35. kolo Dukla Senica - Topoľčany 4:2
Rozhodli dva brejky v oslabení
Dukla Senica - Topoľčany
4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Gólový film: 18. Kytnár - 0:1, 25. Hanták - 1:1, 28. Bosák 1:2, 38. Novák - 2:2, 47. Krumpál - 3:2, 51. Novák - 4:2.
Pred 600 divákmi rozhodovali Krist - Otrubčák, Z. Junek. Vylúčení na 2 min., Strely na bránu 52:26.
Senica: Kotvan - Záhumenský, Rusňák, Chovan, Klement, Salajka, Škápik, Ondrovič - Bohunický, Šimek, Kadraba - Krumpál, Krišák, Kováč - Hanták, B. Varga, E. Novák - J. Rehuš, Čobrda, tréner R. Kaláber.
V domácom mužstve sa na striedavý štart predstavili po prvýkrát traja juniori Skalice a boli príjemným oživením domáceho mužstva. V bránke stál výborný Zdenko Kotvan a strelecky sa presadil Erik Novák, autor dvoch gólov.
Úvod patril hosťom, keď sa domácim už v úvode rozbila úderná Krišákova formácia, keď jej vedúci dostal okrem trestu za hákovanie aj osobný trest. Kotvan skvele zasiahol proti Laukovi, delovku Gálisa chytil skvele do lapačky a neuspel ani Klačanský, ktorý pred ním ostal sám. Od 8. min. začali preberať iniciatívu domáci. Erik Rusňák pripravil šancu Hantákovi, tomu však v rozhodujúcom momente odskočil puk a úspech nepriniesla ani akcia Krumpála s Kováčom a Rehušom. E. Šimek netrafil odkrytú čať Ďatelinkovej brány a podobne ako Kotvan, i brankár hostí ukázal skvelú prácu lapačkou po strele B. Vargu. Nováka v šanci zastavil Kutňanský iba faulom, no v presilovke neuspeli dvakrát Krumpál, Klement a Salajka trafil iba tyč. Sám pred brankárom neuspel ani Šimek a tak keď sedeli Klement s Rusňákom, hostia v presilovke 5 na 3 trestali dorastencom Kytnárom - 0:1.
Aj druhá tretina začala vylúčením Krišáka, no počas jeho trestu mal najväčšiu šancu Erik Novák, ktorý išiel sám na Ďatelinku, no nedal. V 25.min. hrali presilovku o dvoch hráčov aj domáci, dokonale vyšachovali obranu hostí a po spolupráci Salajku s Krišákom vyrovnal Miro Hanták na 1:1. V pokračujúcej presilovke o jedného hráča mali veľké šance Kadraba, Bohunický i Škápik, ktorý len vyprášil Ďatelinkove betóny. Keď nedali domáci, udreli hostia. V 27. min. zaváhal Chovan s vyhodením puku, ten mu zobral Bosák a strelou pod hornú tyč dal na 1:2. V 32. min. rozbehol peknú akciu Krumpál a cez Krišáka bol aj na jej neúspešnom konci. V 38. min. predviedla dvojica Novák - Šimek prvú fantastickú akciu v oslabení. Novák únikom a prihrávkou ponúkol Šimkovi vyrovnanie, ten sa však neulakomil, naznačil strelu, prihrávku vrátil a před novicom v senickom drese zívala prázdna brána - 2:2.
Prvých desať minút tretej tretiny takmer bez prestávky zahrievali hostia trestnú lavicu aspoň jedným hráčom, čo využila Dukla v 47. min., keď mala výhodu o dvoch hráčov. Po prihrávke ?? sa dostal Klement do útočnej tretiny, nechal puk do tandemu Martinovi Krumpálovi a ten švihom nad lapačku Ďatelinku dostal domácich do vedenia - 3:2. Zvýšiť mohol Krišák, no tesne minul ľavý vinkel. V 51. min. prišla druhá veľká chvíľa dvojice Šimek - Novák v oslabení. Unikol Edo Šimek, medzi dvojicou obrancov šikovnou žabkou prihral Erikovi Novákovi, ten zvládol blafák ako starý mazák a medzi betóny Ďatelinku zvýšil na 4:2. Pri vylúčení Rusňáka mal Novák v oslabení úž štvrtú šancu. V závere sa hostia snažili, no Kotvana už neprekonali. Nedostali sa ani k power play, pretože dohrávali v trojici. V presilovke netrafil prázdnu bránu Rehuš, po individuálnej akcii Krišáka neuzavrel hetrik Novák, po strieľanej prihrávke Salajku trafil Kováč tyč a z poslednej šanci zápasu nedal gól ani akademický reprezentant Erik Rusňák.
