Utorok, 21. marec, 2023 | Meniny má Blahoslav

Stalo sa na športoviskách v roku 2006

V minulom čísle sme vám priniesli prvú časť obhliadnutia sa za športom v uplynulom roku. Teraz vám ponúkame druhú časť a poslednú prinesieme o týždeň.

JÚL
- 18. ročník Záhoráckeho maratónu vyhral peter Tichý z Čadce. Najrýchlejší bol Bukovjan z Otrokovíc v kat. nad 40 rokov. Polmaratón vyhral Aleš Farkaš z Grafobalu, nad 40 rokov Miro Mikula z radošoviec a nad 50 rokov Jaroslav Topor z ŠKP Skalica.
- na svetovej univerziáde v Théssalonikách v Grécku vyhrala Alexandra Štuková, zverenkyňa trénera Petra Filipa, beh na 400 m a získala zlatú medailu.
- 8. júla oslávil tréner volejbalistiek OMS Senica Vladimír Sirvoň 55. narodeniny.
- na majstrovstvách Slovenska žiakov v stolnom tenise v Topoľčanoch získala Simona Lazarčíková z Malaciek striebornú medailu vo dvojhre a spolu z Balážovou z Topoľčian vyhrala štvorhru. Natália Kosová z Malaciek získala bronz spolu s Kalužnou z Ivánky. Andrej Slováčik z Malaciek získal bronz vo štvorhre spolu so Sačurovským z Michaloviec. V zmiešanej štvorhre Lazarčíková so Slováčikom získali bronz.
- majsterkami Slovenska v malom futbale žiačok sa v Senici stalo družstvo Myjavy trénera Ľ. Barbiríka, po finálovom víťazstve 4:1 s Humenným.
- 10. celoslovenské finále žiakov vo futsale prinieslo úspech žiakom z III. ZŠ na Sadovej ulici v Senici. Prebojovali sa až do finále, kde podľahli VSS Košice.
- senickí tenisti po štyroch rokoch účinkovania v 1. Lige vypadli.
- z krajského kola v Bratislave si postup na majstrovstvá Slovenska žiakov stredných škôl do B. Bystrice vybojovali Barbora Šimková, Alexandra Štuková, Anetta Hollá a Ján Matúš.
-Záhorácky pohár ObFZ Senica vo futbale žiakov získali starší žiaci Hlbokého, mladší žiaci Senice a prípravka Borského Mikuláša.
- vo finálovom turnaji prípraviek 3. Ročníkov v Topolčiankach získali zlaté medaily zverenci Petra Baumgartnera z FK Senica.
- postup zo súťaží organizovaných ObFZ Senica si vybojovali z majstrovstiev oblasti Kúty, z II. triedy Dubovce a z III. triedy Chropov.
- na plaveckých pretekoch Seedo Cup v Rakúsku získal Denis Mihalka päť zlatých medaily, jednu pridala Dominika vacová.
- volejbalové žiačky Senice získali na majstrovstvách Slovenska strieborné medaily.
- na Európskom pohári v karate v Bratislave získali karatisti Hanko kai Senica štyri medaily. Zlaté medaily žiačka Betka Ovečková a doratsenka Monika Čulenová. Striebro pridal dorastenec Peter Dermek a bronz Michal Toure.
- na Zimnom štadióne v Senici sa uskutočnila Senická olympiáda - Senické dni športu pre žiakov základných škôl.
- v letnom ringu Aliho Reisenauera v Malackách bolo 5. kolo majstrovstiev oblasti skupiny západ v boxe Igor bakan a Dávid Riška vo svojich váhových kat. vyhrali, Dávid Klíma nemal súpera.
- 12. ročník polmaratónu Moravským krasom v Blansku sa stal Ján Križák z Grafobalu Skalica.
- Tajfún, majster senickej ligy sa na silne obsadenom turnaji v Topoľčanoch prebojoval až do finále.
- beachvolejbalový turnaj na letnom kúpalisku v Malackách
- na štvordňovom medzinárodnom mládežníckom futbalovom turnaji v Dun. Strede obsadili zverenci Zdena Nádaského (roč. 1995) 5. miesto. Zverenci Tibora Janáka (roč. 1993) svoju kategóriu suverénne vyhrali.
- tretie podujatie H - triathlon tour 2006 v Zlatníckej doline při Skalici vyhralo v kat. H - Relays Race družstvo ŠKP Skalica.
- v Uníne oslavovali 60. výročie založenia organizovaného futbalu.
