Streda, 10. august, 2022 | Meniny má Vavrinec

Stalo sa na športoviskách v roku 2006

V minulom čísle sme vám priniesli druhú časť obhliadnutia sa za športom v uplynulom roku. Teraz vám ponúkame poslednú, tretiu časť.

SEPTEMBER
- 44.ročník Považského maratónu vyhral v kat. nad 35 rokov Ján Moravec z Myjavy, ktorý získal aj titul majstra Trenčianského kraja.
- 7. ročník pretekov Mraznické chodníčky v Častej vyhral Jaro Moravec z Grafobalu Skalica.
- na 7. ročníku celoslovenskej súťaže Hľadáme nového Jozefa Plachého v Ban. Bystrici skončil Marián Vismek zo ZŠ Záhorácka Malacky na 3. mieste. Karin Šedivá zo ZŠ Bor. Mikuláš bola piata.
- Charriot, kôň Žiga Pálffyho, skončil na svojich prvých pretekoch v kariére na druhom mieste.
- Mirka Vašeková z Hanko kai KK Senica prehrala vo finále majstrovstiev sveta v karate v Taliansku v kat. žien s Japonkou Šimizu a získala striebornú medailu. Družstvo žien Vašeková, Ižáriková a Masaryková však nenašli premožiteľky a získali majstrovský titul a zlaté medaily.
- 14. septembra otvárali senické volejbalistky na námestí Oslobodnia novú volejbalovú sezónu s ukážkami muzikálu High life show.
- v polovici septembra začal nový ročník hokejových súťaží.
- kôň Tempeltänzer zo stajne OMS Senica s džokejom Jarom Línkom vyhral v Prahe Veľkú cenu českého turfu s dotáciou 800.000,- Kč. Jaro Línek bol úspešný aj v Pardubiciach s českým koňom Tresh a v Brne takisto s českým koňom Aspirantom.
- Memoriál Dezidera Pinčeka v stolnom tenise v Senici vyhral Peter Maršo z BC Senica.
- na 14. ročníku Atletického trojboja v Skalici v rámci Skalických dní vyhrali všetky disciplíny atlétky AC Malacky, Monika Baňovičová, Claudia Hladíková, Alica Mackovichová a Barbora Šimková. Beh Gabriely Sedlákovej na 800 m vyhrali Claudia Hladíková, Alica Mackovichová a Aneta Hollá.
- jesenný Búranský relly cross v Bor. Mikuláši vyhral v triede do 1600 ccm domáci Jozef Dobiáš, v triede do 1300 ccm Marek Vandák z Lakš. N. Vsi a kat. juniorov Roman Šedivý z Bor. Mikuláša.
- ôsme preteky seriálu majstrovstiev Slovenska v Country Crosse sa išli vo Sverepci. Prvé preteky v triede do 250 ccm vyhral Ivan Jakeš z Brezovej a hoci druhé pre poruchu motocykla GasGas nedokončil, náskok 43 bodov pred poslednou časťou v Belušských Slatinách mu dával veľkú šancu na zisk majstrovského titulu.
- na športových hrách seniorov v Trenčíne získal Rudolf Roučka z Holíča, tréner atlétov AK Junior Holíč, v kat. nad 60 rokov zlaté medaily vo vrhu guľou a v behu na 800 metrov.
- na 18. ročníku Topoľčianskeho polmaratónu vyhral v hlavnej kat. Ján Križák z Grafobalu, nad 50 rokov Jaro Topor z ŠKP Skalica a v kat. žien Erika Štefková z Grafobalu.
- vo finále krajského kola vo futbale žiakov vyhrala v Tomášove ČSFA Malacky nad SFM Senec a postúpila do celoslovenského finále.
- ZŠ Záhoracka ul. v Malackách vyhrala regionálne kolo atletickej Kinderiády pre deti 2. - 5. ročníka, ktorej patrónom bol olympijský víťaz Jozef Pribilinec. Atléti pre svoju školu získali dotáciu 75.000,- Sk.
- 24. ročník cestného behu Krupská 20 - ka bol zároveň aj majstrovstvami Slovenska v behu na 20 km na ceste. Majstrovské tituly získali v hlavnej kategórii Ján Moravec a Jaroslav Topor v kat. nad 50 rokov. Striebro pridali Peter Piala v kat. nad 40 a Ján Lukáč (všetci ŠKP Skalica) v kat. nad 45 rokov. Zlato pridala aj Erika Štefkvá z Grafobalu v kat. žien.
- športovci Oreského reprezentovali Záhorie vo Švajčiarsku, kde hrali futbalové stretnutie v meste Cugy. Domáci vyhrali 3:1.

