H á d z a n á

1. liga muži
16. kolo
Výrazné víťazstvá Strojára
Aj v druhom po sebe idúcom zápase na domácej pôde hádzanári Malaciek nezaváhali a do tabuľky si pripísali dôležité dva body. Ich súper z Bojníc držal s nimi krok len v prvom polčase, po prestávke ho domáci zbavili akejkoľvek nádeje na zisk čo len bodu. V nedeľu strojári dohrávali stretnutie 15. kola v Nových Zámkoch, ktoré sa neodohralo v termíne pre chrípku hráčov súpera.
Strojára Malacky - Bojnice
31:19 (15:12)
Malacky: Sloboda, Roško - Stachovič 3, V. Pavlík 8/2, Baláž 1, Gajdár 6/2, P. Pavlík 3, Zelenský, Puškáč, Mikuš 1, Cabadaj 2, Sedláček 7, tréner Lukáš Zelenský.
Pokutové hody 6/4 - 2/2. Vylúčenia 1 - 0. Pred 170 divákmi rozhodovali Landsfeld a Macko.
Zápas, v ktorom hostia potrebovali body na záchranu, začal pre nich celkom úspešne a takmer až do konca polčasu udržiavali s domácimi krok. Záver prvej časti však vyšiel lepšie strojárom, ktorí získali trojgólové vedenie. Druhý polčas už bol plne v réžii domácich. Tí sa vyvarovali osobných a technických chýb a zásluhou Gajdára, Vladimíra Pavlíka a Sedláčka svoj náskok neustále zvyšovali. Po výraznej prevahe nakoniec Malacky vyhrali rozdielom tucta gólov.
Nové Zámky B - Strojár Malacky
24:32 (14:16)
Malacky: Sloboda, Roško - Stachovič 4, V. Pavlík 2, Baláž 2, Gajdár 3, P. Pavlík 1, Zelenský 2, Puškáč 7, Mikuš 3, Sedláček 8, tréner Lukáš Zelenský.
V dohrávanom stretnutí sa domáci síce snažili, hrali miestami až príliš tvrdo, no na kvalitu Malaciek nestačili a zaslúžene prehrali.
Ďalšie výsledky 17. kola: Pov. Bystrica B - Bardejov 34:26 Levoča - Modra 33:21, N. Zámky B - Košice B 32:30, Prešov B - ŠKP B 31:36, Martin - Levice 30:24.
V 18. kole sa muži Malaciek predstavia v Modre, hrá sa v sobotu 3. marca o 18. hodine. V stretnutí staršieho dorastu Malacky podľahli Piešťanom 25:27, hoci v polčase viedli 13:11.

1. liga staršie dorky
Senica - Nesvady 43:17 (18:8), Senica: Hazuchová, Bartoňová - Kubinová 17, Záškvarová 6, Petráková, Kolibecká 10, Pavešicová 4, Janšáková, Miškovičová 2, Dudášová 2, trénerka Dáša Morávková.
Ďalšie výsledky: Senec - Šaľa 20:14, Trenčín - Partizánske 23:34, Ban. Bystrica - ŠKP BA 24:24, Inter - Močenok hrali po uzávierke, voľno - Prešov a Michalovce.

I. liga mladšie dorky
Senica - Šurany 27:29 (16:17), Senica: Bartoňová, Sedláčková, Petríková - Šibalová, Záškvarová 6, Šišoláková 4, Petráková 2, Holkovičová, Zajíčková 7, Janšáková 8, Vizváryová, Ťuláková, Mikúšková, trénerka Dáša Morávková, Brezová - UDHK Nitra 29:29 (15:15), Brezová: Ožvoldíková - Chrastinová 2, V. Nosková 15, Kapičáková 6, Chovancová 1, Jastrabová 5, Drobná, Bilčíková, tréner I. Nosko,
Ďalšie výsledky: Modra - Šaľa 24:22, Michalovce - Sereď 33:32, Vranov - Rim. Sobota 37:16, Bytča - Partizánske 36:15, Ban. Bystrica - ŠKP BA 13:25. Predohrávka: Vranov - Sereď 34:28.

1. Bytča 17 14 1 2 512:357 29
2. ŠKP BA 17 14 0 3 514:365 28
3. Michalovce 17 14 0 3 549:402 28
4. Nitra 16 12 2 2 549:408 26
5. Šurany 17 13 0 4 527:414 26
6. Senica 17 8 1 8 535:476 17
7. Vranov 18 8 0 10 488:515 16
8. Brezová 17 6 2 9 437:518 14