Hokej

32. kolo Trnava - Senica 1:3
Trnava - Dukla Senica
1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
Gólový film: 7. Hanták (Chovan, Šimek) - 0:1, 16. Vadrna - 1:1, 31. Salajka (Kováč) - 1:2, 39. Krumpál (Krišák, Salajka) - 1:3.
Pred 210 divákmi rozhodovali Matula - Otrubčák, Junek. Vylúčení 7:10 na 2 min., presilovky 0:2, oslabenia 0:0. Strely na bránu 37:40.
Senica: Klosík - Chovan, Pšenka, Salajka, Javorek, D. Jakub, Surový - Krumpál, Krišák, Kováč - Hanták, Šimek, Bohunický - Kadraba, Michálek, Hladký, tréner R. Kaláber.
Po vyrovnanej prvej tretine Seničania v druhej využili presilovú hru o dvoch hráčov. V závere tretiny zvyšovali na rozdiel dvoch gólov. V treťom dejstve mali domáci niekoľko sľubných príležitostí na skórovanie, ale hostia dvojgólové vedenie udržali.
Susedskému derby chýbala potrebná šťava a zápasové vzrušenie. Vyložené gólové šance absentovali na oboch stranách. Napriek tomu sa vedenia ujali v 7. min hostia. O minútu neskôr už mohli byť v dvojgólovom vedení, ale Maxin včas spojil betóny. Domáci gólman sa vyznamenal ešte v tej istej minúte, keď zblokoval strelu Šimeka. V 16. min po vyhranom bully prihral A. Vaši pred bránu Vadrnovi a ten vyrovnal. Gladiátori sa mohli dostať aj do vedenia, keď sa pred Klosíkom ocitol osamotený Holovič. Hosťujúci brankár vyrazil puk len pred seba, ale Trnavčania pri dorážkach neuspeli.
Po zmene strán sa v 24. min dostali do šance domáci. Po nastrelení bočnej sieťky sa puku zhostila Dukla a vybrala sa do rýchleho protiútoku. Kováčovu šancu však Maxin rutinérsky zblokoval. V polovici stretnutia vo vlastnom oslabení už na Kováča, ktorý strieľal spoza obrancov, nestačil – 1:2. Senica si vytvorila v závere tretiny dvojgólový náskok. Z vlastnej tretiny vytiahla akciu a Krumpálom skórovala po tretíkrát.
V poslednej tretine mal najväčšiu šancu znížiť J. Belko. Klosíkovu bránu však z blízka prestrelil. Dve minúty pred koncom zápasu sa gladiátorom naskytla šanca hrať presilovku. Odvolali brankára, ale v prevahe o dvoch mužov gólovú šancu nevymysleli.
I keď domáci tréner Novotný videl príčinu prehry svojho mužstva v úzkom kádri aj z dôvodu účasti hráčov na Zimnek univerziáde, či v zápasovej vyťaženosti juniorov, presne tie isté problémy trápia aj Seničanov, takže žiadnu výhodu v tomto stretnutí nemali.
Tatiana Čuperková
32. kolo Senica - Piešťany 4:7
Senica - Piešťany
4:7 (1:4, 1:2, 2:1)
Gólový film: 1. Kotleba 0:1, 3. Mišík 0:2, 5. Strapák 0:3, 6. Hanka 1:3, 19. Románek 1:4, 25. Krumpál 2:4, 31. Bučka 2:5, 36. R. Kolník 2:6, 45. Krumpál 3:6, 48. P. Učeň 3:7, 59. Hanták 4:7.
Senica: Klosík (5. Babkovič) - Chovan, Hanka, Salajka, Klement, Pšenka, Rusňák - Krumpál, Krišák, Hanták - Bohunický, Šimek, Kadraba - Varga, Kováč, Hladký, tréner R. Kaláber.
Piešťany: Ondrejka - Kotleba, Pap, Galko, Ferkodič, M. Filip, R. Filip - Románek, Učeň, Sýkora - H. Ručkay, Kolník, J. Ručkay - Rybárik, Mihálik, Mišík - Strapák, Bučka, Blaško, tréner Ľ. Venutti.
Pred 560 divákmi rozhodovali Rudý - Židek, Čavojský, vylúčení 8:14, Pšenka (SE) 10 min. OT, R. Filip 10 min. OT + DKZ, presilovky 3:2, oslabenia 0:0.
Pre domácich začalo stretnutie nešťastne, keď už v 17. sek. dali hostia Jozefom Kotlebom veľmi šťastný gól - 0:1. V 3. min. zvýšil Jozef Mišík na 0:2 a tréner Kaláber bral oddychový čas. Ani to však nepomohlo, v 5. min. zabudli domáci na Juraja Strapáka, ktorý sa vrátil z trestnej lavice a bolo 0:3. Z domácej brány sa porúčal Klosík a prišiel Babkovič. V nasledujúcej minúte znížil Jakub Hanka na 1:3 a o chvíľu mal možnosť Bohunický. Domáci nevyužili tri presilové hry, Piešťany však hneď prvú možnosť početnej výhody využili gólom Ján Románka - 1:4.
