Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Štatistiky futbalových majstrovstiev oblasti

V jesennej časti odohralo šestnásť mužstiev spolu 120 stretnutí. Úspešnejšie boli podľa očakávania domáce mužstvá, ktoré vyhrali 67 krát, remíz bolo 28 a 25 krát sa radovali hostia. Celkovo zaznamenali strelci 365 gólov, z toho domáci 235 a hosťujúci 130.

Brodské - Začalo sezónu dvomi domácimi výhrami a v siedmom kole prekvapujúco vyhralo aj v Oreskom. Bol to však ich jediný zisk na ihriskách súperov. Po štyroch víťazstvách doma sa im prestalo dariť aj na vlastnom trávniku. Nasledovali remízy s Kopčanmi a Koválovom, prehra 2:4 so Šaštínom a pred ďalšou stratou ich „zachránila“ inzultácia rozhodcu hráčom Duboviec tesne pred koncom za stavu 0:0.
Strelci: Valachovič, Knap a O. Hnát 6, D. Hnát a Bartal 3, Mihalovič, Richtárik + 1 vlastný + 3 kont.

Unín - čakal na víťazstvo až do 6. kola, keď dovtedy získal iba za domácu remízu 1:1 so Šajdíkovými Humencami. Túto nepríjemnú bilanciu prerušili najtesnejším víťazstvo 1:0 s Hlbokým, keď si ich súper „musel“ dať vlastný gól. Nedarilo sa im na ihriskách súperov, kde získali iba dva body za remízy 1:1 v Čároch a v poslednom kole v Kopčanoch. Doma prehrali s Dubovcami a po bode za bezgólové remízy si od nich odviezli Radošovce a Šaštín.
Strelci: P. Drúžek 4, Krempa a B. Malík 2, Hodáň, Klempa, S. Mach + 2 vlastné.

Skryť Vypnúť reklamu

Letničie - malo vynikajúci začiatok. Po štyroch kolách malo sedem bodov, keď doma porazili Cerovú i Unín a remizovali s Borským Mikulášom, čo sa dá považovať za úspech. Odvtedy však ich ihrisko nebolo výhodou a prehrali ďalších päť domácich zápasov v rade, s Čárami, Oreským, Š. Humencami, Hlbokým i Radošovcami. Ešteže získali aspoň dva body za remízy vonku, 2:2 v Dubovciach a 0:0 v Koválove. Mali veľmi nepríjemnú čiernu sériu, keď z posledných dvanástich kôl sa ani raz neradovali z víťazstva. Podľa tabuľky najslabšie mužstvo po jesennej časti čaká na jar tvrdý boj o záchranu.
Strelci: Pastorek 3, S. Vaculka, Čelústka, Konečný, R. Šarközy, L. Lánik.

Cerová - je jedno z najnepríjemnejších prekvapení jesennej časti. Domáci trávnik bol pre nich ako zakliaty. Nie a nie tu vyhrať. Odklial ho až v poslednom kole Anton Veteška, ktorého gólom vyhrali s Brodským 1:0. Dovtedy u nich získali bod za remízu Čáry a Hlboké, tri za víťazstvo Bor. Mikuláš, Oreské, Radošovce a Š. Humence, ktoré si z ich brány urobili strelnicu. Vyhrali pod Korlátkom 5:0, čo bolo najvyššie víťazstvo hosťujúceho mužstva. Získať päť bodov doma je málo, presne toľko sa im podarilo doviezť aj zvonku, keď remizovali v Sekuliach i Dubovciach a vyhrali v 3. kole 1:0 v Rybkách. Medzitým mali dlhých 11. kolový pôst na víťazstvá.
Strelci: Királ 3, Ráček a Pinkava 2, Šimek, Gurín, A. Veteška.

Skryť Vypnúť reklamu

Rybky - začali domácou prehrou s Radošovcami, no v zápätí prekvapili bezgólovou remízou v Šaštíne, ktorému pripravili jedinú domácu stratu. Matematicky si rozdelili domáce straty so ziskami vonku. Trikrát doma nevyhrali, trikrát vonku neprehrali. Lenže domáce prehry (ešte s Cerovou a Hlbokým) kompenzovali vonku iba remízami (ešte v Sekuliach a Dubovciach) tak jesennú časť končili s mínus šesť bodmi v tabuľke pravdy..
Strelci: Pukančík 8, Kalamenovič 5, Mrázek a Martin Petrúfka 2, Flamík, Bittner, Kutlák, Halaš + 1 vlastný.