Jozef Komorný
34. kolo Pov. Bystrica - Senica 9:4
Pov. Bystrica - Dukla Senica
9:4 (5:0, 2:1, 2:3)
Gólový film: 2. Baláž - 1:0, 4. Barinka - 2:0, 15. Barinka - 3:0, 17. Barinka - 4:0, 19. Kútny - 5:0, 22. Barinka - 6:0, 35. Kováč - 6:1, 36. Koleda - 7:1, 52. Ďurkech - 8:1, 53. Kadraba - 8:2, 57. Čobrda - 8:3, 58. Šimek - 8:4, 59. Stráňovský - 9:4.
Senica: Babkovič (Hološka) – Záhumenský, Salajka, Ondrovič, Chovan, Klement - Kadraba, Bohunický, Kováč, Krišák, Varga, Rehuš, Hanták, Šimek, Čobrda, Krumpál.
Považania doterajšie dva vzájomné zápasy vyhrali 6:3 a 4:1 a aj v treťom zápase na Záhorákov od úvodu „vyleteli“. Už v 2. min Baláž zblízka dotlačil puk do siete po prihrávke Barinku a o dve minúty pri dvojnásobnej presilovke Babkovič neudržal Mikušovu strelu, Barinka „rusnákovsky“ obišiel bránu a zasunul – 2:0. Tlak domácich bol veľký, no šance Koledu a Ižvolta skončili vedľa a v 9. min Baláž trafil tyč. V 10. min. ušiel pri oslabení Kubrický a brankár s námahou zastavil puk na čiare. Pri ďalšom oslabení v 12. min. nepremenil Stráňovský sólový nájazd a z protiútoku Salajka netrafil odkrytú Fumačovu bránu. Pri ďalšej presilovke po elegantnej Kubrického zadovke zvýšil Barinka na 3:0, čo nevydržal Babkovič a nechal sa vystriedať. O dve minúty po Koledovej prihrávke sa Barinka tešil z hetriku - 4:0. Senica nevyužila početnú výhodu v 19. min., kedy Fumač ramenom vyrazil Salajkovu strelu a z protiútoku Kútny zakončil v oslabení sólo - 5:0. V 22. min. hneď po prežití oslabenia ušiel od vlastnej modrej čiary Barinka a elegantným blafákom zvýšil na 6:0. Na druhej strane neuspeli v súboji s Fumačom Krišák s Krumpálom a v 27. min. aj Kadraba. Domáci poľavili, no mali ďalšie šance, ktoré nevyužili Ďurkech a Ižvolt. Potlesk si vyslúžil Varhaník, keď zo vzduchu krásne čepeľou hokejky stiahol puk smerujúci na zabudnutého Seničana. Skvelý Barinka v 34. min. prvýkrát strelecky neuspel, ale pri oslabení trestal hosťujúci Kováč prudkou strelou - 6:1. Ešte počas presilovky obišiel Barinka bránu a Koleda jeho prihrávku poslal nechytateľne do šibenice. Ďalší gól mal na hokejke Baláž, ale bombou vyskúšal tvrdosť Hološkovej prilby. Posledná časť bola spočiatku pokojná, náznaky šancí Šimeka, Čobrdu na jednej, Kútneho a Ižvolta na druhej strane vyriešili brankári. V 51. min. faulovaný Barinka gól nedal, no o minútu pri hre 4 na 4 prihral Ďurkechovi a bolo 8:1. Domáci tréner potom poslal do brány mladého Bratinu, ktorému spoluhráči pod dojmom vysokého náskoku nepomohli. Najprv pri presilovke ho šťastným tečom Bohunického strely prekonal Matúš Kadraba a v 57. min. po hrubej chybe obrancu, ktorý prihral Petrovi Čobrdovi, inkasoval ďalší gól. V 58. min. pri presilovke nížil Edo Šimek bombou na 8:4. Senica hrala ďalšiu presilovku, ale po Gašovom zisku puku Stráňovský zvládol brejk od červenej čiary na deviaty gól, no Bystričania už desiaty gól nepridali.
(jš)
36. kolo Senica - Nové Zámky 4:8
Nepomohli ani dve trestné strieľania
Dukla Senica - Nové Zámky
4:8 (1:0, 2:3, 1:5)
Gólový film: 17. E. Rusňák - 1:0, 25. Udvardy - 1:1, 26. Krumpál - 2:1, 33. Špaček - 2:2, 38. Chovan - 3:2, 40. Špaček - 3:3, 44. Čobrda - 4:3, 45. Abrman - 4:4, 49. Hentek - 4:5, 55. Udvardy - 4:6, 56. Špaček - 4:7, 60. P. Lukáč - 4:8.
Pred 525 divákmi rozhodovali Fr. Mihálik - Čavojský, Žídek. Vylúčení 10:12 na 2 min. Presilovky 2:4, oslabenia 1:2.
Po senzačnom víťazstve s Topoľčanmi si chceli domáci vylepšiť bilanciu aj s nováčikom súťaže, no nakoniec odchádzali sklamaní. Hoci štyrikrát v stretnutí vyhrávali, ani raz nedokázali odskočiť na vyšší gólový rozdiel a keď sa hostia v 45. min. ujali vedenia gólom Henteka v presilovke na 4:5, nenašli už sily na zvrátenie nepriaznivého stavu. Domácim sa nedarilo v koncovke, čoho dôkazom sú aj nepremenené dve trestné strieľanie, ktoré nepremenili Peter Bohunický (za stavu 0:0) a Martin Krumpál, ten ešte za nerozhodného stavu 4:4. Paradoxom je, že o šesť gólov rezervy Nitry sa postarali bývalí hráči Dukly Senica. Štyri body si na svoje konto pripísal Peter Polčík (0+4), tri Peter Udvardy (2+1) a jeden Marián Abrman (1+0).
štatistiky 1. hokejovej ligy
34. kolo: Pov. Bystrica - Senica 9:4, Ružomberok - Trebišov 4:3, Kežmarok - Spiš. N. Ves 6:4, Trnava - Piešťany 2:5, Ban. Bystrica - Humenné 7:2, Topoľčany - Prievidza 3:1, Ružinov - Nové Zámky 3:4, Detva - Prešov 0:3 kont.
35. kolo: Senica - Topoľčany 4:2, Prievidza - Prešov 1:5, Trebišov - Ružinov 4:7, Piešťany - Pov. Bystrica 1:4, Nové Zámky - Trnava 4:2, Humenné - Ružomberok 1:0, Detva - Kežmarok 0:7, Spiš.N.Ves - Ban. Bystrica 1:2 p. p.
36. kola: Senica - Nové Zámky 4:8, Detva - Trebišov 1:0 s. n., Spiš. N. Ves - Humenné 9:0, Ružinov - Piešťany 7:2, Prešov - Ban. Bystrica 1:2 p.p, Kežmarok - Ružomberok 8:1, Topoľčany - Pov. Bystrica 7:3, Prievidza - Trnava 4:2.

1. Sp.N.Ves 36 29 1 2 4 170:67 91
2. Kežmarok 35 28 1 0 6 189:77 86
3. Prešov 36 25 1 1 9 155:80 78
4. B.Bystrica 36 23 4 1 8 139:79 78
5. P.Bystrica 36 21 2 2 11 146:118 69
6. Topoľčany 36 22 0 1 13 137:136 67
7. Piešťany 36 18 1 2 15 148:108 58
8. Senica 36 17 1 0 18 137:140 53