Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Štatistiky futbalových majstrovstiev oblasti

V jesennej časti odohralo šestnásť mužstiev spolu 120 stretnutí. Úspešnejšie boli podľa očakávania domáce mužstvá, ktoré vyhrali 67 krát, remíz bolo 28 a 25 krát sa radovali hostia. Celkovo zaznamenali strelci 365 gólov, z toho domáci 235 a hosťujúci 130.

Brodské - Začalo sezónu dvomi domácimi výhrami a v siedmom kole prekvapujúco vyhralo aj v Oreskom. Bol to však ich jediný zisk na ihriskách súperov. Po štyroch víťazstvách doma sa im prestalo dariť aj na vlastnom trávniku. Nasledovali remízy s Kopčanmi a Koválovom, prehra 2:4 so Šaštínom a pred ďalšou stratou ich „zachránila“ inzultácia rozhodcu hráčom Duboviec tesne pred koncom za stavu 0:0.
Strelci: Valachovič, Knap a O. Hnát 6, D. Hnát a Bartal 3, Mihalovič, Richtárik + 1 vlastný + 3 kont.

Unín - čakal na víťazstvo až do 6. kola, keď dovtedy získal iba za domácu remízu 1:1 so Šajdíkovými Humencami. Túto nepríjemnú bilanciu prerušili najtesnejším víťazstvo 1:0 s Hlbokým, keď si ich súper „musel“ dať vlastný gól. Nedarilo sa im na ihriskách súperov, kde získali iba dva body za remízy 1:1 v Čároch a v poslednom kole v Kopčanoch. Doma prehrali s Dubovcami a po bode za bezgólové remízy si od nich odviezli Radošovce a Šaštín.
Strelci: P. Drúžek 4, Krempa a B. Malík 2, Hodáň, Klempa, S. Mach + 2 vlastné.

Skryť Vypnúť reklamu

Letničie - malo vynikajúci začiatok. Po štyroch kolách malo sedem bodov, keď doma porazili Cerovú i Unín a remizovali s Borským Mikulášom, čo sa dá považovať za úspech. Odvtedy však ich ihrisko nebolo výhodou a prehrali ďalších päť domácich zápasov v rade, s Čárami, Oreským, Š. Humencami, Hlbokým i Radošovcami. Ešteže získali aspoň dva body za remízy vonku, 2:2 v Dubovciach a 0:0 v Koválove. Mali veľmi nepríjemnú čiernu sériu, keď z posledných dvanástich kôl sa ani raz neradovali z víťazstva. Podľa tabuľky najslabšie mužstvo po jesennej časti čaká na jar tvrdý boj o záchranu.
Strelci: Pastorek 3, S. Vaculka, Čelústka, Konečný, R. Šarközy, L. Lánik.

Cerová - je jedno z najnepríjemnejších prekvapení jesennej časti. Domáci trávnik bol pre nich ako zakliaty. Nie a nie tu vyhrať. Odklial ho až v poslednom kole Anton Veteška, ktorého gólom vyhrali s Brodským 1:0. Dovtedy u nich získali bod za remízu Čáry a Hlboké, tri za víťazstvo Bor. Mikuláš, Oreské, Radošovce a Š. Humence, ktoré si z ich brány urobili strelnicu. Vyhrali pod Korlátkom 5:0, čo bolo najvyššie víťazstvo hosťujúceho mužstva. Získať päť bodov doma je málo, presne toľko sa im podarilo doviezť aj zvonku, keď remizovali v Sekuliach i Dubovciach a vyhrali v 3. kole 1:0 v Rybkách. Medzitým mali dlhých 11. kolový pôst na víťazstvá.
Strelci: Királ 3, Ráček a Pinkava 2, Šimek, Gurín, A. Veteška.

Skryť Vypnúť reklamu

Rybky - začali domácou prehrou s Radošovcami, no v zápätí prekvapili bezgólovou remízou v Šaštíne, ktorému pripravili jedinú domácu stratu. Matematicky si rozdelili domáce straty so ziskami vonku. Trikrát doma nevyhrali, trikrát vonku neprehrali. Lenže domáce prehry (ešte s Cerovou a Hlbokým) kompenzovali vonku iba remízami (ešte v Sekuliach a Dubovciach) tak jesennú časť končili s mínus šesť bodmi v tabuľke pravdy..
Strelci: Pukančík 8, Kalamenovič 5, Mrázek a Martin Petrúfka 2, Flamík, Bittner, Kutlák, Halaš + 1 vlastný.

