Novozvoleným primátorom Holíča je podpredseda Trnavského samosprávneho kraja Bc. Zdenko Čambal (ĽS-HZDS, SMER-SD, SNS), ktorý s rozdielom 10 hlasov zvíťazil nad súčasným primátorom Vladimírom Horákom (SDKÚ-DS, KDH). „Výsledok volieb mali v rukách obyvatelia Holíča, ktorých väčšina sa stotožnila s mojím programom vízie rozvoja mesta. Za to, že mi dali svoj hlas, im ďakujem. Myslím si, že už o niekoľko dní nebude dôležité, o koľko hlasov som zvíťazil, ale či dokážem zrealizovať to, čo som voličom ponúkol. Sľubujem, že svoj volebný program budem plniť tak, ako som ho prezentoval.“
Oproti komunálnym voľbám v roku 2002 prišlo 2. decembra k volebným urnám v Holíči o asi 500 voličov viac. Kým pred štyrmi rokmi svoje hlasy odovzdali siedmim kandidátom koalície SDKÚ-ANO, piatim kandidátom KDH, dvom strany SMER a po jednom kandidátovi HZDS a nezávislému, tohtoročné voľby urobili zmeny aj v obsadení poslaneckých kresiel politickými stranami. Koalícia ĽS-HZDS,SMER-SD,SNS získala 6 poslaneckých kresiel, koalícia KDH,SDKÚ-DS 7 poslaneckých kresiel a tri kreslá obsadili nezávislí kandidáti.
Politické spektrum v zastupiteľstve sa vyrovnalo a Zdenko Čambal verí, že mestský parlament bude pracovať hlavne v prospech občanov. „Svoj volebný program som už prezentoval a verím, že osloví všetkých poslancov. Taktiež im ponúkam spoluprácu. Ak prídu s konštruktívnymi návrhmi, nebránim sa ich zakomponovaniu do projektov vyplývajúcich z programu.“
Prvým krokom nového primátora po ustanovujúcej schôdzi mestského zastupiteľstva bude oboznámenie sa s chodom mestského úradu, jeho zamestnancami i finančnou situáciou. „Až potom sa dá hovoriť o jednotlivých krokoch. Nie som zástancom nejakých radikálnych riešení a nepovažujem výmenu zamestnancov za dôležitú, ak sa stotožnia s mojim volebným programom, ktorý dostal dôveru od občanov. No na začiatku je vždy dôležité vykonať procesný i personálny audit úradu.
Prioritou môjho volebného programu je holíčsky zámok, o ktorom som presvedčený, že na ňom sa dá budovať budúci rozvoj mesta. Vznikol priestor na jeho opätovné odkúpenie do majetku mesta od súčasného vlastníka, ale v mestskom rozpočte na jednorazové vyplatenie zdroje nie sú. Preto sa už uskutočnili predbežné rokovania s finančnými ústavmi s prísľubom čerpania mäkkých úverov so splatnosťou 20 až 25 rokov, aby zbytočne nezaťažovali už aj tak dosť napätý rozpočet mesta. Ak bude zámok v majetku mesta, môžeme na jeho obnovu získať zdroje z Európskej únie. Aj preto už odborníci pripravujú finančnú analýzu na možnosti mesta a pomocnú ruku po odbornej stránke dávajú aj pracovníci odboru regionálneho rozvoja úradu TTSK a regionálnej agentúry RASIS v Skalici, ktorí pripravia celý proces riešenia platformového i investičného projektu na získanie financií z fondou EÚ, pretože treba stihnúť termín koniec roka 2007.“
Novému primátorovi z celkového počtu 3438 voličov odovzdalo platné hlasovacie lístky 1300 občanov. Doterajšieho primátora Vladimíra Horáka podporilo 1290 oprávnených voličov. Tretie miesto obsadil Rastislav Caletka so 411 hlasmi, ako štvrtý s podporou 385 voličov sa umiestnil doterajší zástupca primátora Vladimír Petrovič a na piatom mieste skončil Martin Cudziš, ktorému odovzdalo svoj hlas 52 voličov.
V novozvolenom 16-člennom poslaneckom zbore budú pôsobiť šiesti členovia doterajšieho mestského parlamentu. V mestskom zastupiteľstve bude 10 mužov a 6 žien, o tri viac ako v predchádzajúcom volebnom období.
Z pohľadu účasti mierne vzrástol záujem Holíčanov o komunálne voľby. V porovnaní s rokom 2002, kedy prišlo k voľbám 34,7% voličov, využilo tentoraz svoje právo voliť 38,57% oprávnených občanov.
Koalícia ĽS-HZDS,SMER-SD,SNS získala 6 poslaneckých kresiel, koalícia KDH,SDKÚ-DS 7 poslaneckých kresiel a tri kreslá obsadili nezávislíkandidáti.