Piatok, 12. august, 2022 | Meniny má Darina

Stalo sa na športoviskách v roku 2006

JANUÁR
- 10. januára zomrela brankárska futbalová legenda, nezabudnuteľný Imrich Capan Stacho.
- volejbalisti Strojára Malacky si s predstihom vybojovali účasť v play off.
- Novoročný stolnotenisový turnaj Raketky v priestoroch 4. ZŠ na Mudrochovej ulici v Senici sa stal korisťou hráčov zo Skalice. Ivana Buchu v hlavnej vekovej kategórii a Jaroslava Kopečka v kat. nad 42 rokov.
- 18. januára oznámil Žigmund Pálffy, hráž NHL klubu Pittsburghu Penguins, koniec svojej kariéry. V NHL oodhral 708 zápasov, dal 338 gólov a zaznamenal 394 asistencií.
- 18. januára hrali volejbalistky OMS Senica odvetu Top Teams Cupu s Centrostalom Bydgoszcz. Napriek výhre 3:2 sa so súťažou museli rozlúčiť. Po domácej výhre 3:1 postúpil ich súper.
- na konferencii OBFZ Senica 21. januára bol do funkcie predsedu ObFZ opätovne zvolený Pavel Šulla.
- hádzanári Strojáru Malacky si dve kolá pred koncom základnej časti vybojovali účasť v baráži o extraligu.
- v prvom mesiaci roka sa odohrali aj poháre vo futsale. V Maláckach získali pohár futsalisti zo Stupavy.
- účasť v hokejovom zápase hviezd si zo Skalice vybojovali obranca Aleš Křetinský a útočník René Jarolín. Ten bol aj 13 sekúnd pred koncom autorom vyrovnávajúceho gólu na 11:11. V samostatných nájazdoch boli úspešnejší Česi. Bolo to zrejme posledné stretnutie medzi All stars výbermi Slovenskej a Českej extraligy.
- bez jedinej prehry (stratili iba 5 setov) vyhrali volejbalistky OMS Senica základnú časť volejbalovej extraligy.
- 29. januára sa pri príležitosti 800. výročia prvej písomnej zmienky o Malackách odohral turnaj v sálovom futbale starších žiakov. Vyhral Slovan Bratislava pred Malackami. Najlepším brankárom bol Marek Adamovič z Malaciek.
- starší žiaci III. ZŠ na Sadovej ulici sa stali majstrami okresu vo futsale a vybojovali si právo účasti na majstrovstvách kraja.
- plaveckú súťaž Kapriáda žiakov II. ZŠ vyhrali Dominik Fukna a Dominika Mihálová (2. - 3. ročník), Miroslav Kaleta a Monika Halabrínová (4. - 5.), Dan Kaleta a Petronela Smolejová (6. - 7.), Vladimír Haruštiak a Nikola Lučanová (8. - 9.).
- víťazmi 3. Kola regionálneho šachového festivalu detí a mládeže v Brezovej p/Br. sa v kat. do 12 rokov stal Peter Diviak zo ŠK Osuské, v kat. nad 12 rokov majster Slovenska Martin Pagerka z CVČ Senica.
- na slávnostnom vyhlásení najlepších futsalistov 26. januára vybrali odborníci do All stars aj reprezentanta Slovenska Petra Haľka z Malaciek, hráča Slovmaticu Bratislava.
- futsalový turnaj Mikona Victory Cup v Trnave vyhrala domáca Mima. Nafta Malacky vyhrala „malé“ finále a skončila tretia.
- na majstrovstvách Slovenska v karate dorastu a juniorov v Nových Zámkoch získal junior Peter Dermek striebro a juniorka Monika Čulenová (obaja Hanko kai KK Senica) bronz.