Radošovce - po dlhých rokoch, keď sa v Radošovciach hovorilo o postupe a „skutek utek“ sa zdá, že na to konečne mužstvo majú. Ako jediný nestratili doma ani bod, čo je najlepší základ na útok na najvyššie priečky. Po tri body priviezli za víťazstvá v Rybkách, Cerovej a Letničí, jeden za remízu v Uníne. Mali fantastický záver, keď sériou víťazstiev v posledných piatich kolách sa „vyhupli“ na druhé miesto. Majú silný útočný tandem Pekar - Huliman, ktorý im môžu ich súperi závidieť. Menšou nevýhodou pre nich môže byť, že na jar pocestujú na ihriská svojich najväčších konkurentov, do Šaštína i Bor. Mikuláša.
Strelci: J. Pekar 10, Huliman 9, Dobrovodský 3, J. Mikula a Sloboda 2, Žúrek, Sprušanský, P. Kudláč, Flajžík a Kubík 1.

Skryť Vypnúť reklamu

Čáry - mali ťažší rozbeh, keď po prehre s Koválovom rovnako pochodili aj v Radošovciach. Víťazstvo 2:1 v susedskom derby so Šaštínom ich však naštartovalo na skvelú sériu piatich zápasov, v ktorej stratili iba za remízy a Cerovej a doma s Borským Mikulášom. Prišli však zranenia, tresty, problémy so zostavou a z posledných deviatich kôl už vyhrali iba 5:2 s Kopčanmi. Doma ešte remizovali s Unínom a Sekulami, prehrali 2:3 s Dubovcami. Vonku si priviezli bod za remízu 1:1 v poslednom kole v Hlbokom.
Strelci: Formánek 7, Burský 4, Komorný 3, P. Flajžík, J. Flajžík aj. Dimmel 2, Slovák a Morávek 1.

Koválov - po víťazstve v Čároch a remíze v Oreskom vyhral aj doma so Sekulami a Kopčanmi a bol v tabuľke po 4. kole dokonca prvý. Prekvapili ich však Dubovce, ktoré u nich vyhrali 1:0 a prišli štyri neúrodné kolá, v ktorých získali iba jediný bod za remízu 2:2 v Hlbokom. Sériu ukončili víťazstvom 4:3 so silnými Radošovcami. Bod získali ešte za remízu 1:1 v Brodskom, no dva stratili doma po bezgólovej remíze s Letničím.
Strelci: Tokoš 7, M. Morávek 6, Bubák a Veselý 2, M. Baláž, M. Vach a L. Slezák 1 + 1 vlastný.

Sekule - získali najviac návratom kanoniera Vláda Hujsu, ktorý to v jesennej časti aj potvrdil. Zaradili sa po jeseni na piate miesto a nebyť zbytočných domácich strát (remizovali s Hlbokým, Cerovou a Rybkami), mohli byť v tabuľke hneď za silnou trojkou. Zvonku priviezli len dva body za remízy v Čároch a Kopčanoch. V jarnej časti budú hrať viac zápasov na súperových ihriskách a obhájiť svoju pozíciu bude veľmi ťažké.
Strelci: Hujsa 10, Andrej Trajlínek a Kubinák 5, Vávra, Kunštek, Ježek, Čižmár a Adam Trajlínek 1.

Hlboké - sa musí modliť, aby Turanského obchádzali zranenia a karty. Okrem neho iba traja ďalší hráči sa dokázali presadiť strelecky, čo je žalostné málo. Mužstvo získalo paradoxne viac bodov u súperov jako na vlastnom trávniku. Malo však ťažké vylosovanie, keď u nich hrali všetci favoriti. Vyhrali u nich Oreské, Šaštín i B. Mikuláš a remizovali Koválov a Čáry, čo sa dá považovať za stratu. Oni vyhrali v Kopčanoch, Letničí a Rybkách, remizovali v Sekuliach a na Cerovej.
Strelci: Turanský 10, Kovár 3, Malárik 2, Trylč 1 + 1 vlastný.

