1. hokejová liga

32. kolo Dukla Senica - Trnava 1:4
Dukla Senica - Trnava
1:4 (0:3, 1:0, 0:1)
Gólový film: 4. Stupka - 0:1, 6. Lužák - 0:2, 11. Bilanovič - 0:3, 29. Šimek (Hanták) - 1:3, 60. Feranec - 1:4.
Pred 550 divákmi rozhodovali Fr. Mihálik - J. Šefčík, M. Junek. Vylúčení 12:11 na 2 min., Klokner (TT) 10 min. OT, Chovan (SE) DKZ. Presilovky 1:1, oslabenie 0:0.
Stretnutie začalo s takmer polhodinovým meškaním, ktoré spôsobil výpadok el. energie. Krajskému šesťbodovému derby dával správny náboj predzápasový súboj fan klubov, vedený vzácne fair.
Prvé buly vyhral Holovič a tento hráč vyslal aj prvú strelu na bránu Hološku, bola však z kategórie propagačných. Výhodu prvej presilovky pri vylúčení Chovana mala Trnava a hoci ju nehrala dobre, prvá strela v nej bola z hokejky Stupku v 4. min. gólová 0:1. Neubehli ani dve minúty a po peknej prihrávke Poláčka vymietol Lužák bekhendom vinkel - 0:2. V 11. min. mal Hološka po strele Bilanoviča najskôr šťastie, druhá strela tohoto hráča sa od domáceho obrancu odrazila do siete - 0:3. Tréner Kaláber bral okamžite oddychový čas a do brány prišiel Babkovič, ktorého už v 12. min. preveril Ďuriš. Trnava bola v prvej tretine lepšia a ich vedenie mohol ešte zvýšiť Stupka, ktorému šancu zmaril Klement iba faulom. V nasledujúcej presilovke nevyužil príležitosť Lužák. Domáci hrozili až v samom závere Bohunickým.
Po prestávke urobil tréner R. Kaláber v zostave niekoľko zmien. Bohunický prešiel namiesto Kováča do prvého útoku a Hanták k E. Šimkovi a Kadrabovi. Dukla najskôr prestála takmer minútové oslabenie o dvoch hráčov, potom zvýšenou agresivitou si vynútila stálu prevahu s množstvom šancí, po ktorých mohli hostia ďakovať iba brankárovi Šúrkovi, že neinkasovali. Neprekonali ho Čobrda, E. Šimek a dvakrát Salajka. V 29. min. sedel strelec prvého gólu Stupka a domáci presilovku využili. Najskôr spálil šancu Kadraba, no Hanták o puk zabojoval, prihral Edovi Šimkovi a ten bez prípravy znížil na 1:3. O chvíľu išiel „na hanbu“ aj Vaši. V tejto presilovke sa celé dve minúty hrali v obrannom pásme hostí, no Krišák, Krumpál, Salajka, Hanták i Bohunický nemali potrebné strelecké šťastie. Bojovali sa o každý meter ľadu a keď mali hostia na ľade šesť hráčov, prišla ďalšia presilovka Dukly. Po úvodnej šanci Klementa sa skončila faulom Pšenku. Hostia sa spamätali až v závere druhej časti, keď mali výhodu presilovky, 56 sekúnd dokonca o dvoch hráčov. Prvé vylúčenie „nabonzoval“ čiarový rozhodca od modrej čiary, hoci hlavný stál od akcie za bránou na dva metre a roztiahol ruky, že sa nič nestalo. Možnosti Čunderlíka, Krajčoviča a Poláčka ostali takisto nevyužité. Po záverečnom klaksóne si ved. mužstva hostí Karol Belko vydýchol so slovami: „To bolo peklo“.
Tretia tretina sa podobala tej druhej. Možnosť na kontaktný gól nevyužili Krišák s Bohunickým a Šúrek zasiahol skvele proti Krumpálovi. Domáci nevyužili ani takmer 100 sekúnd presilovky 5 na 3, keď Šúrek po strele Salajku čaroval lapačkou. Keď nevyužili ani ďalšie šance, presilovka končila vylúčením Bohunického za „filmovanie“. Aj v oslabení domáci útočili a trojica Šimek, Kadraba, Klement poriadne zamotala hosťom hlavy. V čase 58:04 začali hrať domáci power play, no neúspešne. Mihálik stačil ešte vylúčiť DKZ Chovana, ktorý pri ponáhľaní za vyhodeným pukom sa zrazil s čiarovým rozhodcom. Rovnakú situáciu po svojom strete so Šimkom (obaja sa ocitli na ľade) predtým tak neposúdil. Skóre uzavrel strelou do prázdnej brány tri sekundy pred koncom Feranec - 1:4.
Senickým rytierom sa v tejto sezóne proti trnavským gladiátorom nedarí. Po prehrách 5:2 doma a 6:2 v Trnave prehrali tak aj do tretice a pripustili si svojho súpera v boji o 8. priečku do tesnej blízkosti.
Jozef Komorný
31. kolo Ružinov - Dukla Senica 6:2
31. kolo
Ružinov - Dukla Senica
6:2 (2:0, 2:1, 2:1)

Gólový film: 7. Huntata - 1:0, 15. Iffka - 2:0, 21. Krišák (Kováč, Krumpál) - 2:1, 37. Iffka - 3:1, 39. Králik - 4:1, 51. Kováč (Chovan, Pšenka) - 4:2, 52. Horváth - 5:2, 58. Huntata - 6:2.
Pred 150 divákmi rozhodovali Rudý - Jankovič, Moravec. Vylúčení 3:6 na 2 min. Presilovky 1:1, oslabenie 0:0.
K poslednému ligovému stretnutiu v roku 2006 prišli do Ružinova Záhoráci. Domáci hokejisti sa s hŕstkou svojich najvernejších fanúšikov chceli rozlúčiť víťazstvom a aj sa im to napokon podarilo po kvalitnom útočnom výkone. Po vedúcom góle Huntatu využili domáci v 15. min. presilovku o dvoch hráčov, za vylúčenie Hantáka a Hološku, keď úspešným strelcom bol Iffka. Hneď po príchode z Kabín znížil Jozef Krišák na 2:1, no v závere druhej časti pridali domáci dva góly. V tretej tretine znížil Viktor Kováč na 4:2, no keď za stavu 5:2 nevyužil trestné strieľanie, bolo o víťazstve domácich rozhodnuté. V závere prikrášlil domáce víťazstvo ešte Huntata.
33. kolo Piešťany - Senica 8:0
Piešťany - Senica
8:0 (1:0, 4:0, 3:0)

Gólový film: 20. Kolník - 1:0, 26. Bartek - 2:0, 28. H. Ručkay - 3:0, 32. H. Ručkay - 4:0, 40. H. Ručkay 5:0, 49. Kolník - 6:0, 52. Rybárik - 7:0, 56. Galko - 8:0.

Senica: Babkovič - Chovan, Pšenka, Salajka, Klement, Záhumenský, Ondrovič - Krumpál, Krišák, Bohunický - Kadraba, Šimek, Hanták - Čobrda, Kováč, Rehuš - Varga, tréner R. Kaláber.
Pred 620 divákmi rozhodovali Čaprnka - P. Šefčík, Müllner. Vylúčení 6:7 na 2 min., Filip 10 min. OT a Ručkay (obaja PIE) 5 + DKZ, Bohunický 10 min. OT a Pšenka (obaja SE) 5 + DKZ + TH. Presilovky 4:0, oslabenie 0:0.
Výborný výkon brankára Ondrejku a strelecká produktivita prvého domáceho útoku boli základom vysokého víťazstva Piešťan. V prvých dvoch tretinách boli totiž hostia strelecky usilovnejší, no domáceho brankára nedokázali prekonať ani zo štyridsiatich streleckých pokusov. Domáci strieľali oveľa menej, no dali päť gólov, čo bolo rozhodujúce.
Rozhodujúci náskok získali v druhej tretine, keď sa hetrikom blysol Henrich Ručkay. Záver stretnutia bol poznačený početnými šarvátkami, keď už tradične v súboji týchto mužstiev je veľmi aktívny hlavne H. Ručkay. AJ tentoraz išiel za pichanie hokejkou predčasne pod sprchy a za oplácanie aj Tomáš Pšenka.

štatistiky 1. hokejovej ligy
31. kolo: Ružinov - Senica 6:2, Spiš. N. Ves - Prešov 4:1, Kežmarok - Trebišov 12:0, Detva - Humenné 3:5, Ružomberok - Piešťany 4:5, Ban. Bystrica - Nové Zámky 9:3, Trnava - Prievidza 2:1 p. p., Pov. Bystrica - Topoľčany 3:4.
32. kolo: Senica - Trnava 1:4, Prievidza - Pov. Bystrica 2:6, Trebišov - Ban. Bystrica 2:7, Piešťany - Ružinov 6:3, Nové Zámky - Ružomberok 2:4, Humenné - Kežmarok 1:6, Topoľčany - Prešov 4:5, Spiš.N.Ves - Detva nehrali.
33. kola: Piešťany - Senica 8:0, Trebišov - Spiš. N. Ves 1:5, Ružomberok - Detva 5:7, Ružinov - Pov. Bystrica 5:4 s. n., Prešov - Humenné 4:1, Ban. Bystrica - Kežmarok 6:4, Trnava - Topoľčany 2:1, Nové Zámky - Prievidza 3:2.
16. Prievidza 33 3 1 2 27 77:179 13

Ďalší program: 34. kolo 9.1. o 17.30 h Pov. Bystrica - Senica, 35. kolo 12.1. o 17.30 h Senica - Topoľčany, 36. kolo 14.1. o 17.30 h Senica - NovéZámky.

8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  9. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. Zelená Bratislava
  1. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Seničania vonku otočili stav stretnutia a zvíťazili

Oba tímy od začiatku predvádzali skôr bojovný futbal s minimom šancí, hostia sa nedostali v prvom polčase do žiadnej.