SkryťVypnúť reklamu

OKTÓBER
- začiatkom októbra nás opustili dvaja bývalí vynikajúci futbalisti. V Holíči vo veku 62 rokov zomrel Jozef Seršeň a v Kútoch vo veku 70 rokov Anton Vrábel.
- mladí tenisti TK Senica hrali v bratislavskom NTC Detský Davis Cup. Napriek jedinej prehre počas celého turnaja (s Akademikom Košice tesne 2:3) obsadili až konečné 9. miesto. V ďalších zápasoch vyhrali Právnikom BA 3:2, Mladosťou Košice 3:2 a Kys. N. Mestom 4:1.
- Medzinárodný maratón mieru v Košiciach bol zároveň aj majstrovstvami Slovenska v maratóne. Bežci Grafobalu Skalica získali štyri medaily. Michal Janota v kat. nad 60 rokov zlato, Jozef Chrenka v kat. nad 40 rokov striebro a v kat. nad 50 rokov Dušan Kožíšek striebro a Otto Guček bronz.
- Záhorácky Rally cros v Sekuliach vyhral v kat. do 1600 ccm Jaroslav Vavřílek z Troubska (ČR), do 1300 ccm Jozef Násada z Bor. Mikuláša.
- preteky v atletickom trojboji Memoriál Milana Škvaridla v Malackách vyhrali najml. žiaci Lukáš Kocián (Skalica) a Monika Baňovičová, ml. žiaci Marián Vismek a Claudia Hladíková, st. žiaci Jakub Vilímek a Alica Mackovichová (všetci AC Malacky). V hlavnej disciplíne Memoriálu, skoku ďalekom vyhral starší žiak Jakub Vilímek výkonom 582 cm, keď preskočil aj všetkých mužov.
- prvé v okrese Skalica a tretie miniihrisko z umelou trávou v Trnavskom kraji slávnostne otvorili 3. októbra v Skalici na ZŠ na Malého ulici.
- na majstrovstvách Slovenska v naturálnej kulturistike obsadil Roman Perička zo Senice druhé miesto.
- na plaveckých pretekoch Štúrovské stovky získali plavci z klubu Záhorák Senica deväť medailí. Denis Mihalka tri zlaté a jednu striebornú medailu, dve zlaté a jednu striebornú pridala Tatiana Špánková a hlavnú disciplínu podujatia, 100 m prsia vyhrala Dominika Vacová, tretia bola Katka Velická.
- na školských majstrovstvách Slovenska v cezpoľnom behu v Lipt. Mikuláši získali študenti Gymnázia 1.mája v Malackách Ján Beňa, Ján Matúš a Daniel Šimek strieborné medaily. Študentky Gymn. Sv. Františka z Assisi Aneta Hollá a Magda Sršňová skončili šieste.
- vo štvrtok 12.októbra otvorili viacúčelové miniihrisko z umelou trávou aj v Holíči. Jeho krstným otcom (podobne ako v Senici) bol Ľubomír Moravčík.
- aj vo Veľkom Krtíši dosiahli plavci Záhoráka Senica veľký úspech. Získali dvadsať medailí, z toho sedem zlatých.
- z medzinárodných pretekov v karate v Nitre si medailové umiestnenie priviezli Michal Toure, Monika Čulenová a Boris Thebery z hanko kai KK Senica.
NOVEMBER
- na Nemeckom pohári si reprezentačnú premiéru v drese Slovenska odkrútil odchovanec hokeja v Senici Jozef Balej
- na 11. ročníku futbalového turnaja O pohár Imricha Stacha, ktorí v tomto roku niesol už prívlastok memoriál (I. Stacho v januári zomrel) skončil výber ObFZ Senica na 11. mieste. Najhoršie v jeho histórii.
- na 10. ročníku medzinárodných plaveckých pretekoch Euroswim 2006 v Pov. Bystrici bola Kristýna Palkovičová zo Záhoráku Senica dvakrát na stupňoch víťazov. Striebro získala na 100 m prsia a na polovičnej trati bola tretia.
- zlomené zápästie vyradilo z nominácie na medzištátny futbalový zápas Slovensko - Bulharsko Seničana Mateja Krajčíka zo Slávie Praha.
- na majstrovstvách okresu Senica žiakov Základných škôl v streľbe zo vzduchových zbraní boli najlepší boi najlepší chlapci z Cerovej a dievčatá zo Šaštína-Stráží.
- 23. ročník bežeckých pretekov Malacká desiatka vyhral Milan Fedák z STU Bratislava pred Mirom Hlúpikom. Kat. nad 40 rokov vyhral Peter Portášik a nad 60 rokov Jiří Kaňa, všetci z Grafobalu Skalica. V detských kategóriách Malackého kilometra štartovalo rekordných 84 pretekárov.
- Malackou desiatkou skončil prvý ročník série bežeckých pretekov Grand prix Záhorie. Celkovými víťazmi sa stali M. Hlúpik a Erika Štefková. Nad 40 r. vyhral P. Portášik, nad 50 r. Dušan Petrák, nad 60 r. Pavol Buchta (všetci Grafobal) a nad 70 r. Vojtech Orth zo Zohoru.
- 18. novembra sa v Športovej hale v Malackách uskutočnil 2. ročník veľkolepého podujatia na počesť Aliho Reisenauera st., legendy Malackého, slovenského, ale aj československého boxu.
- v Lopašove vznikla ďalšia Oblastná hokejbalová liga pre družstvá z okolia Radošoviec. Štartuje v nej 8 družstiev.
- po dlhých rokoch opustili prvú ligu silový trojbojári KST Senica. Na záchranu nestačil ani Slovenský rekord Michala kaveckého v mŕtvom ťahu, ktorý opravil z 282.5 kg na rovných 300.
- džokej Jaro Línek s českým koňom Aspirant skončil na Milánskom turfovom San Sire piaty.
- z rúk predsedu Slovenskej asociácie športu na školách Antona Javorku si cenu Škola roka 2006 v PKO v Nitre prevzal Pavel Škrabák, riaditeľ ZŠ Záhorácka 95 v Malackách. Cenu Najúspešnejší športovec stredných škôl získala Alexandra Štuková z Gymnázia Malacky.
- miesto vo futsalovej reprezentácii Slovenska si vybojoval aj seničan gabriel Bartošek zo Slov-maticu. Svoj debut okorenil gólom v zápase s Rumunskom.
- 2. kolo Krajskej školskej streleckej ligy v Hlohovci vyhrali strelci II. ZŠ na Bernolákovej ulici v Holíči.
- víťazka svetovej univerziády v Thessalonikách A. Štuková spolu so svojim trénerom Petrom Filipom a Simonou Lazarčíkovou, bronzovou z majstrovstiev sveta v Šanghaji, získali cenu Ministra školstva za vzornú reprezentáciu krajiny na vrcholných športových podujatiach.
- futbalový turnaj prípraviek zorganizoval Žolík Malacky. Víťazom sa stali chlapci z FK Senica, zverenci trénera Baumgartnera.
- úspešný rok zakončila A. Štuková na Vyhlásení Atléta roka v Dudinciach ziskom titulu Prekvapenie roka.
- Senický šachový festival detí vyhral v kat. do 12 rokov Michal Jozéfek a nad 12 rokov Martin Pagerka, obaja zo Senice. Na Veľkej cene Slovenska v Banskej Bystrici skončili Seničania v konkurencii 19 družstiev tretí.
- Liptovský polmaratón v L. Mikuláši vyhral Ján Križák z Grafobalu.
- na plaveckých pretekoch o Pohár rektora SPU v Nitre získali plavci Senice štyri medaily. Na pretekoch Maritin Cup v Martine Kristýna Palkovičová tri, keď vyhrala 200 m pol. preteky.
- na medzinárodných motocyklových pretekoch Šesťdňová reprezentoval Slovensko na Novom Zélande aj Ivan jakeš z Brezovej pod Bradlom.

