Skaličania pred koncom prípravy

Pred koncom prázdnin zohrali skalickí hokejisti seniori tri prípravné stretnutia, z toho dva doma. Najskôr s rakúskym účastníkom najvyššej súťaže Vienna Capitals. Výber tohto súpera však, ako sa v nasledujúcich minútach ukázalo, nebol najšťastnejší. Rakúska liga je známa tým, že v nej hrá množstvo „vyslúžilých“ či naturalizovaných Kanaďanov, Fínov, Rusov a ich hra sa vyznačuje až prílišnou tvrdosťou. Ukázali to aj v Skalici a hoci je pravda, že hlavný rozhodca bol miestami až úzkostlivý a niekedy vylučoval zbytočne, Rakušania sa často nevenovali hre, ale provokovali šarvátky a hrali mimoriadne nečisto. Rezultovalo z toho množstvo trestov a hra bola počas celého zápasu rozdrobená. Skaličania mali od začiatku duelu hru pevne v rukách a napriek sústredenému rozbíjaniu hry súperom sa im podarilo vcelku bez problémov a jednoznačne zvíťaziť. Aj v tomto prípravnom stretnutí sa ukázalo, že mladí hráči sa do tímu zapracovávajú veľmi dobre. Darilo sa najmä Šátkovi, ktorý bol tri troch góloch.
Skalica - Vienna Capitals
6:2 (1:1,5:1,0:0)
Góly: Hruška, Vala, Ivičič, Hrnčirík, Šátek, Dostál.
Skalica: Kotvan - Ivičič, Zajac, Dostál, Klement, Škadra, Šille, Gula - Školiak, Vala, Liška, Fink, Hruška, Šátek, Hrnčirík, Hollý, Malík.

V ďalšom zápase sa v Skalici predstavil ďalší český, resp. moravský prvoligový celok Kometa Brno. Podobne ako tomu bolo v prípravných zápasoch s ďalšími účastníkmi druhej najvyššej súťaže našich západných susedov, nebol to ľahký zápas. Hostia sa do domácich pustili bez rešpektu a vypracovali si viacero šancí. Domáci však ako prví otvorili skóre Sýkorom, no do konca prvej tretiny bolo vyrovnané a na začiatku druhej sa hostia dokonca ujali vedenia. Skaličania vyrovnali gólom Hrušku, ale potom sa skóre opäť o gól posunulo v prospech Brna. Hruška v tejto tretine skóroval ešte raz a pred poslednou časťou bolo vyrovnané 3:3. Tretia tretina priniesla rázny zvrat vo vývoji zápasu v prospech domácich, keď hostia akoby stratili koncentráciu a inkasovali až štyrikrát.
HK 36 Skalica - Kometa Brno
7:3 (1:1,2:2,4:0)
Góly: Hruška 2, Sýkora, Školiak, Liščák, Višňovský, Fink.
Skalica: Hamerlík - Ivičič, Zajac, Škadra, Šille, Sloboda, Klement, Dostál, Gula - Višňovský, Liška, Hrnčirík, Školiak, Liščák, Fink, Hruška, Šátek, Dornič, Sýkora, Malík
V odvetnom zápase v Brne sa hral svižný a kvalitný hokej a v prvej tretine mali viac z hry hostia, ktorí ale z viacerých šancí vyťažili iba tyčku po strele Hrušku. Nevyužili ani presilovku 5:3. Gól v tejto časti nepadol. V druhej tretine domáci prevzali iniciatívu a hostí do šancí príliš nepúšťali. Z veľkého tlaku sa im zaslúžene podarilo skórovať v 25. minúte. Viac gólov padlo až v poslednej tretine. Hneď v jej úvode aj s prispením domáceho hráča vyrovnal Školiak, ale už onedlho boli o gól opäť lepší domáci, keď potrestali vylúčenie Šilleho. Po viacerých šanciach na zvýšenie skóre domáci 9 minút pred koncom zápasu inkasovali vyrovnávajúci gól od Višňovského a nerozhodné skóre 2:2 svietilo nad ľadovou plochou aj po 60 minútach. Obe mužstvá sa dohodli, že si vyskúšajú samostatné nájazdy, v ktorých boli lepší domáci. Rozhodujúci premenil Barus.
Kometa Brno – HK 36 Skalica
2:2 (0:0,1:0,1:2), tr. str. 3:2
Góly: Školiak, Višňovský.
Skalica: Hamerlík - Ivičič, Zajac, Sloboda, Klement, Škadra, Šille, Dostál, Gula - Višňovský, Dornič, Liška, Fink, Hruška, Šátek, Hrnčirík, Školiak, Liščák, Sýkora, Mikušovič, Malík.
Posledný zápas prípravy je naplánovaný na 5. septembra, kedy by sa Skaličania mali predstaviť na ľade ich minulosezónneho štvrťfinálového súpera Nitry.
A na záver dôležitá informácia pre všetkých priaznivcov skalického hokeja. Nový extraligový ročník mali Skaličania odštartovať 12. septembra na ľade Zvolena. Vzhľadom na stále pokračujúcu rekonštrukciu zvolenského zimného štadióna požiadali zvolenskí funkcionári o zmenu hracieho miesta a tak sa prvé extraligové stretnutie nového ročníka odohrá v spomínaný deň v Skalici v tradičnom čase o 17.00. Počas Skalických dní (9.-17.9.) si teda skalickí fanúšikovia hokej poriadne užijú, keďže aj druhý zápas 15. septembra sa hrá doma. Zeleno-bieli v ňom privítajú Duklu Trenčín. - em-