V upršanom futbale deľba bodov

Senica - Skalica
1:1 (1:0)
Góly: Ferík - Šenk.
V Senici celú noc pršalo a tomu zodpovedal aj terén, na ktorý aktéri Záhoráckeho derby vybehli. Hostia boli favoritom. Podstatnú časť prvého polčasu aj pôsobili futbalovejšie, no domáci ich prednosti eliminovali zvýšenou bojovnosťou. Prítomní diváci tak sledovali úplne vyrovnaný duel. Domácich priaznivcov rozohriala 12. min., v ktorej center Michalicu zakončil nekompromisne Dušan Ferík - 1:0. Hostí gól nedeprimoval. Už o minútu Šraga vytiahol nad brvno strelu Štepanovského a v 18. min. mu pomohlo brvno po strele Šenka. Zaujímavý futbal prerušila prietrž mračien v 42. min. Po takmer polhodine sa mužstvá vrátili na ihrisko. Napriek neregulárnemu terénu a neustávajúcemu dažďu dohrali prvý polčas a s nadstaveným časom aj 48 minút druhého.
Vzhľadom k okolnostiam sa však hral asi najlepší futbal na jeseň. Pre domácich bola osudná 47. min., keď Šraga z brankovej čiary sledoval center zľava cez celú päťku a Šenk z ťažkej pozície vyrovnal. Hoci potom obe mužstvá vyvinuli úsilie strhnúť víťazstvo na svoju stranu, už jedine strela Hílka v 71. min. mohla spôsobiť zmenu skóre. Išla však tesne nad bránu Zongora a tak sa mužstvá po zásluhe rozišli deľbou bodov. Domáci futbalisti sa presvedčili, že ak by bojovali počas celej jesene tak, ako v tomto stretnutí, nemuseli by stáť v tabuľke tak zle. V zápase sa dosť žltilo (7 ŽK) i červenalo (ČK 2:1 Mihók, Surový - Šenk). Väčšinu kariet mal na svedomí terén, niečo si však mohol rozhodca aj odpustiť (najmä ČK Mihóka).
Rozhodovali Pucher, Windisch, Prešinský. 300 divákov.
SENICA: Šraga - Ferík, Hrebíček, Macek, Mihók, Nestarec, Hílek, Krč (Varga), Surový, Kunštek, Michalica (Ryčovský), tréner Vladimír Včelka.
SKALICA: M. Zongor - Kucharič (Urbánek), Ševčík, Sprušanský, Danajka, Jánošík (R. Zongor), Bellay, Šenk, Štepanovský, Kubík, Púdelka (Vašíček), tréner Zdenek Pardubský.
Ľubomír Ryčovský

V. Kostoľany - Chynorany
1:2 (1:1)
Góly: 21. Mačica - 16. a 81. Višňovský.
V prvom polčase boli domáci jasne lepším mužstvom, avšak do vedenia poslal hostí Višňovský po chybe v domácej obrane. Za domácich o päť minút vyrovnával strelou z vnútra šestnástky Mačica. Po jeho góle prišiel uragán domácich v podobe zahadzovania šancí, Mačicov pokus skončil na žrdi Mikulovej brány, Vavrincova a Junasova strela minula dokonca Mikulovu svätyňu a tak polčas skončil 1:1. Po prietrži mračien sa hostia vrátili do zápasu, vyrovnali hru a podarilo sa im streliť rozhodujúci gól v 81. min, svojím druhým gólom o troch bodoch rozhodol Višňovský.
V. KOSTOĽANY: Jamrich – Magula, Kubiš (Ondrášik), Hula, Šupa, Vavrinec, Velšic, Horváth, Mačica, Junas, Kadlíček.
CHYNORANY: Mir. Mikula – Magdolen, Gajdoš, Špánik (Šmatlák), Košík (Pilát), Michal Mikula, Gašparík, Hvišč, Višňovský, Ondrejkovič, Oravec.
Juraj Štroncer

Častkovce - Hrnčiarovce
4:1 (1:0)
Góly: 16. Rusnák, 52. Kostelan, 65. Ostrovský, 85. Gažo - 51. Cíferský
Po prietrži mračien na ťažkom teréne začali lepšie hostia, keď už v 1. min išiel sám na brankára Minárika Polakovič no netrafil bránu. V 16. min krásnym dlhým pasom našiel M.Madro Rusnáka a ten poslal domáci do vedenia. Záver polčasu dohrávali hostia iba desiati, nakoľko po dvoch žltých kartách bol vylúčený Kvetan. V úvode druhého polčasu hostia vyrovnali Cíferským zo skrumáže, hneď nato zvyšoval Kostelan na 2:1. V 65. min našiel Rusnák neobsadeného Ostrovského a ten nemal problém prekonať hosťujúceho brankára Danišoviča. Po viacerých šanciach zavŕšili Častkovčania posledný domáci zápas gólom Gaža z hranice šestnástky a tým potvrdili jesennú neporaziteľnosť na domácom trávniku.
Pred 120 divákmi rozhodoval Patka. ŽK: Rusnák, Burza, Vrábel, Kvetan. ČK: Kvetan.
ČASTKOVCE: Minárik - Havrlent, D. Madro, Madera, Vrábel, Gažo, Luža, Rusnák, Kostelan (86. Šagát), M. Madro, Ostrovský (74. Burza).
HRNČIAROVCE: Danišovič - Adámek, Cíferský, Kvetan, Hlinka, Šarabok, Heteš, Jurgas, Božkovič, Polakovič, Kitta.
Peter Halienka

Ostatné výsledky 14. kola: Kanianka - N. Dubnica 3:1 (1:0), N. Pravno - Solčany 4:2 (1:1), Tr. Stankovce - P. Bystrica 0:2 (0:1), Tovarníky - Mýtna N. Ves 0:3 (0:1), Bošany - Šimonovany 3:1 (2:0).

1. P. Bystrica 14 12 2 0 41:4 38
2. T. Stankovce 14 11 1 2 39:11 34
3. Mýtna N. Ves 14 11 1 2 41:13 34
4. Častkovce 14 10 1 3 48:24 31
5. Kanianka 14 8 0 6 33:18 24
6. Skalica 14 7 3 4 22:12 24
7. Hrnčiarovce 14 7 2 5 22:17 23
8. Solčany 14 6 3 5 25:22 21