Nedisciplinovanosť Bučku ponúkla domácim na začiatku druhej tretiny výhodu presilovky o dvoch hráčov. Z drvivého tlaku sa neujali strely Hanku a Šimka, paradoxne znížili domáci po rýchlom protiútoku dve sekundy pred návratom M. Filipa gólom Martina Krumpála - 2:4. Rozháranú hru zásluhou množstva vylúčení ukončil v 31. min. gólom Bučku - 2:5. Domáci sa nevzdávali, bojovali, no šance Krumpála, Šimka, Kadrabu a Krišáka ostali nevyužité. V 36. min. dostal peknú prihrávku od Románka Rado Kolník a pomerne ľahko sa presadil - 2:6. Do šancí sa často dostával s chuťou hrajúci Krumpál, no v bránke Piešťan stál výborný Ondrejka.
Malú iskričku nádeje vykresal v presilovke 4 na 3 v 45. min. po Krišákovej prihrávke Martin Krumpál, no z rovnakej výhody hostia odpovedali v 48. min. gólom Učňa - 3:7. V závere potrestal vylúčenie Románka ešte Miro Hanták na 4:7, no hoci sa domáci snažili o skorigovanie výsledku až do záverečného signálu, v bráne hostí bol pozorný brankár Jozef Ondrejka a viac pukov za svoj chrbát nepustil. Hostia v tomto stretnutí vyťažili z minima maximum.
Jozef Komorný
štatistiky 1. hokejovej ligy
13. N.Zámky 33 8 1 0 24 90:147 26
39. kolo: Trnava - Senica 1:3, Ružinov - Topoľčany 8:3, Pov. Bystrica - Prievidza 7:4, Nové Zámky - Piešťany 1:0, Prešov - Spiš. N. Ves 4:1, Humenné - Detva 5:6 p. p., Ružomberok - Ban. Bystrica 1:10, Trebišov - Kežmarok nehrali.
40. kolo: Senica - Piešťany 4:7, Ružinov - Detva 9:4, Ban. Bystrica - Prešov 2:3, Ružomberok - Kežmarok 0:11, Trnava - Spiš. N. Ves 3:4, Pov. Bystrica - Humenné 4:3, Topoľčany - Trebišov 2:1, Prievidza - Nové Zámky 7:2.
16. Prievidza 40 5 1 2 32 101:214 19

Strelci Senice: Krumpál 25, Krišák a Hanták 19, Šimek 14, Kadraba 12, Kováč 11, Čobrda 8, Salajka 7, F. Novák a Bohunický 5, Chovan a Vaško 4, Štepanovský, Rusňák, Blanár, Hanka a Varga 3, E. Novák a J. Rehuš 2, Klečko, Záhumenský a Pšenka 1.
Slováci na univerziáde piati
Počas uplynulého víkendu sa v talianskom Turíne skončil hokejový turnaj na Svetovej zimnej univerziáde, na ktorom hrali aj reprezentanti Slovenska a v ich drese aj dvojica hráčov Dukly Senica Erik Rusňák a Tomáš Klement. V silnej skupine s Kanadou, USA, Ruskom a J. Kóreou skončili tretí a hrali o konečné 5. miesto proti domácemu Taliansku, ktoré v základnej skupine dokázali zdolať v základnej skupine Fínov 4:3 a Čechov dokonca vysoko 7:0.
Výsledky Slovenska: Slovensko - Kórejská republika 13:0, góly SR: R. Kolník 3, Chrenko a Pupák po 2, Rusňák, Galko, Vojtek, Ručkay, Tabaček, Králik, Slovensko - USA 3:2, góly SR: Galko, Gönczi, Poláček, Slovensko - Rusko 2:4, góly SR: Gönczi, Klein, Slovensko - Kanada 0:8.
O 5. miesto: Slovensko - Taliansko 2:1 s. n. (0:0, 1:0, 0:1), gól SR: H. Ručkay.
Od úvodu sa hral svižný, obojstranne rýchly hokej. Obe družstvá si počas zápasu vypracovali niekoľko dobrých príležitostí, no brankári na oboch stranách držali svoje tímy. Slovenskí hokejisti sa ujali vedenia v polovici stretnutia H. Ručkayom (z Piešťan). Talianom, hnaných dopredu plným hľadiskom, sa podarilo vyrovnať až v samom závere z presilovky, keď bol vylúčený senický hráč Tomáš Klement. Po 60. minútach nasledovali podľa reglementu turnaja hneď samostatné nájazdy (nehralo sa predĺženie) po troch hráčoch na oboch stranách. Z mužstva Slovenska bol úspešný iba nitriansky odchovanec Pupák, pokusy H. Ručkay a M. Chrenka (z Nitry) zneškodnil taliansky brankár. No keďže brankár Stieranka chytil nájazdy Adamiho, Montovaniho i Dorigattiho, Slováci sa nakoniec tešili z víťazstva a celkového 5. miesta na turnaji.
„Chalani po celú dobu univerziády vystupovali ako jeden tím a myslím si, že urobili slovenskému vysokoškolskému hokeju veľmi dobré meno. Môžem za celý realizačný tím vysloviť spokojnosť nielen s výkonom slovenského družstva na univerziáde, ale aj s vystupovaním a reprezentáciou Slovenska,“ povedal na margo celkového vystúpenia slovenského hokejového tímu na zimnej univerziáde manažér slovenskej výpravy Roman Štamberský.