Piatok, 18. jún, 2021 | Meniny má VratislavKrížovkyKrížovky

O Záhorácky pohár pod Plaveckým hradom

Jazdecký klub Agropartner Plavecké Podhradie zorganizoval v uplynulý víkend tretie pokračovanie jazdeckých pretekov Záhorácky pohár s medzinárodnou účasťou.
V sobotňajšom dopoludňajšom parkúre stupňa Z o Cenu firmy Agrotrend Trenčín sa predstavili aj jazdci do 15 rokov veku. Spomedzi 33 jazdcov sa najlepšie darilo Lee Vrábelovej z Anna Mayer Miloslavov, ktorá s koňmi Nesa a Saša obsadila 1. a 2. miesto. Zástupkyni zo Záhoria, Jane Brezovičovej z klubu Hipos Holíč, sa ušla tretia priečka s Romerom.
Prekážky druhého sobotňajšieho parkúru vo výške 100 cm, Cena Perneckej agrárnej spoločnosti, najlepšie preskákal domáci jazdec Juraj Janotka na koni Rafaelo. Druhé miesto obsadila Jana Perníčková s Heidi 1 z JK Heroutice a tretie Pavla Jirásková s Tarou 13 z JK Eliot Brno. Rozoskakovanie bezchybne a s dobrým časom zvládli aj Juraj Janotka so Sytou a Jana Brezovičová (Hipos Holíč) s Jokerom, no ich kone sa napokon neumiestnili. Ján Vahala z domáceho Agropartneru obsadil so svojou kobylou Sylope len piate bodované miesto so stratou necelých dvoch sekúnd na víťaza, no táto dvojica si všetko vynahradila v poslednom sobotňajšom parkúre – Cena spoločnosti Hriadeľ Nitra. Prekážky vo výške 110 cm Ján Vahala s kobylou Sylope zvládli v rozoskakovaní spomedzi dvanástich koní v najlepšom čase. Druhé miesto obsadila Monika Fišerová z Anna Mayer Miloslavov a tretie miesto Pavla Jirásková z JK Eliot Brno. Z domácich jazdcov sa ešte umiestnila na bodovanom piatom mieste Erika Jančovičová na koni Radar.
Nedeľňajší program otvorila súťaž s prekážkami vo výške 110 cm, Cena Levagri Trenčín, v ktorej sa publiku predstavilo 45 jazdcov. Bezchybne trať s deviatimi prekážkami dokázalo zvládnuť len 18 jazdcov, medzi nimi aj domáci Ján Vahala i Juraj Janotka. V rozoskakovaní však Ján Vahala s Toscou nazbieral až desať trestných bodov a so Sylope štyri (zhodila predposlednú prekážku), takže sa medzi desať najlepších neprebojoval. Nedarilo sa ani Jurajovi Janotkovi, ktorý na druhej prekážke z Rafaela spadol a s kobylou Sytá zhodil jednu prekážku. Rozoskakovanie nezvládli ani Monika Fišerová – Amigo a Vojtech Straka - Lasy (diskvalifikovaní pre preskok prekážky mimo poradia). Napokon čisto prešlo prekážky len desať jazdcov, pričom v najkratšom čase ich zvládol Marián Sýkora na koni Wigo z JK Sýkora Motěšice. So stratou necelej sekundy si s prekážkami poradil Boris Šikula z Hipos-u Holíč a obsadil druhé miesto. Jeho klubová kolegyňa Jana Brezovičová, ktorá bola dlhší čas na čele poradia, sa napokon musela uspokojiť so štvrtým miestom.
V hlavnej súťaži pretekov o Záhorácky pohár (Cena spoločnosti Agropartner Plavecké Podhradie) sa s prekážkami vo výške 120 centimetrov popasovalo 37 jazdcov. Na štart súťaže Mini-maxi, Cena Univerzálnej maklérskej spoločnosti Trnava, posledného nedeľňajšieho parkúru i celého podujatia sa akreditovalo už len 15 jazdcov, pretože jeho náročnosť si vyžadovala dobre pripravených súťažiacich. Výsledky týchto pretekov vám prinesieme o týždeň.