SkryťVypnúť reklamu

FEBRUÁR
- začiatkom februára na konferencii ZsFZ zaznamenala diplomacia ObFZ v Senici veľký úspech. Jej zástupca Anton Medovič bol zvolený do Výkonného výboru ZsFZ.
- Alena Mikerová z ŠKP Skalica vyhrala 2. kolo streleckej extraligy v streľbe zo vzduchovej pištole.
- vo finále Školskej krajskej streleckej ligy dominovali mladí Holíčania. Svoje kategórie vyhrali Marek Oravec, Dominika Vymyslická, Mário Nagy, Dagmar Husová a družstvo D. Husová, M. Nagy, Ivan Kurina, ktoré získalo Pohár predsedu KSZ Trnava.
- najlepším futsalistom Nafty GAS Malacky sa podľa internetového hlasovania fanúšikov stal Ivan Ambra. (foto č. 5, str. 19)
- na dorasteneckých majstrovstvách Slovenska v atletike získali bežci AK Malacky päť medailí. Tri zlaté Alexandra Štuková (200 m, 400 m), dve Aneta Holá (800 m) a obidve boli aj členkami víťaznej štafeta (spolu s Kocákovou a Sršňovou). Striebro pridala aj štafeta chlapcov (Rusňák, Vilímek, Šimek, Beňa).
- na medzinárodných plaveckých pretekoch Orca Cup 2006 v Bratislave získali placi klubu Záhorák Senica jedenásť medailí, z toho štyri zlaté. O všetky sa postaral Denis Mihalka.
- 18. februára oslavovali v Senici 20. výročie vzniku sálovky a 10. výročie triumfu PD Senica vo finále Európskeho pohára majstrov. Turnaj vyhral Alchem Senica pred Bor. Mikulášom a SFC Artemisom Malacky.
- 29. ročník celoštátneho cewstného behu Suchovská 15 - ka v Suchej n/P. vyhral Miro Hlúpik z AŠK Grafobal Skalica.
- na plaveckých pretekoch o Pohár mesta Senica získali senickí plavci 21 medailí z toho 10 zlatých. Denis Mihalka päť, Tatiana Špánková tri, Barbora Križanová jednu a jednu štafeta na 4 x 25 m voľný spôsob. (foto č. 8, str. 17)
- 25.februára sa finálovým turnajom skončil 1. Ročník Mestskej futbalovej ligy v Holíči. Víťazom sa stal Lunes Holíč pred mužstvami Lipáci Holíč a INA Skalica.
- v závere mesiaca február vyhlásili v Žiline ideálnu ženskú futbalovú Jedenástku roka. Miesto v nej si vybojovala aj reprezentantka Slovenska Katka Strožová z Vrádišťa, ktorá legionárči v DFC Otrokovice.

