Nedeľa, 18. február, 2018 | Meniny má Jaromír

Hádzaná

1. liga muži
Víťazstvo stratili v druhom polčase
Prvá hádzanárska liga mužov pokračovala počas víkendu svojím 10. kolom. Strojár Malacky hral v nedeľu podvečer v pezinskej športovej hale proti rezerve bratislavských policajtov a hoci v polčase viedol, nezískal v zápase ani jeden bod.
ŠKP B - Malacky
29:26 (12:16)
Malacky: Ovčarovič, Kováč - Stachovič 2, V. Pavlík 4, Baláž, Gajdár 4, Mikuš, Zelenský 7, P. Pavlík 1, Spuchlák 2, Sedláček 6, tréner Dušan Šuster.
Pred 50 divákmi rozhodovali Novák a Nagy.
Oba celky hrali veľmi korektne a slušne. Prvý polčas patril Malackám, ktoré však v druhej časti doplatili na málopočetný káder pre zranenie dvoch hráčov. Strojárom odišli sily, nestačili s mladými policajtmi kondične a prestala sa im dariť aj streľba. Kladom stretnutia bol výkon rozhodcovskej dvojice.
Ďalšie výsledky 10. kola: Prešov B - Pov. Bystrica B 30:35, Bojnice - Košice B 22:32, Bardejov - Modra 16:26, Levice - Levoča 30:25, Martin - Nové Zámky B 39:24.
2. liga muži
10. kolo: Kolárovo - Stupava 19:27, Cífer - Dubnica 24:22, Piešťany - Lehota 36:29, Trnava - Šaľa 34:13, HC DAC - ŠKP C 30:32, Vajnory - DAC 24:26.
1. liga st. dorky
Močenok - Partizánske 20:18, Šaľa - ŠKP Ba 23:29, Modranka - Nesvady 33:27, Prešov - Inter 21:21, Michalovce - B. Bystrica 24:22, Senec - Trenčín 27:27, voľno - Senica.
1.liga ml. dorky
Rim. Sobota - Senica 26:38 (11:22), Sedláčková, Bartoňová, Petríková - Jurkovičová 5, Saparová, Horná 2, Záškvarová 15, Šišoláková 1, Petráková 6, Holkovičová 3, Zajíčková, Janšáková 6, trénerka D. Morávková.
UDHK Nitra - Partizánske 43:21, Šaľa - ŠKP Ba 15:23, Sereď - Šurany 19:23, Modra - Bytča 23:33, Michalovce - B. Bystrica 26:16, Vranov - Brezová odložené.
28:33 (14:12)
* Strojár: Sloboda, Kuklovský – I. Oslej 9, M. Viktorín 1, A. Viktorín 4, D. Stachovič 2, Pernecký 3, Baláž 5, Cabadaj 9, D. Oslej.
V prvom polčase sa lepšie darilo domácim dorastencom, ktorí išli na prestávku s dvojgólovým vedením. Po obrátke sa mladí strojári zlepšili v útočnej fáze a zásluhou strelecky disponovaných Ivana Osleja a Cabadaja otočili stav vo svoj prospech a zaslúžene vyhrali.
Malacky – Modra 35:28 (13:16)
* Strojár: Sloboda, Kuklovský – I. Oslej 7, D. Oslej, M. Viktorín, A. Viktorín 3, D. Stachovič 5, Pernecký 2, Baláž 2, Cabadaj 7, Škoda 9.
Hostia v prvom polčase potvrdzovali úlohu favorita a po prvých 30 minútach viedli. Stáva sa už pomaly tradíciou, že dorastenci Malaciek majú omnoho lepší druhý polčas. Bolo tomu tak aj v nedeľu predpoludním, keď pozornou obranou a premieňaním šancí vyhrali druhú časť o 10 gólov a tým aj celé stretnutie.
V 11. kole v sobotu 25. novembra o 18. h privítajú muži Malaciek celok LKH Levice. - miki-

1. Po policajnej akcii v Senici a Nitre vyhostili 24 cudzincov 128
  2. Záhorie získa viac ako milión eur vďaka združeniu Partnerstvo pre Horné Záhorie 119
  3. V okolí Holíča a Skalice nasnežilo, na diaľnici sa stali prvé nehody 70
  4. Sponzor zaručil Senici účinkovanie zatiaľ do konca sezóny 62
  5. V Skalici sprístupnia výstavu Bolo u nás more 56
  6. Mladík z Malaciek napriek zákazu jazdiť navštevoval autoškolu, už je obvinený 49
  7. Nová brankárska posila Dominik Holec: V Senici bolo vždy rodinné prostredie 39
  8. Obchvat Senice má bližšie k realizácii, financovať by ho mali z eurofondov 37
  9. Skalická nemocnica získala viac ako 3,8 milióna eur, využije ich na gynekológiu a onkológiu 30
  10. Skalica: Nikto nevie, čo s opustenou budovou 22