Prvá hokejová liga

20. kolo Senica - Detva 6:3
Dukla Senica - Detva
6:3 (3:1, 0:1, 3:1)
Góly: 8., 15. Krumpál, 7. Šimek, 43. Krišák, 47. Hanták, 54. Čobrda - 12. Lipták, 24. Gavalec, 60. Fiľo. Pred 600 divákmi rozhodovali Fr. Mihálik - Židek, Adamec, vylúčení 8:8 na 2 min., presilovky 1:1, oslabenia 0:0.
Hoci je Detva v tabuľke dosť nízko, neprehráva výrazným rozdielom, na čom má veľkú zásluhu bývalý reprezentačný brankár Rasťo Rovnianek. Senickí rytieri však chceli potvrdiť senzačné víťazstvo z Kežmarku bez ohľadu, kto v súperovej bráne stojí. Po počiatočnom oťukávaní sa prvý prekonal Rovnianka v 7. min. po prihrávke Záhumenského Edo Šimek a za ďalších 37 sekúnd ho napodobnil po Krišákovej prihrávke Martin Krumpál - 2:0. Chybu domácej obrany využil na zníženie Martin Lipták v 12. min., no v 15. min. po akcii Kováča poslal domácich do dvojgólového vedenia opäť Martin Krumpál - 3:1. Potom však domáci stále častejšie zahrievali trestnú lavicu. Vytratila sa plynulosť hry a sily pri hre v oslabení mužstvu ubúdali. Detva to využila na zníženie Gavalcom v 24. min., kedy sedel Kadraba - 3:2. V samom závere prostrednej časti sa veľkým sólom cez celé klzisko zaskvel Záhumenský, no v koncovke neuspel.
V tretej tretine najskôr v oslabení ušiel Hanták, no takisto Rovnianka neprekonal. Až v 43. min. nádherná akcia Krumpála s Krišákom menila skóre, keď Jozef Krišák zakončoval jednou rukou - 4:2. V 47. min. po prihrávke Pšenku zvýšil Miro Hanták na 5:2 a o chvíľu si vytvorila prvá lajna veľký tlak, ktorý vyústil do veľkých šancí Krumpála, Kováča a opäť Krumpála. Zabrzdilo ju až veľmi prísne vylúčenie Záhumenského, za čo si Mihálik od divákov vypočul svoje. Hostia v presilovke ožili a po niekoľkých možnostiach trafil Matúš ľavú tyčku Hološkovej brány. V 54. min. Kadraba pohybom odtiahol obrancu, čím vytvoril dobrú pozíciu pre Eda Šimka a jeho vyrazenú strelu poslal Peter Čobrda do prázdnej brány na 6:2. Keď domáci z tlaku ďalší gól nepridali, využili hostia 37 sekúnd pred sirénou zaváhanie Klementa a Fiľo nad vyrážačkou Hološku stanovil na konečných 6:3.
Jozef Komorný
21. kolo Senica - Topoľčany 2:4
Senica - Topoľčany
2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Góly: Varga, Čobrda - Klačanský 2, Šmotlák, Bosák.
Senica: Hološka - Chovan, klement, Krumpál, Krišák, Kováč - Salajka, Pšenka, B. Varga, Hanták, Blanár - Záhumenský, Rusňák, Kadraba, Šimek, Čobrda - Rehuš, Hladký, tréner R. Kaláber.
Topoľčany: Chvojka - Malinka, Kabát, Klačanský, Lauko, Bosák - Kutňanský, Mleziva, Božík, Náhlik, Káčer - Balážik, Bútora, Šmotlák, R. Varga, Gális - Krchňavý, Švajlen, Minárik, tréner Ľ. Paulovič.
Už po pol minúte bol vylúčený domáci B. Varga, ktorý navyše dostal od Matulu aj „panenku“, čiže 10 min. osobný trest. V presilovke sice Topoľčany neuspeli, no chvíľu po jej skončení dal Klačanský vedúci gól hostí - 0:1. Šanca na vyrovnanie sa naskytla dvojici Šimek- Kadraba v 8. min. v oslabení, keď sedel Pšenka, Kadraba však sám pred Chvojkom neuspel. Domácim nevyšla ani presilovka, v ktorej mal šancu Hanták. Vzrušujúca bola 15. min., v ktorej nedal najskôr Náhlik, z protiútoku domáci Čobrda a vzápätí pred Hološkom opäť zaváhal Náhlik. V nasledujúcej minúte tesne minul ľavý vinkel Hološkovej brány R. Varga. 20 sekúnd pred sirénou sa Pšenkova prihrávka o mantinel neočakávane odrazila od mantinelu k pred bránkou stojacemu Klačanskému - 0:2. Bol to nešťastný okamžik pre domáce mužstvo.
V 22. min. v presilovke strela Rehuša trafila do ramena nereagujúceho Chvojku a v 23. min. netrafil Šimek prihrávku Kadrabu úplne sám pred brankárom hostí a po Záhumenského strele nedotiahol B. varga akciu do úspešného konca. Snáď z prvej strely v druhej tretine zvýšil Šmotlák v 27. min. na 0:3. Domáci zdvihli hlavu ešte v tej istej minúte, keď za 36 sekúnd dlhý pas Rusňáka sklepol Kadraba pre Borisa Vargu a ten blafák zvládol perfektne - 1:3. V presilovke 4 na 3 pálil nebezpečne Klement a sám před brankárom neuspel Hanták. V 35. min. dostali Topoľčany od rozhodcu Matulu „darček“ hneď dvakrát. Najskôr za bránou Chvojku nepotrestal jasný faul na Krišáka a v zápätí za protesty vylúčil najskúsenejšieho domáceho hráča do konca zápasu, čím nepriamo ovplyvnil priebeh zápasu. Tréner Kaláber musel preskúpiť formácie, no aj tak mali Varga, Hanták a Čobrda do konca tretiny ešte tri šance.
Na začiatku tretej tretiny bránila Blanárovi i Kadrabovi v sľubných príležitostiach voda na ľade, čo však v Senici nie je nič nového. Po prihrávke Kováča netrafil v dobrej šanci Krumpál a o chvíľu Klement tesne minul ľavú žrď. Keď domáci netrafili z niekoľkých dobrých príležitostí, hosťom vyšiel protiútok a v 49. min. zvýšil Bosák na 1:4. V 52. min. išiel v oslabení Božík sám na Hološku, ten však jeho úmysel vystihol. Matula v záverečnej tretine vylúčil až šiestich hráčov hostí, akoby chcel kompenzovať vylúčenie Krišáka. Rytierom však nešli presilovky tak, ako napr. v Kežmarku. Jednu predsa len využili, takmer súčasne so záverečnou sirénou znížil Peter Čobrda na konečných 2:4.