Malacky - Senica
0:3 (-19, -13, -17)
Malacky: Dorková, Kristiníková, Šimšíková, Michalovičová, Grófová, B. Nemečkayová, libero Snopková (Ďuržová, Máteová), trénerka Michaela Cibulová.
Senica: Biksadská, Krišková, Viestová, Mihálová, Murčinková, Rosenbergerová, libero Kleskeňová (Bramborová), tréner Vladimír Sirvoň.
Športová hala Malina v Malackách bola v utorok dejiskom odvetného stretnutia 3. kola Slovenského pohára vo volejbale žien medzi dvoma záhoráckymi družstvami, domácim Strojárom Malacky a hosťujúcim majstrovským VK OMS Senica. Stretnutie nakoniec skončilo podľa papierových predpokladov, majstrovská Senica vyhrala prvý zápas doma i odvetu v Malackách rovnako 3:0 a zaslúžene postúpila do semifinále.
Pred 100 divákmi rozhodovali Sloboda a Švára. Zápas trval 60 minút. Senica
Z bratislavskej drámy
včas zišlo
V priebehu týždňa zohrali volejbalistky majstrovskej Senice pohárové stretnutia na domácej i medzinárodnej úrovni. V utorok si v odvete v Malackách vybojovali postup do semifinále Slovenského pohára a v sobotu v bratislavskej hale Mladosť zvíťazili po dramatickej zápletke nad Sláviou UK SLSP v zápase stredoeurópskej ligy MEL, čím potvrdili svoje vedúce postavenie v tejto súťaži.

Slovenský pohár

Strojár Malacky – Senica
* OMS: Biksadská, Jošovic, Viestová, Mihálová, Murčinková, Rosenbergerová (libero Kleskeňová, Krišková). Tréner Vladimír Sirvoň.
* Pred 50 divákmi rozhodovali Sloboda a Švára.
Po jasnom víťazstve 3:0 v prvom zápase v Senici potvrdili favoritky aj v odvete svoje dominantné postavenie a snaživému domácemu družstvu nedovolili uhrať ani v jednom z troch setov 20 bodov. Slovenskú časť senického družstva doplnila Srbka Jelena Jošovic, ktorá pre devízy nemohla hrať v dvoch prípravných zápasoch na Morave proti Olomoucu a Post Viedeň. Zápas sa hral 50 minút.
V semifinále SP (6. a 13. decembra) sa stretnú dvojice: Senica - Slávia VM Bratislava, Košice – Slávia UK Bratislava.

Middle European League

Slávia UK - Senica
1:3 (18, -21, -19, -23)
Senica: Viestová, Jošovic, Gálíková, Biksadská, Vivi Cruz, Edna Schlindwein, libero Kleskeňová (Krišková, Mihálová, Krupníková), tréner Vladimír Sirvoň.
Pred 400 divákmi rozhodovali Tomčáni a Mokrý.
Do prvého TOČ - technického oddychového času (stav 6:8) viedla Senica, ale domáce hráčky otočili na 9:8 a okrem stavov 12:13 a 15:16 neustále vyhrávali o dva body. Záver setu však patril Slávii, ktorá to z 19:17 dotiahla na 24:18 a po prvom setbale sa menili strany. Divákom bolo jasné, že zápas bude vyrovnaný a prípadný úspech majsteriek sa nezrodí tak ľahko. V druhom sete viedla tesne o dva body Senica a až po druhom TOČ (14:16) po prvý raz svojim súperkám utiekla o viac na 14:17, 15:19 a 19:24. Za stavu 17:19 odstúpila z hry pre zranenie Gálíková a nahradila ju Mihálová. Seničanky využili tretí setbal na vyrovnanie stavu na 1:1. Tretí set bol plne v senickej réžii, keď viedla 5:1, 8:5, 16:7, 23:14 a 24:16. Slávistky tri setbaly odvrátili, ale štvrtý zásluhou Biksadskej ukončil set a Senica viedla 2:1. Štvrtý set mal nečakaný dramatický priebeh. Senica za stavu 1:4 pokazila dve lopty, čím akoby urazila šťastenu a domáce otočili stav na 8:6 a 12:9. Za tohto stavu podávala Biksadská a čoskoro bolo 12:14. Pri podaní Soares sa stav opäť zmenil na 15:14. To posadilo domáce družstvo na koňa a svoje vedenie zvýšilo na 19:15. Senica stiahla na 21:19, ale za stavu 23:19 to vyzeralo na tajbrejk. Pri podaní Viestovej však bodovali už len Seničanky a šnúrou šiestich bodov, keď prvý mečbal úspešne zakončila Krišková, vyhrali set 25:23 a celé stretnutie za 90 minút 3:1. Pre zverenkyne trénera Sirvoňa to bolo po úvodnej prehre s Mariborom už siedme víťazstvo v rade.
Vladimír Sirvoň videl zápas takto: „Mám dojem, že niektoré moje hráčky boli premotivované, na ich hre bolo vidno nezdravý rešpekt, lebo proti slávistkám ešte nehrali. Stretnutie nám nevyšlo, z našej strany bolo slabé. Vedeli sme, že Gálíková nie je fit, po obnovení jej zranenia a odstúpení z hry sa nám rozpadla prihrávka i útok, čo poznačilo ďalší priebeh zápasu. Slávia využila naše slabiny a situáciu, ktorá vznikla. Navyše nám odišlo aj podanie a to je dnes veľmi dôležité. Teší ma, že zápas sme dotiahli do víťazného konca aj s piatimi Slovenkami na palubovke, ktoré ukázali, že na nich môžeme tiež stavať a rovnako i skutočnosť, že víťazstvo nás udržalo na 1. mieste v MEL.“
V ďalšom zápase MEL bude hrať Senica v sobotu 2. decembra v slovinskom Maribore, doma privíta v sobotu 9. decembra o 18. h celok Novo Mesto zo Slovinska.
Mikuláš Rožňák
Extraliga mužov
SPU Nitra - Strojár Malacky
3:1 (-21, 21, 15, 23)
107 min, rozhodovali: Sarka a Bajči, 300 divákov
Prvý set lepšie zvládli hostia vďaka kvalitnému servisu a
najmä množstvu nevynútených chýb domácich hráčov v útoku. V
ďalších setoch však Nitrania dokázali otočiť vývoj zápasu.
Ďalšie výsledky: Zvolen - Nové Mesto 0:3, Lovinobaňa - Prešov 2:3, Púchov - Žilina 3:0.

3:1 (22, -19, 16, 24)
95 min, rozhodovali: Szász a Matúš, 200 divákov
Domáce sa trochu trápili. Mali problémy s obranou na sieti a spravili aj dosť nevynútených chýb, no bojovnosťou zvládli koncovku štvrtého setu a napokon podľa predpokladov zvíťazili 3:1.
13. kolo:
Ďalšie výsledky: Košice - Nitra 3:1, Doprastav - Žiar nad Hronom 3:0, Žilina - Pezinok 0:3.

1. Slávia VM 13 10 3 36:17 23
2. Pezinok 13 10 3 33:16 23
3. Doprastav 13 8 5 29:18 21
4. TU Košice 13 7 6 28:26 20
5. Žilina 13 6 7 20:26 19
6. ŠG Nitra 13 5 8 20:29 18
7. Malacky 13 4 9 20:31 17
8. Žiar n/Hr. 13 2 11 13:36 14