Piatok, 25. jún, 2021 | Meniny má TadeášKrížovkyKrížovky

H o k e j

Ukončenie sezóny so zdvihnutou hlavou

5. zápas Košice - Skalica 5:1, konečný stav série 4 :1
Košice - Skalica
5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Gólový film: 3. Šimurda - 1:0, 23. Gron - 2:0, 35. Šterbák - 3:0, 40. Višňovský (Sloboda, Šille) - 3:1, 43. Špilár - 4:1, 53. Dravecký - 5:1.
Pred 7095 divákmi rozhodovali D. Konc, Marušin - Gajan, Grečko. Vylúčení 9:10 na 2 min., Vlk (SK) 10 min. OT, presilovky 2:0, oslabenia 0:0. Konečný stav série 4:1.
Skalica: Hamerlík - Ivičič, Gula, Sloboda, Šille, Škadra, Vlk, Zajac, Škápik - Višňovský, Pašek, Šátek - Kocák, Školiak, Malík - F. Novák, Horský, Hollý - Hrnčirík, Mikušovič, Vaško, tréner Peter Oremus.
V úvodnej desaťminútovke piateho štvrťfinálového stretnutia sa skalickí hokejisti v Košiciach len bránili. Už v 1. min. musel Hamerlík zasahovať po strele Špeldu, Kontšek následne pálil vedľa. Dobrú príležitosť mal aj Bartoš a vzápätí Faith. V 3. min. Steel Aréna jasala po prvý raz, Šimurda sa v presilovke natlačil až pred skalického brankára a namieril presne do vinkľa - 1:0. Hneď po góle rozozvučal Pleva žŕdku hosťujúcej bránky. Potom v presilovke Hamerlík zázračne zachraňoval po vyloženej šanci Lipianskeho. Ďalšiu šancu mal v 8. min. Špilár, následne opäť Lipiansky a v tesnej blízkosti bol Gron, Hamerlík však držal svoj tím nad vodou. Košický tlak potom poľavil a v 1. tretine sa k slovu dostal aj domáci brankár Lipovský, ktorý kryl pohotovú strelu Vaška v 15. min.
Na začiatku druhej tretiny pri presilovke zneškodnil Lipovský pokus Višňovského, aby vzápätí v oslabení po prečíslení hľadal Kmiť medzeru medzi betónmi Hamerlíka. V 23. min. to bolo už 2:0, keď Košičania svojho súpera vyšachovali a Gron zakončoval do odkrytej bránky - 2:0. V polovici zápasu nepremenil sólový nájazd Kmiť a po ňom pomohla Skaličanom žŕdka po zakončení Grona. Skaličania nič nevymysleli pri 81 - sekundovej presilovke piatich proti trom. Naopak v 35. min. pri vylúčení Šilleho obdržali tretí gól, keď ukážkovo trafil Šterbák - 3:0. Vylepšiť skóre mohol Rudolf Huna po sólovom nájazde podobne ako v 38. min. Gron a v tej istej minúte aj Bartoš. Záhoráci prekonali Lipovského 22 sekúnd pre druhou sirénou, keď spoza hráča vypálil ich kapitán Tibor Višňovský - 3:1.
Košičania bez problémov kontrolovali vývoj a v 43. min. po Faithovom nájazde Špilár pohodlne doklepol puk do prázdnej bránky - 4:1. Potom pohrozil pred košickou bránkou v presilovke Višňovský, no Lipovský bol pozorný. Kontšek sa potom vyskytol zoči - voči Hamerlíkovi, ale nepresadil sa. S chuťou hrajúci domáci útočník Rudolf Huna našiel v 53. min. Draveckého a ten zakončil chladnokrvne na 5:1. Stopercentnú príležitosť spálil v 55. min. Vlk, ktorého na bránkovej čiare pri skalickej presilovke vychytal Lipovský. Zverenci trénera Jána Šterbáka sa tak stali po Dukle Trenčín druhým postupujúcim tímom do semifinále Slovnaft extraligy 2006/07.

Skryť Vypnúť reklamu

Povedali po zápase
Ján Šterbák, tréner Košíc: „Z pohľadu útoku sme boli veľmi aktívni, v obrane sme spravili minimum chýb. Na tento zápas sme sa pripravovali veľmi zodpovedne. Do Skalice máme veľmi ďaleko, cestovanie tam by nás stálo strašne veľa síl. Toho sme sa obávali, preto sme hráčov nabádali, aby sériu ukončili už doma.“
Peter Oremus, tréner Skalice: „Z piatich štvrťfinálových duelov to bolo tentoraz z našej strany menej kvalitné. Do zápasu sme išli s tým, že chceme sériu predĺžiť, ale v úvode sme sa ocitli pod veľkým tlakom. Vyššia kvalita Košíc sa prejavila. Domáci dnes vyhrali zaslúžene, klobúk dole pred ich výkonom. Košičanom držím palce.“

Zástanca hernej agresivity
HK 36 Skalica začala sezónu 2006/07 katastrofálne. Prvé body získala až v 6. kole s majstrovskou Žilinou po víťazstve 4:3, ale na dlhý čas boli aj posledné. V 8. kole utrpela vôbec najvyššiu prehru v sezóne zo všetkých mužstiev, v Martine prehrala 13:2. Po prehre doma v 12. kole s L. Mikulášom 1:4 prišlo dlho očakávané zemetrasenie v kádri i na trénerských postoch. Z tímu dostali výpoveď českí legionári, obranca Dostál a útočníci Fink, R. Hruška a Vala. Okrem nich vyradili z kádra aj T. Klementa a R. Sýkoru. Novým trénerom sa stal Peter Oremus, dovtedajší hlavný tréner Pavel Pazourek prešiel na post asistenta a asistent M. Klement zasa k juniorke. Z nej do áčka Oremus vytiahol Vaška, E. Nováka, Klučára, Hanku a Mikušoviča.
Po vašom nástupe na post hlavného trénera mohla Skalica o play-off iba snívať, nakoniec v ňom hrala. V súboji s Košicami to bolo maximum, na čo ste mali?
Podali sme v zápasoch dobré výkony, pekné by bolo, keby sme boli vyhrali druhý domáci súboj, aby sa séria ešte do Skalice vrátila. Myslím si však, že hráči vydali zo seba maximum, čo v nich momentálne je.
Po vašom príchodu k mužstvu vedenie klubu vtedy chcelo iba dôstojne dohrať súťaž. Aké ste mali vy predstavy?
Vtedy sme si žiadne ciele nedávali. V prvom rade bolo potrebné skĺbiť starších a mladších hráčov do pevného kolektívu, čo sa podarilo. Ako sme sa približovali k mužstvám nad nami, už sme si určité méty dávali.
Čo vniesli do mužstva mladíci, ktorých ste vytiahli z juniorky a ako výkonnostne podrástli?
Určite húževnatosť, bojovnosť a hernú agresivitu, čo je mladosti prirodzene dané. Niektorí sa šance chytili lepšie a zistili, že na extraligu seniorov majú, iní zasa vedia, že v tréningu musia pridať.
Pri analýze skalického zázraku ste povedali, že jedným z rozhodujúcich momentov obratu bol nový duch v kabíne. Akými psychologickými prostriedkami ste ho dosiahli?
Predovšetkým veľmi dobrou komunikáciou so staršími, ktorá prebiehala formou diskusií a otvorených výmien názorov. Všetci si však uvedomovali, že nadriadeným v kabíne som ja a plne to rešpektovali.
Od začiatku stíhacej jazdy za lepším umiestnením nemalo mužstvo nejakú dlhšiu krízu, aj keď sa nevyhlo výkyvom, najmä v poslednej šestine. Čomu ich možno pripísať?
Krízu, či väčší útlm mužstvo naozaj nemalo. Lenže postupom času sa na nás súperi už dôslednejšie pripravovali a aj u nás nastalo určité uspokojenie a v poslednej šestine sme naozaj mohli zabrať viac. Dosiahli sme však to, čo sme chceli - postup do play off.
Skalica sa v sezóne prezentovala kontaktným hokejom, najmä mladí hráči neváhali využiť každú situáciu na atakovanie protihráča. Je to štýl, ktorý je vlastný aj vám?
Určite. Som zástancom agresívneho napádania, neustáleho korčuľovania. Takýto štýl je zaujímavý aj pre diváka a s gólmi mu prinesie pekný zážitok.
Kto sa viac musel prispôsobovať štýlu? Mladí juniori, ktorých ste vytiahli, alebo starší hráči, ktorí zostali z pôvodného kádra?
Mladým je takýto štýl vlastný, takže tí sa ani nemuseli prispôsobovať. Som však rád, že si ho osvojili aj tí, ktorí boli hore v produktivite a ťahali mužstvo. Najmä oni prispeli k výsledku, aký Skalica dosiahla.
Do akej miery posilnili mužstvo príchody Kocáka a neskôr aj Pašeka a Vlka? Splnili to, čo ste od nich čakali?
Som rád, že sme ich získali. Kocák je vynikajúci hokejista a správny človek do kabíny. Vlado Vlk zase priniesol so sebou obrovské skúsenosti a navyše sú obaja Skaličania, čo bol tiež podstatný fakt. Dušan Pašek ma príjemne prekvapil, odviedol výbornú prácu.
Chcete aj v budúcej sezóne ísť cestou doplňovania mužstva vlastnými odchovancami, alebo sa budete po hráčoch obzerať aj inde?
Trend s vlastnými odchovancami sa nám osvedčil, doplnenie o mladých perspektívnych hráčov odinakiaľ by však bolo vhodné na to, aby sa zvýšila konkurencia v mužstve.

Skryť Vypnúť reklamu

Pre Reného Jarolína skončila sezóna vo februári
Po minulej sezóne, v ktorej bol René Jarolín najproduktívnejším hráčom HK 36 Skalica v Slovenskej hokejovej extralige, si to namieril tento hráč do hlavného mesta, do najslávnejšieho klubu v histórii Slovenska - do Slovana Bratislava. Využili sme prítomnosť Reného Jarolína v rodnom meste a požiadali sme ho, aby sa s našimi čitateľmi podelil o hokejovej sezóne 2006/07 z jeho pohľadu.
Aká bola Tvoja motivácia pri prestupe do Slovana?
V prvom rade som sa chcel presadiť do kádra Slovana. Bola to pre mňa výzva a zároveň aj česť, že som mohol v tomto mužstve hrať. Bola tu aj možnosť, že som bol viac na očiach zostavovateľom reprezentačného mužstva, hoci v reprezentácii som hrával už aj v Skalici.
Ako si vnímal skutočnosť, že zanedlho si bol pre Slovan nepotrebný a „posunuli“ Ťa do Popradu?
Ja som túto možnosť privítal, pretože v Slovane som sa nedostával na ľad tak často, ako som bol zvyknutý v Skalici. Hrával som v tretej, či štvrtej formácii a tie chodia na ľad zriedkavejšie. S účinkovaním v Slovane som nebol spokojný.
Naplnil Poprad Tvoje hokejové očakávanie?
Oproti Slovanu to bolo oveľa lepšie. Bol som častejšie na ľade a mal som aj väčšiu radosť z hry. V Poprade som spokojný a podľa zmluvy by som tam mal ostať ešte dva roky.
Práve tieto dve mužstvá sa postavili proti sebe aj v play off, no bez Tvojej účasti. Pre koho bilo viac tvoje hokejové srdce?
Samozrejme že pre Poprad. Veľmi ma mrzelo, že som do tohto súboja nemohol zasiahnuť. Začiatkom februára ma v stretnutí v Žiline trafil puk do ruky tak nešťastne, že mi zlomil kostičky v zápästí a odvtedy nemôžem hrať. Keďže sa zranili aj ďalší skúsení hráči, proti Slovanu hralo viac 17 i 16 - ročných hráčov, čo len Slovanu uľahčilo postup. V plnej sile by sme určite omnoho viac potrápili.
Sledoval si aj súboj Skalice proti Košiciam?
Videl som len zápasy v televízii. V prvom zápase sa určite podpísala pod ich výkon nervozita, no v ďalších troch hrali výborne a výsledky z týchto stretnutí boli dlho na vážkach. Košice majú veľmi skúsené mužstvo, ktoré bude ašpirovať na majstrovský titul. V Skalici sa však bránili a vyčkávali na chyby, ktorých sa mladíci v zeleno - bielych dresoch dopúšťali.
Renému Jarolínovi sme popriali skoré uzdravenie, aby sa mu v nasledujúcich sezónach v Poprade darilo a aby sa, podobne ako v minulosti, dostal do reprezentačného výberu.
Jozef Komorný

Inzercia - Tlačové správy

 1. Pôžička s výraznou zľavou z úroku? Vieme, kde ju nájdete
 2. Kde sa dá elektromobil nabiť a za koľko? Veľký prehľad nabíjania
 3. Výber auta na lízing môže byť slobodnejší, ako ste si mysleli
 4. Česi pod Tatrami šijú tričká, na ktorých nie je vidieť pot
 5. V 95-tom sme netušili, že dnes budú naše prístroje zachraňovať
 6. Ako ochrániť svoje peniaze pred infláciou
 7. Vedci z BMC SAV vo vlakoch nový koronavírus nenašli
 8. Desať najkrajších pláží na Korfu
 9. Vážení poslanci, to naozaj?
 10. Viete, prečo by nás mala zaujímať ochrana biodiverzity?
 1. Desať najkrajších pláží na Korfu
 2. Úspešná budúcnosť začína štúdiom na FMMR TUKE
 3. Vážení poslanci, to naozaj?
 4. V 95-tom sme netušili, že dnes budú naše prístroje zachraňovať
 5. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 6. Pôžička s výraznou zľavou z úroku? Vieme, kde ju nájdete
 7. Vážení poslanci, to naozaj?
 8. Koniec čakania na kuriéra
 9. Čo by som urobil inak, keby som znovu staval dom?
 10. Prvé mesiace 2021 vzrástol počet susedských sporov
 1. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku 8 326
 2. Stiahnite si stovky e-kníh 6 039
 3. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku 5 850
 4. Vážení poslanci, to naozaj? 4 647
 5. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový? 4 394
 6. Kde sa dá elektromobil nabiť a za koľko? Veľký prehľad nabíjania 3 688
 7. Ako ochrániť svoje peniaze pred infláciou 3 475
 8. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom 3 447
 9. Nový Volkswagen Polo je najšikovnejšie malé auto 3 070
 10. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 2 934
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Záhorie - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Záhorie

Množstvo ľudí je zranených, ďalší môžu byť zavalení v sutinách.


TASR 9 h

Zatiaľ sa čaká na jej vyjadrenie o prijatí alebo odmietnutí poslaneckého mandátu. V poslaneckom zbore má nahradiť poslanca, ktorý nedávno zomrel.


TASR 9 h

Kolaudácia je naplánovaná na január 2022.


TASR 13 h
Polícia pátra po nezvestnom 57-ročnom Milanovi.

Muž zmizol už takmer pred dvomi týždňami.


19 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Tragická dopravná nehoda uzatvorila rýchlostnú cestu. Policajti pripomínajú, čo robiť, ak vás na diaľnici sklame auto.


a 1 ďalší 22. jún

Zástupcovia ministerstva aj poľovníkov tvrdia, že pomôcť môže radikálne zníženie stavov diviačej zveri.


23. jún

Vodič pravdepodobne nedal prednosť autu, ktoré išlo po hlavnej ceste.


19 h

Predajňa bude po celý týždeň otvorená do 21. hodiny.


14 h

Už ste čítali?