SkryťVypnúť reklamu

MAREC
- školské majstrovstvá okresu v streľbe zo vzduchovky vyhrali chlapci i dievčatá z II. ZŠ na Komenského ulici zo Senice.
- 1. marca vyhrali futbaloví reprezentanti Slovenska vo Francúzsku 2:1 v zostave aj s odchovancom Senice Matejom Krajčíkom. Zahral si aj Peter Petráš, ktorý takisto obliekal dres Senice.
- 2. marca vyhlásili v Dome kultúry už po 13 - krát najlepších športovcov (bez určenia poradia) mesta Senica v kategóriách dospelí, juniori, žiaci, kolektívy, tréneri a telesne postihnutý. V hlasovaní fanúšikov v ankete o Najobľúbenejšieho športovca mesta vyhral mladý karatista Michal Toure. Čestným hosťom bol futbalista Matej Krajčík, ktorý len deň predtým hral v Paríži vo víťaznom zápase reprezentácie Slovenska proti Francúzsku.
- 4. marca vyhrali volevbalisti vo finále Mevza Cupu v Slovonskej Novej Gorici so Sláviou UK Bratislava 3:0 a priviezli cenný pohár na Záhorie. (foto č.11, str. 9)
- na halových majstrovstvách Slovenska v hale Elán získali Záhoráci 12 medailí (z toho 7 zlatých). V kat. dospelých 5 (3), v kat. juniorov 7 (4). Po dve zlaté Alexandra Štuková (400 m ženy i juniorky) a Barbora Šimková (200 m ženy i juniorky), jednu Katka Ďuricová (trojskok) a dve pridala aj Cerovanka Iveta Srnková v skoku do výšky (ženy i juniorky).
- 8. marca vyhlásili v Dome kultúry v Holíči najlepších športovcov (bez určenia poradia) mesta Holíč v kategóriách dospelí, juniori, žiaci, kolektívy, tréneri a telesne postihnutý. V ankete Objav roka vyhral atlét AK Junior Holíč Dominik Oborný. In memoriam bol ocenený aj šachista Vladimír Harašta.
- na majstrovstvách Slovenska v boxe žiakov získali zlaté medaily David Klíma a Igor Bakan, zverenci Ali Reisenauera z RTJ Malacky. Obaja štartovali aj medzi kadetmi, kde sa im ušli strieborné medaily.
- víťazstvo v krajskom kole v Aerobic maratóne a postup na majstrovstvá Slovenska si „vytancoval“ Ján Hyža z Gymnázia Senica.
- na majstrovstvách Slovenska mládeže v šachu získal majstrovský titul v kat. do 12 rokov zverenec Rudolfa Diviaka z CVČ Senica Martin Pagerka.
- SAŠŠ vyhlásila za najlepších športovcov. Medzi dievčatami vyhrala plavkyňa L. Bizubová z Trenčína, medzi chlapcami v konkurencii 32 uchádzačov o túto cenu vyhral Lukáš Jediný zo ŠSK Beta 77 Holíč za zisk titulu Školský majster Slovenska maximálnym nástrelom 300 b. z 300 možných.
- vo štvrťfinále play off volejbalovej extraligy žien sa stretli obidve družstvá zo Záhoria. Podľa očakávania vyhrala Senica s Malackami 2:0. Aj pre mužov Strojára Malacky bolo štvrťfinále konečnou stanicou. Podľahli Humennému 0:3 na zápasy.
- Alexandra Štuková z AK Malacky a Adam Bayer z AK Junior Holíč štartovali v Birminghame na Halových majstrovstvách Veľkej Británie a Sev. Írska. Útla Malačanka prekvapujúco v behu na 300 m porazila aj reprezentantku Anglicka Carmen Gedlingovú a zaslúžene vyhrala. Adam Bayer skončil v skoku do výšky tretí výkonom 197 cm.
- 18. marca ukončili svoje boje futsalisti v Senickej lige. Titul získalo družstvo C.V.S. Jako Borský Mikuláš, ktoré postúpilo do krajskej súťaže.
- hokejistov Skalice zastavila vo štvrťfinále play off Nitra. Juniori sa prebojovali až do finále. Trenčínu podľahli 2:1 na zápasy a získali strieborné medaily.
- majstrom oblasti v stolnom tenise sa stal vo dvojhre Milan Melek zo Stavoimpexu Holíč, štvorhru vyhrali Vladimír Šimek st. s Braňom Balážom z Kútov. U dorastu vyhral Tomáš Valla a spolu s Vladimírom Šimkom mladším (obaja Kúty) aj štvorhru. U žiakov bol najlepší Peter Rusinko, ktorý vyhral s Tomášom Kubinom (obaja Unín) aj štvorhtu.
- 32. ročník behu oslobodenia v Topoľčiankach vyhral Ján Moravec z ŠKP Skalica.
- na 25. ročníku chodeckých pretekov Dudinská 50 - ka vyhrala kat. junioriek Klára Malíková z Bor. Mikuláša.
- bežecké preteky Trnavská polhodinovka vyhral v kat. nad 40 rokov Ivo Beklemdžiev z Malaciek, keď zabehol 7400 metrov.
- z plaveckých pretekov o Veľkú cenu N. Zámkov priviezli plavci Záhoráka Senica 16 medailí, z toho 5 zlatých (štyri Denis Mihalka, jednu Dominika Vacová).

