Streda, 27. október, 2021 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Štatistiky futbalových majstrovstiev oblasti

V jesennej časti odohralo šestnásť mužstiev spolu 120 stretnutí. Úspešnejšie boli podľa očakávania domáce mužstvá, ktoré vyhrali 67 krát, remíz bolo 28 a 25 krát sa radovali hostia. Celkovo zaznamenali strelci 365 gólov, z toho domáci 235 a hosťujúci 130.

Brodské - Začalo sezónu dvomi domácimi výhrami a v siedmom kole prekvapujúco vyhralo aj v Oreskom. Bol to však ich jediný zisk na ihriskách súperov. Po štyroch víťazstvách doma sa im prestalo dariť aj na vlastnom trávniku. Nasledovali remízy s Kopčanmi a Koválovom, prehra 2:4 so Šaštínom a pred ďalšou stratou ich „zachránila“ inzultácia rozhodcu hráčom Duboviec tesne pred koncom za stavu 0:0.
Strelci: Valachovič, Knap a O. Hnát 6, D. Hnát a Bartal 3, Mihalovič, Richtárik + 1 vlastný + 3 kont.

Unín - čakal na víťazstvo až do 6. kola, keď dovtedy získal iba za domácu remízu 1:1 so Šajdíkovými Humencami. Túto nepríjemnú bilanciu prerušili najtesnejším víťazstvo 1:0 s Hlbokým, keď si ich súper „musel“ dať vlastný gól. Nedarilo sa im na ihriskách súperov, kde získali iba dva body za remízy 1:1 v Čároch a v poslednom kole v Kopčanoch. Doma prehrali s Dubovcami a po bode za bezgólové remízy si od nich odviezli Radošovce a Šaštín.
Strelci: P. Drúžek 4, Krempa a B. Malík 2, Hodáň, Klempa, S. Mach + 2 vlastné.

Skryť Vypnúť reklamu

Letničie - malo vynikajúci začiatok. Po štyroch kolách malo sedem bodov, keď doma porazili Cerovú i Unín a remizovali s Borským Mikulášom, čo sa dá považovať za úspech. Odvtedy však ich ihrisko nebolo výhodou a prehrali ďalších päť domácich zápasov v rade, s Čárami, Oreským, Š. Humencami, Hlbokým i Radošovcami. Ešteže získali aspoň dva body za remízy vonku, 2:2 v Dubovciach a 0:0 v Koválove. Mali veľmi nepríjemnú čiernu sériu, keď z posledných dvanástich kôl sa ani raz neradovali z víťazstva. Podľa tabuľky najslabšie mužstvo po jesennej časti čaká na jar tvrdý boj o záchranu.
Strelci: Pastorek 3, S. Vaculka, Čelústka, Konečný, R. Šarközy, L. Lánik.

Cerová - je jedno z najnepríjemnejších prekvapení jesennej časti. Domáci trávnik bol pre nich ako zakliaty. Nie a nie tu vyhrať. Odklial ho až v poslednom kole Anton Veteška, ktorého gólom vyhrali s Brodským 1:0. Dovtedy u nich získali bod za remízu Čáry a Hlboké, tri za víťazstvo Bor. Mikuláš, Oreské, Radošovce a Š. Humence, ktoré si z ich brány urobili strelnicu. Vyhrali pod Korlátkom 5:0, čo bolo najvyššie víťazstvo hosťujúceho mužstva. Získať päť bodov doma je málo, presne toľko sa im podarilo doviezť aj zvonku, keď remizovali v Sekuliach i Dubovciach a vyhrali v 3. kole 1:0 v Rybkách. Medzitým mali dlhých 11. kolový pôst na víťazstvá.
Strelci: Királ 3, Ráček a Pinkava 2, Šimek, Gurín, A. Veteška.

Skryť Vypnúť reklamu

Rybky - začali domácou prehrou s Radošovcami, no v zápätí prekvapili bezgólovou remízou v Šaštíne, ktorému pripravili jedinú domácu stratu. Matematicky si rozdelili domáce straty so ziskami vonku. Trikrát doma nevyhrali, trikrát vonku neprehrali. Lenže domáce prehry (ešte s Cerovou a Hlbokým) kompenzovali vonku iba remízami (ešte v Sekuliach a Dubovciach) tak jesennú časť končili s mínus šesť bodmi v tabuľke pravdy..
Strelci: Pukančík 8, Kalamenovič 5, Mrázek a Martin Petrúfka 2, Flamík, Bittner, Kutlák, Halaš + 1 vlastný.