- na majstrovstvách Slovenska v kick - boxe v Prešove získal Peter Heicker z klubu Šin - mu Senica dve strieborné medailu. Presdail sa v štýloch light kontakt a full kontakt. Peter Bureš zo Skalice získal bronz v štýle semi kontakt.
- senickí hokejbalisti na 7. ročníku turnaja Jadran Cup v Trenčíne deklasovali v semifinále 8:2 domáce družstvo Rangers v zostave s Demitrom, Gáboríkom i M. Hossom. Znechutení Demitrovci nakoniec nenastúpili ani na zápas o 3. miesto.
- na letných majstrovstvách Slovenska v plávaní získala Kristýna Palkovičová z Plaveckého klubu Záhorák Senica sedem medailí, z toho tri zlaté. V kat. žien 3 (0-1-2) a v kat. junioriek 4 (3-1-0).
- letný Búranský kros vyhral v kat. do 1600 ccm Miro Michalica, do 1300 ccm Roman Pikálek z Lakšárskej N. Vsi a kat. juniorov Jozef Morávek z Bor. Mikuláša.
- futbalový turnaj v malom futbale Betón Cup 2006 v Lopašove vyhral Rohov.
- 12. ročník futbalového turnaja o Pohár primátora v Brezovej p/Br. vyhrala Senica před Smolenicami a Brezovou.
- 19. ročník Valalického polmaratónu vyhrali Ján Križák a Silvia Bíliková z Grafobalu Skalica.
- futbalový Turnaj troch generácií v Smrdákoch vyhrali mladí pred strednou generáciou a starými pánmi.
- 29. ročník populárneho behu Špačinský trojuholník vyhral Jaroslav Moravec z Grafobalu.
- na majstrovstvách Slovenska v atletike získala Barbora Šimková z AC Malacky zlato na 200 m. Na polovičnej trati pridala striebro. Rovnaký kov získala Klára Malíková z B. Mikuláša v chôdzi na 5 km. Bronz si vybojovali Martina Merková z Grafobalu na 10 km, Katka Ďuricová z Malaciek v trojskoku, Jakub Valachovič z Malaciek na 3000 m cez prekážky a Milan Rízek zo Skalice v chôdzi na 10 km.
- víťazstvo v turnaji o Pohár Jána Masrnu v Hlbokom obhájili futbalisti Čáčova. V Chropove na turnaji o Pohár rasťa Ivánka boli najlepšie Dubovce.
- na cyklistických majstrovstvách Slovenska Cross country vyhral Jaroslav Štvrtecký z ŠKP Skalica kat. muži II. jeho manželka Alena bola medzi ženami tretia amedzi veteránmi rovnako tretí bol Václav Bureš. V kat. mladších žiačok získala zlato Adriána Milotová z Radošoviec.
- 46. ročník futbalového Turnaja zahynutých športovcov vyhrali Dubovce. V malých Levároch vyhrali Veľké Leváre a v Osuskom Jablonica.
- laureátmi Školskej ceny fair play sa stali ZŠ Záhorácka malacky i ZŠ Štúrova Malacky.
- 7. ročník bežeckých pretekov Beh zvrchovanosti vyhrala Martina Merková z Grafobalu Skalica. Medzi mužmi dobehol tretí Ján Moravec z ŠKP Skalica.
- majstrovtvá Slovenska veteránov v hokejbale Slovak veterán Cup v Gbeloch vyhrali domáci hráči po finálovom víťazstve 3:0 s Modrou.
- 3. ročník pretekov v cross country O pohár hradu Branč vyhral v hlavnej kategórii Jaroslav Štvrtecký z ŠKP Skalica.
- futbalisti Duboviec vyhrali turnaje v Chropove i P. Močidlanoch. Doma však „prorokmi“ neboli. Vyhrali Pop. Močidlany, Dubovce končili posledné.
- 5. ročník šenkového turnaja v Gbeloch o Pohár primátora vyhrali „štamgasti“ zo šenku U Rada.
- šieste preteky seriálu majstrovstiev Slovenska v Country Crosse vo Vyšnom Medzeve vyhral v triede do 250 ccm Ivan Jakeš z Brezovej.
- družobné futbalové stretnutia víťazov OFS Hodonín a ObFZ Senica nedopadli pre Záhorákov dobře. Vo Vlkoši prehral dorast Hlbokého s Rohatcom 5:0 a muži Kútov s domácim Vlkošom 3:2.
- na Šesťdňovej súťaži v triatlone dvojíc v Poľsku skončili Peter Hertl a Andrea Dermeková z H - Trathlon teamu Skalica na peknom 10. mieste.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

