45. kolo Skalica - Nitra 4:2
Slovnaft extraliga
Skalica - Nitra
4:2 (1:0, 3:0, 0:2)
Gólový film: 10. Sloboda 1:0, 23. Kocák 2:0, 23. Kocák 3:0, 26. Malík 4:0, 41. Raček 4:1, 46. Mihálik 4:2.
Pred 3000 divákmi rozhodovali Marušin - Müllner, M. Valach. Vylúčení 12:14 na 2 min., Kukumberg (Slovan) 10 min. OT, presilovky 4:1, oslabenia 0:0.
Skalica: Hamerlík - Ivičič, Gula, Sloboda, Šille, Vlk, Škadra, Zajac, Škápik - Pašek, Hollý, Šátek - Višňovský, Školiak, Malík - Horský, Hrnčirík, Vaško - E. Novák, F. Novák.
V dohrávke 45. kola nastúpili domáci proti silnému súperovi napriek hrozbe chrípky v kompletnom zložení. V úvode boli v útoku smelší hostia, ktorí posielali do hry kompletné 4 päťky, kým domáci točili len 3 formácie. Prvú presilovku hostia nevyužili, domáci však áno, keď v 10. minúte K. Sloboda od modrej prestrelil Irbeho po prihrávke R. Školiaka. Potom mal šancu najlepší hráč domácich R. Školiak, no mieril tesne vedľa. Po hrúbke K. Slobodu před Hamerlíkom mohli hostia vyrovnať, no šancu nepremenili. V 18. minúte mal na hokejke R. Školiak druhý gól domácich, no nedotiahol do konca svoj individuálny prienik a na skóre sa už v tejto časti hry nič nezmenilo. V úvode druhej tretiny domáci nevyužili presilovku, no v 24. minúte predviedli ukážkovú akciu Školiak s Kocákom zakončenú gólom Kocáka z blafáku, po ktorom Irbeho vystriedal v bránke hostí Račko. Za tohto stavu začali hostia faulovať, na čo doplatili pri vylúčení Kmeča a Kováčika, keď Šille od modrej dal možnosť Kocákovi tečovať na 3:0. Nitra viac otvorila hru, no domáci mali réžiu zápasu pod kontrolou. Dokázali využiť aj ďalšiu presilovku, keď Malík spomedzi kruhov ideálne trafil na 4:0. Potom sa hostia pustili do nečistých zákrokov, po ktorých dostal Švarný najprv 2+2, potom 10 minút OT, vzápätí kapitán Kolník odvolal svoje mužstvo do šatne. Po tomto extempóre dostala Nitra 2 minútový trest za hráčsku lavicu a Švarný aj ďalej pokračoval v nešportovom správaní, atakoval rozhodcov a bol vylúčený do konca zápasu. Priebeh stretnutia zbytočne znervóznel, do konca tretiny sa na stave 4:0 už nič nezmenilo.
V tretej časti hry hneď v úvode znížil Raček z presilovky na 4:1. Hosťom sa vyplatilo vrátiť k hokeju, keď v 46. minúte sa Mihálik natlačil pred Hamerlíka a zblízka znížil na 4:2 a zdramatizoval tak dovtedy jasný vývin zápasu. Horúce chvíle domáci prežívali při vylúčení Šátka, no hostia početnú výhodu nevyužili. Domáci v tejto časti hry viac bránili výsledok, ale podarilo sa im aj viacero brejkových akcií, pri ktorých sa vyznamenal brankár Račko. V rušnom závere domáci víťazstvo ubránili, hoci mali hostia ešte v 60. minúte výhodu trestného strieľania po Zajacovom posunutí bránky, no Raček Hamerlíka neprekonal. Hostia neuniesli prehru a odišli ako zvolenské mužstvo bez padania rúk svojmu súperovi.
43. kolo Senica - Trebišov 5:1
Dukla Senica - Trebišov
5:1 (3:0, 2:0, 0:1)
Gólový film: 11. Krišák (Pšenka, Krumpál) - 1:0, 16. Záhumneský (Rehuš) - 2:0, 16. Krumpál (Chovan, Krišák) - 3:0, 22. Hanták (Kadraba, Šimek) - 4:0, 32. Šimek (Hanka, Salajka) - 5:0, 44. Masarovič - 5:1.
Pred 430 divákmi rozhodovali Druga - P. Šefčík, M. Junek. Vylúčení 4:5 na 2 min., presilovky i oslabenia 0:0. Počet striel 44:17.
Senica: Klosík - Chovan, Pšenka, Salajka, Hanka, Záhumenský, Rusňák, Ondrovič, Jakub - Krumpál, Krišák, Hanták - Bohunický, Šimek, Čobrda - Sibert, Kováč, Kadraba - Rehuš, Varga, Hladký, tréner R. Kaláber.
