Futbal v Malackách od roku 1994 po súčasnosť

Mnoho priaznivcov sleduje futbalové dianie v regióne. Pre tých čo si chcú zaspomínať na Malacký futbal a vrátiť sa do čias nedávno minulých, slúži nasledovná rekapitúlácia z dostupných zdrojov a informácii, ktorá približuje čo dôležité sa uskutočnilo v malackom futbale za posledných trinásť rokov.
V roku 1994 A družstvo vtedajšej ŠK VTJ sa reorganizáciami ocitlo v I. triede, skupina Bratislava i napriek tomu, že sa v divízii zachránilo. Trénerom družstva bol Karol Hrebeň, jeho asistentom a vedúcim družstva Štefan Červenka . Po jeseni boli Malačania na druhom mieste za PS Bratislava. Víťazstvo v tejto súťaži by znamenalo postup do 3. ligy. Káder družstva tvorili Peňažka, Polakovič, Košický, Janík, Jánsky, Ivan, Červenka, M. Sakar, Hoďa, Kožuch, Reisenauer, Pittek, Šimek, Novák, vojaci Ondriáš, Hrehuš (obaja Prievidza), Czinege (Inter), Redenkovič (Jakubov) a Jakubovič (Sekule). Prezidentom v tomto období bol Ing. M. Mráz, tajomníkom P. Fóra, členmi výboru O. Sakar, Ing. J. Halanda a I. Lím. Trénerom staršieho dorastu boli M. Havlík a M. Kožuch, vedúcim družstva V. Swan, mladší dorast viedol T. Haramia, žiacke družstvá M. Klíma a M. Martinka.
Po víťazstve Malačanov v I. triede postúpilo ŠK VTJ do 4. ligy BA - mesto. Trénera K. Hrebeňa vystriedal býv. hráč Malaciek M. Havlík. Družstvo bojovalo na popredných miestach tabuľky, veľkým súperom mu boli futbalisti Kalinkova. Doma tohto súpera porazili s výsledkom 5:1. Starší dorastenci v ročníku 1994/95 hrali pod vedením M. Kožucha a mladší dorastenci pod vedením M. Martinku a M. Klímu hrali v tretej lige. Starších žiakov viedol I. Švec a mladších M. Preis a P.Fóra. Muži mali i béčko, ktoré tvorili väčšinou vojaci. Pod vedením trénera D. Rupca hrali I. triedu, sk. Bratislava. V r. 1994 starší žiaci len horším skóre obsadili druhé miesto na turnaji o Záhorácky putovný pohár v Bor. Mikuláši. Štartovalo tam 12 družstiev.
Aj v ročníku 1995/96 hrali Malaky 4. ligu sk. Bratislava. Súpermi bol PS Bratislava, Blatné, Záh. Bystrica, VTJ KOBA, SC BCT, Stupava, Dúbravka, Lokomotíva, Technické sklo, Vrakuňa, Jarovce, Bernolákovo a Trnávka. Z mužstva odišiel Vlado Kožuch do Interu, vojaci Dojčan a Paľo do civilu, Hornáček do Rakúska, Dvořák do V. Levár. Do kolektívu prišli mladí talentovaní hráči z okolitých dedín a vlastní odchovanci z dorastu J. Kožuch, P. Petráš, Lazar, A. Dávid z Kostolišťa, D. Michalovič zo ZŤS Bratislava, D. Müller z Gajar. B mužstvo, ktoré tvorili vojaci hralo v tomto ročníku taktiež IV. ligu, ale sk. BA vidiek. Do futbalového diania sa aktívne zapájal veliteľ útvaru CO Ing. plk. Ladislav Balla. V realizačnom tíme boli Dušan Rupec, Ján Piško a Ing. Ján Halanda. Vojaci hrali v zostave Húska, Šipoš, Švec, Krajčovič, Škríp, Rubín, Sirota, Číbik, Majorovský, Kozár, Štermenský, Mego, Hennel, Lošonský, Vaniš a ich