SkryťVypnúť reklamu

DECEMBER
- medzinárodné bežecké preteky mládeže v Bydline (Poľsko) vyhral v kat. mladších žiakov Dominik Oborný z AK Junior Holíč.
- piatym odchovancom futbalu v Senici, ktorý na seba obliekol reprezentačný dres je Michal Jonáš. V stretnutí SAE - Slovensko (1:2) v Zayed Sport City okorenil svoj debut dokonca aj gólom.
- 11. ročník Memoriálu Jozefa Klasa vo futsale vyhralo v Maline mužstvo Old Boys Malacky.
- na turnaji v karate North Bohémia v Ústí n/L. vzískal Michal Toure z Hanko kai KK Senica zlatú medailu.
- o týždeň, na turnaji Bohémia v Prahe, získala zlato v jednotlivcoch Mirka Vašeková i družstvách žien v zložení M. Vašeková, A. Masaryková a V. Ištvánková.
- Tomáš Masaryk z Holíča sa stal členom VV Slovenského zväzu telesne postihnutých športovcov.
- 16. decembra sa bežal 16. ročník cestného behu Hodonín - Holíč - Skalica. Vyhral Roman Hurtík z Kroměříža. Zo Záhorákov vyhrali iba Jiří Kaňa z Grafobalu v kat. nad 60 rokov a Vojtech Orth zo Zohoru v kat. nad 70 rokov. Tretia bola Sylvia Hvolková z Grafobalu v kat. žien do 35rokov.

Najčítanejšie na My Záhorie

Inzercia - Tlačové správy

 1. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku
 2. Kupón na cestu do Thajska, USA a Vietnamu so zľavou 888 eur
 3. Kam príde, tam vypredá. Nitran vymýšľal vlastný cider dva roky
 4. Prehľad a automatizácia
 5. Odomknite si články na mobile a počítači. Stačí jedno predplatné
 6. Pláže Dominikánskej republiky kraľujú medzi najlepšími na svete
 7. Kde u nás kúpite domácke potraviny
 8. Na Oravskej priehrade s Kalim aj Spievankovom. Vidíme sa naživo
 1. Kupón na cestu do Thajska, USA a Vietnamu so zľavou 888 eur
 2. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku
 3. Kam príde, tam vypredá. Nitran vymýšľal vlastný cider dva roky
 4. Prehľad a automatizácia
 5. Dopyt v Bratislave mierne klesol, ceny však stále rástli
 6. Šéf PLANEO: Budúcnosť obchodu je v službách
 7. Čo robiť, aby dieťa neskončilo v nemocnici s črevnou virózou?
 8. Odomknite si články na mobile a počítači. Stačí jedno predplatné
 1. 100 ovocných druhov, ktoré u nás dokážeme pestovať 10 617
 2. Pláže Dominikánskej republiky kraľujú medzi najlepšími na svete 10 505
 3. Dráčik nepúta príbehom, ale perlami ducha 7 750
 4. Miliónová autorka Táňa K. Vasilková: Po úspechu som netúžila 3 746
 5. Kde u nás kúpite domácke potraviny 3 358
 6. Pozrite si, kedy hrá futbalové zápasy vaše mesto či dedina 2 195
 7. Odomknite si články na mobile a počítači. Stačí jedno predplatné 1 825
 8. Na Oravskej priehrade s Kalim aj Spievankovom. Vidíme sa naživo 1 709

Blogy SME

 1. Jozef Sitko: Nesystémový systém manipuluje výsledky blogu
 2. Štefan Vidlár: Hodová story
 3. Samuel Ivančák: Päť rokov bez Mariána Vargu
 4. Irena Šimuneková: Na výlet s deťmi - Zubria zvernica a Pstruhový raj Topoľčianky
 5. Júlia Piraňa Mikolášiková: Policajt z NAKA, ktorý pomohol zavrieť piťovcov, upozornil na svedkov klamárov
 6. Miroslav Ferkl: Čo môže byť ešte horšie?
 7. Michala Guľasová: Katja Pantzar - Fínske štastie – knižná recenzia
 8. Miriam Studeničová: Fantastické a neuveriteľné informácie o fenoméne ľudskej radosti
 1. Věra Tepličková: A to je koniec, vážení! Čaká nás už len zima, hlad a beznádej... Ak nezasiahne Matovič... 127 374
 2. Martin Sústrik: Korupcia v ruskej armáde 27 228
 3. Tomáš Harustiak: Kto šetrí ma za tri / Ako vyžiť z minimálnej mzdy ? / Dá sa vyžiť z minimálnej mzdy ? / Prečo Slováci nemajú peniaze / Ako vyžiť z dôchodku / 11 350
 4. Ján Šeďo: Očovčania majú do zajtra hladovku, obchod "stráži" medveď ! 10 176
 5. Jana Melišová: Svet sa zmenil... 5 796
 6. Post Bellum SK: Dovolenka v Juhoslávii ako príležitosť na emigráciu 4 702
 7. Post Bellum SK: Hromady mŕtvych a nočné mory o Varšavskom povstaní 3 542
 8. Vladimir Skala: Padá bankový sektor v Číne? 3 218
 1. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu.
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 45. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 3/3 - Návrat do civilizácie, 1914
 3. Jiří Ščobák: Kde dnes môžeme ušetriť? Znížiť spotrebu a náklady?
 4. Jiří Ščobák: Proč bychom si měli zapamatovat jméno Anna Chadimová? Co nám po ní zůstalo?
 5. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
 6. Jiří Ščobák: Krásne a zaujímavé historické poistné zmluvy: Existovala aj čisto slovenská poisťovňa? A čo bola „zmluva odvážna“?
 7. Monika Nagyova: O žene, ktorá milovala rúško
 8. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Novomestská parkovacia: Firma bez kontroly, ktorá nepodnikala, iba míňala
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Záhorie - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Záhorie