Domáci museli bodovať, ak chceli play - off začínať na domácom ľade. Od začiatku si vytvorili tlak, no góly nedali postupne Krumpál, Kadraba a presilovke ani na dvakrát Čobrda. Tie prišli až v druhej desaťminútovke. V 11. min. našiel krásnym pasom Pšenka na modrej Jozefa Krišáka a ten blafákom medzi betóny Jankuru otvoril skóre zápasu - 1:0. Po úniku dvojice Džupina - Baláž sa vyznamenal domáci brankár Klosík. V 16. min. unikol popri mantineli Juraj Rehuš a po jeho zadovke vymietol pavučinu v ľavom vinkli Boris Záhumenský - 2:0. Ubehlo iba 17 sekúnd a svoj druhý samostatný nájazd Martin Krumpál už premenil - 3:0. Hostia brali oddychový čas, no po ňom, stále v 16. min. trafil ešte Hanták tyčku. V 17. min. strelu Záhumenského Jankura neudržal, no J. Rehuš z dorážky netrafil.
Aj po prvej prestávke pokračoval tlak domácich. V 22. min. Kadraba zabojoval o takmer stratený puk, získal ho pre Mira Hantáka, ktorý do prázdnej brány zvýšil na 4:0. V presilovke pri vylúčení Krumpála si na jedinej strele Jašeka „zmlsol“ lapačkou Klosík. V 32. min. hneď po vyhranom bully Šimka pálil tesne vedľa Hanták, puk sa však k Edovi Šimkovi vrátil a bolo 5:0. Pri hre 4 na 4 unikol hosťujúci Baláž, no Klosík si s jeho nájazdom poradil. Pri vylúčení Siberta si hostia nevytvorili ani jednu šancu, naopak, trikrát sa „potil“ Jankura a keď sa Sibert vrátil z trestnej, dostal puk, no sekundu pred sirénou trafil tyč.
Záverečnú časť domáci akoby vypustili, i keď si opäť vypracovali množstvo šancí. V 44. min. min. začal domáci fanúškovia kričať „my chceme gól, my chceme gól“. Ich volanie vypočul Masarovič, ktorý znížil na 5:1. Určite to však diváci takto nemysleli.
Jozef Komorný
44. kolo Humenné - Senica 2:3
Humenné - Dukla Senica
2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Gólový film: 8. Soták - 1:0, 30. Rusňák (Kováč, Kadraba) - 1:1, 37. Karčák - 2:1, 49. Šimek (Sibert, Pšenka) - 2:2, 57. Chovan (Sibert, Záhumenský) - 2:3.
Senica: Hološka - Chovan, Pšenka, Salajka, Hanka, Rusňák, Zahumenský - Čobrda, Šimek, Sibert - Kadraba, Kováč, Hanták - Ondrovič, J. Rehuš, tréner R. Kaláber.
Pred 465 divákmi rozhodovali Sabol - Kalina, Smrek. Vylúčení 5:7 na 2 min., presilovky 1:2, oslabenia 0:0. Strely na bránu 34:35.
V obojstranne svižnom stretnutí bol výsledok po celý čas na vážkach. Prevahu v 1. tretine zúžitkovali domáci iba jedným gólom, ktorý dal v 8. min. Soták tesne po tom, čo sa vrátil Rehuš z trestnej lavice. Aj druhú presilovku pri vylúčení Hanku Záhoráci „prežili“, no vyrovnať sa im nepodarilo.
V strednej časti hry mali hostia takisto dvakrát výhodu hrať v početnej výhode a z tej druhej aj vyrovnali, keď akciu Kováča s Kadrabom zakončil Erik Rusňák na 1:1. Z rovnakej výhody sa dočkali aj domáci, ktorí sa v 37. min. opäť ujali vedenia gólom Karčáka, keď sedel Salajka. Hoci mali hostia výraznú územnú prevahu, ďalší gól sa im do sirény nepodarilo dať.
V tretej časti sa vo vyrovnanom priebehu už radovali iba hostia. V 49. min. pripravili Sibert so Pšenkom pozíciu pre Eda Šimka, ktorý vyrovnal na 2:2. Hostia vydržali pri vylúčeniach Hanku i Šimka a keď sa im naskytla v závere rovnaká výhoda, udreli. V 57. min. v presilovke akciu Siberta so Záhumenským zakončil víťazným gólom Martin Chovan - 2:3. Bol to posledný gól Záhorákov v základnej časti tohto ročníka.
- komo -
Ako ďalej v play - off ?
Predkolo je kvalifikáciou o postup do štvrťfinále. Na tri víťazné zápasy v ňom hrajú mužstvá umiestnené po základnej časti na 5. - 12. mieste z nich vzíde štvorica vyzývateľov pre prvú štvorku. Termíny predkola sú: 14., 15. a 18.2., prípadne 19. a 22.2.. Dvojice: Pov. Bystrica - Nové Zámky, Topoľčany - Humenné, Piešťany - Trnava, Senica - Ružinov.
Štvrťfinále sa hrá na štyri víťazné zápasy v týchto termínoch: 25.2., 26.2. 1.3. a 2.3., prípadne 4., 6. a 8.3., semifinále: 11., 12., 15. a 16.3., prípadne 18., 20. a 22.3. finále: 25., 26., 29. a 30.3., prípadne 1., 3. a 5.4. Prvé dva zápasy sa hrajú vždy na ľade lepšie umiestneného mužstva. Víťaz play - off 1. ligy má šancu za splnenia určených podmienok postúpiť do extraligy.
Sezóna pre Ružomberok, Detvu i Trebišov skončila. Prievidžania zostupujú do II. ligy, nahradí ich Púchov aleboBardejov.