súpermi boli Jakubov, Šenkvice, Gajary, Viničné, Kaplná, Častá, Kostolište, Záh. Ves, Jabloňové, Slov. Grob, Grinava, Láb a Jablonec. Béčko vyhralo jesennú časť súťaže. Po jarnej časti súťaže skončilo na treťom mieste. V mužstve hral aj Peter Marinič, rodák zo Sniny, ktorý obliekol dres reprezentácie SR ´21 ako hráč 4. ligy! Po skončení tohto ročníka nasledovali oslavy postupu Malaciek do tretej ligy, keď víťazom svojej skupiny 4. ligy sa stalo B - čko Malaciek – vojaci. Predsedom VTJ bol v tomto období Mgr. Vladimír Greif, trénerom Ján Piško a vo víťaznej zostave figurovali mená Gál, Ürge, Porner, Lanák, Kapsdorfer, Mego, Trvalec, Puchner, Vlčko, Vaniš, Tóth, Kozár, Bránik, Krajinčák, Talla a Marinič. Vojaci trénovali v Mor. Sv. Jáne a v Kostolišti pre nedostatok tréningových plôch. Nezhody sa v seniorskom futbale prehĺbili, keďže A družstvo Malaciek nepostúpilo a zostalo hrať vo štvrtej lige. Trénermi boli Edo Kopča a Milan Havlík. Káder tvorili v ročníku 1996/97 hráči Peňaška, Polakovič, Pitek, vojaci Szolga a Kratochvíl (súčasný SR a hráč tureckého prvoligového klubu) Reisenauer, Janík, V. Ivan, Ambra, Petráš, J. Kožuch, Dvořák, Jánský, Hoďa, Polák, Gulíšek a A. Dávid. Po jeseni bolo družstvo prvé. Predsedom klubu bol Ing. Miloslav Mráz, tajomníkom Peter Fóra. Vojaci skončili pod názvom ŠK VTJ Malacky v 3. lige ako nováčik po jeseni na 5. mieste. V kasárňach sa začalo budovať nové ihrisko a rekonštruovali sa objekty na kabíny. V roč. 1996/97 začali hrať svoje zápasy v Kostolišti, trénerom bol Miloš Sedlák.
V ročníku 1995/96 pôsobili v ŠK VTJ dve družstvá dorastencov a tri družstvá žiakov. Venovali sa im Viliam Swan, Milan Martinka, Igor Švec, Maroš Preis, Edo Kopča, Jozef Nemčovič, Peter Fóra a Jozef Strezenický. Starší žiaci hrali majstrovstvá kraja v zložení Lipový, Lipa, Nemčovič, Barčík, Kopča, Klárik, Zajíc, Janeček, bratia Beňovci, Hodek, Strezenický, Matúšek, Johanes, Brindzík, Klár a bojovali o popredné umiestnenie. V roč. 1996/97 dorastenci Hoďovský, Matúšek, Dulanský, Preis, Varga, Cintula, Kuklovský, Šíp, Mihál, Michalovič, Jurkáček, Taraba, Klár, Kučera, Janeček, Kolárik, Pitek bojovali pod vedením trénera Milan Martinku o postup do dorasteneckej ligy. Vedúcim družstva bol Štefan Varga.
V januári 1997 sa v budove vtedajšej Nafty Malacky stretli zástupcovia futbalistov zo strany „civilov“ i „vojakov“, aby prerokovali ďalšie účinkovanie seniorských celkov v súťažiach. Pri prípadnom postupe družstva „civilov“ by totiž nemohli hrať dve družstvá toho istého klubu v jednej súťaži. Uskutočnená fúzia oboch klubov a rozpory medzi funkcionármi oboch družstiev sa ukázali v plnej miere. Napr. podmienky, ktoré mali vytvorené na trénovanie vojaci a ich materiálne zabezpečenie neumožňovala vojenská legislatíva prenášať na civilný sektor. Aj to bola jedna z príčin prečo prišlo k opätovnému osamostatneniu klubov.
