Prvé domáce víťazstvo Cerovej

Hlboké - Čáry
1:1 (0:1)
Góly: Malárik - Ján Flajžík.
Hostia pricestovali do Hlbokého len s desiatimi hráčmi, no predovšetkým v prvom polčase tento ich handicap nebol na ihrisku vôbec poznať. Boli futbalovejší a vypracovali si niekoľko vyložených streleckých možností. Šťastie pre domácich, že v tento deň vychytil formu ich brankár Hrušecký, ktorý si udržal čisté konto až do 40. minúty. Až vtedy ho prekonal Ján Flajžík a tak spokojnejší na prestávku odchádzali hostia. Z kabín prišli na hraciu plochu mužstvá ako vymenené. Jednak domáci sa nechceli s daným stavom zmieriť, jednak hosťom s postupujúcim časom rapídne ubúdali sily. Futbalistom Hlbokého svitla nádej na úspešný výsledok už v 57. minúte, keď vyrovnal Malárik. No hoci pokračovali v nátlakovej hre až do záverečného hvizdu, streliť gól znamenajúci tri body im už nebolo súdené. Lebo hoci si aj vypracovali zopár šancí, ktoré po góle priam volali, Čárania mali v bráne muža na svojom mieste. A tak sa zrodila zaslúžená remíza, s ktorou vzhľadom na priebeh stretnutia museli byť spokojní obaja. I keď pre jedného znamená jeden plusový, pre druhého naopak, dva mínusové body. R Sládek, Polakovič. (Milan Krištof)

Kopčany - Unín
1:1 (0:0)
Góly: M. Veselý - vlastný.
V Kopčanoch sledovali prítomní uzimení priaznivci futbalu hru zodpovedajúcu počasiu i terénu. Na patričnú teplotu sa nedokázali zahriať ani hráči oboch aktérov a tak sa zrodila zaslúžená remíza. Pozitívom stretnutia tak bola aspoň slušná hra, ktorou sa prezentovali všetci, ktorí do hry zasiahli. R Mikúš. (Milan Novák)

Š. Humence - Oreské
2:2 (0:0)
Góly: Korontály, T. Velický - Kralovič, Bezúch.
V sychravom počasí bol najmä prvý polčas „o ničom“. Po prestávke prítomných divákov uspokojilo aspoň niekoľko futbalových „vecí“. V prvom rade to boli štyri góly a tiež niektoré akcie po góle volajúce (najmä dve žrde nastrelené domácimi futbalistami). Hráči Šajdíkových Humeniec si môžu spytovať svedomie, lebo nedokázali udržať vedenie 2:0. Hosťom sa oplatilo „biť sa“ o výsledok. Dočkali sa hádam päť minút pred koncom, keď vyrovnal Ľuboš Bezúch. R Dzindzík st. (Dušan Hlavenka)

Sekule - Dubovce
2:0 (0:0)
Góly: Andrej Trajlínek (11), Adam Trajlínek.
Po väčšinu zápasu sledovali vymrznutí diváci vyrovnané stretnutie bez korenia futbalu - gólov. Domácich však v stretnutí „zdobila“ väčšia túžba získať všetky body a tak sa v jeho samom závere dočkali. Dvakrát sa im podarilo svoje akcie dotiahnuť zásluhou bratského tandemu Trajlínkovcov až do konca a tak sa zrodilo ich zaslúžené víťazstvo. ČK 0:1. R Lapoš. (Červenka)

Koválov - Rybky
3:1 (0:0)
Góly: Tokoš, M. Vach, Morávek - Martin Petrúfka.
Za chladného počasia a na ťažkom teréne boli domáci futbalisti po celý zápas iniciatívnejší a vypracovali si viac streleckých možností ako ich súper. Gólovo sa však presadzovali až po prestávke, keď gólmi Tokoša v 55. minúte a M. Vacha v 67. minúte išli do dvojgólového vedenia. Hosťom svitla nádej v 86. minúte, keď Martin Petrúfka znížil, ale v 90. minúte domáci Morávek po samostatnej akcii pečatil na konečných 3:1. Výsledok je zaslúžený a prehra hostí prijateľná. R Otočka, Cabadaj. (Fero Kubík)

Šaštín - Letničie
2:1 (0:0)
Góly: Cintula (11), Mich. Stanický - Pastorek.
Domáci futbalisti sa na povinné víťazstvo doslova nadreli. Hostia totiž využili nielen záľudnosť terénu i počasia, ale tiež umne prehusťovali priestor pred svojou šestnástkou, takže domácich do vážnejšej koncovky do prestávky vôbec nepustili. Naopak, mohli to byť oni, kto mohol ísť do šatní s náskokom. Ich jedinú,avšak obrovskú šancu v 30. minúte zmaril domáci brankár Fila vrhnutím sa prenikajúcemu útočníkovi hostí pod nohy. V druhom polčase Šaštínčania predsa len čo - to z futbalu predviedli a dočkali sa aj gólového efektu v 51., resp. 69. minúte. A hoci hosťujúci Pastorek stretnutie dorazením brankárom domácich vyrazeného priameho voľného kopu v 58. minúte na niekoľko minút zdramatizoval, body nakoniec zostali doma. Tentoraz však vládla v domácom tábore spokojnosť len s nimi. R Ďurica, Pálka. (Peter Vrtalík)

Cerová - Brodské
1:0 (1:0)
Gól: Anton Veteška.
Výkon hostí akoby poznačil úvod stretnutia, keď sa ich útočníkom nepodarilo dopraviť do brány brankárom domácich vyrazenú strelu spoza šestnástky. Bola to ich prvá, ale aj posledná možnosť v zápase skórovať. Futbalisti Cerovej hrajúci „s nožom na krku“ potom odohrali veľmi rozumný zvyšok stretnutia. Kontrolovali priebeh zápasu, hostí k ničomu vážnemu nepustili a keďže Anton Veteška strelil hlavou po rohu aj gól, zaslúžene sa tešili zo zisku troch bodov. Ba v závere mohli svoje víťazstvo aj prikrášliť, no zlyhali v koncovke. R Zabadal. (Ľuboš Pavlík)

Radošovce - Bor. Mikuláš
2:0 (1:0)
Góly : Kubík, Pekar.
V Radošovciach priniesol súboj dvoch mužstiev patriacich k absolútnej špičke regiónu do prestávky úplne vyrovnaný priebeh. Strelecké možnosti si vytvorili obaja súperi, a hneď niekoľko, nakoľko však domáci futbalisti jednu zo svojich už v 11. minúte využili, na polčasovú prestávku išli spokojnejší oni. Po návrate z kabín sa všeobecne očakávala zvýšená snaha hostí po vyrovnaní. Vietor z plachiet im však vzal druhým gólom domácich Pekar už v 55. minúte. Odvtedy boli Radošovčania lepším mužstvom a nakoľko „Búrania“ ich bránu po obdržanom góle vôbec neohrozili, stav 2:0 pre domácich zostal do konca. Treba povedať, že vzhľadom na dianie v druhej štyridsaťpäť minútovke zaslúžene. Kazom stretnutia bol nefutbalový incident zo 75. minúty stretnutia. Vtedy sa totiž jeden z fanúšikov hostí rozhodol opustiť štadión, a to čo možno najkratšou cestou - krížom cez ihrisko. Domáci funkcionári boli jeho konaním natoľko zaskočení, že voči vinníkovi zakročili až na popud delegáta stretnutia. (Previnilec, ak to bol naozaj on, sa nám ešte v nedeľu večer v redakcii telefonicky prihlásil. Vraj „testoval“ ostražitosť domácich funkcionárov). Pred 400 divákmi rozhodovali Zajíc (HR), Petráš (AR).
Radošovce : Bolebruch - Žúrek (Prokeš), Tokoš, Kudláč, Bartal, Dobrovodský, Kubík (Flajžík), Sloboda, Pekar, Sprušanský (Ivánek), Huliman.
B. Mikuláš : Drinka - Kassay, Wallner, R. Hlavenka, Krchňavý, Mihál, Cák, Liška, Ľ. Macek, Drápal, Malík (Mach - P. Hlavenka, Š. Macek, Sokol).

1. Radošovce 15 7 0 0 3 2 3 31:20 32 (+11)
2. Šaštín 15 6 1 0 3 3 2 30:12 31 (+10)
3. B.Mikuláš 13 5 1 0 3 2 2 25:12 27 (+9)
4. Oreské 15 4 2 2 3 1 3 26:25 24 (0)
5. Sekule 15 6 3 0 0 2 4 25:20 23 (-4)
6. Koválov 14 5 1 1 1 3 3 20:16 22 (+1)
7. Kopčany 14 5 2 1 1 1 4 27:22 21 (-3)
8. Brodské 15 5 2 1 1 0 6 30:25 20 (-4)
9. Š.Humence 15 4 1 2 2 1 5 27:26 20 (-1)
10. Hlboké 15 2 2 3 3 2 3 17:20 19 (-2)
11. Dubovce 15 2 4 0 3 0 6 21:31 19 (+1)
12. Rybky 15 5 0 3 0 3 4 23:27 18 (-6)
13. Čáry 15 3 3 2 1 2 4 23:23 17 (-7)
14. Unín 15 3 3 1 0 2 6 14:25 14 (-7)
15. Cerová 15 1 2 4 1 2 5 10:28 10 (-11)
16. Letničie 15 2 1 5 0 2 5 8:23 9 (-15)
Odpočet bodov: Dubovce

1. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  2. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  3. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  4. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  5. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  6. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  8. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  9. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  10. Volkswagen Golf GTI TCR naživo na Slovakia Ringu!
  1. OMV robí dovolenku pre vodičov oddychom
  2. OMV robí dovolenku pre vodičov oddychom
  3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  6. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  7. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  8. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  9. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?

Prežíva krásne obdobie, Godál je pre Spartak veľkou oporou

Boris Godál dnes svojim gólom nasmeroval aktuálneho majstra Fortuna ligy do 2. predkola LM.

Senica sa dohodla s dvoma juhoamerickými akvizíciami

Klub sa dohodol na spolupráci s argentínskym brankárom Federicom Tabordom˙a brazílskym stopérom Robertom Diasom.

Most nad diaľnicou D2 bude naďalej uzavretý

Most nad diaľnicou D2 v úseku Kúty-Malacky, v blízkosti odpočívadla Sekule, ostane úplne uzavretý aj v ďalšom období.

Senica vstupuje do ligy s "meškaním". Caanen: Naša príprava skončí v treťom kole

V stredu sa v Senici uskutočnila predsezónna tlačová konferencia, na ktorej klub predstavil zmeny a plány nie len do sezóny, ale aj do budúcnosti.