Štvrtok, 19. júl, 2018 | Meniny má Dušana

3. liga Z

Nové Zámky - Myjava 4:0 (0:0)
Góly: 51. a 53. Sercel, 60. Dang Van, 76. Marsal.
Za chladného počasia predviedli domáci hŕstke najvernejších v prvom polčase iba slabý odvar. Mali síce optickú prevahu, ale viazla im kombinácia a do gólovej príležitosti sa prakticky nedostali. Mladučký celok hostí pôsobil futbalovejším dojmom a boli to Myjavčania, ktorí po šanci Bučeka v 41. min. mohli ísť do vedenia, ale ten zblízka trafil iba Rybánskeho. O osude zápasu rozhodli dva zlepené góly domáceho útočníka Sercela. V 51. min. zakončil hlavou center Palacku a o dve minúty neskôr trafil volejom Hlavačkovu prihrávku z pravej strany. Prvú štvrťhodinku druhého dejstva zakončil utešenou bombou z priameho kopu Dang Van a bolo 3:0. To už snaživým mladíkom z Myjavy dochádzal dych a výsledok uzavrel šťastným tečom Marsal.
Rozhodoval Frič, ŽK: Vojtek, Manák, 100 divákov.
Myjava: Solnička - Viselka, Pekník, Horeš (79. Žák), Coufalík (72. Poláček), Manák, Škoda, Vojtek, Eliáš, Buček (87. Štajger), Šarudi, tréner R. Madunický.
ROMAN GULIŠ
Moravany - Galanta 2:2 (0:0)
Góly: 49. P. Varga, 90+. Talajka - 60. Mačica, 90+. Fehér.
Stretnutie sa začalo za mierneho sneženia. Ku koncu zápasu zhustlo, takže viditeľnosť bola slabá. Domáci začali stretnutie svižne, čo však súper očakával a bránil s desiatimi hráčmi. Už v 1. min kopali domáci priamy kop, ktorý súper odvrátil na roh. O dve minúty po ďalšom rohovom kope prestrelil P. Varga zo 7 m. V 49. min sa domáci ujali vedenia, keď P. Varga poslal loptu pod pravý vinkel. Vyrovnávajúci gól prišiel v 60. min, keď do otvorenej obrany dostal prihrávku Mačica. Ďalšie góly padli až v nadstavenom čase. V 92. min unikol Kopčan, prihral Fehérovi a zdalo sa, že je rozhodnuté. O minútu neskôr prišiel dlhý odkop a v skrumáži pred hosťujúcou bránou sa najlepšie zorientoval Talajka.
Rozhodoval Poruban, ŽK: Miklovič - Kopčan, L. Varga, Fehér, Harsányi, 380 divákov.
Moravany: Veselý - Godál, Miklovič, Majerský, Baláž (80. Piovarči), Lančarič, Talajka, Havrlent, Chebeň, Koprna, P. Varga, tréner P. Bartoš. RUDOLF ZELENAY
Gabčíkovo - J. Bohunice 2:3 (1:2)
Góly: 11. Ľ. Kvačkaj, 65. L. Csicsay - 9. Boháčik, 15. Karol, 68. Švestka.
Prichádzajúci zimný odpočinok vyburcoval mužstvá k zaujímavej jesennej bodke. Prvá štvrťhodinka priniesla tri gólové momenty. Najprv zúročil center z ľavej strany Boháčik, po Méryho prieniku a centri sprava vyrovnal Kvačkaj, no neprehľadná situácia v 15. min. v domácej 16-tke opäť rozosmutnila domácich. Gabčíkovčania pridali rýchlostný stupeň, výsledkom boli tri zahodené vyložené šance, z toho dva Kováčove a jeden Liszkayov samostatný nájazd. Domáce úsilie gradovalo, po hodine hry center Méryho nekompromisne zavesil pod ľavý horný roh L. Csicsay. Nevinne odkopnutá lopta zo 16-tky hostí zaletela až ku Karolovi, ten ju priviedol do nebezpečnej blízkosti domáceho gólmana, ktorý sa pošmykol, a Švestka bezstarostne vsietil. V závere Liszkay dvakrát z päťky prehlavičkoval bránu, Méry a K. Csicsay nastrelili Psotu.
Rozhodoval Škadra, bez kariet, 500 divákov.
J. Bohunice: Psota – Bango, Gajarský, Boháčik, Strečanský, Švestka (89. Pobiesky), Füzik (88. Guniš), Jakáb, Gerši, Karol, Maška. Tréner J. Jarábek. TIBOR LISZKAY

Ostatné zápasy: Topoľčany - Led. Rovne 9:1 (5:1), Partizánske - Dubnica B 3:1 (1:1), Domaniža - Bánovce 1:0 (0:0), Neded - V. Ludince 2:0 (1:0), Šamorín - Štúrovo 3:1 (3:1).

3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  6. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  8. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  9. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  10. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  1. OMV robí dovolenku pre vodičov oddychom
  5. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  6. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  7. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  8. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  9. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?

Leteckí modelári bojujú o Vyšehradský pohár v Boleráze

Podujatie, ktoré tradične láka fanúšikov leteckého modelárstva, sa začne vo štvrtok 19. júla.

Státisícové investície do kultúry: Ktoré budovy kraj obnoví?

Trnavský samosprávny kraj vyčlenil na obnovu kultúrnych stánkov tento rok takmer 1,5 milióna eur.

Prežíva krásne obdobie, Godál je pre Spartak veľkou oporou

Boris Godál dnes svojim gólom nasmeroval aktuálneho majstra Fortuna ligy do 2. predkola LM.

Senica sa dohodla s dvoma juhoamerickými akvizíciami

Klub sa dohodol na spolupráci s argentínskym brankárom Federicom Tabordom˙a brazílskym stopérom Robertom Diasom.