Seniorské družstvo „civilov“ zvíťazilo v 4. lige Bratislava so štvorbodovým náskokom pred Dúbravkou so skóre 92:23. Hrajúcim trénerom bol Edo Kopča. Káder ďalej tvorili Peňaška, Pitek, Rupec, Ivan, Janík, Martinka, Dávid, Kopča, Petráš, Gulíšek, Reisenauer, Hesek, Hoďa, Haramia a Dvořák. Predsedom klubu bol Marián Lackovič.
Oba celky začali novú sezónu v rovnakej súťaži. Ich vzájomné stretnutie pred peknou diváckou kulisou hneď v úvode súťaže skončilo bezgólovou remízou. Vojaci pod názvom VTJ Malacky trénovali už na novom vybudovanom ihrisku v kasárňach, no hrávali v zatiaľ v neďalekom Kostolišti. Trénerom vojakov bol Peter Poláček. V spomenutom derby nastúpili za vojakov Čermák, Chren, Samec, Krajčík (odchovanec Senice, súčasný reprezentant SR, hráč Slávie Praha), Gajarský, Belaj, Takács, Kovár, Janotka, Tekel, Stanický, Majoros. „Civili“ nastúpili v zostave: Peňaška, Pitek, Ivan, Gulíšek, Išunin, Kafka, Petráš, Kopča, Martinka, Dávid, Hoďa, Hesek, Reisenauer.
V sezóne 1997/98 sa predsedom ŠK stal Marián Lacko, predsedom VTJ Malacky bol Ing. Halanda. V ŠK bolo 5 družstiev mládeže. Do malackého futbalu vstúpila fi. Reblook Bratislava a spolu s mestom vytvorili spoločnosť REMA Malacky a. s., čo malo byť zárukou prínosu potrebných financií pre ďalší rozvoj malackého futbalu s výhľadom na druhú celoslovenskú ligu. Vtedajšie vedenie mesta vložilo do spoločnosti futbalové ihrisko, ktoré si o niekoľko rokov muselo už pod vedením nového primátora Jozefa Ondrejku odkúpiť naspäť, aby bol futbal v meste ako tak zachovaný. Mesto si vtedy ponechalo v majetku tribúnu, okolie a rehabilitačnú budovu! Stal sa však opak. Činnosť klubu prestala fungovať, podmienky nezodpovedali vtedajšej tretej lige, mužstvo seniorov nenastupovalo na posledné zápasy a FK ŠK bol vyradený z 3. ligy. Po 1. apríli 1999 sa uskutočnilo v seniorskom družstve viacero prestupov hráčov do okolitých obcí a Rakúska, odsúhlasených vtedajším vedením a tak napokon vznikla situácia, že za seniorske ,,A,, mužstvo Malaciek ktoré mohlo opätovne začať len od VI. ligy BFZ nemal kto hrať ! VTJ Malacky hrala v ročníku 1999/2000 naďalej v III. lige, pod vedením trénera Jozefa Čikoša, bývalého hráča Malaciek a za plnej podpory veliteľa 71. záchrannej brigády CO Ing. plk. Ladislava Ballu. Vojaci už hrávali na novom ihrisku v kasárňach.
V snahe o konsolidáciu pomerov, po odstúpení predsedu ŠK REMA Malacky p. M. Lacka sa stal novým prezidentom klubu Ing. Milan Johanes. Žiacke a dorastenecké družstvá boli prihlásené do súťaží. Mužstvo seniorov však predchádzajúci výbor neprihlásil a tak civilný futbal nemal seniorské zastúpenie. Viceprezidentom klubu bol JUDr. Marián Polakovič. Výbor sa v prvom rade venoval mládeži. Trénermi mládežníckych družstiev v sezóne 1999/2000 boli R. Bujna /prípravka/, F. Víger a A. Hájek /ml.žiaci/ , J. Nemčovič a Š. Kožuch /st.žiaci/ , J. Piško a P. Fóra /ml. dorastenci/ a I. Švec a J. Strezenický /st. dorastenci/.
