Nedeľa, 1. august, 2021 | Meniny má BožidaraKrížovkyKrížovky

Futsalová Joma extraliga

Nafta Malacky - Levice 9:4 (5:2)
Góly: Ambra, Kovárik a Bukovský 2, Sobolič, Adámek, Išunin - Rus, Szorád, Pleva, Molnár.
ŽK Ciprýs - Pleva.
Začiatok zápasu bol pre domácich ako vystrihnutý zo super filmu. Časomiera odkrojila zo zápasu iba 75 sekúnd hracieho času a už viedli 2:0. Milan Ambra dvakrát potiahol loptu a vymietol obe šibenice Molnárovej bránky. Hostia vo štvrtej minúte využili chybu domácich na zníženie, ale vzápätí Martin Sobolič si myslel, že tá pavučina tam ešte je a vymietol ju teda do tretice - 3:1. V siedmej minúte po spolupráci s Michalovičom doťukol Štefan Kovárik a domáci viedli už 4:1. Levice sa snažili hrať otvorenú partiu a ich brankár sa miestami cítil ako na strelnici. V dvanástej minúte vyšiel Záhorákom zase jeden signál z rohu a Milan Adámek zvýšil na 5:1. Levice ešte do polčasu skorigovali na 5:2.
Na začiatku druhého polčasu vyrobil hrubú chybu Milan Ambra, ale hostia z vyloženej šance trafili len tyčku. Skóre sa menilo v 26. minúte, kedy po učebnicovej akcii Soboliča s Išuninom zvýšil Bukovský už na 6:2. Levice stále dotierali a podarilo sa im znížiť Szóradóm na 6:3. Skóre však naďalej narastalo, Štefan Kovárik prestrelil brankára Molnára a bolo 7:3. Hostia v snahe korigovať zabúdali na obranu a Ambra s Bukovským zakončili sólo vo dvojici, keď osamotený brankár hostí nemal šancu - 8:3. Brankár hostí je známy tým, že strieľa výborne desiny a jednu predviedol aj v Malackách, keď znížil na 8:4. Ďalším útočným faulom mu domáci ponúkli túto moýnosť ešte raz, no tentoraz trafil len brvno. V poslednej minúte upravil po akcii na jeden dotyk Miro Išunin na konečných 9:4.
Dušan Radovič, prezident 1. FSC Nafta: „Vedeli sme, že Levice budú hrať ofenzívne, teda štýlom, ktorý nášmu mužstvu vyhovovuje. Máme rýchlych hráčov, ktorí ako sa zdá konečne našli pohodu a začali premieňať šance, ktoré si vytvorili. Chceli by sme v tejto pohode vydržať ďalej, no v Košiciach to nebude jednoduché, ale všade sa dá vyhrať“.
Ďalšie výsledky 8. kola: Slov-matic - Mima Trnava 11:1, Dubnica - Poprad 8:1, Pinerola - RCS Košice 7:4, Delta Košice - Žilina a Divus Trnava - Karpatia odložili na 7.11.

Kolo desaťgólových záasahov
Napriek tomu, že futsalisti Borského Mikuláša mali vo 4. kole voľno, udržali si svoje vedúce postavenie v druhej lige. V tomto kole až tri zo štyroch zápasov skončili dvojcifernými výsledkami, iba v zápase N. Zámky - Divus B mali strelci gólový pôst. V ďalšom kole sa „Búrania“ predstavia doma s tretím mužstvom tabuľky Šaľou. Veria, že v piatok o 20 h ich do Športovej haly v Senici príde povzbudiť množstvo divákov. Čaká ich totiž príjemné kultúrne prekvapenie.
4. kolo: Šaľa - Čechynce 10:1 (4:1), Marčan 3, Benkö 2, Nagy 2, Straňák, Ferencei, Šmida - Búš, Nové Zámky - Divus B 2:5 (0:4), Andášik, Hajko - Hambálek 2, Glinda, Sládeček, R. Nebyla, Kobra - Prednádražie 10:2 (5:1), Rajčáni 2, Beňuš 2, Knop, Suchán, Pánis, Varga, Chovanec, Korec - Michalík, Bartovič, Hearts - Mima B 6:10 (4:4), Zálešák 3, Herega 2, Dobrovodský - Tóbl 3, Vážny 2, Bednár 2, Hovorka, Krajčovič, Fatranský, voľno - Borský Mikuláš.

9. Hearts 4 0 0 3 10:32 0

Strelci: 6 gólov - Pavlovič, Filuš a M. Svrček (všetci B. Mikuláš), R. Nebyla (Divus B), Andrášik (N. Zámky), 5 - Hajko (N. Zámky), Kučera (Prednádražie), 4 - Benkö, Straňák, Marčan (všetci Šaľa), Sládeček (Divus B), Beňuš (Kobra), 3 - R. Wallner a Starych (obaja B. Mikuláš), Ľ. Vittek (Prednádražie), Sládeček (Divus B), Straňák (Šaľa)
Program 5. kola: piatok 10.11. o 20 h Borský Mikuláš - Šaľa (v Športovej hale v Senici), sobota 11.11. o 18.00 h: Čechynce - Nitra (ŠH Junior Močenok), o 19 h Divus B - Hearts (ŠH Hrnčiarovce). Mima B má voľno. V predohrávke: Prednádražie Trnava - Sventex N. Zámky 2:4. - tač-