Pondelok, 5. jún, 2023 | Meniny má Laura

Memoriál Milana Škvaridla 2006

Starší žiak Jakub Vilímek z AC Malacky to „natrel“ aj mužom

Už XII. ročník Memoriálu Milana Škvaridla prilákal rekordných 95 účastníkov z Malaciek, Cerovej, Skalice a dokonca až z Brna. Pekné počasie v prvú októbrovú stredu našťastie vydržalo, športoviská boli pripravené, rozhodcovia z usporiadajúceho AC Malacky tiež a tak nič nebránilo tomu, aby sme si všetci opäť po roku mohli pripomenúť tragicky zosnulého skokana do diaľky, Milana Škvaridla, ktorý počas svojej krátkej športovej kariéry pretekal aj za Atletický klub AC Malacky.
Žiaci a žiačky v šiestich kategóriách súťažili v atletickom trojboji, ktorý pozostával zo šprintu na 60 m, skoku do diaľky (3 pokusy) a behu na 800 m. O celkovom poradí rozhodoval súčet umiestnení v jednotlivých disciplínách. Muži a ženy súťažili v skoku do diaľky, v ktorom mali plných 6 pokusov.
V kategórii najmladších žiačok zvádzali tuhý a vyrovnaný boj Monika Baňovičová a Romana Sekáčová z AC Malacky. Viac síl v záverečnom vytrvalostnom behu mala napokon Baňovičová a o jeden jediný bod zvíťazila. Tretie miesto si vybojovala Dominika Dacková zo ZŠ Záhorácka Malacky. Veľmi vyrovnaná bola súťaž najmladších žiakov, v ktorej zvíťazil najmenší z najmenších, Lukáš Kocián zo Skalice. Sympatický Skaličan o svojom celkovom prvenstve rozhodol vo veľmi dramatickom záverečnom finiši behu na 800 m, ktorý musel zaujať každého z prítomných divákov. Spoločne s Danielom Lukáčkom z AC Malacky, dosiahli rovnaký počet bodov, a tak sa hodnotilo lepšie umiestnenie, ktoré vyznelo v prospech srdnatého Skaličana. Bod za víťazným tandemom zaostal Dušan Rupec zo ZŠ Záhorácka v Malackách, ktorí zaznamenal dve individuálne víťazstvá na 60 m a v diaľke, ale v behu na 800 m už na svojich súperov nestačil.
Medzi mladšími žiačkami jasne dominovala Claudia Hladíková z AC Malacky, ktorá zvíťazila vo všetkých troch disciplínách memoriálového trojboja. Za pozornosť stojí, vzhľadom k jej veku (roč. 1994), dosiahnutý výkon v skoku do diaľky, keď napriek nepriaznivému vetru dosiahla veľmi kvalitných 450 cm. Druhé miesto si vybojovala Veronika Harculová z AC Malacky o jediný bod pred Monikou Gurinovou z Cerovej.
Jasné víťazstvo medzi mladšími žiakmi zaznamenal aj Marián Vismek zo ZŠ Záhorácka v Malackách, ktorí podobne ako Hladíková, ostal neporazený. Veľmi dobré výkony predvádzal Marco Adrien Drozda z AC Malacky a vybojoval si druhé miesto pred Martinom Hurbanom zo Skalice. Najlepšou medzi staršími žiačkami sa stala Alica Mackovichová z AC Malacky pred Nikolou Calpášovou zo Skalice a Barborou Mikulčíkovou z Cerovej. Malačanka si svoje prvenstvo postrážila v jej silnej zbrani, behu na 800 m, kde jej súperky už zjavne nestačili.
Výborným výkonom v behu na 60 m, no najmä v skoku do diaľky sa prezentoval Jakub Vilímek z AC Malacky. I keď diaľku netrénuje, rozhodcovia mu namerali úctyhodných 582 cm! Jakub si svoje víťazstvo medzi staršími žiakmi si už len kontroloval v záverečnom vytrvalostnom behu. Druhé miesto si vybojoval Patrik Lapin a tretie Patrik Wolf, obaja z Gymnázia na ul. 1. mája v Malackách.
Najlepšou ženou v hlavnej Memoriálovej disciplíne sa stala Lucie Májková z ACP Olymp Brno, ktorá o svojom víťazstve rozhodla už v prvom pokuse výkonom 528 cm. Jej oddielová kolegyňa, Petra Vymazalová, skočila rovných 500 cm a tak sa najlepšej domácej pretekárke, Kataríne Ďuricovej, ušlo „len“ tretie miesto za výkon 496 cm.
Medzi mužmi zvíťazil Karel Řehoř z USK Brno výkonom 575 cm, pred odddielovým kolegom Marekom Joukalom (568 cm). Peknými výkonmi sa prezentoval Daniel Šimek, pokusom dlhým 550 cm si vybojoval tretiu priečku.
V absolútnom hodnotení sa víťazmi Memoriálu Milana Škvaridla 2006 stali Jakub Vilímek a Lucie Májková, ktorí z rúk rodičov zosnulého Milana Škvaridla prebrali trofeje s venovaním pre najlepších. Poďakovanie za uskutočnenie tohto zmysluplného kultúrno - spoločenského podujatia patrí najmä vedeniu ZŠ Záhorácka Malacky na čele s Pavlom Škrabákom a Komisii školstva, športu a mládeže. Špeciálne poďakovanie adresujú usporiadatelia Ivete Šimkovej (pekáreň Šimek), Janke Quatropanetti, Zlatici Mikletičovej, Renáte Beňovej, Radke Vanišovej, Janke Jurkáčkovej a Borisovi Fošnárovi.
Výsledky
Kat. najmladší žiaci (roč. 95 a 96): 1. Lukáš Kocián, ZŠ Skalica, 2. Daniel Lukáček, AC Malacky, 3. Dušan Rupec, ZŠ Záhorácka, 4. Ľudovít Jakab, Gym. Malacky, 5. Ján Vašek, 6. Marek Polák, 7. Aurel Škoda, 8. Filip Prosňák, 9. Mark John Galica, 10. Dušan Kupec, všetci ZŠ Záhorácka.
Kat. najmladšie žiačky (roč. 95 a 96): 1. Monika Baňovičová, 2. Romana Sekáčová, obe AC Malacky, 3. Dominika Dacková, 4. Petera Ziková, 5. Diana Mišíková, 6. Lucia Kavečankyová, 7. Barbora Dúbravova, 8. Veronika Hasíková, obe ZŠ Skalica, 9. Michaela Gavurová, Gym. Malacky, 10. Katka Kolbenhayerová, ZŠ Záhorácka.
Kat. mladší žiaci (roč. 93 a 94): 1. Marián Vismek, ZŠ Záhorácka Malacky, 2. Marco Adrien Drozda, AC Malacky, 3. Martin Hurban, Olympia Skalica, 4. Andrej Bilkovič, 5. David Školek, 6. Michal Kučera, 7. Patrik Hakl, všetci ZŠ Záhorácka, 8. Andrej Mrkvica, Gymn. Malacky, 9. Frederik Vallo, 10. Kristán Kučera, obaja ZŠ Záhorácka.
Kat. mladšie žiačky (roč. 93 a 94): 1. Claudia Hladíková, 2. Veronika Harculová, obe AC Malacky, 3. Monika Gurinová, Cerová, 4. Patrícia Krpčiarová, 5. Nikola Končeková, 6. Eva Beňová, všetky ZŠ Záhorácka, 7. Romana Vicenová, Gymn. Malacky a Veronika Hruščová, 9. Monika Kunšteková, 10. Katka Rovná, všetky ZŠ Záhorácka.
Kat. starší žiaci (roč. 91 a 92): 1. Jakub Vilímek, AC Malacky, 2. Patrik Lapin, 3. Patrik Wolf, obaja Gymn. Malacky, 4. Lukáš Cedula, ZŠ Skalica, 5. Lukáš Mráz, 6. Róbert Hajdin, obaja ZŠ Záhorácka.
Kat. staršie žiačky (roč. 91 a 92): 1. Alica Mackovichová, AC Malacky, 2. Nikola Calpášová, Olympia Skalica, 3. Barbora Mikulčíková, Cerová, 4. Barbora Nemečkayová, ZŠ Skalica, 5. Zuzka Petrášová, Cerová.
Diaľka muži: 1. Karel Řehoř, 575 cm, 2. Marek Joukal, obaja USK Brno, 568, 3. Daniel Šimek, 550, 4. Ján Beňa, obaja AC Malacky, 514 cm.
Diaľka ženy: 1. Lucie Májková, 528 cm, 2. Petra Vymazalová, obe ACP Olymp Brno, 500 cm, 3. Katka Ďuricová, 496, 4. Barbora Šimková, 472, 5. Alexandra Štuková, 461, 6. Magda Sršňová, všetky AC Malacky, 428 cm.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Memoriál Milana Škvaridla 2006
Jakub Vilímek 582 cm.
Lucie Májková 528 cm.
Zoltán Bárski

Kto bol Milan Škvaridlo
Pochádzal z Rohožníka, malej dedinky na Záhorí. Narodil 5. mája 1970 v Bratislave. Strednú školu absolvoval v Banskej Bystrici, kde sa začal venovať i atletike v klube Dukla Banská Bystrica. Tu sa stal i dorasteneckým majstrom Slovenska v skoku do diaľky. Po absolvovaní štúdií, nastúpil základnú vojenskú službu v Dukle Praha. Keďže sa javil ako výrazný atletický talent, ostal ďalej pôsobiť v tomto známom pražskom športovom klube. Zranenia sa mu však nevyhýbali a po operácii triesiel musel svoju aktívnu činnosť na rok prerušiť. Láska k atletike ho však opäť priviedla do skokanského sektora a v roku 1994 sa dostal do formy, po akej vždy túžil. Na pretekoch v Prahe na Slávii si vytvoril osobný rekord výkonom 761 cm, čím sa zaradil do prvej desiatky historických slovenských tabuliek. Po rozdelení Česko - Slovenska si ponechal slovenské štátne občianstvo a prestúpil do atletického klubu AC Malacky.
Tragická smrť však prekazila ďalšie smelé športové plány Milana Škvaridla. Zomrel vo veku 24 rokov.

Najčítanejšie na My Záhorie

Inzercia - Tlačové správy

 1. Plánujete toto leto dovolenku v Chorvátsku?
 2. HYPONÁJOM, odložte hypotéku a svoj nový byt splácajte už teraz
 3. Lunička potrebuje súrne pomoc, aby mohla rásť.
 4. Prečo sa oplatí nakupovať na online trhovisku? Poznáme dôvody
 5. Vypočítali sme vaše budúce dôchodky
 6. Hodnotenie profesionála: testovali sme hotely v Side a Beleku
 7. Kúpa investičného bytu je aktuálne výhodnejšia aj vďaka bonusom
 8. Zuzana Vačková: Verím, že lásku ešte stretnem
 1. Vypočítali sme vaše budúce dôchodky
 2. Prečo sa oplatí nakupovať na online trhovisku? Poznáme dôvody
 3. Lunička potrebuje súrne pomoc, aby mohla rásť.
 4. Čierne zlato zeme premenili v Lipanoch na aquaparkové potešenie
 5. Slováci milujú grilovanie s rodinou a priateľmi, ukázal prieskum
 6. Z vernostných kariet Terno a Kraj sa stávajú už aj platobné
 7. Čítanie vytvára pre vaše deti bezpečný prístav!
 8. dm sa zameriava na ženské zdravie
 1. Staršie domy zatepľujú druhýkrát. Majitelia urobili chybu 16 905
 2. Hodnotenie profesionála: testovali sme hotely v Side a Beleku 11 349
 3. Aká má byť hrúbka izolácie pri rekonštrukcii domu? 8 986
 4. Kúpa investičného bytu je aktuálne výhodnejšia aj vďaka bonusom 8 376
 5. Zuzana Vačková: Verím, že lásku ešte stretnem 5 489
 6. Dovolenkový raj kúsok za hranicami 4 163
 7. Plánujete toto leto dovolenku v Chorvátsku? 3 758
 8. Tesco v Levoči otvára jedinečnú predajňu 3 615

Blogy SME

 1. Roman Daniel Baranek: „Terike, zober obed Rudimu!“
 2. Radka Wagingerová: Ako strategicky bojovať s tisíckami ton textilného odpadu ročne?
 3. Michael Achberger: Ako získať plážovú postavu za 30 dní: sprievodca letnou výzvou
 4. Ivan Čáni: Erik Tomáš a nie len jeho falošne stratená pamäť ...
 5. Júlia Piraňa Mikolášiková: Kajúcnik sľuboval milión za vraždu, tvrdí iný kajúcnik. Obete aj sledoval
 6. Jozef Varga: Krkavci / 11. /
 7. Anna Miľanová: Že bobor spravil neporiadok, počula som v televízii...
 8. Dada Vozáriková: Idú Slovák, Gruzínec a Rus pod Kazbeg
 1. Ľudmila Križanovská: Známy spevák šlágrov zneuctil pamiatku Daniela Heribana 139 680
 2. Ján Šeďo: Kto vie, kde sa hrabal predtým a potom deťom rozdával zmrzlinu... 19 146
 3. Miroslav Kocúr: Fico mení hru. Karty má opäť falošné. 15 539
 4. Elena Antalová: Dano...Počul tajomný akord ako Cohen, a jeho srdce už nevládalo zaspievať Aleluja 12 325
 5. Vladimír Bilohuščin: Zápasník Vémola by bol podľa starých pravidiel mŕtvy 10 859
 6. Miroslav Kocúr: Príklad Handzuš 8 490
 7. Ján Šeďo: "Vstupom do EÚ Slovenská republika zanikla", občaňák môžeme zahodiť. 7 671
 8. Ján Šeďo: Čo tak raz valorizáciu dôchodkov urobiť obrátenou lineárnou závislosťou ? 6 975
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 62. - Arktída - Špicbergy alebo Svalbard?
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 61. - Arktída - Jan Mayen, nenápadný ostrov s pútavou minulosťou
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 60. - Kapitán Henry Hudson a jeho štyri expedície v rokoch 1607 - 1611
 4. Monika Nagyova: Každá rodina má svojho gamblera
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 59. - Po kom bol pomenovaný Drakeov prieliv?
 6. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 8. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Záhorie - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Záhorie

Aktuálne vydanie.

Týždenník pre Záhorie je už v predaji.


3 h

Tieto inzeráty nájdete aj v tlačenej verzii novín MY v danom týždni.


9 h

K nehode došlo na 29,5 kilometri diaľnice D2.


TASR 14 h
Rozprávka O liečivej vode sa v roku 2020 nakrúcala na Smolenickom zámku. Na snímke vľavo česká herečka Darija Pavlovičová (ako Hanka) a slovenská herečka Zuzana Kanócz (ako Henrieta) počas nakrúcania v Smoleniciach.

Naše pamiatky sa mihli vo viacerých filmoch a rozprávkach.


2. jún

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Projekt, ktorý odštartoval vlani v Banskej Bystrici, priniesol alarmujúce čísla.


3. jún

Na mieste zasahujú všetky záchranné zložky.


13 h

Stavať chcú aj podnikatelia.


1. jún

Po desiatich rokoch vodohospodári sprístupnili pre verejnosť vnútrajšok priehrady.


2. jún

Blogy SME

 1. Roman Daniel Baranek: „Terike, zober obed Rudimu!“
 2. Radka Wagingerová: Ako strategicky bojovať s tisíckami ton textilného odpadu ročne?
 3. Michael Achberger: Ako získať plážovú postavu za 30 dní: sprievodca letnou výzvou
 4. Ivan Čáni: Erik Tomáš a nie len jeho falošne stratená pamäť ...
 5. Júlia Piraňa Mikolášiková: Kajúcnik sľuboval milión za vraždu, tvrdí iný kajúcnik. Obete aj sledoval
 6. Jozef Varga: Krkavci / 11. /
 7. Anna Miľanová: Že bobor spravil neporiadok, počula som v televízii...
 8. Dada Vozáriková: Idú Slovák, Gruzínec a Rus pod Kazbeg
 1. Ľudmila Križanovská: Známy spevák šlágrov zneuctil pamiatku Daniela Heribana 139 680
 2. Ján Šeďo: Kto vie, kde sa hrabal predtým a potom deťom rozdával zmrzlinu... 19 146
 3. Miroslav Kocúr: Fico mení hru. Karty má opäť falošné. 15 539
 4. Elena Antalová: Dano...Počul tajomný akord ako Cohen, a jeho srdce už nevládalo zaspievať Aleluja 12 325
 5. Vladimír Bilohuščin: Zápasník Vémola by bol podľa starých pravidiel mŕtvy 10 859
 6. Miroslav Kocúr: Príklad Handzuš 8 490
 7. Ján Šeďo: "Vstupom do EÚ Slovenská republika zanikla", občaňák môžeme zahodiť. 7 671
 8. Ján Šeďo: Čo tak raz valorizáciu dôchodkov urobiť obrátenou lineárnou závislosťou ? 6 975
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 62. - Arktída - Špicbergy alebo Svalbard?
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 61. - Arktída - Jan Mayen, nenápadný ostrov s pútavou minulosťou
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 60. - Kapitán Henry Hudson a jeho štyri expedície v rokoch 1607 - 1611
 4. Monika Nagyova: Každá rodina má svojho gamblera
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 59. - Po kom bol pomenovaný Drakeov prieliv?
 6. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 8. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu