Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Stalo sa na športoviskách v roku 2006

V minulom čísle sme vám priniesli prvú časť obhliadnutia sa za športom v uplynulom roku. Teraz vám ponúkame druhú časť a poslednú prinesieme o týždeň.

JÚL
- 18. ročník Záhoráckeho maratónu vyhral peter Tichý z Čadce. Najrýchlejší bol Bukovjan z Otrokovíc v kat. nad 40 rokov. Polmaratón vyhral Aleš Farkaš z Grafobalu, nad 40 rokov Miro Mikula z radošoviec a nad 50 rokov Jaroslav Topor z ŠKP Skalica.
- na svetovej univerziáde v Théssalonikách v Grécku vyhrala Alexandra Štuková, zverenkyňa trénera Petra Filipa, beh na 400 m a získala zlatú medailu.
- 8. júla oslávil tréner volejbalistiek OMS Senica Vladimír Sirvoň 55. narodeniny.
- na majstrovstvách Slovenska žiakov v stolnom tenise v Topoľčanoch získala Simona Lazarčíková z Malaciek striebornú medailu vo dvojhre a spolu z Balážovou z Topoľčian vyhrala štvorhru. Natália Kosová z Malaciek získala bronz spolu s Kalužnou z Ivánky. Andrej Slováčik z Malaciek získal bronz vo štvorhre spolu so Sačurovským z Michaloviec. V zmiešanej štvorhre Lazarčíková so Slováčikom získali bronz.
- majsterkami Slovenska v malom futbale žiačok sa v Senici stalo družstvo Myjavy trénera Ľ. Barbiríka, po finálovom víťazstve 4:1 s Humenným.
- 10. celoslovenské finále žiakov vo futsale prinieslo úspech žiakom z III. ZŠ na Sadovej ulici v Senici. Prebojovali sa až do finále, kde podľahli VSS Košice.
- senickí tenisti po štyroch rokoch účinkovania v 1. Lige vypadli.
- z krajského kola v Bratislave si postup na majstrovstvá Slovenska žiakov stredných škôl do B. Bystrice vybojovali Barbora Šimková, Alexandra Štuková, Anetta Hollá a Ján Matúš.
-Záhorácky pohár ObFZ Senica vo futbale žiakov získali starší žiaci Hlbokého, mladší žiaci Senice a prípravka Borského Mikuláša.
- vo finálovom turnaji prípraviek 3. Ročníkov v Topolčiankach získali zlaté medaily zverenci Petra Baumgartnera z FK Senica.
- postup zo súťaží organizovaných ObFZ Senica si vybojovali z majstrovstiev oblasti Kúty, z II. triedy Dubovce a z III. triedy Chropov.
- na plaveckých pretekoch Seedo Cup v Rakúsku získal Denis Mihalka päť zlatých medaily, jednu pridala Dominika vacová.
- volejbalové žiačky Senice získali na majstrovstvách Slovenska strieborné medaily.
- na Európskom pohári v karate v Bratislave získali karatisti Hanko kai Senica štyri medaily. Zlaté medaily žiačka Betka Ovečková a doratsenka Monika Čulenová. Striebro pridal dorastenec Peter Dermek a bronz Michal Toure.
- na Zimnom štadióne v Senici sa uskutočnila Senická olympiáda - Senické dni športu pre žiakov základných škôl.
- v letnom ringu Aliho Reisenauera v Malackách bolo 5. kolo majstrovstiev oblasti skupiny západ v boxe Igor bakan a Dávid Riška vo svojich váhových kat. vyhrali, Dávid Klíma nemal súpera.
- 12. ročník polmaratónu Moravským krasom v Blansku sa stal Ján Križák z Grafobalu Skalica.
- Tajfún, majster senickej ligy sa na silne obsadenom turnaji v Topoľčanoch prebojoval až do finále.
- beachvolejbalový turnaj na letnom kúpalisku v Malackách
- na štvordňovom medzinárodnom mládežníckom futbalovom turnaji v Dun. Strede obsadili zverenci Zdena Nádaského (roč. 1995) 5. miesto. Zverenci Tibora Janáka (roč. 1993) svoju kategóriu suverénne vyhrali.
- tretie podujatie H - triathlon tour 2006 v Zlatníckej doline při Skalici vyhralo v kat. H - Relays Race družstvo ŠKP Skalica.
- v Uníne oslavovali 60. výročie založenia organizovaného futbalu.
- na majstrovstvách Slovenska v kick - boxe v Prešove získal Peter Heicker z klubu Šin - mu Senica dve strieborné medailu. Presdail sa v štýloch light kontakt a full kontakt. Peter Bureš zo Skalice získal bronz v štýle semi kontakt.
- senickí hokejbalisti na 7. ročníku turnaja Jadran Cup v Trenčíne deklasovali v semifinále 8:2 domáce družstvo Rangers v zostave s Demitrom, Gáboríkom i M. Hossom. Znechutení Demitrovci nakoniec nenastúpili ani na zápas o 3. miesto.
- na letných majstrovstvách Slovenska v plávaní získala Kristýna Palkovičová z Plaveckého klubu Záhorák Senica sedem medailí, z toho tri zlaté. V kat. žien 3 (0-1-2) a v kat. junioriek 4 (3-1-0).
- letný Búranský kros vyhral v kat. do 1600 ccm Miro Michalica, do 1300 ccm Roman Pikálek z Lakšárskej N. Vsi a kat. juniorov Jozef Morávek z Bor. Mikuláša.
- futbalový turnaj v malom futbale Betón Cup 2006 v Lopašove vyhral Rohov.
- 12. ročník futbalového turnaja o Pohár primátora v Brezovej p/Br. vyhrala Senica před Smolenicami a Brezovou.
- 19. ročník Valalického polmaratónu vyhrali Ján Križák a Silvia Bíliková z Grafobalu Skalica.
- futbalový Turnaj troch generácií v Smrdákoch vyhrali mladí pred strednou generáciou a starými pánmi.
- 29. ročník populárneho behu Špačinský trojuholník vyhral Jaroslav Moravec z Grafobalu.
- na majstrovstvách Slovenska v atletike získala Barbora Šimková z AC Malacky zlato na 200 m. Na polovičnej trati pridala striebro. Rovnaký kov získala Klára Malíková z B. Mikuláša v chôdzi na 5 km. Bronz si vybojovali Martina Merková z Grafobalu na 10 km, Katka Ďuricová z Malaciek v trojskoku, Jakub Valachovič z Malaciek na 3000 m cez prekážky a Milan Rízek zo Skalice v chôdzi na 10 km.
- víťazstvo v turnaji o Pohár Jána Masrnu v Hlbokom obhájili futbalisti Čáčova. V Chropove na turnaji o Pohár rasťa Ivánka boli najlepšie Dubovce.
- na cyklistických majstrovstvách Slovenska Cross country vyhral Jaroslav Štvrtecký z ŠKP Skalica kat. muži II. jeho manželka Alena bola medzi ženami tretia amedzi veteránmi rovnako tretí bol Václav Bureš. V kat. mladších žiačok získala zlato Adriána Milotová z Radošoviec.
- 46. ročník futbalového Turnaja zahynutých športovcov vyhrali Dubovce. V malých Levároch vyhrali Veľké Leváre a v Osuskom Jablonica.
- laureátmi Školskej ceny fair play sa stali ZŠ Záhorácka malacky i ZŠ Štúrova Malacky.
- 7. ročník bežeckých pretekov Beh zvrchovanosti vyhrala Martina Merková z Grafobalu Skalica. Medzi mužmi dobehol tretí Ján Moravec z ŠKP Skalica.
- majstrovtvá Slovenska veteránov v hokejbale Slovak veterán Cup v Gbeloch vyhrali domáci hráči po finálovom víťazstve 3:0 s Modrou.
- 3. ročník pretekov v cross country O pohár hradu Branč vyhral v hlavnej kategórii Jaroslav Štvrtecký z ŠKP Skalica.
- futbalisti Duboviec vyhrali turnaje v Chropove i P. Močidlanoch. Doma však „prorokmi“ neboli. Vyhrali Pop. Močidlany, Dubovce končili posledné.
- 5. ročník šenkového turnaja v Gbeloch o Pohár primátora vyhrali „štamgasti“ zo šenku U Rada.
- šieste preteky seriálu majstrovstiev Slovenska v Country Crosse vo Vyšnom Medzeve vyhral v triede do 250 ccm Ivan Jakeš z Brezovej.
- družobné futbalové stretnutia víťazov OFS Hodonín a ObFZ Senica nedopadli pre Záhorákov dobře. Vo Vlkoši prehral dorast Hlbokého s Rohatcom 5:0 a muži Kútov s domácim Vlkošom 3:2.
- na Šesťdňovej súťaži v triatlone dvojíc v Poľsku skončili Peter Hertl a Andrea Dermeková z H - Trathlon teamu Skalica na peknom 10. mieste.

Skryť Vypnúť reklamu

AUGUST
- cyklistické preteky o Veľkú cenu Bradla s cieľom v Brezovej p/Bradlom vyhral Austrálčan Adam hansen.
- beachvolejbalový turnaj na Gazárke v Šaštíne-Strážach vyhrali Lenka Búzková a Renata Grófová zo Senice. Dušan Rusňák s Daliborom Baranom boli v mužoch druhí. V mixe vyhrali Denisa Dorková s Jakubom Osuským z Malaciek.
- po víťazstve Slovenska 3:0 nad Maďarskom získali juniorské stolné tenistky bronz na majstrovstvách Európy. Zaslúžila sa oň aj Simona Lazarčíková z Malaciek.
- 6. augusta začal nový ročník súťaží riadených Oblastným futbalovým zväzom Senica. Prvý gól zaznamenal v doobedňajšom stretnutí Častkov - MŠK Holíč hosťujúci Erik Šebesta. Vyhrali však domáci 4:1.
- 12. ročník behu Trebatická desiatka vyhral Jaro Moravec z Grafobalu a Danka Dobiášová z Junioru Holíč.
- 4. ročník majstrovstiev Slovenska v dlhom triatlone Ironman (3800 m plávanie, 180 km na bicykli a maratónsky beh) priniesol bronzovú medailu pre Gbelanku Andreu Dermekovú z H - Trathlon teamu Skalica, ktorá po prvýkrát prekonala hranicu 11 hodín.
- siedme preteky seriálu majstrovstiev Slovenska v Country Crosse v Žaškove vyhral v triede do 250 ccm Ivan Jakeš z Brezovej. Z doterajších trinástich pretekov vyhral Jakeš desať a dvakrát bol druhý. Neohrozene kráča za majstrovským titulom.
- odohrali sa posledné futbalové turnaje pred majstrovskou súťažou. V Brodskom vyhral Šaštín, v Dojči Vrádište, v Oreskom Mokrý Háj a dorastenecký turnaj v Kútoch domáce družstvo.
- hodová kopanie jedenástok v Kútoch vyhral Marek Valla, ktorý na víťazstvo potreboval 14 pokusov.
- na majstrovstvách Európy v silovom trojboji vo francúzskom Bordeaux získala zlatú medailu Monika Gavorníková z TK Senica.
- 24. ročník polmaratónu v Dolných Orešanoch vyhral v kat. nad 50 rokov Jaro Topor. V hlavnej kat. do 40 rokov dobehol Ján Moravec (obaja ŠKP Skalica) druhý za talianom Tibertim.
- cestné behy v Koprovnici i v Sklabinej, ako aj memoriál Ľubomíra Podobena v Púchove vyhral Ján Križák z Grafobalu Skalica.
- v seriáli majstrovstiev Slovenska v beach volejbale získala striebro dvojica Varga, Schottert z Malaciek a „polovicu“ bronzovej medaily aj Suja, takisto z Malaciek. Druhú polovicu bronzu pridala Lucia Michalovičová z Malaciek, ktorá hrala s Dominikou Nestarcovou z Pezinka.
- Michalovičová s Nestarcovou štartovali na majstrovstvách Európy v beach volejbale hráčok do 23 rokov v Rakúskom St. Pöltene. Skončili na 9. mieste.
- Letný pohár predsedu Trnavského samosprávneho kraja Tibora Mikuša vyhrali stolní tenisti Stavoimpexu Holíč.
- na vysokoškolských majstrovstvách sveta v karate v New Yorku skončilo družstvo Slovenska s dvomi seničankami v zostave (Mirka Vašeková, Katka Ižáriková) na 4. mieste.
- Vlado Cvečka z Koválova získal na majstrovstvách Slovenska telesne postihnutých športovcov v Ban. Bystrici zlato vo vrhu guľou, striebro v hode diskom a bronz v hode oštepom.
- 7. ročník streleckých pretekov v Hlbokom yhral Peter Sládek zo Senice.
- Relly Pikaso Lakšárska N. Ves v terénnom autokrose vyhral v triede do 1600 ccm Štefan Malenovský z Bratislavy, v trieded do 1300 ccm Marek Vandák z Lakš. N. Vsi.
- 18. dostihový program v Čáčove vyhrali z domácich koní Borsalina z Jaroslavom Línkom a steeplechase vyhral Red Bull takisto v sedle s Jarom Línkom. Vyhrala aj Visigotha z Plaveckého Štvrtka, Donia Zira z B. Mikuláša.
- vo veku 39 rokov zomrel 24. augusta Tibor Hamerlík, bývalý futbalista Senice, Brezovej a Osuského.
- polmaratón v Čachticiach vyhral v hlavnej kategórii Ján Križák pred Petrom Prešnajderom, obaja z Grafobalu, kat. nad 50 rokov Jaro Topor z ŠKP Skalica, medzi ženami bola Viera Rajčáková z Radošoviec tretia.
- na Aerobic maratóne s Alinom Reisenauerom sa zúčatnilo vyše 50 cvičencov z Malaciek a širokéhookolia.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
 2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 4. Hygge ako životný štýl
 5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 6. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 7. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 8. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 10. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 39 225
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 37 451
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 10 345
 4. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 10 204
 5. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 8 991
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 932
 7. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 205
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 917
 9. Ohlúpli sme počas Covid roka? 6 717
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 605
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Záhorie - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Záhorie

Vľavo herci a vpravo fanúšikovia Spartaka Trnava počas predpremiéry predstavenia Futbal alebo Bílý andel v pekle v Divadle Jána Palárika v Trnave.

Herci sa cítili ako na trávniku, pri „ďakovačkách“ nechýbali chorály.

7 h
Ilustračný obrázok

Vedenie sa obracia na Generálnu prokuratúru so žiadosťou o preverenie postupov.

8 h
Minister školstva Branislav Gröhling (SaS).

Pedagogickým zamestnancom sa od januára platy celoplošne nezvýšili.

9 h

V Senici vykonali 1301 testov. Priebeh testovania je plynulý.

11 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Polícia prenasledovala auto z Oravy až na Liptov. Komjatnou už vodič neprešiel.

10 h

Situácia v Žiline je po otvorení odberových miest pokojná.

12 h

Policajti začnú novú technológiu využívať od soboty.

22. jan

Účasť je oveľa nižšia, ako mesto očakávalo.

11 h

Už ste čítali?