V Turci zeleno - bieli po dlhšom čase bez gólov
Martin - Skalica
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Gólový film: 3. Mahdalík - 1:0, 30. Koložváry - 2:0, 50. Koložváry - 3:0.
Pred 1850 divákmi rozhodovali J. Konc - M. Mášik, J. Višňovský. Vylúčení 6:5 na 2 min., presilovky 1:0, oslabenia 0:0. Strely na bránu 35:29.
Skalica: Hamerlík - Sloboda, Šille, Ivičič, Škápik, Škadra, Zajac, Klučár, Hanka - Kocák, Školiak, Liščák - Višňovský, Hollý, Šátek - F. Novák, Hrnčirík, Malík - Horský, Mikušovič, Vaško, tréner P. Oremus.
Domáci začali stretnutie lepšie a už v 3. min. využil chybu obrany Skalice pohotový Mahdalík a otvoril skóre - 1:0. Hostia po inkasovanom góle zvýšili aktivitu a vďaka tomu sa v druhej polovici I. tretiny bolo na čo pozerať. Pekné hokejové momenty ponúkli aktéri najmä v 15. min., keď najskôr Liščákovi pokazil gólovú radosť Ševela a vzápätí Török na opačnej strane na dvakrát vystrašil Hamerlíka. V čase 19:17 prerušil hlavný rozhodca prvú tretinu pre úpravu bránkoviska a zvyšných 43 sekúnd sa dohrávalo pred začiatkom druhej tretiny.
V druhej časti hral Martin agresívnejšie, čo na Skaličanov platilo. V 28. min. po strele Berana predviedol perfektný „semafor“ Hamerlík. Skóre sa zmenilo až v 30. min., keď hrali domáci presilovku o dvoch hráčov (sedeli Sloboda a Šille (na foto)) a Hriňovu strelu tečoval do siete Koložváry - 2:0. Domáci boli na koni, ale ďalšie šance Mahdalíka i Berana ostali nevyužité. V tretej tretine Záhoráci už nemali čo stratiť a zo všetkých síl sa snažili vrátiť do zápasu. V 46. min. sa po strele Šáteka opäť zaskvel Ševela. Ambície hostí rozleptal strelecky disponovaný Koložváry, ktorý v 50. min. doklepol puk do siete hostí na 3:0. Ševela si po tretí raz v tejto sezóne udržal čisté konto.
Marián Brúsil (asistent trénera Martina): „Po troch prehrách bolo cítiť napätú atmosféru. Víťazstvo sme potrebovali ako soľ. Našťastie dnes sme podali taktický výkon, súpera sme nepustili do rýchlych protiútokov a ťažili sme z jeho chýb. Boli sme lepší a zaslúžene sme zvíťazili.“
Peter Oremus (tréner Skalice): „Chceli sme v Martine uhrať nejaké body, čo sa nám nepodarilo. Bohužiaľ, vyťaženosť našich siedmich kľúčových hráčov je obrovská. Keď sa k nim nepridajú ostatní, dopadne to ako dnes. Chceme sa vrátiť k našej agresívnej hre. Nechceme skončiť horšie ako na ôsmom mieste a v ďalších zápasoch urobíme preto maximum.“

Po víťazstve s lídrom už na pozícii play - off
Skalica - Zvolen
5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Gólový filmy: 4. Malík (Školiak, Kocák) - 1:0, 8. Horský (Višňovský, Šille) - 2:0, 30. Sloboda (Školiak, Šille) - 3:0, 32. Kocák (Hollý) - 4:0, 48. Kubenko - 4:1, 57. Kocák (Horský) - 5:1.
Pred 3200 divákmi rozhodovali Lokšík - Bulko, Müllner. Vylúčení 9:12 na 2 min., Školiak (SK) 5 + DKZ, Cibuľa (ZV) trest v hre. Presilovky 1:1, oslabenia 1:0.
Skalica: Hamerlík - K. Sloboda, Šille, M. Ivičič, V. Vlk, Škadra, M. Zajac - Kocák, Školiak, Malík - Višňovský, Hollý, Šátek - F. Novák, Hrnčirík, Vaško - Horský, Mikušovič, tréner P.Oremus.
Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, L. Čierny, Priechodský, Ščibran, Kumstát, Cebák - Cibuľa, F. Turek, Igor Majeský - J. Kopecký, Klouda, Paciga - Kubenko, Gašpar, T. Jaško - J. Čierny, L. Jurík, Škvaridlo.
Domáci, posilnení o skúseného obrancu Vladimíra Vlka, nasadili od začiatku zápasu vysoké tempo. Už v 4. min. zabojoval najproduktívnejší hráč súťaže René Školiak, spoza brány prihral Malíkovi, ktorý strelou medzi betóny prekonal Šimonoviča. O štyri minúty bol rozdiel dvojgólový, keď kapitán Skalice Tibor Višňovský ideálne našiel Horského, ktorý zľava do prázdnej brány zvýšil. Hostia si vzali oddychový čas, ale ich hre to nepomohlo. Dokázali sa však ubrániť oslabeniu o dvoch hráčov. Na prelome tretín sa do rovnakej výhody dostali aj Zvolenčania, Hamerlík v domácej bráne svoj tím podržal. V 30. min ofenzívne ladený Karol Sloboda (na fotografii) presnou strelou od modrej upravil na 3:0. O dve minúty neskôr Šimonovičov pokus o vyhodenie zachytil Hollý, našiel medzi kruhmi Kocáka a ten si s hosťujúcim gólmanom po kľučke do bekhendu poradil - 4:0. V 37. min čaroval opäť Hamerlík, keď postupne zlikvidoval šance Majeského, Tureka a Cibuľu. V záverečnej tretine sa viac faulovalo ako hralo. V 45. min bitka Školiaka s Priechodským vyniesla Skaličanovi trest do konca zápasu. Päťminútovú presilovku hostia využili v 48. min, keď Kubenko dorazil Kumstátovu strelu. Hneď nato Ivičič obetavo zabránil ďalšiemu gólu v domácej sieti. V 57. min zužitkoval Kocák vyhraté buly Horského a svojím druhým zásahom stanovil na 5:1. V závere ešte Cibuľa za seknutie Škadru inkasoval trest v hre, domáci sa však v presilovke zamerali na kontrolu puku.

