VOLEJBAL

Tri víťazstvá na rozlúčku s rokom
Obdivuhodnou sériou sa počas uplynulého týždňa prezentovali pod vysokou sieťou volejbalistky OMS Senica. V súčasnej dobe jedno z najlepších družstiev v kolektívnych športoch na Slovensku dokázalo za tri dni vyhrať tri stretnutia. Senická „karavána“ putovala po trase Bratislava - Maribor - Klagenfurt. V stredu si majsterky zabezpečili finále Slovenského pohára, vo štvrtok vrátili aj s úrokmi úvodnú domácu prehru 1:3 Braniku v Maribore a v piatok vo štvorsetovom zápase zdolali Sparkasse Klagenfurt. Po týchto dvoch dueloch v stredoeurópskej lige MEL je Senica suverénne na čele, keď z 11 stretnutí 10 vyhrala s pomerom setov 31:11 a ziskom 21 bodov.

Slovenský pohár
Očakávané finále Senica - Slávia UK Slávia VM - Senica
1:3 (-20, -19, 21, -15)
Senica: Viestová, Biksadská, Schlindwein, Jošović, Gálíková, Vivi Cruz, libero Kleskeňová (Krišková, Rosenbergerová, Bramborová, Mihálová), tréner Vladimír Sirvoň.
Pred 50 divákmi rozhodovali Sloboda a Holan. Hralo sa 79 minút.
Po domácom jasnom víťazstve 3:0 Seničanky víťazstvom v úvodnom sete potvrdili svoj postup do finále SP. Pre najsilnejšiu zostavu OMS bol tento set rozohraním sa pred dvojzápasom v MEL. Tréner Sirvoň dal v ďalšom priebehu príležitosť aj ostatným hráčkam kádra vrátane Bramborovej, chýbali iba zranená Krupníková a chorá Murčinková. Po druhom prehratom sete sa domáce slávistky nepoddali, bojovali a odmenou im bol zisk tretieho setu. Štvrtý záverečný už bol opäť v senickej réžii.
Z druhého semifinále vyšla víťazne Slávia UK Bratislava, ktorá vyhrala so Slávia TU Košice obidva zápasy (3:2 a 3:0) a bude 20. januára ma ešte neurčenom mieste finálovým súperom družstva zo Záhoria.

Middle European League
Maribor - Senica
0:3 (-18, -22, -19)
Senica: Viestová, Jošovič, Biksadská, Gálíková, Schlindwein, Vivi Cruz, libero Kleskeňová (Bramborová), tréner Vladimír Sirvoň.
Pred 500 divákmi rozhodovali Zdravko Hranić a Miroslav Mirinović (obaja Chorvátsko). Hralo sa presne 60 minút.
Seničanky nastúpili v najsilnejšom zložení, striedala len skúsená Bramborová. Podľa slov trénera Sirvoňa to bola už príprava na dva januárové súboje Top Teams Cupu proti španielskej Murcii. Druhým cieľom víťazstva bolo, aby sa potvrdením prvenstva v základnej časti otvorila možnosť mladým hráčkam zahrať si v posledných dvoch zápasoch (február 2007) vo Viedni i doma so Sláviou UK a získať tak potrebné medzinárodné skúsenosti. Tieto zámery sa Senici podarili a naviac odplatila svojim súperkám prehru z prvého kola na Záhorí.
Klagenfurt - OMS Senica
1:3 (-23, 18, -18, -19)
Senica: Viestová, Krišková, Biksadská, Mihálová, Rosenbergerová, Schlindwein, libero Kleskeňová (Bramborová, Gálíková, Vivi Cruz, tréner Vladimír Sirvoň.
Pred 300 divákmi rozhodovali Boris Skudnik a Ljubomir Globačnik (obaja Slovinsko).
V kombinovanom zložení zohrala Senica s domácimi vyrovnaný úvodný set a po úspešnej koncovke sa ujala vedenia 1:0. Druhý set vyhralo domáce družstvo a bolo vyrovnané. Napriek tomuto stavu tréner Sirvoň prestriedal a príležitosť vzhľadom na posledný zápas pred blížiacimi sa sviatkami dostali aj ostatné hráčky s výnimkou Jošović. Tretí a štvrtý set patril Seničankám, ktoré za 79 minút stretnutie bezpečne vyhrali.
Po Vianociach a Novom roku čaká Senicu doma v stredu 10. januára prvý zápas TTC so španielskym Grupo 2002 Murcia (odveta je 17.1.) a v sobotu 27. januára o 18. h privíta v lige MEL slovinský HIT Nova Gorica.
Vladimír Sirvoň po zápase povedal: „V prvých dvoch setoch sme dali
šancu mladým hráčkam, potom sme prestriedali a súper už nemal šancu na lepší výsledok.“
Mikuláš Rožňák

Ženy extraliga
Skupina o 5. - 8. miesto
2. kolo:
Žiar - Strojár Malacky
1:3 (-21, 23, -23, 15)
Pred 50 divákmi rozhodovali Vaško a Škrtelová. Hralo sa 91 minút.
V Žiari nad Hronom diváci videli smoliarske stretnutie pre domáce hráčky, ktoré nezvládli koncovku prvého, ani tretieho setu. V poslednom dejstve už dominovali hosťujúce volejbalistky zo Záhoria.
Žilina - Nitra 2:3.

3. kolo:
Strojár Malacky - Žilina
3:0 (15, 21, 23)
Pred 50 divákmi rozhodovali Dovičovič a Sloboda. Hralo sa 75 minút.
V zápase obojstranne priemernej úrovne si domáce hráčky udržiavali kontrolu nad vývojom. Relatívne dramatickú koncovku priniesol iba tretí set, v ktorom však hostiteľky dotiahli stav 21:19 a neskôr 23:21 do úspešného konca.

1:3 (-20, -21, 23, -18)
Pred 100 divákmi rozhodovali Procházka a Höger. Hralo sa 94 minút.
V zápase celkovo nevysokej úrovne domáci nestačili na hostí. Dokázali sice získať vo svoj prospech tretí set, ale Malacky už ďalšiu dramatizáciu nepripustili.
Púchov - Žilina 3:1.

3. kolo:
Strojár Malacky - Púchov
2:3 (25, -22, -7, 17, -11)

Před 100 divákmi rozhodovali Bajči a Schimpl. Hralo sa 111 minút.
Stretnutie bolo vyrovnané, obidve družstvá striedali pasáže dobrých momentov a nevynútených chýb. Z víťazstva sa po dramatickej koncovke napokon tešili hostia z Púchova.

1. liga sk. Západ
9. dvojkolo: Nové Mesto - Myjava 3:0 (18, 14, 23) a 3:0 (18, 15, 24), Bílikova Bratislava - Trenčín 0:3 a 1:3, VKP Bratislava - Púchov 3:0 a 3:0, voľno - Nitra.

Kadetky
6. dvojkolo: Skalica - Piešťany 0:3 (-18, -19, -12) a 1:3 (-19, 15, -21, -20), Senica - Púchov 2:3 (20, -13, -11, 19, -12) a 1:3 (-17, 21, -17, -24), Nitra - VK N. Mesto 3:0 a 3:0, voľno - ŠKM Nové Mesto.

MO Z 1. trieda

9. kolo: Senica - Nitra 3:0 (13, 19, 15) a 3:2 (-25, -29, 17, 4, 9), Skalica - Levice 0:3 (-12, -17, -21) a 0:3 (-23, -17, -15), Kozárovce - N. Mesto 1:3 a 2:3, Púchov - Komárno 0:3 a 0:3, Komjatice - N. Zámky 1:3 a 3:0.

1. Komárno 18 17 1 53:7 35
2. Levice 18 17 1 52:7 35
3. Senica 18 14 4 44:18 32
4. Nitra 18 11 7 37:27 31
5. Púchov 18 9 9 32:36 27
6. Skalica 18 8 10 29:36 26
7. N.Zámky 18 5 13 22:44 23
8. CF N.Mesto 18 4 14 20:46 22