Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

MO Senica 12. kolo

Unín - Šaštín
0:0
Diváci sledovali obojstranne bojovné stretnutie. Domáci si v ňom vypracovali viac gólových príležitostí, no hostí v kritických chvíľach držal „nad vodou“ brankár Prokopius. Najviac sa vyznamenal v samom závere zápasu, keď zlikvidoval únik domáceho Drúžeka a podstatnou mierou sa tak zaslúžil o to, že body sa delili. R Sládek, Bednár. (Marián Ovečka)

Cerová - Radošovce
0:2 (0:2)
Góly: Huliman, Pekar.
Futbalisti Radošoviec boli po celý zápas lepší a zaslúžene zvíťazili. O svojom víťazstve rozhodli už v prvom polčase. Domáci si za celých deväťdesiat minút nevypracovali streleckú príležitosť a tak na zisk čo len bodu nemohli ani pomyslieť. R Dzindzík st. (Luboš Pavlík)

Brodské - Koválov
1:1 (1:1)
Góly: O. Hnát - Morávek.
Domáci v tomto stretnutí doplatili na vychýlenú mušku. Hostia hrozili ojedinele, no odvážajú si bod po peknom góle Morávka, na ktorého obrana domácich v tom momente celkom zabudla. R Ďurica, Daniš. (Edo Hladík)

Letničie - Hlboké
0:1 (0:1)
Gól: Turanský.
Letničie: Vacho - Čelústka, Dvorský, M. Pastorek, Bolebruch, R. Šarközy,
Trčka, Uličný, Konečný, Lánik, P.Pastorek, (Nemec, Cigánek, Šmida, Jurka, Smolinský)
Hlboké: Hrušecký - Orgoník, Horňák, Baran, Turanský, Trylč, Slaný, Malárik, Daniel, Kováč, Kukliš (Kovár, Karas, Ondrovič, Špiner)
Hostia boli v tomto zápase vysoko efektívni a domáci tak nepotvrdili bod získaný v minulom kole v Dubovciach. Už v 9. minúte potrestal chybu ich brankára Vacha hosťujúci Turanský. Domáci potom vyvinuli enormné úsilie v snahe vyrovnať, ale žiadna z ich možností sa neujala, hoci najmä Lánik ich mal niekoľko. Azda najväčšiu mu zmaril brankár Hrušecký tesne pred odchodom na polčasovú prestávku. A tak hoci si hostia v ďalšom priebehu zápasu už nijakú možnosť nevypracovali, zostali domácim len oči pre plač. Futbal sa hrá na góly a domáci nedali ani jeden.R Thao, Polakovič. (Jaro Vaculka)

Bor. Mikuláš - Dubovce
4:0 (2:0)
Góly: Liška 2, Drápal, Ľ. Macek.
Stretnutie bolo od prvej do poslednej minúty jednoznačnou záležitosťou domácich. Hoci pre zranenia nastúpili v kombinovanej zostave, po celý zápas sa s hráčmi hostí pohrávali. Ich víťazstvo vzhľadom na vypracované možnosti mohlo byť aj dvojciferné. R Pišoja, Antálek. (Anton Šedivý)

Rybky - Š. Humence
1:0 (1:0)
Góly: Jozef Pukančík.
Po peknej akcii a prudkom centri Kalamenoviča zavesil po polhodine hry hlavou Pukančík a hosťom začalo byť úzko. V tých chvíľach ich však držal v hre o body brankár Pavol Ivánek. Po prestávke sa obraz hry zmenil. Hostia prevzali taktovku, no svoje možnosti ľahkovážne zahadzovali. Domáci v tom čase podnikali brejkové výpady do otvorenej obrany hostí, no nakoľko tiež neboli strelecky úspešní, zostalo pri 1:0. R Hurbánek, Kadlíček. (Ján Štepanovský)

Čáry - Kopčany
5:2 (3:1)
Góly: Burský 2, P. Flajžík, Formánek, T. Komorný - J. Kotvan (11), Stančiak.
V rýchlom a tvrdom,m stretnutí sa hostia ujali vedenia z penalty po faule T. Komorného. Ešte do prestávky však dokázali domáci streliť tri góly a získať si sľubný náskok. Hneď po zmene strán však Stančiak kontaktným gólom dostal hostí opäť do zápasu. Nie však nadlho. Obrana Kopčian vyrobila hrúbku, ktorú potrestal rýchly Formánek a po ďalšej upravil na konečných 5:2 Tomáš Komorný. R Lapoš, Tokoš. (Pavol Morávek)

Sekule - Oreské
6:0 (6:0)
Góly: Hujsa 4, Andrej Trajlínek(11), Čižmár.
Kto nevidel, neuverí. V 20. minúte bolo 5:0 a o tom, kto v tomto zápase získa všetky body, bolo rozhodnuté. A to ešte domáci „do šatne“ pridali aj šiesty gól. Druhý polčas bol však pravým opakom prvého. Domáci sa uspokojili s kontrolovaním svojho náskoku a hostia nedali gól ani z dvoch možností, ktoré si po prestriedaní u súpera vypracovali. R Otočka, Cabadaj. (Ľuboš Štora)

MO II. tr. - 11. kolo

Stráže - Kúty B
3:3 (1:3)
Góly: M. Konečný 3.
Stretnutie pripomínalo film o siedmych statočných. Domáci totiž nastúpili o desiatich hráčoch, čo hostia využili na vedenie 0:3. Domáci sa však nevzdali a do šatní strelili aspoň kontaktný gól. Po prestávke jeden z ich hráčov opustil z dôvodu pracovných povinností ihrisko, no ani to ich nezlomilo a desať minút pred koncom dokonca vyrovnali. Potom sa im ďalší hráč zranil, no aj tak nedovolili hosťom využiť presilovku a uhájili tak cenný bod. Ba ak by v samom závere strelecky disponovaný Konečný sám pred brankárom neprestrelil bránu hostí, možno by sa zrodil svetový unikát. R Mikúš, Vanek. (Milan Putera)

Mokrý Háj - Trnovec
1:0 (0:0)

Gól: Dvorský.
Stretnutie sa nieslo za stálej územnej prevahy domácich, ktorí však svoje akcie nedokázali celý zápas dotiahnuť do gólového vyvrcholenia. A tak bola pre nich vykúpením 89. minúta, keď rozhodol jediným gólom Dvorský. Ak by však do prestávky premenili svoje tutovky Ambruš, Novosad či Chrenka, ak by v 35. minúte premenil Ambruš pokutový kop, mohlo byť už po štyridsiatich piatich minútach „vymaľované“. R Petráš, Dzindzík ml. (Peter Pobuda)
Chropov - Prietrž
3:1 (3:1)
Góly domácich: P. Špaček(11), Černek, Stúpal.
Domáci začali ako z veľkej knihy a za dvadsať minút bolo 3:0. A hoci hostia do prestávky znížili, domáci zvrat jednoducho nepripustili. V druhom polčase im na to stačilo len kontrolovať priebeh zápasu. R Drúžek, Mlčúch.
(Peter Špaček)

Rohov - Radimov
4:5 (2:2)
Góly: Lukáš Blanárik 2, Pavol Ivánek, Peter Ivánek - A. Foriška, Provazník, Husár, 2 vlastne (Marek Blanárik).
Domáci začali stretnutie veľkým náporom, ktorého výsledkom bol vedúci gól Pavla Ivánka už v 9. minúte. V nápore pojkračovali, avšak so žalostnou koncovkou, kedže nepremenili päť vyložených šancí. Napriek tomu zvýšili v 19. minúte Petrom Ivánkom na 2:0 po samostatnej akcii. V 25. minúte si však strelil Marek Blanárik prvý z dvoch vlastných gólov a hostia sa vrátili do zápasu. Už o päť minút po chybe domácej obrany dokonca Aleš Foriška vyrovnal. Tri minúty po návrate z kabín kopali hostia priamy voľný kop a nešťastník zápasu Marek Blanárik „dostal“ hostí druhým vlastencom do vedenia 2:3. Po góle opäť začal festival nepremenených šancí domácich, ktorý v 69. minúte ukončil Lukáš Blanárik gólom po centri Bartáka. Už o dve minúty však hostia využili Provazníkom ďalšiu chybu domácich a ujali sa opäť vedenia. Strelecky disponovaný Lukáš Blanárik však 10 minút pred koncom zápasu opäť vyrovnal. O tom, že sa body nedelili však rozhodli hostia v 83. minúte Husárom. Vyhral šťastnejší. Domáci si môžu spytovať svedomie za nepremenenie ôsmych stopercentných šancí, čo ich stálo tri body.
Rohov: P. Ravas - Barčák, Peter Ivánek, Sabo, Pavol Ivánek, Vépy, Čech, Barták, Vach, M. Blanárik, L. Blanárik (Brdečka, J. Blanárik).
Radimov: Straka - Masaryk, J. Provazník, Valla, Sprušanský, M. Provazník, Husár, Pochylý, Solárik, A. Foriška, L. Foriška. ŽK 1:1. 120 divákov. R Pálka, Mihálik. (Marián Mesíček)

Smolinské - Jablonica
3:3 (1:0)
Góly domácich: Smolinský, Hladík, Bartoš.
V typicky remízovom stretnutí išli do vedenia ako prví domáci. Potom sa dva razy dostali do brejku hostia. Ten kto prehrával však vždy vyrovnal a hoci možností na strelenie víťazného gólu mali obaja ešte niekoľko, zrodila sa zaslúžená remíza. R Pekarovič, Karnoš. (Miro Masár)

Vrádište - Lakš. N. Ves
1:1 (1:1)
Gól domácich: Holúsek.
Diváci v chladnejšom počasí sledovali vcelku zaujímavý zápas. Obe mužstvá si v ňom vypracovali niekoľko streleckých možností, z ktorých po jednej premenili. Kto by však strelil druhý gól, asi by zvíťazil. Takto sa body spravodlivo delili. R Zajíc, Čaladík. (Jozef Šedivý)

2:2 (1:1)
Góly: Surový(11), Otrísal - I. Perička, Jablonický.
Úvod stretnutia vyšiel lepšie hosťom. Z koncepcie ich nevyviedlo ani vylúčenie Borisa Vajdu za urážku rozhodcu v 24. minúte. O päť minút sa strelou z priameho voľného kopu ujali vedenia. Domáci do prestávky nielen vyrovnali z pokutového kopu za hru rukou v šestnástke, ale v 66. minúte sa dokonca ujali vedenia. Už o dve minúty však hostia kontrovali a hoci sa domáci do konca zápasu usilovali strhnúť víťazstvo na svoju stranu, hostia umnou hrou zaslúženú remízu uhájili. R Zabadal, Macháček. (Karol Vajda)

MŠK Holíč - Smrdáky
4:2 (2:1)
Góly: Trúba, Vajay, Toráč, Tokoš - Remenár, Danihel.
Stretnutie začali lepšie hostia a ujali sa vedenia 0:1. Domáci zvýšeným úsilím stav ešte do konca prvého polčasu otočili, ba po prestávke pridali aj tretí gól. Hostia sa však nevzdávali a hoci po zranení svojho hráča dohrávali stretnutie desiati, podarilo sa im streliť kontaktný gól. Domáci futbalisti si však ďalšie víťazstvo na domácom trávniku nedali vziať a v poslednej minúte zápasu strelili poisťovací gól. R Tokoš, Lapoš. (Luboš Nečas)

Rovensko - Štefanov
11:0 (4:0)
Góly: Rehuš 3, T. Vašica 2, Ľ. Vašica, Rehák, Velický, V. Vašica, Svatík, K. Vajda.
Hráči Štefanova pricestovali na ihrisko lídra súťaže len s deviatimi mužmi a tak boli domácim po celý zápas len tréningovým sparingpartnerom. Tí výhodu už do prestávky dokonale využili a v druhom polčase sa starali len o nárast skóre zápasu. Rozhodoval laik Karol Vajda, nakoľko delegovaný rozhodca sa k stretnutiu nedostavil.

Dojč - Kátov
6:1 (1:1)
Góly domácich: Šurík a Kozánek po 2, Stanek, Wolf .
Do prestávky bola hra vyrovnaná. V druhom polčase domáci výrazne zvýšili aktivitu a hostia už „nestíhali“. Výsledkom bolo utešene narastajúce skóre, ktoré pri lepšej koncovke mohlo byť ešte výraznejšie. R Mihálik, Pálka. (Peter Adamkovič)

Sobotište - Podbranč
0:1 (0:1)
Gól: Michal Pukančík.
O majiteľovi troch bodov rozhodla jediná strela na bránu a ešte k tomu odchovanca sobotišťského futbalu Michala Pukančíka. Nakoľko však domáci zahodili pred koncom zápasu dve tutovky a jedna strela zo štandardnej situácie skončila na brvne brány hostí, museli sa s výsledkom zmieriť nielen domáci hráči, ale aj 120 prítomných divákov. Hostia tak prerušili dlhú sériu bez zisku čo len jediného bodu. R Vanek, Mikúš. (Peter Svitek)

Hradište - Osuské
1:0 (0:0)
Gól: S. Sadloň.
Mierne ochladenie počasia akoby poznačilo hráčov oboch mužstiev, pretože títo po celých deväťdesiat minút predvádzali futbalový odvar. Sklamali najmä domáci futbalisti, ktorí sa prispôsobili svojmu súperovi a domáci fanúšikovia ich v porovnaní s výkonom spred týždňa v Kunove vôbec nespoznávali. R Thao. (Stano Sopúch)

1. Rovensko 11 9 1 1 46:8 28
2. Dojč 11 8 1 2 35:13 25
3. Hradište 11 7 3 1 29:12 24
4. Častkov 11 6 2 3 32:21 20
5. Kunov 11 5 4 2 35:17 19
6. Holíč 11 6 0 5 19:32 18
7. Smrdáky 11 4 2 5 25:25 14
8. Osuské 11 4 0 7 12:20 12