Oreské - prehralo z úvodných šiestich kôl iba derby v Radošovciach 4:3. Vyhrali v Hlbokom, na Cerovej a v Letničí, remizovali v poslednom kole v Š: Humenciach 2:2. Zahanbujúca bola pre nich polčasová prehra 6:0 v Sekuliach. U nich vyhrali Brodské a Kopčany, po bode si odviezli za bezgólové remízy Koválov a Šaštín. Možno so strelcom Kubíkom, ktorý počas súťaže odišiel so Skalice, by boli silnejší.
Strelci: T. Kubík a A. Baláž 5, Kralovič a Bezúch 4, Cingel a Štepanovský 3, Mikúš a P. Kliment 1.

Dubovce - si dobrú povesť poškodili nezmyselnou inzultáciou v Brodskom, vďaka ktorej prídu po skončení ročníka o šesť bodov. Viac sa im darilo na ihriskách súperov, kde vyhrali tri zápasy (v Uníne, Koválove a Čároch). Doma až štyri zápasy „iba“ remizovali (s Radošovcami, Cerovou, Letničím a Rybkami). Mali slabší záver jesennej časti, keď z posledných deviatich stretnutí vyhrali iba v Čároch 3:2, aj vďaka premeneným dvom penaltám.
Strelci: Válka a Mário Mikula 4, R. Pollák a Juríček 3, Kubíček 2, Kudláč, Matúš, Madák, Mlčúch a Krutý 1.
Kopčany - boli už dlho odkázané na góly Mareka Veselého a inak tomu nebolo ani tentoraz, keď sa ich kapitán stal s desiatimi gólmi najlepším strelcom mužstva. Doma sa im darilo viac, získali tu 17 bodov, vonku len štyri. O jedinú prehru na domácom trávniku sa im postaralo Hlboké, po bode si odviezli Sekule a Unín. Vonku dokázali vyhrať na horúcej pôde v Oreskom a remizovali 1:1 v Brodskom. Nepríjemná pre nich bola inzultácia v Bor. Mikuláši. Táto kauza však ešte nie je uzavretá, nakoľko sa voči verdiktu VV ObFZ v Senici odvolali na vyššiu inštanciu.
Strelci: M. Veselý 10, Mikula, Stančiak a J. Kotvan 3, R. Veselý 2, Szantai, Benkovič, P. Baláž, Š. Baláž, Karas a Hollý 1.

Š. Humence- držal nad vodou svojimi gólmi Roman Václavek, najlepší strelec jesennej časti. Zachytili sme však „šumy“ podľa ktorých by sa mal vrátiť do Čáčova a to by v jarnej časti veľmi chýbal. Doma boli silné, keď u nich dokázali vyhrať iba favoriti, B. Mikuláš a Šaštín. Tieto straty kompenzovali výhrami v Letničí a na Cerovej, kde vyhrali 0:5. Vonku vyšším rozdielom nevyhral nikto. Stratu za remízu 2:2 s Oreským v poslednom kole nahradili ziskom bodu v Uníne.
Strelci: R. Václavek 11, T. Velický 4, P. Búzek a Harnoš 3, Korontály 2, M. Sekáč, Červenka, R. Burián a Olšovský 1.

Bor. Mikuláš- bol od začiatku „pasovaný“ za favorita súťaže a túto úlohu začal od začiatku napĺňať. Po sérii ôsmich zápasov bez prehry ich „načalo“ až v 9. Kole Oreské, kde prehrali 2:0. Druhú prehru zaknihovali až v poslednom kole v Radošovciach. Po bode s nimi získali za remízy Čáry, čo sa dá skôr považovať ako straty lídra. Doma nevyhrali jediné stretnutie, keď so Šaštínom v stretnutí vynikajúcej úrovne stratili dvojgólové vedenie a napokon remizovali 2:2
Strelci: L. Liška 9, Ľ. Macek 5, R. Malík 4, Černý a Mihál 3, Cák a Drápal 2, R. Wallner, Hlavenka a Morávek 1 + 1 vlastný.

Šaštín - vypadol z krajských súťaží a tak sa automaticky zaradil k favoritom tohoto ročníka. Začiatok však tomu nenasvedčoval. Po odloženom stretnutí v B. Mikuláši uhrali doma s Rybkami iba bezgólovú remízu a v nasledujúcom kole prehrali v susedskom derby v Čároch 2:1 po nevýraznom výkone. Dohrávka v Bor. Mikuláši (2:2) ich však naštartovala na skvelú sériu trinástich stretnutí, v ktorej stratili ešte za remízu v Uníne a jedinú prehru v Radošovciach. Výhodou pre nich v jarnej časti bude fakt, že obidvoch najťažších konkurentov privítajú na vlastnom trávniku.
Strelci: Cintula 6, Michal Stanický a Smolinský 4, Havlíček, R. Slovák a Strapko 3, R. Daniel a Tomiš 2, Ďuriš, Šedivý a Ožvoldík 1.

Tabuľka po jeseni
1. B.Mikuláš 15 10 3 2 32:13 33
2. Radošovce 15 10 2 3 31:20 32
3. Šaštín 15 9 4 2 30:12 31
4. Oreské 15 7 3 5 26:25 24
5. Sekule 15 6 5 4 25:20 23
6. Koválov 15 6 4 5 21:20 22
7. Kopčany 15 6 3 6 27:24 21
8. Brodské 15 6 2 7 30:28 20
9. Š.Humence 15 6 2 7 27:26 20
10. Hlboké 15 5 4 6 17:20 19
11. Dubovce 15 5 4 6 21:31 19
12. Rybky 15 5 3 7 23:27 18
13. Čáry 15 4 5 6 23:23 17
14. Unín 15 3 5 7 14:25 14
15. Cerová 15 2 4 9 10:28 10
16. Letničie 15 2 3 10 8:23 9
Kontumácie: Brodské – Dubovce 3:0, B.Mikuláš – Kopčany 3:0.
Odpočet bodov: TJ Kopčany – 3 body, TJ Dubovce – 6 bodov.

Zápasy doma
1. B.Mikuláš 8 7 1 0 25:6 22
2. Sekule 9 6 3 0 19:3 21
3. Radošovce 7 7 0 0 20:8 21
4. Šaštín 7 6 1 0 14:3 19
5. Kopčany 8 5 2 1 18:5 17
6. Brodské 8 5 2 1 23:11 17
7. Koválov 7 5 1 1 13:6 16
8. Rybky 8 5 0 3 18:11 15
9. Oreské 8 4 2 2 14:7 14
10. Š.Humence 7 4 1 2 15:12 13
11. Čáry 8 3 3 2 18:12 12
12. Unín 7 3 3 1 7:3 12
13. Dubovce 6 2 4 0 13:9 10
14. Hlboké 7 2 2 3 10:13 8
15. Letničie 8 2 1 5 3:8 7
16. Cerová 7 1 2 4 5:13 5

Zápasy vonku
1. Šaštín 8 3 3 2 16:9 12
2. B.Mikuláš 7 3 2 2 7:7 11
Hlboké 8 3 2 3 7:7 11
4. Radošovce 8 3 2 3 11:12 11
5. Oreské 7 3 1 3 12:18 10
6. Dubovce 9 3 0 6 8:22 9
7. Š.Humence 8 2 1 5 12:14 7
8. Koválov 8 1 3 4 8:14 6
9. Čáry 7 1 2 4 5:11 5
10. Cerová 8 1 2 5 5:15 5
11. Kopčany 7 1 1 5 9:19 4
12. Brodské 7 1 0 6 7:17 3
13. Rybky 7 0 3 4 5:16 3
14. Letničie 7 0 2 5 5:15 2
15. Sekule 6 0 2 4 6:17 2
16. Unín 8 0 2 6 7:22 2

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 2. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
 3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 4. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 5. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 9. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 1. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
 2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
 7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
 8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
 9. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
 10. Svet môžeme zlepšiť dobrými skutkami
 1. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 20 086
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 18 927
 3. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 14 071
 4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 13 216
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 660
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 316
 7. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 10 728
 8. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 537
 9. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 10 258
 10. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 258
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Záhorie - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Záhorie

Kultúrne inštitúcie v kraji presúvajú časť svojich aktivít do online priestoru

Zamestnanci kultúrnych inštitúcií budú aj naďalej pripravovať kultúrno – vzdelávací program.

Seničania vonku otočili stav stretnutia a zvíťazili

Oba tímy od začiatku predvádzali skôr bojovný futbal s minimom šancí, hostia sa nedostali v prvom polčase do žiadnej.

FK Senica

Za sobotu pribudlo vyše 3 000 pozitívne testovaných

Nakazení boli identifikovaní klasickou cestou pomocou PCR testov.

Ilustračná fotografia.

Polícia naďalej kontroluje dodržiavanie opatrení

Občanov žiada, aby sa nariadenia nesnažili obchádzať a aby nevymýšľali spôsoby, ako sa reštrikciám vyhnúť.

Policajná kontrola ľudí, ktorí mali byť v karanténe.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Už ste čítali?