AUGUST
- cyklistické preteky o Veľkú cenu Bradla s cieľom v Brezovej p/Bradlom vyhral Austrálčan Adam hansen.
- beachvolejbalový turnaj na Gazárke v Šaštíne-Strážach vyhrali Lenka Búzková a Renata Grófová zo Senice. Dušan Rusňák s Daliborom Baranom boli v mužoch druhí. V mixe vyhrali Denisa Dorková s Jakubom Osuským z Malaciek.
- po víťazstve Slovenska 3:0 nad Maďarskom získali juniorské stolné tenistky bronz na majstrovstvách Európy. Zaslúžila sa oň aj Simona Lazarčíková z Malaciek.
- 6. augusta začal nový ročník súťaží riadených Oblastným futbalovým zväzom Senica. Prvý gól zaznamenal v doobedňajšom stretnutí Častkov - MŠK Holíč hosťujúci Erik Šebesta. Vyhrali však domáci 4:1.
- 12. ročník behu Trebatická desiatka vyhral Jaro Moravec z Grafobalu a Danka Dobiášová z Junioru Holíč.
- 4. ročník majstrovstiev Slovenska v dlhom triatlone Ironman (3800 m plávanie, 180 km na bicykli a maratónsky beh) priniesol bronzovú medailu pre Gbelanku Andreu Dermekovú z H - Trathlon teamu Skalica, ktorá po prvýkrát prekonala hranicu 11 hodín.
- siedme preteky seriálu majstrovstiev Slovenska v Country Crosse v Žaškove vyhral v triede do 250 ccm Ivan Jakeš z Brezovej. Z doterajších trinástich pretekov vyhral Jakeš desať a dvakrát bol druhý. Neohrozene kráča za majstrovským titulom.
- odohrali sa posledné futbalové turnaje pred majstrovskou súťažou. V Brodskom vyhral Šaštín, v Dojči Vrádište, v Oreskom Mokrý Háj a dorastenecký turnaj v Kútoch domáce družstvo.
- hodová kopanie jedenástok v Kútoch vyhral Marek Valla, ktorý na víťazstvo potreboval 14 pokusov.
- na majstrovstvách Európy v silovom trojboji vo francúzskom Bordeaux získala zlatú medailu Monika Gavorníková z TK Senica.
- 24. ročník polmaratónu v Dolných Orešanoch vyhral v kat. nad 50 rokov Jaro Topor. V hlavnej kat. do 40 rokov dobehol Ján Moravec (obaja ŠKP Skalica) druhý za talianom Tibertim.
- cestné behy v Koprovnici i v Sklabinej, ako aj memoriál Ľubomíra Podobena v Púchove vyhral Ján Križák z Grafobalu Skalica.
- v seriáli majstrovstiev Slovenska v beach volejbale získala striebro dvojica Varga, Schottert z Malaciek a „polovicu“ bronzovej medaily aj Suja, takisto z Malaciek. Druhú polovicu bronzu pridala Lucia Michalovičová z Malaciek, ktorá hrala s Dominikou Nestarcovou z Pezinka.
- Michalovičová s Nestarcovou štartovali na majstrovstvách Európy v beach volejbale hráčok do 23 rokov v Rakúskom St. Pöltene. Skončili na 9. mieste.
- Letný pohár predsedu Trnavského samosprávneho kraja Tibora Mikuša vyhrali stolní tenisti Stavoimpexu Holíč.
- na vysokoškolských majstrovstvách sveta v karate v New Yorku skončilo družstvo Slovenska s dvomi seničankami v zostave (Mirka Vašeková, Katka Ižáriková) na 4. mieste.
- Vlado Cvečka z Koválova získal na majstrovstvách Slovenska telesne postihnutých športovcov v Ban. Bystrici zlato vo vrhu guľou, striebro v hode diskom a bronz v hode oštepom.
- 7. ročník streleckých pretekov v Hlbokom yhral Peter Sládek zo Senice.
- Relly Pikaso Lakšárska N. Ves v terénnom autokrose vyhral v triede do 1600 ccm Štefan Malenovský z Bratislavy, v trieded do 1300 ccm Marek Vandák z Lakš. N. Vsi.
- 18. dostihový program v Čáčove vyhrali z domácich koní Borsalina z Jaroslavom Línkom a steeplechase vyhral Red Bull takisto v sedle s Jarom Línkom. Vyhrala aj Visigotha z Plaveckého Štvrtka, Donia Zira z B. Mikuláša.
- vo veku 39 rokov zomrel 24. augusta Tibor Hamerlík, bývalý futbalista Senice, Brezovej a Osuského.
- polmaratón v Čachticiach vyhral v hlavnej kategórii Ján Križák pred Petrom Prešnajderom, obaja z Grafobalu, kat. nad 50 rokov Jaro Topor z ŠKP Skalica, medzi ženami bola Viera Rajčáková z Radošoviec tretia.
- na Aerobic maratóne s Alinom Reisenauerom sa zúčatnilo vyše 50 cvičencov z Malaciek a širokéhookolia.