Spoločnosť OKAY je už viac ako štvrťstoročie významným predajcom elektra a nábytku.


13 h

Mladík nemal na mieste toľko peňazí, zadržali mu vodičský preukaz.


10 h
Momentka zo zápasu Sekule - Rovensko

V ôsmej lige hlásia mužstvá množstvo transferov.


8. aug

Ešte pred rokom v júni vyhlásili verejnú anonymnú súťaž na výtvarný návrh.


TASR 16 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Lukáš sa zo stanovačky nevrátil, zomrel po páde zo skaly.


17 h

39-ročný muž je nezvestný od včerajšieho rána.


(tn) 15 h

O post župana zabojuje Jaroslav Baška, Peter Máťoš a Anton Kysel.


8. aug

Bariéru medzi autami a posedením na okraji cesty bude tvoriť mobilná zeleň.


10 h

Blogy SME

 1. Jozef Sitko: Nesystémový systém manipuluje výsledky blogu
 2. Štefan Vidlár: Hodová story
 3. Samuel Ivančák: Päť rokov bez Mariána Vargu
 4. Irena Šimuneková: Na výlet s deťmi - Zubria zvernica a Pstruhový raj Topoľčianky
 5. Júlia Piraňa Mikolášiková: Policajt z NAKA, ktorý pomohol zavrieť piťovcov, upozornil na svedkov klamárov
 6. Miroslav Ferkl: Čo môže byť ešte horšie?
 7. Michala Guľasová: Katja Pantzar - Fínske štastie – knižná recenzia
 8. Miriam Studeničová: Fantastické a neuveriteľné informácie o fenoméne ľudskej radosti
 1. Věra Tepličková: A to je koniec, vážení! Čaká nás už len zima, hlad a beznádej... Ak nezasiahne Matovič... 127 374
 2. Martin Sústrik: Korupcia v ruskej armáde 27 228
 3. Tomáš Harustiak: Kto šetrí ma za tri / Ako vyžiť z minimálnej mzdy ? / Dá sa vyžiť z minimálnej mzdy ? / Prečo Slováci nemajú peniaze / Ako vyžiť z dôchodku / 11 350
 4. Ján Šeďo: Očovčania majú do zajtra hladovku, obchod "stráži" medveď ! 10 176
 5. Jana Melišová: Svet sa zmenil... 5 796
 6. Post Bellum SK: Dovolenka v Juhoslávii ako príležitosť na emigráciu 4 702
 7. Post Bellum SK: Hromady mŕtvych a nočné mory o Varšavskom povstaní 3 542
 8. Vladimir Skala: Padá bankový sektor v Číne? 3 218
 1. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu.
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 45. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 3/3 - Návrat do civilizácie, 1914
 3. Jiří Ščobák: Kde dnes môžeme ušetriť? Znížiť spotrebu a náklady?
 4. Jiří Ščobák: Proč bychom si měli zapamatovat jméno Anna Chadimová? Co nám po ní zůstalo?
 5. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
 6. Jiří Ščobák: Krásne a zaujímavé historické poistné zmluvy: Existovala aj čisto slovenská poisťovňa? A čo bola „zmluva odvážna“?
 7. Monika Nagyova: O žene, ktorá milovala rúško
 8. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Novomestská parkovacia: Firma bez kontroly, ktorá nepodnikala, iba míňala

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu