Utorok, 15. jún, 2021 | Meniny má VítKrížovkyKrížovky

Stalo sa na športoviskách v roku 2006

V minulom čísle sme vám priniesli druhú časť obhliadnutia sa za športom v uplynulom roku. Teraz vám ponúkame poslednú, tretiu časť.

SEPTEMBER
- 44.ročník Považského maratónu vyhral v kat. nad 35 rokov Ján Moravec z Myjavy, ktorý získal aj titul majstra Trenčianského kraja.
- 7. ročník pretekov Mraznické chodníčky v Častej vyhral Jaro Moravec z Grafobalu Skalica.
- na 7. ročníku celoslovenskej súťaže Hľadáme nového Jozefa Plachého v Ban. Bystrici skončil Marián Vismek zo ZŠ Záhorácka Malacky na 3. mieste. Karin Šedivá zo ZŠ Bor. Mikuláš bola piata.
- Charriot, kôň Žiga Pálffyho, skončil na svojich prvých pretekoch v kariére na druhom mieste.
- Mirka Vašeková z Hanko kai KK Senica prehrala vo finále majstrovstiev sveta v karate v Taliansku v kat. žien s Japonkou Šimizu a získala striebornú medailu. Družstvo žien Vašeková, Ižáriková a Masaryková však nenašli premožiteľky a získali majstrovský titul a zlaté medaily.
- 14. septembra otvárali senické volejbalistky na námestí Oslobodnia novú volejbalovú sezónu s ukážkami muzikálu High life show.
- v polovici septembra začal nový ročník hokejových súťaží.
- kôň Tempeltänzer zo stajne OMS Senica s džokejom Jarom Línkom vyhral v Prahe Veľkú cenu českého turfu s dotáciou 800.000,- Kč. Jaro Línek bol úspešný aj v Pardubiciach s českým koňom Tresh a v Brne takisto s českým koňom Aspirantom.
- Memoriál Dezidera Pinčeka v stolnom tenise v Senici vyhral Peter Maršo z BC Senica.
- na 14. ročníku Atletického trojboja v Skalici v rámci Skalických dní vyhrali všetky disciplíny atlétky AC Malacky, Monika Baňovičová, Claudia Hladíková, Alica Mackovichová a Barbora Šimková. Beh Gabriely Sedlákovej na 800 m vyhrali Claudia Hladíková, Alica Mackovichová a Aneta Hollá.
- jesenný Búranský relly cross v Bor. Mikuláši vyhral v triede do 1600 ccm domáci Jozef Dobiáš, v triede do 1300 ccm Marek Vandák z Lakš. N. Vsi a kat. juniorov Roman Šedivý z Bor. Mikuláša.
- ôsme preteky seriálu majstrovstiev Slovenska v Country Crosse sa išli vo Sverepci. Prvé preteky v triede do 250 ccm vyhral Ivan Jakeš z Brezovej a hoci druhé pre poruchu motocykla GasGas nedokončil, náskok 43 bodov pred poslednou časťou v Belušských Slatinách mu dával veľkú šancu na zisk majstrovského titulu.
- na športových hrách seniorov v Trenčíne získal Rudolf Roučka z Holíča, tréner atlétov AK Junior Holíč, v kat. nad 60 rokov zlaté medaily vo vrhu guľou a v behu na 800 metrov.
- na 18. ročníku Topoľčianskeho polmaratónu vyhral v hlavnej kat. Ján Križák z Grafobalu, nad 50 rokov Jaro Topor z ŠKP Skalica a v kat. žien Erika Štefková z Grafobalu.
- vo finále krajského kola vo futbale žiakov vyhrala v Tomášove ČSFA Malacky nad SFM Senec a postúpila do celoslovenského finále.
- ZŠ Záhoracka ul. v Malackách vyhrala regionálne kolo atletickej Kinderiády pre deti 2. - 5. ročníka, ktorej patrónom bol olympijský víťaz Jozef Pribilinec. Atléti pre svoju školu získali dotáciu 75.000,- Sk.
- 24. ročník cestného behu Krupská 20 - ka bol zároveň aj majstrovstvami Slovenska v behu na 20 km na ceste. Majstrovské tituly získali v hlavnej kategórii Ján Moravec a Jaroslav Topor v kat. nad 50 rokov. Striebro pridali Peter Piala v kat. nad 40 a Ján Lukáč (všetci ŠKP Skalica) v kat. nad 45 rokov. Zlato pridala aj Erika Štefkvá z Grafobalu v kat. žien.
- športovci Oreského reprezentovali Záhorie vo Švajčiarsku, kde hrali futbalové stretnutie v meste Cugy. Domáci vyhrali 3:1.

