Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Stalo sa na športoviskách v roku 2006

V minulom čísle sme vám priniesli prvú časť obhliadnutia sa za športom v uplynulom roku. Teraz vám ponúkame druhú časť a poslednú prinesieme o týždeň.

JÚL
- 18. ročník Záhoráckeho maratónu vyhral peter Tichý z Čadce. Najrýchlejší bol Bukovjan z Otrokovíc v kat. nad 40 rokov. Polmaratón vyhral Aleš Farkaš z Grafobalu, nad 40 rokov Miro Mikula z radošoviec a nad 50 rokov Jaroslav Topor z ŠKP Skalica.
- na svetovej univerziáde v Théssalonikách v Grécku vyhrala Alexandra Štuková, zverenkyňa trénera Petra Filipa, beh na 400 m a získala zlatú medailu.
- 8. júla oslávil tréner volejbalistiek OMS Senica Vladimír Sirvoň 55. narodeniny.
- na majstrovstvách Slovenska žiakov v stolnom tenise v Topoľčanoch získala Simona Lazarčíková z Malaciek striebornú medailu vo dvojhre a spolu z Balážovou z Topoľčian vyhrala štvorhru. Natália Kosová z Malaciek získala bronz spolu s Kalužnou z Ivánky. Andrej Slováčik z Malaciek získal bronz vo štvorhre spolu so Sačurovským z Michaloviec. V zmiešanej štvorhre Lazarčíková so Slováčikom získali bronz.
- majsterkami Slovenska v malom futbale žiačok sa v Senici stalo družstvo Myjavy trénera Ľ. Barbiríka, po finálovom víťazstve 4:1 s Humenným.
- 10. celoslovenské finále žiakov vo futsale prinieslo úspech žiakom z III. ZŠ na Sadovej ulici v Senici. Prebojovali sa až do finále, kde podľahli VSS Košice.
- senickí tenisti po štyroch rokoch účinkovania v 1. Lige vypadli.
- z krajského kola v Bratislave si postup na majstrovstvá Slovenska žiakov stredných škôl do B. Bystrice vybojovali Barbora Šimková, Alexandra Štuková, Anetta Hollá a Ján Matúš.
-Záhorácky pohár ObFZ Senica vo futbale žiakov získali starší žiaci Hlbokého, mladší žiaci Senice a prípravka Borského Mikuláša.
- vo finálovom turnaji prípraviek 3. Ročníkov v Topolčiankach získali zlaté medaily zverenci Petra Baumgartnera z FK Senica.
- postup zo súťaží organizovaných ObFZ Senica si vybojovali z majstrovstiev oblasti Kúty, z II. triedy Dubovce a z III. triedy Chropov.
- na plaveckých pretekoch Seedo Cup v Rakúsku získal Denis Mihalka päť zlatých medaily, jednu pridala Dominika vacová.
- volejbalové žiačky Senice získali na majstrovstvách Slovenska strieborné medaily.
- na Európskom pohári v karate v Bratislave získali karatisti Hanko kai Senica štyri medaily. Zlaté medaily žiačka Betka Ovečková a doratsenka Monika Čulenová. Striebro pridal dorastenec Peter Dermek a bronz Michal Toure.
- na Zimnom štadióne v Senici sa uskutočnila Senická olympiáda - Senické dni športu pre žiakov základných škôl.
- v letnom ringu Aliho Reisenauera v Malackách bolo 5. kolo majstrovstiev oblasti skupiny západ v boxe Igor bakan a Dávid Riška vo svojich váhových kat. vyhrali, Dávid Klíma nemal súpera.
- 12. ročník polmaratónu Moravským krasom v Blansku sa stal Ján Križák z Grafobalu Skalica.
- Tajfún, majster senickej ligy sa na silne obsadenom turnaji v Topoľčanoch prebojoval až do finále.
- beachvolejbalový turnaj na letnom kúpalisku v Malackách
- na štvordňovom medzinárodnom mládežníckom futbalovom turnaji v Dun. Strede obsadili zverenci Zdena Nádaského (roč. 1995) 5. miesto. Zverenci Tibora Janáka (roč. 1993) svoju kategóriu suverénne vyhrali.
- tretie podujatie H - triathlon tour 2006 v Zlatníckej doline při Skalici vyhralo v kat. H - Relays Race družstvo ŠKP Skalica.
- v Uníne oslavovali 60. výročie založenia organizovaného futbalu.