Seniorov v budúcom ročníku čakal štart v najnižšej súťaži(z titulu predchádzajúceho zániku) v II. triede ObFZ Bratislava – vidiek / VI. Liga / . Družstvo sa do súťaže prihlásilo a ako nováčik sa stalo sa hneď jej víťazom, čo značilo postup do V. ligy. Káder tvorili väčšinou dobrovolní hráči, ktorý už mali čo to vo futbale odohrané ale ktorým záležalo na obnove seniorského futbalu (S. Marcinových, J. Čermak, P. Pálka, J. Čikoš, J. Štipanitz, V. Ivan, I. Červenka a mnohí ďaľší). Súpermi mu boli Vinosady, Jablonec B, Modra Kráľová, Plavecký Mikuláš, Kuchyňa, Sološnica, Borinka, Pernek a Vištuk.
Aj v ročníku 2000/2001 hrali vojaci III. ligu. Trénerom mužstva bol bývalý ligový kanonier a ligový tréner Štefan Slezák z Pezinka, ved.mužstva bol ,,civil,, Ing. František Hlavatý. Súpermi vojakov v súťaži boli okrem iného Slovan B, Rapid, Inter B a susedné Veľké Leváre. Vojaci hrávali a trénovali v priestoroch kasární. Káder tvorili dvaja (S.Vaniš, V. Durčák) vojaci z povolania a ďalší hráči boli vojaci základnej služby, ktorí boli vyberaní z celého Slovenska pre ich zvyšovanie ich futbalového rastu. Vzhľadom na profesionalizáciu armády malo prísť k zrušeniu klubu VTJ Malacky. Nakoľko bol seniorsky futbal v ŠK Malacky opäť len v začiatkoch a netrúfal si hráčsky hneď na tretiu ligu hľadal klub VTJ Malacky partnera pre fúziu zo Záhoria. Nikto však neprejavil vážny záujem o fúziu a zachovanie tretej ligy na Záhorí. Záujem prejavil futbalový klub ŠK Ružinov, hrajúci v tom čase štvrtú ligu sk. A a tak prišlo k fúzii VTJ Malacky a ŠK Ružinov, s tým že vzniklo mužstvo ŠK VTJ Ružinov Bratislava hrajúce III. ligu na ihrisku bývaleho Kabla Bratislava . Za tento klub ešte hrávala pol roka časť vojakov z VTJ Malacky až po úplnú profesionalizáciu záchranej brigády v Malackách. Dlhoročný futbalový klub VTJ Malacky (predtým Žižka Malacky) tak z titulu profesionalizácie armády zanikol. Tým pádom Malacky nemali zástupcu v ďalšom ročníku III. ligy. V júli 2000 prišlo k odstúpeniu správnej rady ŠK a bola zvolená nová, v zložení Daniel Žáček-prezident klubu, členovia Juraj Malý, Ondrej Sakár, Jozef Strezenický a Ján Vaškor ako tajomník klubu. Po odstúpení prezidenta klubu túto funkciu zastával Ján Vaškor. Časť mužov (J. Kožuch, Hoďa, Dávid) ktorá zostala v Malackách začala hrať súťaž a hosťovať pod hlavičkou ŠKP Devín Bratislava ,,B,, III. ligu na ihrisku v Zámockom parku. K nim funkcionari doplnili bývalých prvoligistov brankára Fišana, D. Rupca, Kapka. Trénerom bol malačan Pavol Kršek. Dočasne sa tak mala vyriešiť situácia s vyššou súťažou pre Malacky. Devínské béčko sa potom malo osamostatniť od áčka hrajúceho 2. ligu v Dúbravke a Malacky sa mali stať pokračovateľom a účastníkom III. ligy. To však bola len vízia a prianie vtedajšieho vedenia, ale legislatívne to nebolo možné uskutočniť. Po skončení starostlivosti vtedajších funkcionárov Malaciek o B-tím ŠKP Devín Bratislava toto mužstvo v ďaľšom