SkryťVypnúť reklamu

APRÍL
- 1.apríla obhájili karatistky Senice (Nová(vašeková, Ižáriková, Ištvánková) zlato na medzinárodných majstrovstvách ČR
- v kvalifikácii o postup do 1. stolno-tenisovej ligy vyhral Stavoimpex Holíč so Strojárom Malacky B 2:0 na zápasy a postúpil.
- uvodné preteky desaťdielneho seriálu M-SR v Country Crosse v Gajaroch vyhral Ivan Černý z Čemoto Šaštín-Stráže na Kawasaki v triede do 125 ccm a Ivan Jakeš z Brezovej na Gas Gas v triede do 250 ccm.
- v Prešove sa stala Monika Gavorníková z KST Senica majsterkou Slovenska v silovom trojboji.
- prvý dostihový deň novej sezóny v Starom háji 9. apríla sa koňom zo Záhoria príliš nevydaril.
- 16. ročník behu Okolo Hlbokého vyhral Pavol Michalčík z N. Mesta n/V. pred Jánom Moravcom a Mirom Hlúpikom. V kat. nad 60 rokov vyhral Jiři Kaňa z Grafobalu Skalica, medzi juniormi Marián Wolf z Hlbokého a Patrícia Turečková z Junioru Holíč. Boli to prvé preteky novovzniknutého Grand prix Záhoria pod záštitou ZOZO.
- na silne obsadenom turnaju v stolnom tenise telesne postihnutých športovcov Serbia Open v Srbsku a Čiernej hore, získal Peter Mihálik z Radošoviec bronzové medaily vo dvojhre i štvorhre.
- 59.ročník Národného behu Devín- Bratislava na 11800 m vyhral v kat. nad 40 rokov Peter Portášik a nad 60 rokov Jiří Kaňa, obaja z Grafobalu Skalica.
- beh Okolo Slovnaftu sa skončil úspechom bežcov AC Malacky. Medzi mladšími žiakmi vyhrali Alexandra Schildová a Marco Adrien Drozda, kat. dorastu Aneta Hollá a Ján Beňa.
- bežecké družstvo Grafobalu Skalica získalo na majstrovstvách Slovenska v cezpoľnom behu v Strážskom strieborné medaily.
- volejbalistky VC OMS Senica po finálovom víťazstve 3:0 na zápasy obhájili majstrovský titul v sezóne 2005/06.
- stolnotenisový oddiel Raketka usporiadal turnaj O Veľkonočné vajíčko. Víťazom v dvojhre i štvorhre (spolu s Vladom Šváčkom) sa stal Braňo Flajžík z Rohova.
- víťazmi majstrovstiev kraja vo futsale školských zamestnancov sa v Senici stala Dun. Streda.
- v Senici sa 27.apríla konali majstrovstvá Slovenska v Aerobic maratóne. Vyhrala L. Krausová z Trnavy pred Jánom Hyžom a Hanou Nemcovou, obaja z Gymnázia Senica.
- na chodeckých pretekoch Olomoucká dvadsiatka vyhrala kat. žien Klára Malíková z Borského Mikuláša a navyše splnila limit na účasť na Svetovom pohári v La Coruni.
- Peter Portášik a Jiří Kaňa z Grafobalu vyhrali aj Beh Zámockým parkom vo Veselí n/M.
- na medzinárodnom tenisovom turnaji telesne postihnutých športovcov v Buenos Aires (príprava na MS v Brazílii) sa Tomáš Masaryk z Holíča prebojoval v dvojhre do semifinále (podľahol Maďarovi Prohazkovi) a vo štvorhre (spolu so Španielom Ch. Mirom) až do finále.
-21. ročník Behu oslobodenia Chtelnice vyhral v bratskom súboji Jaroslav Moravec (Grafobal) pred Jánom (ŠKP Skalica).
- 28. apríla sa v budove Mestského centra kultúry v Malackách konal 1. ročník vyhlásenia najlepších športovcov mesta, ktoré sa nieslo v duchu 800. Výročia písomnej zmienky o meste Malacky.
- cesta futsalistov 1. FSC Nafta Malacky v play off skončila v semifinále. Slovmaticu podľahli 0:2 na zápasy, no nesklamali.
21. ročník Behu oslobodenia v Beňadikovej vyhrali Ján Križák a Silvia Bíliková z Grafobalu Skalica.

MÁJ
- na majstrovstvách Slovenska vo volejbale junioriek v Liptovskom Hrádku získali nádeje OMS Senica bronzové medaily.
- 6.mája sa v Zámockom parku v Malackách konal 34. ročník Behu oslobodenia a 15. ročník Memoriálu Antona Šveca. Vyhral Jakub Valachovič z AC Malacky pre Tomášom Palkovičom a Pavlom Palkovičom (obaja Junior Holíč). V súťaži škôl bola najúspešnejšia ZŠ na Záhorackej ulici pred ZŠ Závod.
- hokejista René Jarolín prestúpil z HK 36 Skalica do Slovana Bratislava.
- majstrami okresu Senica v minifutbale turnajov Jednota COOP Cup sa stali dievčatá z Cerovej, mladší i starší žiaci III. ZŠ na Sadovej ulici.
- jarný Búranský rely kros v Borskom Mikuláši vyhral domáci Jozef Dobiáš (do 1600 ccm), Richard Bobot z Lakšárskej N. Vsi (do 1300 ccm) a Dalimír Dobiáš v kat. juniorov.
- na turnaji Zvolen Cup v karate získali pretekári z Hanko kai Senica päť medailí. V kat. žiakov získal Michal Toure zlato, Alžbeta Ovečková dve strieborné a hoci sa v kat. dorastu prebojovala do semifinála až trojica Záhorákov, na zlato nedosiahli.
- na majstrovstvách Európy v silovom trojboji skončila Monika Gavorníková z KST Senica piata v novom slovenskom rekorde 340 kg. Rekord 90 kg utvorila aj v tlaku na lavičke, kde skončila štvrtá.
- Wilson Baby Tour, tenisový turnaj detí do 9 rokov na kurtoch TK Senica. Medzi dievčatami vyhrala Lucka Ondrášová z TK 77 Skalica, tretia bola Adriana Kršková zo Senice. Medzi chlapcami vyhral Michal Selecký z Bratislavy.
- na atletickom mítingu Grand prix v Banskej Bystrici skončila Alexandra Štuková z AC Malacky v behoch na 200 i 400 m vždy druhá.
- stolnotenisové dorastenky Malaciek skončili vo finálovom turnaji majstrovstiev Slovenska tretie.
- beh Cez tri okresy v Merašiciach na 12 km vyhral tretí krát po sebe Ján Moravec z ŠKP Skalica. V kat. nad 40 rokov triumfoval Peter Portášik z Grafobalu.
- postup do 4. ligy si z baráže víťazov okresných líg vybojovali stolní tenisti Stavoimpexu Holíč C.
- na medzinárodnom turnaji telesne postihnutých športovcov v stolnom tenise Open Terme Lasko v Slovinsku skončil Peter Mihálik z Radošoviec tretí vo dvojhre i v družstvách.
- na plaveckých pretekoch v Handlovej získal Denis Mihalka osem zlatých medailí. Barbora Križanová pridala tri bronzové.
- Národný beh M. R. Štefánika v Brezovej pod Bradlom vyhral Jaro Moravec z Grafobalu pred bratom Jánom z ŠKP Skalica, nad 40 rokov triumfoval Peter Portášik z Grafobalu, tretí bol Ján Lukáč z ŠKP Skalica. Medzi ženami vyhrala domáca Erika Štefková v drese Grafobalu Skalica.
- šiesty ročník Memoriálu Laci Kúdelu vyhrali starí páni Senice pred Pezinkom.
- atletický Pohár riaditeľa školy v Sološnici (5. - 9.ročník) vyhrala domáca ZŠ, Malý pohár (1. - 4. ročník) vyhrali piatykrát po sebe žiaci Borského Mikuláša.
- na 12. ročníku Volkswagen Prague Marathón skončil v konkurencii 3280 pretekárov Michal Janota z Grafobalu Skalica v kat. nad 60 rokov na 14. mieste.
- na 41. ročníku Behu k srdcu SNP, ktorý bol zároveň majstrovstvami Slovenska v polmaratóne družstiev, skončilo družstvo Grafobalu (Križák, Jaro Moravec, Hlúpik) druhé.
- na silne obsadenom Austrian 1/2 Iron triathlon v rakúskom Grazi. V 443 člennom peletóne pretekárov dobehla v kat. žien Elite 1 Andrea Dermeková z H Triathlon Skalica na vynikajúcom 2. mieste.
- na majstrovstvách Slovenska v cestnom behu na 10 km v Majcichove získali striebro Jaro Moravec z Grafobalu a Viera Rajčáková z Radošoviec (ženy nad 40 r.), bronz Vojtech Orth zo Zohoru (nad 65 r.).
- v závere mája sme spoznali nových hokejbalových majstrov. V Senici získal titul Tajfún, v Skalici Hurikáni a v Gbeloch Buldoci.
- na majstrovstvách Slovenska v Rapid šachu mládeže vyhrala v kat. do 16 rokov Janka Peričková. Striebro v kat. do 12 rokov získal Martin Pagerka. Obaja sú zo ŠK Osuské.
- víťazmi 37.ročníka chodeckých pretekov v Borskom Mikuláši sa stali matej Tóth z B. Bystrice a Zuzka malíková zo Šurian pred svojou sesternicou Klárou Malíkovou z Borského Mikuláša, ktorá splnila limit na juniorské MS do Pekingu.

JÚN
- začiatkom júna sa konali v Skalici majstrovstvá Európy v stolnom hokeji. V konkurencii 111 hráčov vyhral A. Zacharov z Ruska, Skaličan Richard Bartošek bol 45., junior Martin Vépy vo svojej kategórii 15., veterán Tibor Valachovič 27. Medzi ženami vyhrala A. Belavina z Ruska, Skaličanka Sandra Nogová bola 15. V kat. juniorov do 13 rokov získal titul majstra Európy Martin Vépy zo Skalice.
- 10. júna sa v stretnutí hádzanárok Slovenska s Ukrajinou rozlúčila s reprezentáciou skvelá brankára, Mariana Gubová - Hamerlíková z Jablonice.
- s polročným oneskorením vyhlásila SVF výsledky ankety o najlepších volejbalistov. Medzi ženami vyhrala Monika Smák, tréner Vladimír Sirvoň (obaja OMS Senica). Tímom roka bolo vyhlásené družstvo majsteriek Slovenska OMS Senica.
- hokejbalový Primátor Cup v Gbeloch vyhrali v Skalickom derby s Buldokmi Hurikáni.
- víťazom 3. ročníka Memoriálu Mirka Vepyho sa stal Tajfún, ktorý vo finále zdolal 3:2 Snipers s hviezdami Hamerlíkom, Radivojevičom, Hujsom, Jarolínom, Zálešákom, Bartovičom, Martincom, Dömem, Školiakom a ďalšími.
- obec Kopčany a Československá futbalová akadémia Malacky zorganizovali už 3. ročník medzinárodného turnaja žiakov od 8 do 14 rokov.
- Beh Šaštínskymi bormi vyhral M. Dávidík z Bratislavy před Jánom Moravcom z ŠKP Skalica a Jakubom Valachovičom z Malaciek, medzi ženami vyhrala Erika Štefková z Grafobalu.
- bežecké preteky Búranská desiatka vyhral suverénne Miro Hlúpik z Grafobalu, nad 50 rokov triumfoval Jaroslav Topor z ŠKP Skalica.
- na druhých pretekoch X-terra Czech tour 2006 v Prahe Hostivaři skončil Peter Hertl z H Triathlom tímu Skalica v silnej konkurencii tretí. Jeho otec, Peter Hertl st. v kat. nad 50 rokov dobehol takisto tretí.
- v polovici júna sa v Senici konali majstrovstvá sveta v moderných tancoch. Senický Scream skončil na 2. mieste.
- Valalický polmaratón v Nižnom Hrušove vyhrali Ján Križák a Silvia Bíliková z Grafobalu.
- hádzanári Old Stars Jablonica štartovali na turnaji v nemeckom Freyburgu, kde skončili tretí.
- na majstrovstvách Slovenska v hádzanej starších žiačok v Trenčíne získali Seničanky strieborné medaily.
- 8. ročník Author bikemaratónu Súľovské skaly vyhral Dušan Končitý z Podbranča a Alena Štvrtecká z VendySenica.

Najčítanejšie na My Záhorie

Inzercia - Tlačové správy

 1. Shell: So znižovaním emisií to myslíme vážne
 2. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane
 3. Energetici prinavrátia Pečnianskemu lesu pôvodnú biodiverzitu
 4. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku
 5. Kam príde, tam vypredá. Nitran vymýšľal vlastný cider dva roky
 6. Kupón na cestu do Thajska, USA a Vietnamu so zľavou 888 eur
 7. Prehľad a automatizácia
 8. Odomknite si články na mobile a počítači. Stačí jedno predplatné
 1. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane
 2. Energetici prinavrátia Pečnianskemu lesu pôvodnú biodiverzitu
 3. Z vývoja paliva pre Formulu 1 ťažia aj bežní vodiči
 4. Trenčín potrebuje nový impulz!
 5. Shell: So znižovaním emisií to myslíme vážne
 6. Sezóna slovenského ovocia je v plnom prúde
 7. Kupón na cestu do Thajska, USA a Vietnamu so zľavou 888 eur
 8. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku
 1. Kam príde, tam vypredá. Nitran vymýšľal vlastný cider dva roky 13 701
 2. Pláže Dominikánskej republiky kraľujú medzi najlepšími na svete 10 843
 3. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku 9 285
 4. Kupón na cestu do Thajska, USA a Vietnamu so zľavou 888 eur 7 505
 5. 100 ovocných druhov, ktoré u nás dokážeme pestovať 5 339
 6. Dráčik nepúta príbehom, ale perlami ducha 3 818
 7. Kde u nás kúpite domácke potraviny 3 767
 8. Miliónová autorka Táňa K. Vasilková: Po úspechu som netúžila 2 423

Blogy SME

 1. Lórant Kulík: Na marhuľovom festivale v Gönci platili jednotné ceny: Slováci prišli na festival ochutnať baracky, džem a barackovicu
 2. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (12. - 18.8.1922)
 3. Jozef Sitko: Tajomstvo môjho dlhého veku
 4. Miroslav Galovič: Slovenské Černobyle XXVII / Cykloleto 2022. Časť 2 - Varínske ruiny.
 5. Irena Šimuneková: Voda
 6. Irena Šimuneková: Na výlet s deťmi - hrad Hrušov
 7. Marcel Horný: Košúty 2, časť štvrtá : Kapela
 8. Irena Šimuneková: Na výlet s deťmi - Čajka v oblakoch, salaš Vigľaš
 1. Věra Tepličková: A to je koniec, vážení! Čaká nás už len zima, hlad a beznádej... Ak nezasiahne Matovič... 129 195
 2. Martin Sústrik: Korupcia v ruskej armáde 12 854
 3. Tomáš Harustiak: Kto šetrí ma za tri / Ako vyžiť z minimálnej mzdy ? / Dá sa vyžiť z minimálnej mzdy ? / Prečo Slováci nemajú peniaze / Ako vyžiť z dôchodku / 12 170
 4. Ján Šeďo: Očovčania majú do zajtra hladovku, obchod "stráži" medveď ! 10 208
 5. Post Bellum SK: Dovolenka v Juhoslávii ako príležitosť na emigráciu 8 481
 6. Jozef Drahovský: Priechod na druhý svet je v Bratislave 5 576
 7. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu. 5 259
 8. Ingrid Tkáčiková: Poslanec Kuriak, ďakujem, že viem to, čo na Slovensku nechcem 3 350
 1. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu.
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 45. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 3/3 - Návrat do civilizácie, 1914
 3. Jiří Ščobák: Kde dnes môžeme ušetriť? Znížiť spotrebu a náklady?
 4. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
 5. Jiří Ščobák: Proč bychom si měli zapamatovat jméno Anna Chadimová? Co nám po ní zůstalo?
 6. Jiří Ščobák: Krásne a zaujímavé historické poistné zmluvy: Existovala aj čisto slovenská poisťovňa? A čo bola „zmluva odvážna“?
 7. Monika Nagyova: O žene, ktorá milovala rúško
 8. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Novomestská parkovacia: Firma bez kontroly, ktorá nepodnikala, iba míňala
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Záhorie - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Záhorie

Nová škola v Plaveckom Štvrtku by mala po zrealizovaní projektu vyzerať takto.

Škola v Plaveckom Štvrtku má byť zelená, digitálna a komfortná.


20 h

Na vyšetrovaní incidentu v Moravskom Svätom Jáne sa podieľal vyšetrovateľ zo Senice spolu s kriminalistickým technikom a policajným psovodom.


TASR 10. aug
Extrémne sucho, ako aj vysoká spotreba vody počas mimoriadne teplých dní spôsobili, že viacerým obciam na Záhorí hrozí nedostatok vody vo verejných vodovodoch.

Deficit zrážok pozorujeme na Slovensku už od jesene minulého roka.


10. aug

Všetci členovia sú odhodlaní kedykoľvek vyjsť do terénu a pomôcť v prípadoch, kedy je v ohrození život alebo zdravie človeka.


10. aug

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Jeden muž sa pobytu za mrežami vyhýba už 14 rokov.


22 h

Väčšina hľadaných sa skrýva, pretože na nich bol vydaný príkaz na zatknutie.


20 h

Najstaršie sú z obdobia zhruba päťtisíc rokov pred naším letopočtom.


10. aug

Vodič Hyundaia prešiel do protismeru, čelne sa zrazil s kamiónom.


15 h

Blogy SME

 1. Lórant Kulík: Na marhuľovom festivale v Gönci platili jednotné ceny: Slováci prišli na festival ochutnať baracky, džem a barackovicu
 2. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (12. - 18.8.1922)
 3. Jozef Sitko: Tajomstvo môjho dlhého veku
 4. Miroslav Galovič: Slovenské Černobyle XXVII / Cykloleto 2022. Časť 2 - Varínske ruiny.
 5. Irena Šimuneková: Voda
 6. Irena Šimuneková: Na výlet s deťmi - hrad Hrušov
 7. Marcel Horný: Košúty 2, časť štvrtá : Kapela
 8. Irena Šimuneková: Na výlet s deťmi - Čajka v oblakoch, salaš Vigľaš
 1. Věra Tepličková: A to je koniec, vážení! Čaká nás už len zima, hlad a beznádej... Ak nezasiahne Matovič... 129 195
 2. Martin Sústrik: Korupcia v ruskej armáde 12 854
 3. Tomáš Harustiak: Kto šetrí ma za tri / Ako vyžiť z minimálnej mzdy ? / Dá sa vyžiť z minimálnej mzdy ? / Prečo Slováci nemajú peniaze / Ako vyžiť z dôchodku / 12 170
 4. Ján Šeďo: Očovčania majú do zajtra hladovku, obchod "stráži" medveď ! 10 208
 5. Post Bellum SK: Dovolenka v Juhoslávii ako príležitosť na emigráciu 8 481
 6. Jozef Drahovský: Priechod na druhý svet je v Bratislave 5 576
 7. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu. 5 259
 8. Ingrid Tkáčiková: Poslanec Kuriak, ďakujem, že viem to, čo na Slovensku nechcem 3 350
 1. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu.
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 45. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 3/3 - Návrat do civilizácie, 1914
 3. Jiří Ščobák: Kde dnes môžeme ušetriť? Znížiť spotrebu a náklady?
 4. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
 5. Jiří Ščobák: Proč bychom si měli zapamatovat jméno Anna Chadimová? Co nám po ní zůstalo?
 6. Jiří Ščobák: Krásne a zaujímavé historické poistné zmluvy: Existovala aj čisto slovenská poisťovňa? A čo bola „zmluva odvážna“?
 7. Monika Nagyova: O žene, ktorá milovala rúško
 8. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Novomestská parkovacia: Firma bez kontroly, ktorá nepodnikala, iba míňala

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu