Nedeľa, 24. september, 2017 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

Volejbalistky po druhýkrát úspešné

OMS Senica - Klagenfurt
3:0 (25:20, 25:14, 25:15)
Oba slovenské ženské tímy zasiahli v sobotu do bojov v Stredoeurópskej volejbalovej lige 2006/07. Obhajkyne prvenstva hráčky OMS Senica si vo svojom treťom tohtosezónnom vystúpení pripísali na konto druhé víťazstvo, keď v domácom prostredí zdolali rakúsky ATSC Sparkasse Klagenfurt hladko 3:0 (20, 14, 15).
Senica: Biksadská, Vivi, Gálíkovám Jošovič, Krupniková, Schlindwein, libero Kleskeňová (Vistová, Murčinková, Rosenbergerová, Krišková, Mihálová), tréner Vladimír Sirvoň.
Domáce družstvo od začiatku ovládlo vývoj zípasu, keď družstvo Klágenfurtu sa presadzovalo len v krátkych úsekoch, keď hráčky Senice stratili na koncentrovanosti. Tak sa im podarilo napr. vyrovnať v 1. sete 12:4 na 12:12. Ak domáce hráčky hrali koncentrovane, body na ich konte rýchlo pribúdali.
Vladimír Sirvoň, tréner Senice: „Hra ešte nebola úplne podľa našich predstáv, ale Klagenfurt sa predstavil ako slabší tím. Stretnutie bolo pre nás dobrou prípravu na ďalšie dôležité súboje.“
Nedarilo sa druhému tímu z uplynulej sezóny tejto súťaže Slávii UK SLSP Bratislava. Vo svojom úvodnom stretnutí prehrali Bratislavčanky na pôde priebežného lídra SVS Post Schwechat 0:3 (-17, -23, -22). Seničanky sa po druhej výhre posunuli na 2. miesto.
Nova Gorica (Slov.) - Maribor (Slov.) 3:1.

0:3 (-23, -15, -21)
82 min, rozhodovali: P. Bajči, I. Schimpl, 100 divákov
Domáci volejbalisti boli v prvom sete hosťujúcim hráčom viac ako vyrovnaným partnerom, čo možno povedať aj o záverečnom dejstve. Nové Mesto výraznejšie dominovalo len v druhej, prostrednej časti, no aj tak si zo Záhoria odnáša víťazstvo bez strateného setu.
Ďalšie zápasy 4. kola: Prešov - Púchov 3:0, Lovinobaňa - SPU Nitra 2:3, Žilina - Zvolen 2:3.

1.Prešov 4 4 0 12:2 8
2.N.Mesto 4 4 0 12:1 8
3.Zvolen 4 3 1 10:6 7
4.Malacky 4 2 2 6:7 6
5.Nitra 4 2 2 8:10 6
6.Púchov 4 1 3 6:10 5
7.Žilina 4 0 4 3:12 4
8.Lovinobaňa 4 0 4 3:124