Góly: vlastný (Kovár), Ľ. Macek - Havlíček, Ďuriš.
B.Mikuláš: T. Drinka - Kassay, Mihál, Sokol (50. Krchňavý), R. Hlavenka - Drápal (69. S. Malík), Vanek, Ľ. Macek (44. Š. Macek), R. Malík - R. Wallner, Černý.
Šaštín: Fila - Ďuriš, Michal Stanický, Kovár, Tomiš - Šedivý, R. Daniel (67. I. Letko), Smolinský, Havlíček - Cintula, Strapko (80. Popovič), tréner J. Slovák.
Bez ŽK i ČK, rozhodovali pred 450 divákmi Hurbánek - Otočka, Pálka.
Ako prvý pohrozili hostia, keď už v 2. min. R. Daniel unikol Sokolovi, no jeho center minul Strapko a Havlíček vysoko prestrelil Drinkovu Bránu. O chvíľu po rohu R. Malíka volejom prestrelil Wallner. Ďalšia akcia si pýtala gól, keď dlhý pas Kassaya priťuhol Wallner hlavou Černému, no ten z vnútra päťky prekopol prázdnu bránu. Po ďalšom rohu Malíka si pri hlavičkovaní „zavadzali“ Sokol s Černým a tak konto Filu ostalo čisté. V 16. min. zobral Stanickému loptu Macek a po jeho prihrávke Černý nevyužil ani svoju tretiu šancu. Domáci mali veľký, no jalový tlak. Od 25. min. hostia začali hru vyrovnávať a dostali sa aj na dostrel domácej brány. Smolinský však pálil vedľa a chybnú rozohrávku Kassaya takmer potrestal Strapko. Keď v 28. min. po zblokovanej strele Stanického nebol Smolinský úspešný ani na druhý pokus, udrelo pred bránou hostí. Po Malíkovom trestnom kope Černým tiesnený Marek Kovár si dal hlavou vlastný gól - 1:0.Hráčmi Šaštína, ktorí už - už hru vyrovnávali, gól očividne otriasol. Strela Wallnera z diaľky narobila Filovi problémy a po Černého prihrávke hlavičkoval Malík vedľa. Keď po Stanického odrazenej strele neprekonal Drinku ani Cintula, domáci opäť trestali. Dlhý pas Vaneka „nabil“ Černý nabiehajúcemu Ľubovi Mackovi a po jeho strele sa Fila len obzrel - 2:0. Pred odhodom do šatní však dostali domáci dva údery. Prvý v 44. min., keď sa im pri obranom zákroku nezavinene zranil strelec druhého gólú Ľ. Macek a musel striedať. Druhý už v nadstavenom čase, keď z 25 m krásne trafil Oto Havlíček k ľavej tyči a znížil na 2:1.
Druhý polčas začal obrovskou šancou domácich, keď po krásnej prihrávke Vaneka strela Černého len o „chlp“ minula ľavú tyč Filovej brány. Potom však prevzal iniciatívu Šaštín a do konca zápasu bol lepším mužstvom. Únik Cintulu sa snažil vybehnutím zmariť Drinka, pri lopte bol však neskoro, no na jeho šťastie lob Cintulu skončil tesne vedľa prázdnej brány. Po úniku a prihrávke Strapka odskočila v šanci Cintulovi lopta a po centri Šedivého v poslednej chvíli zachraňoval Drinka. Potom však domáceho brankára dvakrát po centroch „popálila“ lopta a druhú situáciu využil na zaslúžené vyrovnanie Vlado Ďuriš - 2:2. V závere zápasu mali obidve mužstvá sympatickú snahu o strhnutie víťazstva na svoju stranu a prišli aj šance. Najskôr v 90. min. bol sám pred Drinkom Havlíček, na druhej strane už v nadstavenom čase po paráde a presnom centri A. Krchňavého mohol rozhodnúť Robo Malík. Nedal a tak sa body delili. Ak by trafil, bolo by to pre hostí príliš kruté.
Jozef Komorný

Bor. Sv. Jur prekvapil v Jablonici

MO II. tr. - 4. kolo
Rohov - Pop. Močidlany
1:1 (1:0)

Góly: Marek Blanárik - R. Brdečka.
Rohov: P. Ravas - Barčák (71. J. čech), Michal Blanárik (46. Vépi), Sabo, Pavol Ivánek, Horný, B. Ravas, Tokoš, Vlado Brdečka, Marek Blanárik, Lukáš Blanárik (Viktor Brdečka), tréner A. Jobb.
P. Močidlany: Kocák - D. Krchňavý, Sloboda, Bellay, Šteflík, R. Brdečka, J. Tokoš, Foriška, Kosír, Bartošík, Kudláč (Gregúrek, Michalovič, I. Krchňavý), tréner I. Beneš.

Hostia pôsobili futbalovejším dojmom, navyše osobkou Šteflíka na Lukáša Blanárika otupili najväčšiu domácu zbraň. Dve šance Foriškovi zneškodnil P. Ravas a po rohu Tokoša nepresne hlavičkoval D. Krchňavý. Šancu L. Blanárikovi pripravil Vlado Brdečka, ten však nemieril presne. V 24. min. však Marek Blanárik využil klzký terén, na ktorom jeho strela z vyše 30 m dostala rýchly odskok a Kocák kapituloval - 1:0. Tlak hostí ustál Rohov aj vďaka obetavosti svojich hráčov a nepresnosti Kudláča, ktorý po Krchňavého prihrávke spálil tutovku. Aj po prestávke hostia tlačili, no Lukáš Blanárik z protiútokov mal niekoľko šancí na zvýšenie, dvakrát však mieril do brvna. Hostia vyrovnali v 80. min. zásluhou Romana Brdečku. Remíza je z celkového pohľadu na priebeh zápasu spravodlivá.
Smolinské - Mokrý Háj
1:1 (0:1)
Góly: Maderič.
V prvom polčase mali hru v moci hostia, ktorí nevyužili štyri výborné príležitosti. Dočkali sa až v poslednej minúte pred odchodom do kabín- 0:1. Po prestávke sa obraz hry zmenil. Pre zmenu mali tlak domáci. Vyrovnali v 62. min., keď po dlhom aute Bartoša trafil volejom Stano Maderič- 1:1. Víťazstvo na stranu domácich mohol strhnúť sám pred prázdnou bránou Hladík a po samostatnom úniku Pavlovič. Diváci však s úrovňou zápasu museli byť spokojní. R Zajíc, Tokoš. (Miro Masár)

Radimov - Prietrž
3:2 (1:2)
Góly: S. Masaryk, A. Foriška, J. Provazník - Záškvara, S. Chropovský.
Domáci svoje prvé víťazstvo v novej sezóne doslova vydreli. Ujali sa síce vedenia v 4.min. gólom Masaryka, no výborní hostia v poslednej päťminútovke dokázali skóre otočiť. Po prestávke vyrovnali domáci v 55. min. po bratskej spolupráci Foriškovcov. Ľuboš prihral Alešovi a bolo 2:2.
Kúty B - Chropov
2:2 (1:0)
Góly: Mikuláš Štiftner 2- Zaňát 2.
Diváci sledovali vyrovnaný zápas, v ktorom domáci viedli už 2:0. R Zajíc. (Jozef Fekete)

Vrádište - Stráže
2:0 (1:0)
Góly: Vlk, Podolinský.
Domáci boli celý zápas lepší, hostia sa o lepší výsledok pripravili v prvom polčase, keď trafili len žrď. R Pálka (Vlado Vlk st.)

Lakš. N. Ves - Trnovec
1:2 (1:0)
Góly: M. Cintula - Vaši, R. Uher.
Domáci podali veľmi slabý výkon, keď nezvládli úlohu favorita. (Tibor Velický)

Jablonica - Bor.Sv.Jur
1:4 (0:0)
Góly: P. Ďuriš - Hrnek 2, Kafka, Nemček.
Hostia vyťažili z minima maximum. Domáci doplatili na jalovú koncovku v prvom polčase. Gólmi hostí postupne odchádzali z ihriska. (Vlado Masár)

V Bor. Mikuláši bol sviatok futbalu

V našom regióne je viacej susedských derby, no zápas Borský Mikuláš - Šaštín patrí takmer vždy k tým najlepším. Obidva oddiely patria nielen historicky k najstarším (majú vyše 80 - ročnú tradíciu), ale aj nejedna sezóna odohraná vo vyšších súťažiach ich k tomu aj predurčuje. Navyše sú obidve obce (Šaštín už päť rokov mesto) popretkávané rodinnými i priateľskými vzťahmi a tak sa vždy očakáva vysoká návšteva. Čo čert nechcel, žreb zviedol týchto súperov proti sebe hneď v prvom kole. Pred samotným stretnutím však doslova prietrž mračien zabránila jeho odohraniu (hlásateľ Jozef Malík: „na hrišči sa dalo člnkovat“) a tak vyše 500 divákov sa muselo rozísť bez športového zážitku. Náhradným termínom bol piatok 25. augusta a aj v tento pracovný deň, hoci od rána neustále hrozil dážď, sa priestory pre divákom úctyhodne zapĺňali. Zišlo sa ich vyše 450 a okrem fanúšikov svojich mužstiev sme tu mohli vidieť aj priaznivcov futbalu zo Senice, Š. Humeniec, Koválova, Letničia, Lakšárskej N. Vsi, Štefanova, Kútov, Dojča, ba prítomná bola aj polovica Výkonného výboru a členovia komisií ObFZ v Senici. Spokojnosť vyjadril domáci pokladník Ján Benek slovami „so Šaštínom by sme mohli hrať každú nedeľu“. Hráči akoby cítili a uvedomovali si prítomnosť týchto priaznivcov a funkcionárov. Vydali zo seba všetky sily a futbalové umenie, čoho výsledkom bol kvalitný zápas so zmierlivým koncom, s čím nakoniec všetci vyjadrili veľkú spokojnosť. Presne to trafil hráč Šaštína Adrián Cintula (korene má v B. Mikuláši), ktorý pri odchode z ihriska v priateľskom objatí s domácim hrajúcim trénerom Andrejom Krchňavým (pochádza zo Šaštína) povedal, „myslím, že diváci dnes museli byť spokojní“.