Radošovce - po dlhých rokoch, keď sa v Radošovciach hovorilo o postupe a „skutek utek“ sa zdá, že na to konečne mužstvo majú. Ako jediný nestratili doma ani bod, čo je najlepší základ na útok na najvyššie priečky. Po tri body priviezli za víťazstvá v Rybkách, Cerovej a Letničí, jeden za remízu v Uníne. Mali fantastický záver, keď sériou víťazstiev v posledných piatich kolách sa „vyhupli“ na druhé miesto. Majú silný útočný tandem Pekar - Huliman, ktorý im môžu ich súperi závidieť. Menšou nevýhodou pre nich môže byť, že na jar pocestujú na ihriská svojich najväčších konkurentov, do Šaštína i Bor. Mikuláša.
Strelci: J. Pekar 10, Huliman 9, Dobrovodský 3, J. Mikula a Sloboda 2, Žúrek, Sprušanský, P. Kudláč, Flajžík a Kubík 1.

Skryť Vypnúť reklamu

Čáry - mali ťažší rozbeh, keď po prehre s Koválovom rovnako pochodili aj v Radošovciach. Víťazstvo 2:1 v susedskom derby so Šaštínom ich však naštartovalo na skvelú sériu piatich zápasov, v ktorej stratili iba za remízy a Cerovej a doma s Borským Mikulášom. Prišli však zranenia, tresty, problémy so zostavou a z posledných deviatich kôl už vyhrali iba 5:2 s Kopčanmi. Doma ešte remizovali s Unínom a Sekulami, prehrali 2:3 s Dubovcami. Vonku si priviezli bod za remízu 1:1 v poslednom kole v Hlbokom.
Strelci: Formánek 7, Burský 4, Komorný 3, P. Flajžík, J. Flajžík aj. Dimmel 2, Slovák a Morávek 1.

Koválov - po víťazstve v Čároch a remíze v Oreskom vyhral aj doma so Sekulami a Kopčanmi a bol v tabuľke po 4. kole dokonca prvý. Prekvapili ich však Dubovce, ktoré u nich vyhrali 1:0 a prišli štyri neúrodné kolá, v ktorých získali iba jediný bod za remízu 2:2 v Hlbokom. Sériu ukončili víťazstvom 4:3 so silnými Radošovcami. Bod získali ešte za remízu 1:1 v Brodskom, no dva stratili doma po bezgólovej remíze s Letničím.
Strelci: Tokoš 7, M. Morávek 6, Bubák a Veselý 2, M. Baláž, M. Vach a L. Slezák 1 + 1 vlastný.

Sekule - získali najviac návratom kanoniera Vláda Hujsu, ktorý to v jesennej časti aj potvrdil. Zaradili sa po jeseni na piate miesto a nebyť zbytočných domácich strát (remizovali s Hlbokým, Cerovou a Rybkami), mohli byť v tabuľke hneď za silnou trojkou. Zvonku priviezli len dva body za remízy v Čároch a Kopčanoch. V jarnej časti budú hrať viac zápasov na súperových ihriskách a obhájiť svoju pozíciu bude veľmi ťažké.
Strelci: Hujsa 10, Andrej Trajlínek a Kubinák 5, Vávra, Kunštek, Ježek, Čižmár a Adam Trajlínek 1.

Hlboké - sa musí modliť, aby Turanského obchádzali zranenia a karty. Okrem neho iba traja ďalší hráči sa dokázali presadiť strelecky, čo je žalostné málo. Mužstvo získalo paradoxne viac bodov u súperov jako na vlastnom trávniku. Malo však ťažké vylosovanie, keď u nich hrali všetci favoriti. Vyhrali u nich Oreské, Šaštín i B. Mikuláš a remizovali Koválov a Čáry, čo sa dá považovať za stratu. Oni vyhrali v Kopčanoch, Letničí a Rybkách, remizovali v Sekuliach a na Cerovej.
Strelci: Turanský 10, Kovár 3, Malárik 2, Trylč 1 + 1 vlastný.

Oreské - prehralo z úvodných šiestich kôl iba derby v Radošovciach 4:3. Vyhrali v Hlbokom, na Cerovej a v Letničí, remizovali v poslednom kole v Š: Humenciach 2:2. Zahanbujúca bola pre nich polčasová prehra 6:0 v Sekuliach. U nich vyhrali Brodské a Kopčany, po bode si odviezli za bezgólové remízy Koválov a Šaštín. Možno so strelcom Kubíkom, ktorý počas súťaže odišiel so Skalice, by boli silnejší.
Strelci: T. Kubík a A. Baláž 5, Kralovič a Bezúch 4, Cingel a Štepanovský 3, Mikúš a P. Kliment 1.