- na majstrovstvách Slovenska v kick - boxe v Prešove získal Peter Heicker z klubu Šin - mu Senica dve strieborné medailu. Presdail sa v štýloch light kontakt a full kontakt. Peter Bureš zo Skalice získal bronz v štýle semi kontakt.
- senickí hokejbalisti na 7. ročníku turnaja Jadran Cup v Trenčíne deklasovali v semifinále 8:2 domáce družstvo Rangers v zostave s Demitrom, Gáboríkom i M. Hossom. Znechutení Demitrovci nakoniec nenastúpili ani na zápas o 3. miesto.
- na letných majstrovstvách Slovenska v plávaní získala Kristýna Palkovičová z Plaveckého klubu Záhorák Senica sedem medailí, z toho tri zlaté. V kat. žien 3 (0-1-2) a v kat. junioriek 4 (3-1-0).
- letný Búranský kros vyhral v kat. do 1600 ccm Miro Michalica, do 1300 ccm Roman Pikálek z Lakšárskej N. Vsi a kat. juniorov Jozef Morávek z Bor. Mikuláša.
- futbalový turnaj v malom futbale Betón Cup 2006 v Lopašove vyhral Rohov.
- 12. ročník futbalového turnaja o Pohár primátora v Brezovej p/Br. vyhrala Senica před Smolenicami a Brezovou.
- 19. ročník Valalického polmaratónu vyhrali Ján Križák a Silvia Bíliková z Grafobalu Skalica.
- futbalový Turnaj troch generácií v Smrdákoch vyhrali mladí pred strednou generáciou a starými pánmi.
- 29. ročník populárneho behu Špačinský trojuholník vyhral Jaroslav Moravec z Grafobalu.
- na majstrovstvách Slovenska v atletike získala Barbora Šimková z AC Malacky zlato na 200 m. Na polovičnej trati pridala striebro. Rovnaký kov získala Klára Malíková z B. Mikuláša v chôdzi na 5 km. Bronz si vybojovali Martina Merková z Grafobalu na 10 km, Katka Ďuricová z Malaciek v trojskoku, Jakub Valachovič z Malaciek na 3000 m cez prekážky a Milan Rízek zo Skalice v chôdzi na 10 km.
- víťazstvo v turnaji o Pohár Jána Masrnu v Hlbokom obhájili futbalisti Čáčova. V Chropove na turnaji o Pohár rasťa Ivánka boli najlepšie Dubovce.
- na cyklistických majstrovstvách Slovenska Cross country vyhral Jaroslav Štvrtecký z ŠKP Skalica kat. muži II. jeho manželka Alena bola medzi ženami tretia amedzi veteránmi rovnako tretí bol Václav Bureš. V kat. mladších žiačok získala zlato Adriána Milotová z Radošoviec.
- 46. ročník futbalového Turnaja zahynutých športovcov vyhrali Dubovce. V malých Levároch vyhrali Veľké Leváre a v Osuskom Jablonica.
- laureátmi Školskej ceny fair play sa stali ZŠ Záhorácka malacky i ZŠ Štúrova Malacky.
- 7. ročník bežeckých pretekov Beh zvrchovanosti vyhrala Martina Merková z Grafobalu Skalica. Medzi mužmi dobehol tretí Ján Moravec z ŠKP Skalica.
- majstrovtvá Slovenska veteránov v hokejbale Slovak veterán Cup v Gbeloch vyhrali domáci hráči po finálovom víťazstve 3:0 s Modrou.
- 3. ročník pretekov v cross country O pohár hradu Branč vyhral v hlavnej kategórii Jaroslav Štvrtecký z ŠKP Skalica.
- futbalisti Duboviec vyhrali turnaje v Chropove i P. Močidlanoch. Doma však „prorokmi“ neboli. Vyhrali Pop. Močidlany, Dubovce končili posledné.
- 5. ročník šenkového turnaja v Gbeloch o Pohár primátora vyhrali „štamgasti“ zo šenku U Rada.
- šieste preteky seriálu majstrovstiev Slovenska v Country Crosse vo Vyšnom Medzeve vyhral v triede do 250 ccm Ivan Jakeš z Brezovej.
- družobné futbalové stretnutia víťazov OFS Hodonín a ObFZ Senica nedopadli pre Záhorákov dobře. Vo Vlkoši prehral dorast Hlbokého s Rohatcom 5:0 a muži Kútov s domácim Vlkošom 3:2.
- na Šesťdňovej súťaži v triatlone dvojíc v Poľsku skončili Peter Hertl a Andrea Dermeková z H - Trathlon teamu Skalica na peknom 10. mieste.

Skryť Vypnúť reklamu

AUGUST
- cyklistické preteky o Veľkú cenu Bradla s cieľom v Brezovej p/Bradlom vyhral Austrálčan Adam hansen.
- beachvolejbalový turnaj na Gazárke v Šaštíne-Strážach vyhrali Lenka Búzková a Renata Grófová zo Senice. Dušan Rusňák s Daliborom Baranom boli v mužoch druhí. V mixe vyhrali Denisa Dorková s Jakubom Osuským z Malaciek.
- po víťazstve Slovenska 3:0 nad Maďarskom získali juniorské stolné tenistky bronz na majstrovstvách Európy. Zaslúžila sa oň aj Simona Lazarčíková z Malaciek.
- 6. augusta začal nový ročník súťaží riadených Oblastným futbalovým zväzom Senica. Prvý gól zaznamenal v doobedňajšom stretnutí Častkov - MŠK Holíč hosťujúci Erik Šebesta. Vyhrali však domáci 4:1.
- 12. ročník behu Trebatická desiatka vyhral Jaro Moravec z Grafobalu a Danka Dobiášová z Junioru Holíč.
- 4. ročník majstrovstiev Slovenska v dlhom triatlone Ironman (3800 m plávanie, 180 km na bicykli a maratónsky beh) priniesol bronzovú medailu pre Gbelanku Andreu Dermekovú z H - Trathlon teamu Skalica, ktorá po prvýkrát prekonala hranicu 11 hodín.
- siedme preteky seriálu majstrovstiev Slovenska v Country Crosse v Žaškove vyhral v triede do 250 ccm Ivan Jakeš z Brezovej. Z doterajších trinástich pretekov vyhral Jakeš desať a dvakrát bol druhý. Neohrozene kráča za majstrovským titulom.
- odohrali sa posledné futbalové turnaje pred majstrovskou súťažou. V Brodskom vyhral Šaštín, v Dojči Vrádište, v Oreskom Mokrý Háj a dorastenecký turnaj v Kútoch domáce družstvo.
- hodová kopanie jedenástok v Kútoch vyhral Marek Valla, ktorý na víťazstvo potreboval 14 pokusov.
- na majstrovstvách Európy v silovom trojboji vo francúzskom Bordeaux získala zlatú medailu Monika Gavorníková z TK Senica.
- 24. ročník polmaratónu v Dolných Orešanoch vyhral v kat. nad 50 rokov Jaro Topor. V hlavnej kat. do 40 rokov dobehol Ján Moravec (obaja ŠKP Skalica) druhý za talianom Tibertim.
- cestné behy v Koprovnici i v Sklabinej, ako aj memoriál Ľubomíra Podobena v Púchove vyhral Ján Križák z Grafobalu Skalica.
- v seriáli majstrovstiev Slovenska v beach volejbale získala striebro dvojica Varga, Schottert z Malaciek a „polovicu“ bronzovej medaily aj Suja, takisto z Malaciek. Druhú polovicu bronzu pridala Lucia Michalovičová z Malaciek, ktorá hrala s Dominikou Nestarcovou z Pezinka.
- Michalovičová s Nestarcovou štartovali na majstrovstvách Európy v beach volejbale hráčok do 23 rokov v Rakúskom St. Pöltene. Skončili na 9. mieste.
- Letný pohár predsedu Trnavského samosprávneho kraja Tibora Mikuša vyhrali stolní tenisti Stavoimpexu Holíč.
- na vysokoškolských majstrovstvách sveta v karate v New Yorku skončilo družstvo Slovenska s dvomi seničankami v zostave (Mirka Vašeková, Katka Ižáriková) na 4. mieste.
- Vlado Cvečka z Koválova získal na majstrovstvách Slovenska telesne postihnutých športovcov v Ban. Bystrici zlato vo vrhu guľou, striebro v hode diskom a bronz v hode oštepom.
- 7. ročník streleckých pretekov v Hlbokom yhral Peter Sládek zo Senice.
- Relly Pikaso Lakšárska N. Ves v terénnom autokrose vyhral v triede do 1600 ccm Štefan Malenovský z Bratislavy, v trieded do 1300 ccm Marek Vandák z Lakš. N. Vsi.
- 18. dostihový program v Čáčove vyhrali z domácich koní Borsalina z Jaroslavom Línkom a steeplechase vyhral Red Bull takisto v sedle s Jarom Línkom. Vyhrala aj Visigotha z Plaveckého Štvrtka, Donia Zira z B. Mikuláša.
- vo veku 39 rokov zomrel 24. augusta Tibor Hamerlík, bývalý futbalista Senice, Brezovej a Osuského.
- polmaratón v Čachticiach vyhral v hlavnej kategórii Ján Križák pred Petrom Prešnajderom, obaja z Grafobalu, kat. nad 50 rokov Jaro Topor z ŠKP Skalica, medzi ženami bola Viera Rajčáková z Radošoviec tretia.
- na Aerobic maratóne s Alinom Reisenauerom sa zúčatnilo vyše 50 cvičencov z Malaciek a širokéhookolia.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
 2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
 3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
 5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
 6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
 7. Magazín SME Ženy už v predaji
 8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
 10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
 1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
 2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
 3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
 4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
 5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
 6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
 7. Magazín SME Ženy už v predaji
 8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
 9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
 10. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 38 037
 2. Aplikáciu tohto Slováka používajú v 150 krajinách. Ako začínal? 26 127
 3. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej 18 958
 4. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť 16 791
 5. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 15 298
 6. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi? 14 578
 7. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 14 088
 8. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi 12 536
 9. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 147
 10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 10 863
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Záhorie - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Záhorie

Pozrite si fotky z testovania na Záhorí

Ľudia čakajú v dlhých radoch na testovanie aj na Záhorí.

Ilustračné foto.

V Senici monitorujú odberné miesta kamerami

Pomoc mestu občianskeho združenia Mladí.

Na Slovensku pribudlo 2 573 infikovaných, zomrelo ďalších sedem pacientov

Z ochorenia COVID-19 sa za piatok vyliečilo ďalších 109 ľudí.

Väčšina nemocníc má dostatok lôžok. Avšak hlavne tým na severe Slovenska začínajú akútne chýbať zdravotníci.

Počasie ľudí neodradilo

Občania čakali na testovanie v Senici, Skalici i Holíči už od šiestej ráno.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Odľahlé časti Zvolena na testovanie stále čakajú, odberné tímy tam nedorazili (minúta po minúte)

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Banská Bystrica, Lučenec, Žiar nad Hronom, Zvolen a ostatných okresoch BB kraja.

Nitra hlási mimoriadny tlak na drive-in odberné miesta

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Nitrianskeho kraja.

V Trenčíne je situácia prekvapivo dobrá, zhodnotil viceprimátor Žák

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Trenčín, Prievidza, Považská Bystrica, Púchov a ostatných okresoch kraja.

Už ste čítali?