HOKEJOVÁ EXTRALIGA

40. kolo Skalica - Slovan 2:1 p. p.
HK 36 Skalica - Slovan
2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Gólový film: 4. Višňovský (Šátek, Hollý) - 1:0, 12. Hurtaj - 1:1, 61. Liščák (Šille) - 2:1.
Pred 3400 divákmi rozhodovali D. Konc - Mihajlo, Müllner. Vylúčení 10:10 na 2 min., Hrnčirík (SK) 10 min. OT, presilovky 1:0, oslabenia 0:1.
Skalica: Hamerlík - M. Ivičič, Gula, K. Sloboda, Šille, Zajac, Škadra, Klučár, Hanka - T. Višňovský, Hollý, Šátek - Kocák, R. Školiak, Liščák - F. Novák, Hrnčirík, Malík - Horský, Mikušovič, Vaško - 41. Hruška, Baček, Gráčik, tréner P. Oremus.
Slovan: Chovan - Pavlas, Srdínko, Hančák, Sersen, Devečka, Kolba - Uram, Kukumberg, Vorel - Kuľha, Ľ. Hurtaj, Ľ. Pištek - Pašek, J. Sýkora, M. Kokavec, tréner Z. Cíger.
Plný dom v Skalici videl vynikajúci hokej. Absolutórium si zaslúži domáci gólman Hamerlík a skvele mu sekundoval aj jeho náprotivok v slovanistickej bráne Chovan. Od úvodných minút sa hral rýchly, svižný a oku lahodiaci hokej vo vysokom tempe na oboch stranách. Vedenia sa ujali domáci už v 4. min. gólom kapitána Tibora Višňovského, ktorý na druhýkrát úspešne dorazil puk do bránky hostí. Fanúšikovia Slovana, ktorí prišli do Skalice v početnom množstve, sa dočkali vyrovnania v 12. min. počas oslabenia, keď unikol Hurtaj po vysunutí Hančákom- 1:1. Útočník belasých zápästím skóroval. V prvej časti hry mali viac streleckých príležitostí domáci, najmä obrancovia Sloboda a Šille nenechali miestami Chovana dýchať. Druhá tretina priniesla viac taktiky a dôslednej obrany. Spoľahlivý výkon gólmanov nedovolil ani jednému tímu skórovať. Sľubné šance Kukumberga, Kuľhu i Vorela zastali na pohotovom výkone skalického gólmana. Tretia tretina góly nepriniesla, ale za zmienku stojí šanca zo v 47. min, ktorú mali Školiak so Šillem a s Liščákom. Na druhej strane si zase na Hamerlíka neprišiel Hančák a Kuľha. V predĺžení už po 35 sekundách hry sa dostal až pred bránku hostí Šille, prihrávkou našiel Liščáka, ktorý Skalici vybojoval dva body.
Peter Oremus, tréner Skalice: „Divákom, čo boli na štadióne, sa musel tento duel páčiť. Bol to rýchly dynamický hokej s množstvom striel, obidvaja brankári boli výborní. My sme vedeli pred zápasom, že keď sa chceme dotiahnuť na Žilinu a priblížiť sa k účasti v play off, musíme byť bodovo úspešní už naozaj v každom januárovom súboji. To sa nám dnes podarilo a sme radi.“
Zdeno Cíger, tréner Slovana: „Ja musím dnešný duel zhodnotiť ako výborný. Obe mužstvá hrali vo vysokom nasadení. Bolo veľa šancí, my sme ich mali najmä v závere, ale sme ich nepremenili. Trochu nám chýbala lepšia koncovka. Bol to taký vyrovnaný hokej, ale domáci dali viac gólov a tak vyhrali.“

štatistiky extraligy
40. kolo: Skalica - Slovan 2:1 p. p., Zvolen - Trenčín 3:5, Nitra - Lipt. Mikuláš 5:4, Košice - Poprad 1:4, Martin - Žilina 4:2.
1. Košice 40 23 3 3 11 137:98 75
2. Slovan 40 21 6 4 9 141:102 75
3. Zvolen 40 21 5 3 11 114:97 73
4. Trenčín 40 19 3 3 15 123:100 63
5. Poprad 40 17 3 4 16 120:110 57
6. Nitra 40 15 6 4 15 112:111 57
7. Martin 40 15 5 4 16 120:109 55
8. L.Mikuláš 40 13 1 1 25 100:146 41