Najčítanejšie na My Záhorie

Inzercia - Tlačové správy

 1. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život
 2. Doba nízkych úrokov je späť. Garantovaná hypotéka 1,49%
 3. Neviditeľná technológia vás ochráni pred podvodom, stačí si ju v mobile aktivovať
 4. Bývanie, ktoré má všetkých "5P"
 5. Dostupný elektromobil podľa Volkswagenu? Privítajte ID.2all!
 6. Stáli pred krachom. Firmy prezrádzajú recept na prežitie kríz
 7. Developer ITB pomáha naplniť túžbu po vlastnom bývaní
 8. Ako môžu elektromobily znížiť náklady vašej firmy?
 1. Stáli pred krachom. Firmy prezrádzajú recept na prežitie kríz
 2. Dostupný elektromobil podľa Volkswagenu? Privítajte ID.2all!
 3. Developer ITB pomáha naplniť túžbu po vlastnom bývaní
 4. Spoločnosť AGEL SK a VŠZaSP podpísali zmluvu o spolupráci
 5. Čo všetko potrebujete vedieť, ak chcete tehlovú fasádu
 6. Bývanie, ktoré má všetkých "5P"
 7. Nový e-book od BaseLinker Kompletný sprievodca po marketplacoch
 8. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife
 1. Doba nízkych úrokov je späť. Garantovaná hypotéka 1,49% 13 503
 2. Náš mobil môžu ovládať na diaľku, ale dá sa tomu zabrániť 13 035
 3. Ako riešia krízu v zahraničí? Nižšia daň, zmrazená cena potravín 10 933
 4. Čím je Azúrové pobrežie tak príťažlivé? Zistíte po pár chvíľach 9 012
 5. Jednoznačný recept na úspech? Buďte pripravení prispôsobiť sa 7 702
 6. Aké sú NAJ slovenské chute? Prezradili ich známi výrobcovia 5 425
 7. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife 3 084
 8. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život 2 600

Blogy SME

 1. Martin Krsak: Žiť treba v krajine, kde je všetko najdrahšie na svete
 2. Rastislav Puchala: Ohavnosť spustošenia
 3. Martin Šuraba: Symbol Radara
 4. Irena Šimuneková: Horné Lefantovce
 5. Tomáš Mihalík: Halóó, je tu niekto? Či už je každý po smrti?
 6. Robert Štepaník: diel 85 - rubrika: moje najhranejšie (v januári a februári 2023)
 7. Radovan Čičvara: Kajať sa za katastrofu v Iraku? To choďte radšej do kostola.
 8. Aliancia NIE RAKOVINE: Pomáhame. Aj vďaka vám.
 1. Matúš Baňas: Reforma vzdelávania na Slovensku - poďme spáliť aj posledné zvyšky toho dobrého, čo v slovenskom školstve ostalo 6 881
 2. Radovan Čipka: Ako Záborská znesvätila tému pomoci ženám 6 176
 3. Magdaléna Cifrová: Konečne potrestaný pedagóg na VŠVU a aké dôležité je ospravedlniť sa 5 753
 4. Miroslav Žiak: Drogy ako biznis pre vyvolených na Slovensku? 3 283
 5. Michael Achberger: Chudni rýchlo: Tieto cviky ti pomôžu spaľovať tuky efektívne! 3 100
 6. Michal Uherčík: Veľké riešenie alebo veľké fiasko. Parkovacie domy v Martine. 2 485
 7. Viktor Pamula: Spolky v Spišskej Novej Vsi II 2 343
 8. Ján Valchár: Lúza znova útočí alebo Ako Prigožin kandidoval za prezidenta 2 242
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 2. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
 3. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
 4. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
 5. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)
 7. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)
 8. Monika Nagyova: Máte v okolí ľudí posadnutých upratovaním? Niet im pomoci.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Záhorie - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Záhorie

Polícia pátra po nezvestnom rybárovi.

Po mužovi pátrajú už druhý deň.


11 h
Ilustračné foto

Najvyššia chorobnosť sa naďalej udržiava vo vekovej skupine detí do päť rokov.


TASR 13 h
Záhorské múzeum v Skalici.

Pred podujatím sa uskutoční aj komentovaná prehliadka.


TASR 15 h

Aktuálne vydanie je už v predaji.


20 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Blogy SME

 1. Martin Krsak: Žiť treba v krajine, kde je všetko najdrahšie na svete
 2. Rastislav Puchala: Ohavnosť spustošenia
 3. Martin Šuraba: Symbol Radara
 4. Irena Šimuneková: Horné Lefantovce
 5. Tomáš Mihalík: Halóó, je tu niekto? Či už je každý po smrti?
 6. Robert Štepaník: diel 85 - rubrika: moje najhranejšie (v januári a februári 2023)
 7. Radovan Čičvara: Kajať sa za katastrofu v Iraku? To choďte radšej do kostola.
 8. Aliancia NIE RAKOVINE: Pomáhame. Aj vďaka vám.
 1. Matúš Baňas: Reforma vzdelávania na Slovensku - poďme spáliť aj posledné zvyšky toho dobrého, čo v slovenskom školstve ostalo 6 881
 2. Radovan Čipka: Ako Záborská znesvätila tému pomoci ženám 6 176
 3. Magdaléna Cifrová: Konečne potrestaný pedagóg na VŠVU a aké dôležité je ospravedlniť sa 5 753
 4. Miroslav Žiak: Drogy ako biznis pre vyvolených na Slovensku? 3 283
 5. Michael Achberger: Chudni rýchlo: Tieto cviky ti pomôžu spaľovať tuky efektívne! 3 100
 6. Michal Uherčík: Veľké riešenie alebo veľké fiasko. Parkovacie domy v Martine. 2 485
 7. Viktor Pamula: Spolky v Spišskej Novej Vsi II 2 343
 8. Ján Valchár: Lúza znova útočí alebo Ako Prigožin kandidoval za prezidenta 2 242
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 2. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
 3. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
 4. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
 5. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)
 7. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)
 8. Monika Nagyova: Máte v okolí ľudí posadnutých upratovaním? Niet im pomoci.

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu