Góly: 6. a 87. Kriss (druhý z 11 m) - 28. Masaryk,
Pred 4554 divákmi rozhodovali Micheľ - Palušák, Brendza. ŽK Filip, Kopúnek, Čtvrtníček - M. Kubala, ČK 45. M. Kubala (Slovan).
Trnava: Hrdina - Turtenwald, Poljovka, T. Hanzal (72. Vido), Čtvrtníček - P. Ďuriš, Kopúnek (45. Chalupka), Filip, Juhász - Kožuch, Kriss, tréner J. Adamec.
Slovan: Prole - Struhár, Ševela, Hanek, Urgela - Slovák (87. Dobrotka), P. Sedlák, Kausich (46. Poliaček), M. Kubala, Kosmeľ (89. Vyskočil) - Masaryk, tréner J. Jankech.
V búrlivej atmosfére, ktorú vytvorili mladí domáci priaznivci, začali lepšie domáci a už v 5. min po prvom rohovom kope Ďuriša Kriss hlavou prekonal Proleho. Povzbudení domáci sa snažili svoje vedenie zvýšiť, ale strely Krissa, Ďuriša i Filipa išli priamo na brankára Slovana. Hostia sa snažili o kontry a ich chvíľa prišla v 27. min po chybe Čtvrtníčka v strede poľa, keď unikol Slovák, popri Poljovkovi vnikol do šestnástky, vrátil loptu nabiehajúcemu Masarykovi a ten prízemnou strelou od pravej žrde vyrovnal. V poslednej minúte polčasu prišiel Slovan o Kubalu, ktorý fauloval bez lopty Čtvrtníčka a po druhej žltej karte videl aj červenú. Po zmene strán sa obe mužstvá, no hlavne domáci, snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale obrany na oboch stranách strelcov do gólového zakončenia nepustili. Najväčšiu príležitosť mal v 81. min. Chalupka, ale Prole jeho gólovú hlavičku reflexívne vyrazil na roh. Rozhodnutie priniesla 87. min., keď Masaryk v šestnástke stiahol Krissa a sám faulovaný rozhodol z penalty o zaslúženom víťazstve Spartaka.

Jozef Adamec, tréner Trnavy: „Po dlhšom čase sme zažili jeden krásny futbalový deň, o ktorý sa zaslúžili priaznivci oboch táborov. To vyburcovalo hráčov k veľmi kvalitnému výkonu. Oba kolektívy hrali dobre, pozorne. Chceli sme hrať nátlakovo, čo sa nám darilo, strelili sme dôležité góly a uvidíme ako nám v konečnom súčte pomôžu. V druhom polčase sme boli v početnej výhode, snažili sme sa dostať Slovan pod tlak. Našou trnavskou húževnatosťou sme chceli strhnúť víťazstvo, čo sa nám aj podporilo. Ak by fanúšikovia vždy takto fandili, mohli by sme byť v najlepšej osmičke už dávno.“
Jozef Jankech, tréner Slovana: „V úvode sme nezachytili nápor domácich a dostali nešťastný gól, čím sme boli zaskočení. Celý zápas sme hrali to, čo sme si naplánovali. V hre dopredu sme boli patrične dôrazní. Vylúčenie nedokážem vysvetliť, to snáď vie najlepší rozhodca. Po polčase v hre o jedného menej sme sa snažili udržať polčasový výsledok, no kvôli húževnatosti Trnavčanov sa nám to nepodarilo. Micheľ proti nám odpískal zaujímavú jedenástku. Gratulujem domácim.“
štatistiky corgoň ligy a 1. ligy
Corgoň liga
21. kola: Trnava - Slovan 2:1, Banská Bystrica - Ružomberok 0:0, Žilina - Dubnica 2:2, Inter - Košice 1:2, Trenčín - Senec 0:1, Artmedia - Nitra 1:0.

1. liga
21. kolo: Podbrezová - Rimavská Sobota 0:3, Michalovce - Prešov 1:1, Košice B - Humenné 1:1, Šaľa - Turčianske Teplice 3:1, Zlaté Moravce - Močenok 0:1, Lučenec - Dunajská Streda 2:0.
1. R.Sobota 21 12 5 4 42:19 41
2. Šaľa 21 11 7 3 35:20 40
3. Z.Moravce 21 14 4 6 26:19 37
4. Močenok 21 10 6 5 36:29 36
5. Prešov 21 7 9 5 26:18 30
6. Lučenec 21 8 5 8 24:20 29
7. Košice B 21 8 5 8 22:28 29
8. Michalovce 21 4 10 7 24:28 22