Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Hokejová extraliga

Poprad - HK 36 Skalica
3:5 (0:0, 3:1, 0:4)
Gólový film: 22. Jabrocký (Jarolín) - 1:0, 33. Zajac (Liščák, Školiak) - 1:1, 34. Jabrocký (Jarolín) - 2:1, 35. Piatak 3:1, 53. Liščák (Školiak, Sloboda) - 3:2, 57. Kocák (Šille, Liščák) - 3:3, 59. Školiak (Kocák, Šille) - 3:4, 60. Šille (Kocák) 3:5.
Pred 1718 divákmi rozhodovali D. Konc - Miľovčík, Halecký. Vylúčení 7:6 na 2 min., Hrnčirík (SK) 10 min. OT, presilovky 0:1, oslabenia 0:0.
Skalica: Hamerlík - M. Ivičič, Gula, K. Sloboda, Šille, Zajac, Škadra, Hanka - Višňovský, Hollý, Šátek - Kocák, Školiak, Liščák - F. Novák, Hrnčirík, Malík - Horský, Vaško, tréner Peter Oremus.
Popradčania začali s chuťou a od prvých minút ohrozovali Hamerlíka v bránke Skaličanov, no ten ich akcie bez problémov riešil. Hostia prvýkrát ohrozili Jarinu v 10. min. po strele Kocáka a domáci brankár sa zaskvel aj o dve minúty neskôr, keď zmaril nájazd Školiaka. Domáci sa ujali vedenia v úvode druhej tretiny, keď Jarolín našiel pred bránkou Jabrockého, ktorý bez problémov doťukol puk do siete - 1:0. V čase popradského náporu hostia vyrovnali gólom Martina Zajaca - 1:1. Bol to jubilejný stý skalický gól v tomto ročníku Už o minútu však Jabrocký opäť získal pre domácich vedenie. Gólovo úrodnú trojminútovku zakončil Piatak - 3:1. Hostia si v prvej polovici záverečnej tretiny vypracovali niekoľko sľubných šancí, Jarina však chytal spoľahlivo. V závere zápasu však boli diváci svedkami nevídaného obratu. V 53. min. zabudla popradská obrana na Liščáka, ktorý svoj únik s prehľadom premenil. Tri minúty pred koncom po akcii Šille - Liščák nekompromisne zavesil Kocák - 3:3. Skaličanom narástli krídla a v 59. min. dokonalý obrat zariadil René Školiak - 3:4. Kalich horkosti až do dna vypili domáci pri power-play, keď im piaty úder do prázdnej brány zasadil Tomáš Šille.
Peter Oremus, tréner Skalice: „Prvé dve tretiny sme neboli agresívni. Potom sme zredukovali zostavu na tri päťky. My do každého zápasu ideme s tým, že chceme bodovať, aby sme sa dostali do najlepšej osmičky. To sa nám dnes podarilo a sme nesmierne šťastní.“
5:3 (3:2, 1:1, 1:0)
Gólový film: 3. Hollý (Šátek, Višňovský) - 1:0, 9. Krajči - 1:1, 12. Sloboda (Šille, Liščák) 2:1, 15. Krajči - 2:2, 19. Malík (Školiak, Kocák) - 3:2, 25. Sloboda (Višňovský, Kocák) - 4:2, 37. Lelkeš - 4:3, 59. Školiak (Malík) - 5:3.
Pred 3000 divákmi rozhodovali Pavlovič - Goga, Horínek. Vylúčení 10:9 na 2 min., Straka, Hanzal, Slovák a Hvila na 10 min. OT, Hvila + DKZ + trest v hre. Presilovky 3:2, oslabenia 0:0.
Skalica: Hamerlík - M. Ivičič, Gula, K. Sloboda, Šille, Zajac, Škadra, Klučár, Hanka - T. Višňovský, Hollý, Šátek - Kocák, René Školiak, Liščák - Horský, Hrnčirík, Malík - F. Novák, Mikušovič, Vaško, tréner P. Oremus.
Skalica sa pustila na domácom ľade v šesťbodovom zápase do tabuľkového suseda bez rešpektu a už v 3. min sa domáci hokejisti radovali z gólu, keď sa Hollý najlepšie zorientoval pred bránkou hostí a nezadržateľne skóroval. Gól uznal rozhodca až po porade s videorozhodocom. Hostia počas svojej prvej presilovky vyrovnali, keď spoza ľavých kruhov zápästím uspel Krajči. Na 2:1 upravil domáci obranca K. Sloboda, ktorý parádnym príklepom nedal Lacovi šancu. Žilinčania na gólovú odpoveď potrebovali necelé tri minúty, keď Turoňovu strelu tečom usmernil svojím druhým gólom v zápase Krajči. V 19. min rozjasal skalické tribúny Malík, ktorý príklepom spomedzi kruhov strelil svoj premiérový gól sezóny. Skaličania odskočili súperovi na rozdiel dvoch gólov v 25. min, keď v presilovke korunoval snahu domácich opäť K. Sloboda. V 27. min udelil rozhodca tri desaťminútové tresty hosťujúcim hráčom a od tohto momentu sa hra kúskovala. Hostia sa dostali na rozdiel jedného gólu v 37. min, keď najprv brankár Hamerlík vyrazil strelu Frühaufa, ale puk za jeho chrbát pohotovo posunul Lelkeš - 4:3. Tretia tretina priniesla rušný hokej. Žilina mala šancu na vyrovnanie v 45. min., ale Bulík tesne minul bránku a vzápätí na druhej strane Škadra prestrelil. Poistiť vedenie domácich mohli Kocák a Horský, ale v záverečných fázach domácim hráčom chýbal kúsok šťastia. Na konenčých 5:3 stanovil v 59. min. domáci kanonier René Školiak, ktorý po nezištnej prihrávke Malíka zasunul puk do opustenej hosťujúcej bránky.
Košice - Skalica
2:3 p. p. (0:1, 0:0, 2:1)
Gólový film: 2. Šátek - 0:1, 45. Gron - 1:1, 46. Špilár - 2:1, 48. Školiak - 2:2,
rozhodujúci nájazd premenil K. Sloboda.
Pred 4800 divákmi rozhodovali Marušin - Gajan, Grečko. Vylúčení 8:9 na 2 min., presilovky 0:1, oslabenia 1:0.
Predposlední Skaličania so silnou motiváciou hrať v prvej osmičke play-off vôbec nebrali do úvahy priepastný 40-bodový odstup od lídra súťaže, ani vzájomnú bilanciu z tohto ročníka. Naopak, ani čoby Záhoráci oprášili scenár zo svojho jediného víťazstva 3:1 v Steel Aréne presne pred dvoma mesiacmi. Hosťujúci hráči dôsledne forčekovali Košičanov už v ich útočnom pásme, disciplinovanou a rozumnou hrou im neumožnili dostať sa do tlaku. Naopak, dokázali využiť každú príležitosť na rýchly brejk. Do karát im zahral aj vedúci gól už v 2. minúte, ked za 35 sekúnd potrestali vylúčenie
skalickému Hamerlíkovi pomohla v 30. minúte pri strele Plevu horná
žŕdka. V 39. minúte aj do tretice Lipovský vychytal nájazd R.
3:8 (0:2, 3:3, 0:3)
Prievidzskí hokejisti v utorok na domácom ľade privítali Senicu, ktorú trénuje bývalý kapitán MŠHK Róbert Kaláber. Domáci nastúpili bez ďalších dvoch skúsenejších hráčov – Janovského a Ratveiského, na lavičke pre chorobu chýbal aj poradca trénera Jeleňa Rudolf Uličný. Prievidžania hrali v okyptenej zostave na štyroch obrancov a tri útočné formácie. Navyše až deviati hráčia boli ešte v juniorskom veku a bolo na hre domáceho tímu badať. Skúsenejší i početnejší tím Seničanov v 7. min v priebehu desiatich sekúnd zaznamenal dva góly a razom tak boli hostia v dvojgólovom vedení. A keď v rozpätí necelých dvoch minút od 24. do 26. min vsietili ďalšie tri góly, črtal sa pre Prievidžanov poriadny debakel. Hostia však za vedenia 5:0 poľavili a umožnili domácim vykresať iskierku nádeje. V 32. min Žember dorazil puk do odkrytej siete, onedlho Čavrk počas presilovky prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste a 28 sekúnd pred druhou sirénou, sa druhý raz v zápase presadil Žember, keď po Valášekovej prihrávke prekonal zblízka behhendom Hološku v bráne Senice. Za stavu 3:5 v tretej časti Prievidžania nevyužili niekoľko šancí a hostia dvomi rýchlymi gólmi v 43. a 44. min definitívne strhli víťazstvo na svoju stranu. V záverečných minútach už mali aj kondične navrch a drámu už nepripustili. V 47. min uzavreli skóre Krišákom na konečných 3:8.
41. kolo: Poprad - Skalica 3:5, Trenčín - Martin 7:0, Lipt. Mikuláš - Zvolen 3:4, Slovan Bratislava - Nitra 2:3 p. p., Žilina – Košice 1:4.
42. kolo: Martin - Košice 1:3, Skalica - Žilina 5:3, Trenčín - Lipt. Mikuláš 3:2 p. p., Nitra - Poprad 3:1, Zvolen - Slovan 3:1.
43. kolo: Poprad - Zvolen 3:1, Lipt. Mikuláš - Martin 3:2, Košice - Skalica 2:3 s. n., Slovan - Trenčín 1:10, Žilina - Nitra 2:4.
10. Žilina 41 10 2 6 23 91:132 34
Strelci Skalice: Školiak 18, Liščák 16, Kocák 14, Višňovský 12, Zajac 7, Šátek 6, Hrnčirík a Sloboda 5, Šille a Hollý 4, Ivičič a Liška 3, Dornič a Fink 2, Gula, Horský, Škadra, Flamík, Hruška a Malík1.