Skryť Vypnúť reklamu

OKTÓBER
- začiatkom októbra nás opustili dvaja bývalí vynikajúci futbalisti. V Holíči vo veku 62 rokov zomrel Jozef Seršeň a v Kútoch vo veku 70 rokov Anton Vrábel.
- mladí tenisti TK Senica hrali v bratislavskom NTC Detský Davis Cup. Napriek jedinej prehre počas celého turnaja (s Akademikom Košice tesne 2:3) obsadili až konečné 9. miesto. V ďalších zápasoch vyhrali Právnikom BA 3:2, Mladosťou Košice 3:2 a Kys. N. Mestom 4:1.
- Medzinárodný maratón mieru v Košiciach bol zároveň aj majstrovstvami Slovenska v maratóne. Bežci Grafobalu Skalica získali štyri medaily. Michal Janota v kat. nad 60 rokov zlato, Jozef Chrenka v kat. nad 40 rokov striebro a v kat. nad 50 rokov Dušan Kožíšek striebro a Otto Guček bronz.
- Záhorácky Rally cros v Sekuliach vyhral v kat. do 1600 ccm Jaroslav Vavřílek z Troubska (ČR), do 1300 ccm Jozef Násada z Bor. Mikuláša.
- preteky v atletickom trojboji Memoriál Milana Škvaridla v Malackách vyhrali najml. žiaci Lukáš Kocián (Skalica) a Monika Baňovičová, ml. žiaci Marián Vismek a Claudia Hladíková, st. žiaci Jakub Vilímek a Alica Mackovichová (všetci AC Malacky). V hlavnej disciplíne Memoriálu, skoku ďalekom vyhral starší žiak Jakub Vilímek výkonom 582 cm, keď preskočil aj všetkých mužov.
- prvé v okrese Skalica a tretie miniihrisko z umelou trávou v Trnavskom kraji slávnostne otvorili 3. októbra v Skalici na ZŠ na Malého ulici.
- na majstrovstvách Slovenska v naturálnej kulturistike obsadil Roman Perička zo Senice druhé miesto.
- na plaveckých pretekoch Štúrovské stovky získali plavci z klubu Záhorák Senica deväť medailí. Denis Mihalka tri zlaté a jednu striebornú medailu, dve zlaté a jednu striebornú pridala Tatiana Špánková a hlavnú disciplínu podujatia, 100 m prsia vyhrala Dominika Vacová, tretia bola Katka Velická.
- na školských majstrovstvách Slovenska v cezpoľnom behu v Lipt. Mikuláši získali študenti Gymnázia 1.mája v Malackách Ján Beňa, Ján Matúš a Daniel Šimek strieborné medaily. Študentky Gymn. Sv. Františka z Assisi Aneta Hollá a Magda Sršňová skončili šieste.
- vo štvrtok 12.októbra otvorili viacúčelové miniihrisko z umelou trávou aj v Holíči. Jeho krstným otcom (podobne ako v Senici) bol Ľubomír Moravčík.
- aj vo Veľkom Krtíši dosiahli plavci Záhoráka Senica veľký úspech. Získali dvadsať medailí, z toho sedem zlatých.
- z medzinárodných pretekov v karate v Nitre si medailové umiestnenie priviezli Michal Toure, Monika Čulenová a Boris Thebery z hanko kai KK Senica.
NOVEMBER
- na Nemeckom pohári si reprezentačnú premiéru v drese Slovenska odkrútil odchovanec hokeja v Senici Jozef Balej
- na 11. ročníku futbalového turnaja O pohár Imricha Stacha, ktorí v tomto roku niesol už prívlastok memoriál (I. Stacho v januári zomrel) skončil výber ObFZ Senica na 11. mieste. Najhoršie v jeho histórii.
- na 10. ročníku medzinárodných plaveckých pretekoch Euroswim 2006 v Pov. Bystrici bola Kristýna Palkovičová zo Záhoráku Senica dvakrát na stupňoch víťazov. Striebro získala na 100 m prsia a na polovičnej trati bola tretia.
- zlomené zápästie vyradilo z nominácie na medzištátny futbalový zápas Slovensko - Bulharsko Seničana Mateja Krajčíka zo Slávie Praha.
- na majstrovstvách okresu Senica žiakov Základných škôl v streľbe zo vzduchových zbraní boli najlepší boi najlepší chlapci z Cerovej a dievčatá zo Šaštína-Stráží.
- 23. ročník bežeckých pretekov Malacká desiatka vyhral Milan Fedák z STU Bratislava pred Mirom Hlúpikom. Kat. nad 40 rokov vyhral Peter Portášik a nad 60 rokov Jiří Kaňa, všetci z Grafobalu Skalica. V detských kategóriách Malackého kilometra štartovalo rekordných 84 pretekárov.
- Malackou desiatkou skončil prvý ročník série bežeckých pretekov Grand prix Záhorie. Celkovými víťazmi sa stali M. Hlúpik a Erika Štefková. Nad 40 r. vyhral P. Portášik, nad 50 r. Dušan Petrák, nad 60 r. Pavol Buchta (všetci Grafobal) a nad 70 r. Vojtech Orth zo Zohoru.
- 18. novembra sa v Športovej hale v Malackách uskutočnil 2. ročník veľkolepého podujatia na počesť Aliho Reisenauera st., legendy Malackého, slovenského, ale aj československého boxu.
- v Lopašove vznikla ďalšia Oblastná hokejbalová liga pre družstvá z okolia Radošoviec. Štartuje v nej 8 družstiev.
- po dlhých rokoch opustili prvú ligu silový trojbojári KST Senica. Na záchranu nestačil ani Slovenský rekord Michala kaveckého v mŕtvom ťahu, ktorý opravil z 282.5 kg na rovných 300.
- džokej Jaro Línek s českým koňom Aspirant skončil na Milánskom turfovom San Sire piaty.
- z rúk predsedu Slovenskej asociácie športu na školách Antona Javorku si cenu Škola roka 2006 v PKO v Nitre prevzal Pavel Škrabák, riaditeľ ZŠ Záhorácka 95 v Malackách. Cenu Najúspešnejší športovec stredných škôl získala Alexandra Štuková z Gymnázia Malacky.
- miesto vo futsalovej reprezentácii Slovenska si vybojoval aj seničan gabriel Bartošek zo Slov-maticu. Svoj debut okorenil gólom v zápase s Rumunskom.
- 2. kolo Krajskej školskej streleckej ligy v Hlohovci vyhrali strelci II. ZŠ na Bernolákovej ulici v Holíči.
- víťazka svetovej univerziády v Thessalonikách A. Štuková spolu so svojim trénerom Petrom Filipom a Simonou Lazarčíkovou, bronzovou z majstrovstiev sveta v Šanghaji, získali cenu Ministra školstva za vzornú reprezentáciu krajiny na vrcholných športových podujatiach.
- futbalový turnaj prípraviek zorganizoval Žolík Malacky. Víťazom sa stali chlapci z FK Senica, zverenci trénera Baumgartnera.
- úspešný rok zakončila A. Štuková na Vyhlásení Atléta roka v Dudinciach ziskom titulu Prekvapenie roka.
- Senický šachový festival detí vyhral v kat. do 12 rokov Michal Jozéfek a nad 12 rokov Martin Pagerka, obaja zo Senice. Na Veľkej cene Slovenska v Banskej Bystrici skončili Seničania v konkurencii 19 družstiev tretí.
- Liptovský polmaratón v L. Mikuláši vyhral Ján Križák z Grafobalu.
- na plaveckých pretekoch o Pohár rektora SPU v Nitre získali plavci Senice štyri medaily. Na pretekoch Maritin Cup v Martine Kristýna Palkovičová tri, keď vyhrala 200 m pol. preteky.
- na medzinárodných motocyklových pretekoch Šesťdňová reprezentoval Slovensko na Novom Zélande aj Ivan jakeš z Brezovej pod Bradlom.

Skryť Vypnúť reklamu

DECEMBER
- medzinárodné bežecké preteky mládeže v Bydline (Poľsko) vyhral v kat. mladších žiakov Dominik Oborný z AK Junior Holíč.
- piatym odchovancom futbalu v Senici, ktorý na seba obliekol reprezentačný dres je Michal Jonáš. V stretnutí SAE - Slovensko (1:2) v Zayed Sport City okorenil svoj debut dokonca aj gólom.
- 11. ročník Memoriálu Jozefa Klasa vo futsale vyhralo v Maline mužstvo Old Boys Malacky.
- na turnaji v karate North Bohémia v Ústí n/L. vzískal Michal Toure z Hanko kai KK Senica zlatú medailu.
- o týždeň, na turnaji Bohémia v Prahe, získala zlato v jednotlivcoch Mirka Vašeková i družstvách žien v zložení M. Vašeková, A. Masaryková a V. Ištvánková.
- Tomáš Masaryk z Holíča sa stal členom VV Slovenského zväzu telesne postihnutých športovcov.
- 16. decembra sa bežal 16. ročník cestného behu Hodonín - Holíč - Skalica. Vyhral Roman Hurtík z Kroměříža. Zo Záhorákov vyhrali iba Jiří Kaňa z Grafobalu v kat. nad 60 rokov a Vojtech Orth zo Zohoru v kat. nad 70 rokov. Tretia bola Sylvia Hvolková z Grafobalu v kat. žien do 35rokov.

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako sa mení dynamika firiem?
 2. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom
 3. Regeneračný spánok s ideálne podopretou chrbticou
 4. Po Slovensku na motorke
 5. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
 6. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
 7. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
 8. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
 9. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
 10. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
 1. Arónia: Spoznajte jej zázračné účinky na zdravie, chutné recepty
 2. Po Slovensku na motorke
 3. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 4. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
 5. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
 6. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom
 7. Behind every successful business lies a set of skilled people
 8. Klimatická zmena rozkývala štatistiky škôd na domoch a bytoch
 9. Ako sa mení dynamika firiem?
 10. Hudbou proti holorubom.
 1. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 20 408
 2. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 12 579
 3. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 11 517
 4. Ako sa z nenásytných Bödörovcov stal symbol oligarchie 9 804
 5. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 9 721
 6. 4 veci, ktoré potrebujete vedieť o bezpečnosti elektromobilov 7 902
 7. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány? 7 314
 8. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť 6 362
 9. Obľubovali ste termínované vklady? Spoznajte alternatívy 5 592
 10. Slovensko v operácii Barbarossa 4 327
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Záhorie - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Záhorie

Ilustračné foto.

V Piešťanoch očkujú už aj Sputnikom V.


TASR 13m

Trnavský kraj je ale v počte nových prípadov potvrdených PCR testami z krajov na chvoste.


TASR 49m

Ambulancia sa nachádza v areáli nemocnice priamo v budove pediatrie a pôrodnice.


TASR 2 h

Tínedžerku našli do niekoľkých hodín.


SITA 2 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Bol by to prvý prípad na Slovensku, kedy medveď zabil človeka.


21 h

Jozef Morgoš taký úspech nečakal.


14. jún

Polícia považuje križovatku za neuralgický bod. Župan nepodpísal kolaudačné rozhodnutie.


14. jún

Sprievodný program má trvať štyri hodiny. Ľudia si budú môcť vlastnoručne vyrobiť odznak s logom.


13. jún

Už ste čítali?