Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Volejbalistky Senice úspešne obhájili vo Viedni Stredoeurópsky pohár

Viedenská športová hala Neue Posthalle bola vo štvrtok a piatok dejiskom Final Four stredoeurópskej ligy MEL (Middle European League). Po vlaňajšom prvom ročníku, ktorý sa hral pod názvom MEVZA a v ktorom triumfovali volejbalistky OMS Senica, sa víťazkami aj 2. ročníka stali zverenkyne trénera Sirvoňa. Po prvenstve v skupine a výhre v semifinále nad Branikom Mariborom, nezaváhali naše majsterky ani vo finále, kde namiesto očakávaných domácich poštárok sa stretli s druhým slovinským celkom z Novej Gorice. Seničanky obhajobou prvenstva splnili jeden zo svojich predsezónnych cieľov a zapísali si do kroniky pekný úspech na európskom fóre.
„To, čo bolo doteraz, je pasé, vo Final Four sa začína odznova. V minulom ročníku sme sa popri účinkovaní v európskom pohári na Stredoeurópsku ligu sústredili menej, v tejto sezóne sme jej venovali viac pozornosti. V základnej časti sme s oboma súpermi raz vyhrali, raz prehrali, čakám opäť vyrovnané stretnutia,“ povedal pred odchodom do Viedne tréner Senice Vladimír Sirvoň.
V prvom stretnutí vo Viedni volejbalistky VK OMS Senica zdolali v semifinále slovinské družstvo Nova KBM Branik Maribor za 60 minút hladko 3:0 a postúpili do finále, kde ich súperom bola OK HIT Nova Gorica, ktorá zdolala domáci SVS Post Schwechat 3:2.
Výsledky
Semifinále
Senica - Maribor
3:0 (14, 18, 22)
Hralo sa 60 minút. Rozhodovali Siniša Isailovitsch (Rakúsko) a Lajos Mocsnik (Maďarsko).
„Úvod vyšiel lepšie súperovi, my sme boli akoby ešte trochu v kŕči z Československého pohára v Mikulove. Našťastie potom už hrali dievčatá uvoľnenejšie. Postupne sa dostali do tempa a zrýchlili hru. Veľmi dobre sme zahrali v obrane, či už na sieti alebo v poli. Pomohlo nám aj prostredie. Náš finálový súper sa proti Schwechatu predviedol v dobrom svetle. Po prehratom prvom sete predviedol bojovný výkon. Hráčkam Novej Gorice vychádzal riskantný servis, čím domáce značne znervózneli a to sa ukázalo ako rozhodujúce. Budeme si musieť dať na to pozor a aj v prípade pár nevydarených lôpt hrať naďalej pokojne,“ zhodnotil semifinálové stretnutia tréner Senice Vladimír Sirvoň.
Schwechat - Nova Gorica 2:3.
V súboji o 3. miesto rakúsky Schwechat zdolal Maribor 3:1.
Finále
Senica - Nova Gorica
3:0 (23, 22, 17)
Hralo sa 70 minút, rozhodovali Hranič (Chorv.) a Isailovitsch (Rak.).
Senica: Jošovič, Viestová, Vivi Cruz, Schlidwein, Gáliková, Biksadská, libero Kleskeňová (Rosenbergerová), tréner V. Sirvoň.
Volejbalistky VK OMS Senica obhájili svoje minuloročné prvenstvo v Stredoeurópskej lige žien. V piatkovom finále turnaja Final Four si Seničanky poradili so slovinským tímom OK Hit Nova Gorica hladko 3:0. Zverenkyne trénera Vladimíra Sirvoňa, ktoré sú zatiaľ jedinými víťazkami tejto súťaže, dominovali v oboch zápasoch Final Four. Vo finále sa vyhli zbytočným chybám. Hráčkam Novej Gorice už nevychádzal rovnako ako v semifinále proti Schwechatu riskantný servis, slovenský majster zvládol lepšie koncovky prvých dvoch setov a v treťom už na palubovke jasne dominoval.
„Splnili sme jeden z našich predsezónnych cieľov. Víťazstvo sa však rodilo len veľmi ťažko. Ešte stále sme sa celkom nedokázali zbaviť kŕčovitosti, ktorá nastala v našich radoch po vypadnutí z Top Teams Cupu. Súper hral veľmi dobre, taktický bol pripravený skvele. V priebehu stretnutia sme museli preto niektoré naše zámery korigovať. Nova Gorica hrala úplne inak ako v semifinále proti SVS Post. My sme však zvládli koncovky prvých dvoch setov, v treťom to už bolo jednoznačné. Dievčatá musím pcohváliť za zodpovedný a bojovný výkon. Trpezlivo takticky čakali na súperove chyby a vďaka rutinovanej hre predčili Slovinky,“ povedal po stretnutí tréner úradujúceho slovenského majstra Vladimír Sirvoň. MikulášRožňák

9. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Seničania vonku otočili stav stretnutia a zvíťazili

Oba tímy od začiatku predvádzali skôr bojovný futbal s minimom šancí, hostia sa nedostali v prvom polčase do žiadnej.