ročníku funkcionári Devína neprihlásili do súťaže a automaticky zaniklo. V tomto ročníku hralo v ŠK na ihrisku v Zámockom parku päť mládežníckych družstiev, kde bolo 80 futbalistov, mladší dorast viedli Jozef Nemčovič, Róbert Vaniš, starších žiakov Bujna a prípravku Žužič. Dorastenci pod vedením Igora Šveca a Jozefa Strezenického vyhrali Pohár Bratislavského futbalového zväzu. Za mužstvo hrali M. Filípek, M. Valko, M. Siekel, M. Johanes, P. Kašuba, P. Halko, P. Müller, L. Gelinger, M. Režný, P. Sedláček, R. Žáček, M. Chrupka, M. Hoffmann, P. Líška, S. Sofka, M. Preis, P. Markovič, V. Strezenický, M. Sloboda, L. Priesol a D. Hájek. Vo finále porazili Trnávku po zaujímavom výsledku 6 : 6 a streľbe pokutových kopov 4:2.
Nasledujúci ročník - 2002/2003 už muži ŠK Malacky hrali V. ligu. Trénerom bol Jozef Čikoš. Súpermi im boli družstvá Kostolište, Baník Pezinok, Budmerice, Častá, Plavecké Podhradie, Závod, SFM Senec B, Igram, Doľany, Ivánka, Suchohrad, Vysoká a Nová Dedinka. Po jesennej časti boli na čele súťaže, no jarná časť im nevyšla a tak postup sa odkladal o rok. Potešili starší dorastenci, ktorí postúpili do II. celoslovenskej ligy.
Cez prázdniny v roku 2002 sa uskutočnil v Malackách turnaj mladších žiakov vo futbale ktorý organizoval ŠK Malacky za účasti družobných miest Malaciek. Prvenstvo získali mladí futbalisti z poľskeho Žnina, pred Veselím n/Mor., Malackami a maďarskou Albertirsou.
V roku 2002 vznikol futbalový klub Žolík Malacky orientovaný na mládež vo veku 5 - 14 rokov a tiež vznikla Československá futbalová akadémia (ČSFA) Malacky, takisto orientovaná na mládež. Seniori ŠK Malacky v tomto roku štartovali na turnaj v poľskom Žnine pri príležitosti 80. výročia založenia futbalu v tomto družobnom meste. Vo výprave bol prezident ŠK Malacky Jozef Stipanitz a taktiež budúci nový tajomník klubu František Hlavatý, ktorý v tom čase ešte funkcionárčil v klube ŠK VTJ Ružinov Bratislava.
Po dvaapolročnom pôsobení výboru ŠK pod vedením prezidenta Jozefa Stipanitza, dlhoročného hráča Malaciek postúpilo družstvo seniorov až do 4. ligy. V ročníku 2003/2004 z 26 zápasov muži 20 vyhrali, 2 remizovali a len 4 prehrali. O úspech sa zaslúžili M. Preis, P. Markovič, P. Sedláček, Š. Varga, M. Sloboda, J. Čikoš, R. Vaniš, F. Čermák, M. Režný, J. Stipanitz, M. Škoda, P. Haľko, M. Hoffmann, M. Danihel, D. Greif, J. Kožuch, V. Ivan, T. Čikoš, L. Varadi, M. Lacko, P. Michalovič. Hrajúcim trénerom bol Jozef Čikoš. Nadchádzajúcimi súpermi sa mu stali Kostolište, Gajary, Viničné, Jakubov, Zohor, Velké Leváre, Studienka, Lozorno, Grinava, Rohožník, Slovenský Grob, Záhorská Ves, Limbach, Dubová a Plavecký Štvrtok. Bola to pravá „záhorácka“ liga, diváci sa mali na čo tešiť. Po dvojročnom pôsobení v 4. lige Malačania minulý rok opäť postúpili. Hráči a funkcionári tak opätovne prinavrátili 3. ligu do Malaciek, keď mužstvo seniorov ŠK Malacky začínalo od najnižšej súťaže - VI. ligy BFZ.
