vychytal víťazstvo. Bol si aj na tom zápase piatom, čiže ak by si to mohol porovnať, aký bol ten posledný duel v Košiciach?
Dá sa povedať, že Košice vedeli o čo im ide a zahrali naozaj skvele. Majú veľmi silný káder, preniesli to aj na ľad, čiže bolo to dosť ťažké a myslím si, že Košice boli lepším tímom. 5:1 hovorí za všetko.
Ty si odchytal tri zápasy, s akými dojmami?
Dva celé a jeden jednu tretinu. Bolo to také trošku ..., také ťažké som to cítil, lebo už to je play – off a snažil som sa podať čo najlepší výkon, čo som mohol. Myslím si, že prvý zápas, čo som odchytal celý, bol dobrý, druhý taký priemer, taká spokojnosť zhruba.
A ten tvoj zápas, ktorý sa nazýva takým tvojím najväčším zápasom kariéry, k tomu by si čo povedal, ako si to ustál?
Myslím si, že v ten deň na čo som siahol mi vyšlo. Košičania dlho nevedeli nájsť nejaký ten recept. Bol to výborný zápas. Zatiaľ najlepší v mojej kariére.
Čo ti dala táto sezóna so skalickým áčkom?
Dá sa povedať, že veľa. Myslím, že to už je v Skalici vrchol trénovať a byť v áčku, čiže som len rád a určite mi to dalo veľa.
Čo si sľubuješ od tej ďalšej sezóny?
Ja dúfam len, že budem pokračovať v takýchto podobných výkonoch a že budem držať chalanov v juniorke a dúfam, že to bude len minimálne také ako tento rok.
Vás teraz v juniorke čakajú boje v play – off, mal by si byť oporou, pilierom, ak pomýšľate na tie méty najvyššie. Aké sú teda tie tvoje méty?
Na play – off sa musíme dobre pripraviť. Cieľ je postúpiť minimálne cez prvé kolo a tam už sa musíme snažiť dôjsť čo najďalej. Tam už budú rozhodovať aj maličkosti, ďalej už snáď budeme istejší.
Ako sa budeš ty koncentrovať na tieto dôležité zápasy?
Ja sa budem snažiť dobre trénovať. Spraviť takú tú psychickú pohodu a budem sa to snažiť preniesť aj na tie zápasy, aby to bolo dobré a aby sme uhrali čo najlepší výsledok.
A ako musíte šlapať ako tím?
Myslím, že musíme byť hlavne partia, musíme sa zomknúť a ísť jednoznačne za svojím cieľom.
A smerom k skalickým tribúnam? Lebo aj juniorku vždy povzbudzovali v bojoch play – off fanúšikovia, čo by si odkázal tam?
Ja dúfam, že dôjdu aspoň v takom počte ako minulý rok počas play - off. Sú fantastickí, povzbudzujú nás, tlieskajú, čiže budem rád, ak prídu v takom hojnom počte ako tomu bolo vlani.
Takže tvojím želaním je?
Postúpiť čo najďalej a podať čo najlepšie výsledky pre nás.

Ľubomír Škápik
Ostrohy si získaval aj v skalickom áčku, čo ti táto sezóna s áčkarmi dala?
Ja som v A - mužstve nezačal od začiatku sezóny. Počas sezóny sa v áčku káder dosť zmenil, vyhodili sa niektorí hráči a potom prišiel aj tréner Oremus, vsadil na mladý tím, dostal som aj šancu. Bola to pre mňa obrovská skúsenosť. Určite mi to pomohlo aj vo výkonnosti a dúfam, že ešte mi to teraz pomôže.
Ty si hral posledný zápas v Košiciach, ako bol on zvládnuteľný, ako ste hrali?
My sme išli do zápasu, že sa chceme určite vrátiť pred skalických fanúšikov, ktorí sú fantastickí a chceli sme vyhrať, no začiatok nám nevyšiel, dostali sme hneď gól a Košice sú už také skúsené mužstvo, že to udržali a ešte dali nejaké góly. Boli lepší a gratulujem im.
Tomu skalickému fanúšikovi to ale ešte stále môžete vrátiť tým, že zabojujete s juniorkou.
Určite. V poslednom zápase juniorky v základnej časti sme išli vyhrať alebo remizovať, aby sme začínali play – off doma, čo sa nám podarilo (Skalica - Košice 1:1) a teraz čakáme na súpera. Skúsime aspoň cez to prvé kolo prejsť a potom uvidíme.“
Atmosféra v kabíne, ktorú by ste chceli preniesť na bojovný ľad, je aká?
Vyburcujeme sa pred každým zápasom, aj počas prestávok a ideme do toho.
Máš už dve sezóny s juniorkou play – off odohraté, čo budú také dôležité momenty v zápasoch play – off?
Určite hrať so zabezpečenej obrany a kto dá prvý gól, bude hore. Skúsime.
Ako sa ti darí v juniorke? Si najproduktívnejší obranca celej súťaže.
Ja mám zatiaľ najlepšiu sezónu, ktorú som zažil a som tomu rád. Ale ako som už hovoril predtým, nie je to iba moja zásluha, ale mužstva a päťky.
S kým sa ti dobre hrá v obrane?
Ja teraz hrám s Peťom Drábkom v obrane a myslím, že sme sa už našli a rozumieme si a vieme čo, keď jeden ide dopredu, druhý zostane, tak rozumne.
Máš aj také útočné chúťky, preto si vlastne aj taký produktívny. Útočníci ťa púšťajú dopredu?
Oni už vedia, že keď ja idem dopredu, že musí ísť niekto dozadu. Mám rád útočné chúťky.
Pred zápasom máš aké pocity? Cítiš už, že ako to môže dopadnúť?
Tak to sa nedá povedať, záleží od vývoja zápasu, ale ideme do každého vyhrať.
A to tvoje prianie do zápasov play – off juniorky?
Záleží ten prvý zápas. Keď zvládneme prvý zápas doma, tak budeme pod psychickou výhodou a dúfam, že to zvládneme.
A čo by si rád ako pozvánku dal skalickým divákom?
Určite, že chceme postúpiť a hrať o medaily. Myslím, že je to dosť veľká pozvánka. MonikaKušnierová

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 2. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 3. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 4. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 5. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 6. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 7. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 9. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 10. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
 1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
 2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
 3. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
 4. Svet môžeme zlepšiť dobrými skutkami
 5. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 6. Najnovšie technológie a inovácie na Gemeri? Normálka
 7. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 8. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
 9. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 10. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 1. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 18 139
 2. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 13 544
 3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 13 143
 4. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 12 937
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 125
 6. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 11 581
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 10 742
 8. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 891
 9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 751
 10. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 9 716
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Záhorie - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Záhorie

Polícia naďalej kontroluje dodržiavanie opatrení

Občanov žiada, aby sa nariadenia nesnažili obchádzať a aby nevymýšľali spôsoby, ako sa reštrikciám vyhnúť.

Policajná kontrola ľudí, ktorí mali byť v karanténe.

Kino v Malackách dostane novú strechu

Oprava bude stáť 49 755 eur a financovaná bude z mestského rozpočtu.

Kino Záhoran.

Na Slovensku pribudlo 2890 nakazených novým koronavírusom

V súvislosti s novým koronavírusom pribudlo 25 úmrtí, celkový počet úmrtí na ochorenie COVID-19 na Slovensku stúpol na 159.

Ilustračné foto.
Predlžujeme akciu o 24h

Ak nemôžete za novinami, noviny prídu k vám. Dnes to máte s 50% zľavou na celý rok

Akcia platí pre nových aj existujúcich predplatiteľov, ktorí si ho predĺžia.

Táto akcia platí len 24 hodín a nebude sa opakovať.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Koronavírus na Orave: V piatok zachytili takmer 1 700 pozitívnych (minúta po minúte)

Na Orave sa začala pilotná časť celoplošného testovania na Covid-19.

TMR zatvára strediská Jasná a Vysoké Tatry

V prípade priaznivého vývoja situácie na Slovensku by mohli znova otvoriť 6. novembra.

Na Liptove pribudol v piatok dosiaľ najvyšší počet infikovaných

Situácia sa začína zhoršovať už aj v okrese Ružomberok.

Už ste čítali?