Radošovce - po dlhých rokoch, keď sa v Radošovciach hovorilo o postupe a „skutek utek“ sa zdá, že na to konečne mužstvo majú. Ako jediný nestratili doma ani bod, čo je najlepší základ na útok na najvyššie priečky. Po tri body priviezli za víťazstvá v Rybkách, Cerovej a Letničí, jeden za remízu v Uníne. Mali fantastický záver, keď sériou víťazstiev v posledných piatich kolách sa „vyhupli“ na druhé miesto. Majú silný útočný tandem Pekar - Huliman, ktorý im môžu ich súperi závidieť. Menšou nevýhodou pre nich môže byť, že na jar pocestujú na ihriská svojich najväčších konkurentov, do Šaštína i Bor. Mikuláša.
Strelci: J. Pekar 10, Huliman 9, Dobrovodský 3, J. Mikula a Sloboda 2, Žúrek, Sprušanský, P. Kudláč, Flajžík a Kubík 1.

Skryť Vypnúť reklamu

Čáry - mali ťažší rozbeh, keď po prehre s Koválovom rovnako pochodili aj v Radošovciach. Víťazstvo 2:1 v susedskom derby so Šaštínom ich však naštartovalo na skvelú sériu piatich zápasov, v ktorej stratili iba za remízy a Cerovej a doma s Borským Mikulášom. Prišli však zranenia, tresty, problémy so zostavou a z posledných deviatich kôl už vyhrali iba 5:2 s Kopčanmi. Doma ešte remizovali s Unínom a Sekulami, prehrali 2:3 s Dubovcami. Vonku si priviezli bod za remízu 1:1 v poslednom kole v Hlbokom.
Strelci: Formánek 7, Burský 4, Komorný 3, P. Flajžík, J. Flajžík aj. Dimmel 2, Slovák a Morávek 1.

Koválov - po víťazstve v Čároch a remíze v Oreskom vyhral aj doma so Sekulami a Kopčanmi a bol v tabuľke po 4. kole dokonca prvý. Prekvapili ich však Dubovce, ktoré u nich vyhrali 1:0 a prišli štyri neúrodné kolá, v ktorých získali iba jediný bod za remízu 2:2 v Hlbokom. Sériu ukončili víťazstvom 4:3 so silnými Radošovcami. Bod získali ešte za remízu 1:1 v Brodskom, no dva stratili doma po bezgólovej remíze s Letničím.
Strelci: Tokoš 7, M. Morávek 6, Bubák a Veselý 2, M. Baláž, M. Vach a L. Slezák 1 + 1 vlastný.

Sekule - získali najviac návratom kanoniera Vláda Hujsu, ktorý to v jesennej časti aj potvrdil. Zaradili sa po jeseni na piate miesto a nebyť zbytočných domácich strát (remizovali s Hlbokým, Cerovou a Rybkami), mohli byť v tabuľke hneď za silnou trojkou. Zvonku priviezli len dva body za remízy v Čároch a Kopčanoch. V jarnej časti budú hrať viac zápasov na súperových ihriskách a obhájiť svoju pozíciu bude veľmi ťažké.
Strelci: Hujsa 10, Andrej Trajlínek a Kubinák 5, Vávra, Kunštek, Ježek, Čižmár a Adam Trajlínek 1.

Hlboké - sa musí modliť, aby Turanského obchádzali zranenia a karty. Okrem neho iba traja ďalší hráči sa dokázali presadiť strelecky, čo je žalostné málo. Mužstvo získalo paradoxne viac bodov u súperov jako na vlastnom trávniku. Malo však ťažké vylosovanie, keď u nich hrali všetci favoriti. Vyhrali u nich Oreské, Šaštín i B. Mikuláš a remizovali Koválov a Čáry, čo sa dá považovať za stratu. Oni vyhrali v Kopčanoch, Letničí a Rybkách, remizovali v Sekuliach a na Cerovej.
Strelci: Turanský 10, Kovár 3, Malárik 2, Trylč 1 + 1 vlastný.

Oreské - prehralo z úvodných šiestich kôl iba derby v Radošovciach 4:3. Vyhrali v Hlbokom, na Cerovej a v Letničí, remizovali v poslednom kole v Š: Humenciach 2:2. Zahanbujúca bola pre nich polčasová prehra 6:0 v Sekuliach. U nich vyhrali Brodské a Kopčany, po bode si odviezli za bezgólové remízy Koválov a Šaštín. Možno so strelcom Kubíkom, ktorý počas súťaže odišiel so Skalice, by boli silnejší.
Strelci: T. Kubík a A. Baláž 5, Kralovič a Bezúch 4, Cingel a Štepanovský 3, Mikúš a P. Kliment 1.

Dubovce - si dobrú povesť poškodili nezmyselnou inzultáciou v Brodskom, vďaka ktorej prídu po skončení ročníka o šesť bodov. Viac sa im darilo na ihriskách súperov, kde vyhrali tri zápasy (v Uníne, Koválove a Čároch). Doma až štyri zápasy „iba“ remizovali (s Radošovcami, Cerovou, Letničím a Rybkami). Mali slabší záver jesennej časti, keď z posledných deviatich stretnutí vyhrali iba v Čároch 3:2, aj vďaka premeneným dvom penaltám.
Strelci: Válka a Mário Mikula 4, R. Pollák a Juríček 3, Kubíček 2, Kudláč, Matúš, Madák, Mlčúch a Krutý 1.
Kopčany - boli už dlho odkázané na góly Mareka Veselého a inak tomu nebolo ani tentoraz, keď sa ich kapitán stal s desiatimi gólmi najlepším strelcom mužstva. Doma sa im darilo viac, získali tu 17 bodov, vonku len štyri. O jedinú prehru na domácom trávniku sa im postaralo Hlboké, po bode si odviezli Sekule a Unín. Vonku dokázali vyhrať na horúcej pôde v Oreskom a remizovali 1:1 v Brodskom. Nepríjemná pre nich bola inzultácia v Bor. Mikuláši. Táto kauza však ešte nie je uzavretá, nakoľko sa voči verdiktu VV ObFZ v Senici odvolali na vyššiu inštanciu.
Strelci: M. Veselý 10, Mikula, Stančiak a J. Kotvan 3, R. Veselý 2, Szantai, Benkovič, P. Baláž, Š. Baláž, Karas a Hollý 1.

Š. Humence- držal nad vodou svojimi gólmi Roman Václavek, najlepší strelec jesennej časti. Zachytili sme však „šumy“ podľa ktorých by sa mal vrátiť do Čáčova a to by v jarnej časti veľmi chýbal. Doma boli silné, keď u nich dokázali vyhrať iba favoriti, B. Mikuláš a Šaštín. Tieto straty kompenzovali výhrami v Letničí a na Cerovej, kde vyhrali 0:5. Vonku vyšším rozdielom nevyhral nikto. Stratu za remízu 2:2 s Oreským v poslednom kole nahradili ziskom bodu v Uníne.
Strelci: R. Václavek 11, T. Velický 4, P. Búzek a Harnoš 3, Korontály 2, M. Sekáč, Červenka, R. Burián a Olšovský 1.

Bor. Mikuláš- bol od začiatku „pasovaný“ za favorita súťaže a túto úlohu začal od začiatku napĺňať. Po sérii ôsmich zápasov bez prehry ich „načalo“ až v 9. Kole Oreské, kde prehrali 2:0. Druhú prehru zaknihovali až v poslednom kole v Radošovciach. Po bode s nimi získali za remízy Čáry, čo sa dá skôr považovať ako straty lídra. Doma nevyhrali jediné stretnutie, keď so Šaštínom v stretnutí vynikajúcej úrovne stratili dvojgólové vedenie a napokon remizovali 2:2
Strelci: L. Liška 9, Ľ. Macek 5, R. Malík 4, Černý a Mihál 3, Cák a Drápal 2, R. Wallner, Hlavenka a Morávek 1 + 1 vlastný.

Šaštín - vypadol z krajských súťaží a tak sa automaticky zaradil k favoritom tohoto ročníka. Začiatok však tomu nenasvedčoval. Po odloženom stretnutí v B. Mikuláši uhrali doma s Rybkami iba bezgólovú remízu a v nasledujúcom kole prehrali v susedskom derby v Čároch 2:1 po nevýraznom výkone. Dohrávka v Bor. Mikuláši (2:2) ich však naštartovala na skvelú sériu trinástich stretnutí, v ktorej stratili ešte za remízu v Uníne a jedinú prehru v Radošovciach. Výhodou pre nich v jarnej časti bude fakt, že obidvoch najťažších konkurentov privítajú na vlastnom trávniku.
Strelci: Cintula 6, Michal Stanický a Smolinský 4, Havlíček, R. Slovák a Strapko 3, R. Daniel a Tomiš 2, Ďuriš, Šedivý a Ožvoldík 1.

Tabuľka po jeseni
1. B.Mikuláš 15 10 3 2 32:13 33
2. Radošovce 15 10 2 3 31:20 32
3. Šaštín 15 9 4 2 30:12 31
4. Oreské 15 7 3 5 26:25 24
5. Sekule 15 6 5 4 25:20 23
6. Koválov 15 6 4 5 21:20 22
7. Kopčany 15 6 3 6 27:24 21
8. Brodské 15 6 2 7 30:28 20
9. Š.Humence 15 6 2 7 27:26 20
10. Hlboké 15 5 4 6 17:20 19
11. Dubovce 15 5 4 6 21:31 19
12. Rybky 15 5 3 7 23:27 18
13. Čáry 15 4 5 6 23:23 17
14. Unín 15 3 5 7 14:25 14
15. Cerová 15 2 4 9 10:28 10
16. Letničie 15 2 3 10 8:23 9
Kontumácie: Brodské – Dubovce 3:0, B.Mikuláš – Kopčany 3:0.
Odpočet bodov: TJ Kopčany – 3 body, TJ Dubovce – 6 bodov.

Zápasy doma
1. B.Mikuláš 8 7 1 0 25:6 22
2. Sekule 9 6 3 0 19:3 21
3. Radošovce 7 7 0 0 20:8 21
4. Šaštín 7 6 1 0 14:3 19
5. Kopčany 8 5 2 1 18:5 17
6. Brodské 8 5 2 1 23:11 17
7. Koválov 7 5 1 1 13:6 16
8. Rybky 8 5 0 3 18:11 15
9. Oreské 8 4 2 2 14:7 14
10. Š.Humence 7 4 1 2 15:12 13
11. Čáry 8 3 3 2 18:12 12
12. Unín 7 3 3 1 7:3 12
13. Dubovce 6 2 4 0 13:9 10
14. Hlboké 7 2 2 3 10:13 8
15. Letničie 8 2 1 5 3:8 7
16. Cerová 7 1 2 4 5:13 5

Zápasy vonku
1. Šaštín 8 3 3 2 16:9 12
2. B.Mikuláš 7 3 2 2 7:7 11
Hlboké 8 3 2 3 7:7 11
4. Radošovce 8 3 2 3 11:12 11
5. Oreské 7 3 1 3 12:18 10
6. Dubovce 9 3 0 6 8:22 9
7. Š.Humence 8 2 1 5 12:14 7
8. Koválov 8 1 3 4 8:14 6
9. Čáry 7 1 2 4 5:11 5
10. Cerová 8 1 2 5 5:15 5
11. Kopčany 7 1 1 5 9:19 4
12. Brodské 7 1 0 6 7:17 3
13. Rybky 7 0 3 4 5:16 3
14. Letničie 7 0 2 5 5:15 2
15. Sekule 6 0 2 4 6:17 2
16. Unín 8 0 2 6 7:22 2

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 2. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 3. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 4. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 5. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 7. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 8. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 9. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 10. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 1. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 2. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 3. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 4. Budovanie zelenej značky
 5. Arval Slovakia: Spoliehajú na nás firmy z kľúčových sektorov
 6. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku
 7. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 8. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 9. Operatívny lízing zmierni dopady krízy na váš biznis
 10. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 40 592
 2. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 23 807
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 16 172
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 9 237
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 799
 6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 8 687
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 585
 8. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 486
 9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 464
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 335
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Záhorie - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Záhorie

Celoplošné testovanie.

Z miest je na tom z hľadiska pozitivity najlepšie Svätý Jur.

12 h
Ilustračné foto.

Hoci práce mali skončiť pred Vianocami, dodávateľ položil iba prvú vrstvu asfaltu v časti ulice.

15 h
Tím FK Senica.

Do hlavného mesta Turecka odletela výprava Seničanov v nedeľu.

17 h

V nemocnici je momentálne 26 pacientov s koronavírusom, z toho dvaja si vyžadujú napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu.

18 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Mestá a obce v okrese Prievidza postupne zverejňujú počty ľudí, ktorí využili skríningové testovanie v ich obci.

24. jan

Dobre skončilo v Bobote, Čachticiach, Stankovciach. Výborne v Dolnej Porube a Trenčianskych Miticiach.

18 h

Miera pozitívnych testov v krajskom meste dosiahla 1,15 percenta.

23 h

Ide zatiaľ iba o čiastkové výsledky.

13 h

Už ste čítali?