A. Pašteka, F. Hlavatý
foto: S. Osuský, archív -fh-

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Záhorie

Komerčné články

  1. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry
  2. Koniec nálepkovaniu a predsudkom medzi kolegami u tohto predajcu
  3. Roman Kukumberg ml.: Online hejty vedia bolieť viac ako bodyček
  4. Ako sa z firmy na výrobu krbov stal líder v robotike?
  5. Dobrovoľníci, prihláste sa na Týždeň dobrovoľníctva
  6. PLANEO otvára v máji 9 predajní. Má to zmysel v dobe digitálu?
  7. Green Corner: zelené bývanie blízko centra s prvou splátkou 10 %
  8. Bývajte v centre Košíc – 18 bytov v boutique residence Huštáky
  1. Jednoduché farebné premeny do bytu aj záhrady
  2. Pokoj, výhľady a dobrá kuchyňa? Vyberáme desať hotelov na Ischii
  3. Zlatý sen vo vzduchu
  4. Sapara a Nagy povzbudzovali malých futbalistov a futbalistky
  5. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry
  6. Pozvánka, ktorá sa neodmieta: oslávte 25 rokov s Kauflandom
  7. Kaufland oslavuje 25 rokov a tvorí pilier slovenskej ekonomiky
  8. Bankroty a miliardové dlhy. Úspešný Trump je ilúzia
  1. Ako sa z firmy na výrobu krbov stal líder v robotike? 7 594
  2. Roman Kukumberg ml.: Online hejty vedia bolieť viac ako bodyček 5 262
  3. Bývajte v centre Košíc – 18 bytov v boutique residence Huštáky 5 158
  4. PLANEO otvára v máji 9 predajní. Má to zmysel v dobe digitálu? 5 032
  5. Toto je Balkán? Roky prehliadané Albánsko prekvapuje 4 224
  6. Bankroty a miliardové dlhy. Úspešný Trump je ilúzia 2 868
  7. Slováci posielajú na MS mladíkov. Kedy hrajú a kde ich sledovať? 2 201
  8. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry 1 860
  1. Anton Kovalčík: Ako "Volský Jano" prispel k porážke nacizmu - druhá časť.
  2. Miroslav Galovič: Marečku, mohol si ostať legendou... (Mikroblog No 20)
  3. Tomáš Susko: Koniec WW2 a SNP: Medzi Stalinom, Benešom a stratou vlastnej suverenity.
  4. Radoslav Záhumenský: Hrad Branč | výnimočný výhľad, temná história a zrúcanina, ktorú sa oplatí objaviť!
  5. Miroslav Galovič: Rybár a VyGrmená Húska - predpolnočné (nielen) hokejové zamyslenie.
  6. Jakub Cipko: Je Fico ruský agent?
  7. Rastislav Puchala: Ohavní kolaboranti
  8. Štefan Šturdzík: Sebranka diktátorov a diletantov oslavuje.
  1. Ivan Čáni: 9. máj 2025 – najhanebneší deň v dejinách Slovenska. 38 018
  2. Ivan Mlynár: Odpoveď Michalovi Šimečkovi na otázku, ktorú o Ficovi zrejme nikdy nepoloží 23 778
  3. Radko Mačuha: Šimečka má niečo, čo už Fico nikdy nebude mať? 20 478
  4. Vlado Jakubkovič: Vypískaný mr. Rudo a prezident mieru. 14 401
  5. Ján Chomík: Liek na nespavosť 8 000
  6. Rastislav Puchala: Výzva od Ficina prijatá 7 873
  7. Matúš Lazúr: Vlakom z Bratislavy až za polárny kruh. 6 870
  8. Michael Achberger: Jogurty pod lupou: Pravda, ktorú vám výrobcovia radšej nepovedia 5 850
  1. Roman Kebísek: Oslobodzujúci efekt Gauguinovej „lekcie maľovania“ na veko drevenej krabice
  2. Anna Brawne: Pridrahý Robert, najlepšia trasa z "Matičky Rusi" by bola cez Bermudy
  3. Marcel Rebro: Fico má strach z Ukrajiny, preto sa klania Putinovi
  4. Radko Mačuha: Fico ide na oslavu začiatku 3 svetovej vojny.
  5. Tupou Ceruzou: Dobre bude
  6. Post Bellum SK: Hlasy pamätníkov: Nedopusťme návrat vojny!
  7. Radko Mačuha: Hanba, uniklo ďalšie video Šimečkovej ženy.
  8. Jiří Ščobák: Víte, kde hledat nejstarší samostatně stojící chrám na světě? A jak ho asi postavili?
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
  1. Anton Kovalčík: Ako "Volský Jano" prispel k porážke nacizmu - druhá časť.
  2. Miroslav Galovič: Marečku, mohol si ostať legendou... (Mikroblog No 20)
  3. Tomáš Susko: Koniec WW2 a SNP: Medzi Stalinom, Benešom a stratou vlastnej suverenity.
  4. Radoslav Záhumenský: Hrad Branč | výnimočný výhľad, temná história a zrúcanina, ktorú sa oplatí objaviť!
  5. Miroslav Galovič: Rybár a VyGrmená Húska - predpolnočné (nielen) hokejové zamyslenie.
  6. Jakub Cipko: Je Fico ruský agent?
  7. Rastislav Puchala: Ohavní kolaboranti
  8. Štefan Šturdzík: Sebranka diktátorov a diletantov oslavuje.
  1. Ivan Čáni: 9. máj 2025 – najhanebneší deň v dejinách Slovenska. 38 018
  2. Ivan Mlynár: Odpoveď Michalovi Šimečkovi na otázku, ktorú o Ficovi zrejme nikdy nepoloží 23 778
  3. Radko Mačuha: Šimečka má niečo, čo už Fico nikdy nebude mať? 20 478
  4. Vlado Jakubkovič: Vypískaný mr. Rudo a prezident mieru. 14 401
  5. Ján Chomík: Liek na nespavosť 8 000
  6. Rastislav Puchala: Výzva od Ficina prijatá 7 873
  7. Matúš Lazúr: Vlakom z Bratislavy až za polárny kruh. 6 870
  8. Michael Achberger: Jogurty pod lupou: Pravda, ktorú vám výrobcovia radšej nepovedia 5 850
  1. Roman Kebísek: Oslobodzujúci efekt Gauguinovej „lekcie maľovania“ na veko drevenej krabice
  2. Anna Brawne: Pridrahý Robert, najlepšia trasa z "Matičky Rusi" by bola cez Bermudy
  3. Marcel Rebro: Fico má strach z Ukrajiny, preto sa klania Putinovi
  4. Radko Mačuha: Fico ide na oslavu začiatku 3 svetovej vojny.
  5. Tupou Ceruzou: Dobre bude
  6. Post Bellum SK: Hlasy pamätníkov: Nedopusťme návrat vojny!
  7. Radko Mačuha: Hanba, uniklo ďalšie video Šimečkovej ženy.
  8. Jiří Ščobák: Víte, kde hledat nejstarší samostatně stojící chrám na světě? A jak ho asi postavili?

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu