Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

V majstrovstvách regiónu Mádel do finále

V stolnotenisovej herni SSTZ Bratislave - Rači sa uskutočnili Majstrovstvá regiónu Bratislava - Trnava jednotlivcov mužov a žien. Zúčastnili sa na nich aj zástupcovia zo Záhoria a veru neboli len do počtu. V dvojhre mužov sa Ladislav Mádel (na fotografii) zo Stavoimpexu Holíč prebojoval až do finále, kde podľahol Hamranovi z domácej Rače. Aj ženy obsadili miesta na stupňoch víťazov. V dvojhre boli Malačanky Rajtoková a Kosová na druhom a treťom mieste, spolu vo štvorhre však nenašli premožiteľky a vyhrali.
„Smelo možno naše účinkovanie považovať za obrovský úspech. Veď majstrovstiev sa zúčastnilo sedem extraligových hráčov zo Sporiteľne Bratislava a Mostexu Rača. Ladislav Mádel v semifinále dokonca porazil aj člena širšej reprezentácie Slovenska M. Baláža a dovolím si povedať, že na jeho finálovej prehre má významný podiel aj rozhodca. Že sa nejedná o výhovorku dokazuje fakt, že počas zápasu 1. ligy v Rači sa nám ich funkcionári ospravedlňovali,“ povedal pre MY Týždenník pre Záhorie Ján Skala zo Stavoimpexu Holíč, ktorý sa takisto postaral o jedno z prekvapení, keď v skupine porazil extraligového Gasymova.
Muži
Vyše 50 mužov bolo rozdelených do 13 - tich skupín, odkiaľ prví dvaja a šesť najlepší z tretích miest boli nasadení do 32 - členného pavúka, kde sa hralo K. O. systémom. Zo šestice hráčov Stavoimpexu Holíč sa všetkým podarilo postúpiť do pavúka, naopak, hráči z Kútov (Braňo Baláž a otec i syn Šimkovci) skončili svoje účinkovanie už v základných skupinách.
Výsledky
1. kolo: Peko - Matula 3:1, Luknár - A. Hamran 1:3, Halouka - B. Vépy 3:2, Melek - Bojkovský 3:0, 2. kolo: Peko - A. Hamran 0:3, Skala - Debnár 0:3, Halouzka - Medvecký 1:3, Mádel - Gasymov 3:2, Melek - Baláž 0:3, štvrťfinále: Mádel - Drinka 3:0, semifinále: A. Hamran - Debnár 3:2, Mádel - Michal Baláž 3:2, finále: Anton Hamran (Rača) - Ladislav Mádel (Holíč) 3:2.

Ženy
Hralo ich 9 v troch skupinách. Víťazky sa stretli vo finálovej skupine, druhé zo skupín hrali o konečné 4.- 6. miesto a tretie zo skupín 7.- 9. miesto.
A - skupina: 1. A. Kreškócziová, D. Streda, 2. Petra Tančiboková, Malacky, 3, Mária Hrubšová, Viktória TT.
B - skupina: 1. Pavlína Rajtoková, Malacky, 2. Tatiana Sekerová, Viktória TT, 3. L. Andelová, D. Streda..
C - skupina: 1. Natália Kosová, Malacky, 2. Denisa Malá, Viktória TT, 3. M. Repková, Ivánka.
Konečné poradie: 1. Kreškócziová, 2. Rajtoková, 3. Kosová, 4. Malá, 5. Tančiboková, 6. Sekerová, 7. Andelová, 8. Hrubšová, 9. Repková.

Vo štvorhre mužov skončili všetky dvojice zo Záhoria v 2. kole. Skala, Melek podľahli dvojici Krkoš, Čajkovič, dvojica z Kútov Vlado Šimek st., Braňo Baláž dvojici Sekera, M. Baláž, Halouzka s Vépym dvojici Medvecký, Prügler. Ako poslední vypadli Luknár, Mádel s dvojicou Vejmelka, Debnár. Víťazom štvorhry sa stala dvojica Sekera, M. Baláž.

V štvorhre žien boli iba štyri dvojice a hrali teda hneď semifinále. Do finále sa prebojovali a tam zdolali Malacko-Trnavskú dvojicu Tančiboková - Hrubšová Malačanky Rajtoková s Kosovou.

V zmiešanej štvorhre boli najúspešnejší Trnavčania Ivan Peko - Denisa Malá po finálovej víťazstve s dvojicou Medvecký - Repková.

Úspešní žiaci Malaciek
V bodovacom turnaji starších žiakov, ktorý sa konal vo Veľkej Mači, sa do prvej desiatky prebojovali traja hráči MSK Malacky. Tretí skončil Eduard Brychta, piaty Andrej Slováčik a siedmy Samuel Novota. David Lazarčík ostal pred bránami prvej 48 - čky a Marcel Rábara 84 - ky. Víťazom bodovacieho turnaja sa stal Dávid Karas z Nových Zámkov.