Prvé góly minuloročného kanoniera

Senica - Prievidza 6:4

Senica - Prievidza
6:4 (1:2, 4:2, 1:0)
Góly: Kadraba 2, Štepanovský, Chovan, Novák, Krišák - Zachar 2, Smrek, Maliniak.
Senica: Hološka (18. Babkovič) - Rusňák, Chovan, Krumpál, Krišák, Kováč Vaško - Záhumenský, Šefčík, Štepanovský, Šimek, F. Novák - Salajka, Hanka, Hanták, Varga, Čobrda - Ondrovič, Kadraba, Vaško, tréner R. Kaláber.
Pred 450 divákmi rozhodovali S. Novák - Moravec, Otrubčák. Vylúčení 7:10 na 2 min., presilovky 1:1, oslabenia 0:0.
Žreb prisúdil senickým rytierom tri stretnutia po sebe na domácom ľade. Po dvoch prehrách s Trnavou a Prešovom mali urobiť reparát s posledným mužstvom tabuľky Prievidzou, ktorá dovtedy nezískala ani bod. Hoci sa ozývali aj kuvičie hlasy, nik si nepripúšťal možnosť prehry aj do tretice. Keď však hostia v 21. min. zvýšili už na 1:3, ostalo na Zimnom štadióne hrobové ticho.
Zo začiatku domáci márne dobíjali bránu Pračka, dve šance Krumpála ostali nevyužité, pri druhej bol však faulovaný a na domácich čakala presilovka. Nie však dlho. Za niekoľko sekúnd ušiel Učník Rusňákovi, ten ho musel faulovať a sily sa vyrovnali. O ďalších 12 sekúnd už hrali presilovku hostia, keď hákoval Salajka, no ani ich presilovka nemala dlhé trvanie, pretože sily na ľade vyrovnal podrazením Učník. Po návrate Nátneho využili hostia presilovku 4 na 3 Smrekom - 0:1. Keď sa časomiera zastavilo presne na trinástej minúte, spoluprácu celého druhého útoku zakončil kapitán Jaro Štepanovský - 1:1. Po Krumpálovej vyrazenej strele sa k zakončeniu nedostali ani Krišák, ani Kováč. V 18. min. si nerozumeli obrancovia s Hološkom a Zachar pohodlne do prázdnej brány dostal hostí opäť do vedenia - 1:2. Po tomto góle sa do domácej brány postavil Babkovič.
Začiatok druhej tretiny bol pre domácich ako z čierneho sna. Ubehlo iba 16 sekúnd a skóre sa opäť menilo, keď Zacharovi okrem Tomášika „asistovala“ aj kaluž na ľade - 1:3. Za ďalších 10 sekúnd išiel na trestnú Hanka a po Žemberovej šanci mali domáci šťastie. V 22. min. sa domácim naskytla 69 sekundová presilovka o dvoch hráčov, lenže Salajka musel faulovať unikajúceho Učníka a pomer síl na ľade sa opäť menil. V pokračujúcej presilovke o jedného hráča trafil Krumpál v šanci brankára Pračka do ramena a z protiútoku neprekonal Babkoviča Žember. Potom sa však roztrhlo vrece s gólmi a za päť minút ich diváci videli päť. Čo minúta, to gól. V 29. min. po akcii Kadrabu s Erikom Rusňákom znížil Martin Chovan na 2:3. O chvíľu po prihrávke Krumpála ostal Hanka sám pred Pračkom, ten mu včas strčil širokú hokejku do strely. V 32. min. mali domáci šťastie, že pri prečíslení troch na jedného Zachar volil strelu a nie prihrávku na Učníka, hostia nešťastie preto, že z protiútoku po prihrávke Vaška premenil samostatný nájazd Jozef Krišák - 3:3. O ďalších 23 sekúnd, už v 33. min. poslal Šimek do brejku Nováka, Štepanovský si buchnutím hokejky o ľad pýtal prihrávku, no Filip Novák prudko a presne vystrelil - 4:3. Všetci si oddýchli a mysleli si, že „už to pôjde“. V 34. min. však po prihrávke Smreka Malinjak opäť zrovnal skóre na 4:4. Za ďalších osem sekúnd vystrelil Hanták a vyrazený puk trafil Matúš Kadraba golfovým úderom priamo zo vuzduchu - 5:4. Pre minuloročného najlepšieho strelca i najproduktívnejšieho hráča Senice to bol po zranení prvý gól v novej sezóne. V závere tretiny po úniku Smreka zachránil Babkovič, ktorý sa potom len veľmi ťažko zbieral z ľadu.
Domáci v 43. min. poistili svoje vedenie, keď sa opäť presadil Matúš Kadraba - 6:4. V 44. min. skvelú prihrávku Krišáka nezúžitkoval Novák a sám Krišák po dôslednom forčekingu nezakončil brejk. V 50. min. možno ani Babkovič neveril, akú šancu dokázal Zachar zahodiť. Potlesk si vyslúžila akcia Šimka s Novákom v oslabení, v pokračujúcej presilovke nevyužil šancu Žember a Mihók nepremenil sólo cez celé klzisko. V 54. min. neuznal rozhodca domácim regulárny gól. V závere hostia zobrali oddychový čas, no tréner Lehocký, ktorý v minulej sezóne pôsobil v Senici, sa odvolať brankára neodvážil, hoci už nemal čo stratiť. Jozef Komorný

1. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  4. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  10. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  1. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  3. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  4. Magazín SME Ženy už v predaji
  5. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  6. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

Mladí ponúkli pomoc samospráve. Využijú modernú technológiu

Monitoring odberných miest bude cez kolkojetamludi.sk.

Skalica pripravila exteriérové odberné miesto

Pre plynulosť odberov vytvorili systém prichádzanie podľa začiatočného písmena priezviska.

Za účasti príslušníkov ozbrojených síl, regionálneho úradu verejného zdravotníctva a okresného úradu prebiehal výber miest na plošné testovanie.