Vladimír Vlk opäť v skalickom drese
Skalický hokejový odchovanec Vlado Vlk sa po angažmánoch v Zlíne, Trenčíne, Třinci, Slovane, Nitre a Poprade opäť vracia domov. Hokejový tím Skaličanov tak vystuží jeden z najskúsenejších obrancov. Za sebou mal prvé dva tréningy na rodnom ľade.
„Túto sezónu dohrám v Skalici a sme dohodnutí, že to asi spolu potiahneme aj v tej budúcej. Skaličania ma oslovili vlastne hneď po vyradení z kádra Popradu. Každému mužstvu ide o play-off a aj mne. Skaličanom chcem pomôcť svojimi skúsenosťami.“
Vlado Vlk sa už teší na skalické publikum. Hovorí, že sa jeho hokejová kariéra končí a je dobré, keď ju zakončí tam, kde ju začal. Neprekáža mu ani to, že súčasný tréner Skalice Peter Oremus je mladší ako on.
„Diváci v Skalici hokeju rozumejú a teším sa na dobré obecenstvo. Vek trénera nepovažujem za dôležitý. Pre mňa je to tréner ako každý iný a rešpektujem ho. Nikdy som si nedovolil povedať nejakému trénerovi, že to alebo ono robiť nebudem.“
Hoci Vlado svojich nových spoluhráčov veľmi nepozná, mladíkom rád odovzdá svoje skúsenosti.
„Uvidíme, aké to bude v kolektíve. Nepoznám príliš týchto mladých chlapcov. Iba zo vzájomných zápasov. Hrával som s Maťom Ivičičom, Tomášom Šillem a s Višňom, v Slovane som sa stretol so Školiakom. V tíme je nás ale zopár starších a svojimi skúsenosťami mladších potiahneme. Nemá význam nejako ich dirigovať, pretože mladí hrajú dobre a dúfam, že im to vydrží až do konca sezóny.“
Vlado začal na skalickom ľade trénovať v stredu 24. januára a zmluvu s klubom podpísal v piatok. Skalických fanúšikov chce potešiť hlavne dobrou hrou. Toto mesto je pre neho srdcovou záležitosťou, hoci zo Slovana prestúpil do Nitry a nie na severozápad Záhoria.
„Ponuku skalického klubu som vtedy odmietol preto, lebo som sa už počas sezóny sľúbil Nitre. Nešlo tu o peniaze, vždy dodržím slovo. To, čo sa o mne niekedy píše a hovorí, nie je vždy pravdou. Mám svedomie čisté voči všetkým vedeniam klubov, kde som pôsobil a všetkým svojim spoluhráčom sa môžem pozrieť rovno do očí.“
Vlado Vlk preskákal čo to aj na medzinárodnej scéne. Aké sú jeho najväčšie úspechy?
„Určite je to účasť na dvoch Majstrovstvách sveta v rokoch 1997 a 1999, dva majstrovské tituly s Trenčínom, jeden so Slovanom a úspechom je aj tretie miesto so Skalicou. Mám pred sebou ešte ďalšie výkonnostné ciele, každý človek ich musí mať. Uvidíme, ako poskladá vedenie mužstvo na ďalší rok, až potom si dám ďalšie ciele.“
Vladimír Vlk sa na skalickom ľade predstavil v nedeľu. Jeho číslo 92 už nosí Martin Škadra, tak si zvolil dres s číslom 29, iba si vymenil poradie číslic. Či mu priniesol šťastie, sa dočítate v komentári zápasu.
Monika Kušnierová

štatistiky extraligy
44. kolo: Martin - Skalica 3:0, Zvolen - Žilina 5:3, Nitra - Košice 4:5 s. n. Lipt. Mikuláš - Slovan 3:5, Trenčín - Poprad 1:2.
45. kolo: Poprad - Lipt. Mikuláš 6:1, Žilina - Trenčín 0:2, Košice
- Zvolen 2:3 s. n., Slovan - Martin 1:2, Skalica - Nitra odložené na 6.2.
46. kolo: Skalica - Zvolen 5:1, Košice - Trenčín 4:3 s. n., Poprad - Slovan 1:4, Žilina - Lipt. Mikuláš 9:3, Martin - Nitra odložené na 11.2.

10. Žilina 46 11 2 6 27 108:151 37

Strelci Skalice: Školiak 18, Liščák a Kocák 16, Višňovský 12, Zajac 7, Šátek a Sloboda 6, Hrnčirík 5, Šille a Hollý 4, Ivičič a Liška 3, Dornič, Horský, Malík a Fink 2, Gula, Škadra, Flamík a Hruška 1.

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.