Senická športová hala bola v stredu dejiskom prvého stretnutia 3. kola Slovenského pohára vo volejbale žien medzi dvoma záhoráckymi družstvami, hosťujúcim Strojárom Malacky a domácim majstrovským VK OMS. Favoritky zápasu boli jasné, prekvapením pre prítomných divákov bola ale skutočnosť, že v domácom „slovenskom“ celku sa po viac ako štvrťročnom pobyte na „veľkou mlákou“ objavila s číslom 4, no bez mena na čiernom drese, stará známa tvár, ľavoruká univerzálna hráčka Ivana Bramborová, ktorá sa deň pred pohárovým derby vrátila do Senice, kde má stále platnú štvorročnú zmluvu.
Senica - Malacky
3:0 (20, 17, 18)
Senica: Biksadská, Krišková, Viestová, Mihálová, Murčinková, Rosenbergerová, libero Kleskeňová (Bramborová), tréner Vladimír Sirvoň.
Malacky: Dorková, Kristiníková, Šimšíková, Michalovičová, Grófová, B. Nemečkayová, libero Snopková (Ďuržová, Máteová), trénerka Michaela Cibulová.
Pred 150 divákmi rozhodovali Kuzma a Pavúk.
Stretnutie sa hralo v réžii domáceho družstva, ale súperky z Malaciek sa tiež pričinili o jeho slušnú úroveň. Seničanky od začiatku úvodného setu viedli, no strojárky kontrovali a tak bolo i 3:3, 5:5 a 12:12. Za stavu 24:17 bol setbal, hosťujúce hráčky tri lopty odvrátili, aby set ukončila Šimšíková podaním do siete.
Na začiatku druhého setu viedli Malacky 3:0 i 5:3, no v koncovke už bolo 24:15 pre Senicu a po treťom setbale viedli domáce 2:0.
Do tretieho setu nasadil tréner Sirvoň namiesto Biksadskej už spomínanú Bramborovú, z hosťujúcich hráčok sa akosi vytratila bojovnosť i pohyblivosť z prvých dvoch častí a tak Seničanky bez najmenších problémov dotiahli zápas za 61 minút do víťazného konca. Radosť z výhry sa však zmiešala s nepríjemným okamihom, keď pri poslednej lopte zápasu si privodila silný výron v členku práve Ivana Bramborová a tak sa jej návrat do senického dresu skončil smutne.
Povedali po stretnutí
Vladimír Sirvoň, tréner Senice: „Bol to solídny výkon od dievčat, ktoré majú málo príležitostí si zahrať. V tejto súťaži vidím budúcnosť pre náš klub, pretože pohár slúži dievčatám pre získanie hernej praxe do budúcnosti.“
Michaela Cibulová, trénerka Malaciek: „Zo začiatku sme sa súperiek zľakli, ale myslím, že sme im vzdorovali slušne. Uhrali sme dosť bodov, verím, že v odvete to bude ešte lepšie.“
Odvetu v Malackách zohrajú v stredu 22. novembra o 18. hodine.
Ďalšie výsledky 3. kola SP: Slávia VM - Pezinok 3:1, Žiar n/Hr. - Slávia Košice 3:2, Doprastav - Slávia UK 0:3.
MikulášRožňák