Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Futsal

Futsalová Joma extraligy
Futsalová JOMA extraliga mala na programe zápasy 3. kola, po ktorom má dvojbodový náskok na čele tabuľky Slov-matic Bratislava. Na druhej priečke sú so siedmimi bodmi Šped-Trans Levice, tretia Mima Trnava má o bod menej. Malacky získali svoje prvé body zásluhou kontumačného víťazstva v stretnutí prvého kola, ktoré sa nehralo v Trnave proti Górniku
.
Nafta Malacky- Žilina
5:5 (2:1)
Góly: Išunin 2, Kovárik, Šulla, Sobolič - Sluka 2, Pekara, Genčúr, Ťažký.
Žilina je známa so svojou skvelou obranou a tú presadzovala aj v Malackách. Počas prvých troch minút akoby ani nemala chuť prekročiť vlastnú poliacu čiaru. Aj útoky domáceho mužstva stroskotávali na totálnej deštrukcii. Šance postupne zostali nevyužité a tak až faul na Pištu Kovárika a následná penalta Martina Soboliča menila skóre. Pravidlo nedáš dostaneš sa potvrdilo a hostia vyrovnali. Potom však po nacvičenom signále z rohu Rado Šulla vymietol šibenicu. V druhom polčase hostia viac otvorili hru a podarilo sa im obrátiť skóre zápasu na 2:3. Proti bol však Miro Išunin, ktorý ďalekonosnou strelou vyrovnal. Po šiestom faule hostia kopali desinu a išli znovu do vedenia. Dve a pol minúty do konca dali po brejku ešte jeden a s domácimi to nevyzeralo ružovo. Miro však znovu napriahol a znížil. Minútu do konca sa odhodlal znovu a trafil spojnicu. Po tejto situácii sa najlepšie zorientoval Pišta Kovárik a odrazenú loptu dorazil do bránky hlavou. Tesne pred koncom vypálil Milan Ambra a len škoda, že sa lopta neodrazila od tyčky do bránky. Následne nevyužili svoje šance Rado Ciprýs, ktorý prestrelil a Paľo Michalovič, ktorý trafil padajúceho brankára. Veľká škoda, no musíme pripomenúť, že Malacky mohli aj prehrať, pretože hrá sa až do konca. Remíza je pre domácich nešťastná, třeba bodovať v ďalších zápasoch.
Ďalšie výsledky 4. kola: Slov-matic - Delta Košice 5:1, za domácich dal Gabo Bartošek 2 góly, Pinerola - Mima Trnava 5:5, Levice - Karptatia 4:1, Divus Trnava - Dubnica 5:7, RCS Košice - Poprad 4:1.

13:4 (5:2)
Góly: M. Švrček a Pavlovič 3, Starych a Filuš 2, L. Švrček, Joniak, R. Wallner - Fatranský 2, Cuninka, Jakimovski.
B. Mikuláš: Fišan - R. Wallner, Pavlovič, Starych, Joniak (Ivánek, Holeš, M. Švrček, L. Švrček, Filuš, Krč).
Domáci nováčik CVS Jako Bor. Mikuláš vyrukoval na svojho súpera s nátlakovou hrou a vytvoril si aj strelecké možnosti. Zo začiatku sa trikrát zastreľoval Pavlovič, posila z Futsal teamu Nitra, prvoligista z Močenoku. Bachratý sa mal v bráne čo obracať, no na začiatku 4. min. kapituloval po strele Mariána Švrčka - 1:0.O chvíľu pekne zakombinoval s Joniakom Silvo Starych a zvýšil na 2:0. Hostia až v 7. min. ohrozili Fišana. 12. min. bola pre hostí osudná. Najskôr perfektnú akciu Pavloviča zakončil tretím gólom Marián Štvrček a ešte v tej istej minúte po najkrajšej akcii zápasu, ktorú vymysleli Joniak s Pavlovičom, zakončil Marián Švrček svoj hetrik - 4:0. Domácich góly akoby „pobláznili“, všetci chceli útočiť. Tutovku nedal Filuš a Holeš trafil tyč. Otvárali však obranu a to Mima využila na zníženie. V 15. min. poslal Fišanom vyrazenú strelu do siete Jakimovski a v 19. min. Cuninka zo svojej druhej šance dal už na 4:2. Sekundu pred koncom ich však „uzemnil“ Ján Filuša - 5:2.
Ďalšie dva „zlepené“ góly v 22. min., ktoré dal Milan Pavlovič, zobrali hosťom chuť a tak domáci poľahky pridávali ďalšie góly až na 10:2, keď postupne trafili Starych, Lukáš Švrček a Pavlovič. V 36. min. prišiel za Fišana do brány Peter Ivánek a než sa stačil dotknúť lopty, dvakrát inkasoval, hoci za góly vôbec nemohol. Po signále z rohu ho prekonal Fatranský a v nasledujúcej minúte aj Cuninka - 10:4. Domáci do konca pridali ešte tri góly R. Wallnerom, Joniakom a Fiušom a dosiahli tak vo vojom prvom zápase v krajských súťažiach presvedčivé, dvojciferné víťazstvo.
Jozef Komorný
Ďalšie výsledky 1. kola: Šaľa - N. Zámky 3:2, Prednádražie Trnava - Hearts Trnava 4:2, Čechynce - Górnik Trnava B 3:2, voľno - Kobra Nitra.

Program 2. kola: 14.10. o 14 h: Šaľa - Nitra, o 18 h Hearts - Čechynce, o 19 h N. Zámky - Mima B, Górnik B - Bor. Mikuláš (v Hrnčiarovciach), Prednádražie Trnava má voľno.

Haľko úspešným strelcom

Slovenská futsalová reprezentácia vo svojom úvodnom vystúpení na medzinárodnom Turnaji troch krajín v poľskom mestečku Kielce remizovala s domácim výberom 1:1. Jediný gól zverencov trénera Milana Kollára dal po kombinácii s Váradym jeho klubový spoluhráč zo Slov-Maticu, Malačan Peter Haľko.
Poľsko - Slovensko 1:1 (1:0), gól Slovenska: Peter Haľko.

Chcete hrať futsal?

Blíži sa kvalifikačný termín turnaja o postup do 2. Senickej ligy vo futsale. Záujemcovia, ktorí chcú hrať túto súťaž, majú možnosť sa prihlásiť do kvalifikácie do 16. októbra 2006 na adrese: Ivan Tobiáš, S. Jurkoviča 1204/28, 905 01 Senica, alebo na tel. č. 0903 668 995. Kvalifikácia sa odohrá v druhej polovici októbra. - r-