Dubovce - si dobrú povesť poškodili nezmyselnou inzultáciou v Brodskom, vďaka ktorej prídu po skončení ročníka o šesť bodov. Viac sa im darilo na ihriskách súperov, kde vyhrali tri zápasy (v Uníne, Koválove a Čároch). Doma až štyri zápasy „iba“ remizovali (s Radošovcami, Cerovou, Letničím a Rybkami). Mali slabší záver jesennej časti, keď z posledných deviatich stretnutí vyhrali iba v Čároch 3:2, aj vďaka premeneným dvom penaltám.
Strelci: Válka a Mário Mikula 4, R. Pollák a Juríček 3, Kubíček 2, Kudláč, Matúš, Madák, Mlčúch a Krutý 1.
Kopčany - boli už dlho odkázané na góly Mareka Veselého a inak tomu nebolo ani tentoraz, keď sa ich kapitán stal s desiatimi gólmi najlepším strelcom mužstva. Doma sa im darilo viac, získali tu 17 bodov, vonku len štyri. O jedinú prehru na domácom trávniku sa im postaralo Hlboké, po bode si odviezli Sekule a Unín. Vonku dokázali vyhrať na horúcej pôde v Oreskom a remizovali 1:1 v Brodskom. Nepríjemná pre nich bola inzultácia v Bor. Mikuláši. Táto kauza však ešte nie je uzavretá, nakoľko sa voči verdiktu VV ObFZ v Senici odvolali na vyššiu inštanciu.
Strelci: M. Veselý 10, Mikula, Stančiak a J. Kotvan 3, R. Veselý 2, Szantai, Benkovič, P. Baláž, Š. Baláž, Karas a Hollý 1.

Š. Humence- držal nad vodou svojimi gólmi Roman Václavek, najlepší strelec jesennej časti. Zachytili sme však „šumy“ podľa ktorých by sa mal vrátiť do Čáčova a to by v jarnej časti veľmi chýbal. Doma boli silné, keď u nich dokázali vyhrať iba favoriti, B. Mikuláš a Šaštín. Tieto straty kompenzovali výhrami v Letničí a na Cerovej, kde vyhrali 0:5. Vonku vyšším rozdielom nevyhral nikto. Stratu za remízu 2:2 s Oreským v poslednom kole nahradili ziskom bodu v Uníne.
Strelci: R. Václavek 11, T. Velický 4, P. Búzek a Harnoš 3, Korontály 2, M. Sekáč, Červenka, R. Burián a Olšovský 1.

Bor. Mikuláš- bol od začiatku „pasovaný“ za favorita súťaže a túto úlohu začal od začiatku napĺňať. Po sérii ôsmich zápasov bez prehry ich „načalo“ až v 9. Kole Oreské, kde prehrali 2:0. Druhú prehru zaknihovali až v poslednom kole v Radošovciach. Po bode s nimi získali za remízy Čáry, čo sa dá skôr považovať ako straty lídra. Doma nevyhrali jediné stretnutie, keď so Šaštínom v stretnutí vynikajúcej úrovne stratili dvojgólové vedenie a napokon remizovali 2:2
Strelci: L. Liška 9, Ľ. Macek 5, R. Malík 4, Černý a Mihál 3, Cák a Drápal 2, R. Wallner, Hlavenka a Morávek 1 + 1 vlastný.

Šaštín - vypadol z krajských súťaží a tak sa automaticky zaradil k favoritom tohoto ročníka. Začiatok však tomu nenasvedčoval. Po odloženom stretnutí v B. Mikuláši uhrali doma s Rybkami iba bezgólovú remízu a v nasledujúcom kole prehrali v susedskom derby v Čároch 2:1 po nevýraznom výkone. Dohrávka v Bor. Mikuláši (2:2) ich však naštartovala na skvelú sériu trinástich stretnutí, v ktorej stratili ešte za remízu v Uníne a jedinú prehru v Radošovciach. Výhodou pre nich v jarnej časti bude fakt, že obidvoch najťažších konkurentov privítajú na vlastnom trávniku.
Strelci: Cintula 6, Michal Stanický a Smolinský 4, Havlíček, R. Slovák a Strapko 3, R. Daniel a Tomiš 2, Ďuriš, Šedivý a Ožvoldík 1.

Tabuľka po jeseni
1. B.Mikuláš 15 10 3 2 32:13 33
2. Radošovce 15 10 2 3 31:20 32
3. Šaštín 15 9 4 2 30:12 31
4. Oreské 15 7 3 5 26:25 24
5. Sekule 15 6 5 4 25:20 23
6. Koválov 15 6 4 5 21:20 22
7. Kopčany 15 6 3 6 27:24 21
8. Brodské 15 6 2 7 30:28 20
9. Š.Humence 15 6 2 7 27:26 20
10. Hlboké 15 5 4 6 17:20 19
11. Dubovce 15 5 4 6 21:31 19
12. Rybky 15 5 3 7 23:27 18
13. Čáry 15 4 5 6 23:23 17
14. Unín 15 3 5 7 14:25 14
15. Cerová 15 2 4 9 10:28 10
16. Letničie 15 2 3 10 8:23 9
Kontumácie: Brodské – Dubovce 3:0, B.Mikuláš – Kopčany 3:0.
Odpočet bodov: TJ Kopčany – 3 body, TJ Dubovce – 6 bodov.

Zápasy doma
1. B.Mikuláš 8 7 1 0 25:6 22
2. Sekule 9 6 3 0 19:3 21
3. Radošovce 7 7 0 0 20:8 21
4. Šaštín 7 6 1 0 14:3 19
5. Kopčany 8 5 2 1 18:5 17
6. Brodské 8 5 2 1 23:11 17
7. Koválov 7 5 1 1 13:6 16
8. Rybky 8 5 0 3 18:11 15
9. Oreské 8 4 2 2 14:7 14
10. Š.Humence 7 4 1 2 15:12 13
11. Čáry 8 3 3 2 18:12 12
12. Unín 7 3 3 1 7:3 12
13. Dubovce 6 2 4 0 13:9 10
14. Hlboké 7 2 2 3 10:13 8
15. Letničie 8 2 1 5 3:8 7
16. Cerová 7 1 2 4 5:13 5

Zápasy vonku
1. Šaštín 8 3 3 2 16:9 12
2. B.Mikuláš 7 3 2 2 7:7 11
Hlboké 8 3 2 3 7:7 11
4. Radošovce 8 3 2 3 11:12 11
5. Oreské 7 3 1 3 12:18 10
6. Dubovce 9 3 0 6 8:22 9
7. Š.Humence 8 2 1 5 12:14 7
8. Koválov 8 1 3 4 8:14 6
9. Čáry 7 1 2 4 5:11 5
10. Cerová 8 1 2 5 5:15 5
11. Kopčany 7 1 1 5 9:19 4
12. Brodské 7 1 0 6 7:17 3
13. Rybky 7 0 3 4 5:16 3
14. Letničie 7 0 2 5 5:15 2
15. Sekule 6 0 2 4 6:17 2
16. Unín 8 0 2 6 7:22 2

Najčítanejšie na My Záhorie

Inzercia - Tlačové správy

 1. Takto ochránite peniaze pred infláciou
 2. Ako získať nabíjaciu kartu k novému elektromobilu?
 3. Vraciame spoločnosti priazeň, ktorú nám už 30 rokov prejavuje
 4. Ako by ste chceli bývať? Zapojte sa do prieskumu o bývaní
 5. Ocenenie získali Innovatrics, Kellys Bicycles a Bivio
 6. Chcete dočasné tetovanie, používajte Hennu
 7. Adecco: Personálna agentúra má byť pre klienta partnerom
 8. Digitálne zručnosti žiakov a študentov podporí Nadácia Orange
 9. Vyťahovanie zapadnutého jazyka je mýtus
 10. Heľenine oči zahrajú hit o obchvate Prešovčanom z kamióna
 1. EUBA udelila čestné vedecké hodnosti „doctor honoris causa“
 2. Miška ochrnula z minúty na minútu, teraz pre ňu svitá nová nádej
 3. Zázračné účinky Arónie na zdravie
 4. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 5. Digitálne zručnosti žiakov a študentov podporí Nadácia Orange
 6. Chcete dočasné tetovanie, používajte Hennu
 7. Vyťahovanie zapadnutého jazyka je mýtus
 8. Heľenine oči zahrajú hit o obchvate Prešovčanom z kamióna
 9. Spoľahlivá energia a úspora technológiami
 10. P3 stavia pri Lozorne novú halu
 1. NDS otvára nový úsek diaľnice D1, západný obchvat Prešova 10 066
 2. Chladené halušky? Od tejto firmy si ich obľúbili na Slovensku 9 444
 3. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom 9 261
 4. Najtajnejšie ponuky módnych kúskov v Európe – iba na pozvanie 5 238
 5. Peniaze začali strácať hodnotu, treba sa brániť! 4 000
 6. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania 3 701
 7. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato 3 292
 8. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 3 082
 9. Chcete ušetriť na aute? Namiesto kúpy si ho prenajmite 2 466
 10. Nechajte kryptomeny na Fumbi 2 257

Blogy SME

 1. Peter Biščo: Zakliata krajina v srdci Európy.
 2. University of New York in Prague: UNYP spája sily s Českým olympijským tímom a Jaromírom Jágrom
 3. Igor Múdry: Ostrá (ako britva)
 4. Pavel Macko: Chatagate je vysoká hra
 5. Jozef Sitko: Jáchymov najväčším väzením sveta?
 6. David Talian: Čože je to 50 000€?
 7. Ján Marton: Slizká uhlíková čiara za priemyselným chovom dojníc. Vráťme kravy na hospodárstva, pasienky a mlieko do kanvíc.
 8. Dušan Vršanský: Chcete e-certifikát po očkovaní? Nebuďte naivní, nedostanete nič, časť2.
 1. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 15 486
 2. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 10 518
 3. Rastislav Čurma: Kde zobrať vodičov kamiónov (Hommo na ceste zavadzalis) 7 575
 4. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 5 934
 5. Stanislav Martinčko: Veno pre drahú nevestu z úradu práce v Pezinku?? 5 310
 6. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 5 072
 7. Július Kovács: Kaliňák a Počiatek ma chcú dostať do basy pomocou justičnej a policajnej mafie, dodnes ju riadi Fico, lebo som upozornil na ich zlodejstvá. 5 002
 8. Tereza Krajčová: Anglický denník: 16. S panickou poruchou v zahraničí alebo na maličkostiach záleží 4 541
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 5. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Záhorie - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Záhorie

Poliklinika v Senici

Okrem Moderny plánujú očkovať aj ďalšou vakcínou.


28m
Testovanie na koronavírus.

Epidemiologická situácia sa opäť mierne zhoršila.


SITA 2 h

Diskusiu vysielame vo štvrtok 28. októbra o 10. hodine.


25. okt

Pozrieme sa aj na tieto novinky: Hokejová reprezentácia privítala mladíkov, darilo sa aj Slovákovi v zámorí.


5 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Ľuďom sa jej správanie nepáčilo, zavolali políciu.


26. okt

Juh Banskobystrického kraja je celkovo na tom v zaočkovanosti najhoršie v krajine.


21 h

Známy podnik na Nábreží Oravskej priehrady plamene úplne zničili.


2 h

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Liptovskom Mikuláši prerušil vyučovanie na týždeň.


26. okt

Blogy SME

 1. Peter Biščo: Zakliata krajina v srdci Európy.
 2. University of New York in Prague: UNYP spája sily s Českým olympijským tímom a Jaromírom Jágrom
 3. Igor Múdry: Ostrá (ako britva)
 4. Pavel Macko: Chatagate je vysoká hra
 5. Jozef Sitko: Jáchymov najväčším väzením sveta?
 6. David Talian: Čože je to 50 000€?
 7. Ján Marton: Slizká uhlíková čiara za priemyselným chovom dojníc. Vráťme kravy na hospodárstva, pasienky a mlieko do kanvíc.
 8. Dušan Vršanský: Chcete e-certifikát po očkovaní? Nebuďte naivní, nedostanete nič, časť2.
 1. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 15 486
 2. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 10 518
 3. Rastislav Čurma: Kde zobrať vodičov kamiónov (Hommo na ceste zavadzalis) 7 575
 4. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 5 934
 5. Stanislav Martinčko: Veno pre drahú nevestu z úradu práce v Pezinku?? 5 310
 6. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 5 072
 7. Július Kovács: Kaliňák a Počiatek ma chcú dostať do basy pomocou justičnej a policajnej mafie, dodnes ju riadi Fico, lebo som upozornil na ich zlodejstvá. 5 002
 8. Tereza Krajčová: Anglický denník: 16. S panickou poruchou v zahraničí alebo na maličkostiach záleží 4 541
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 5. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu