Vedenie a personál pracovníkov Domova dôchodcov v Moravskom Sv. Jáne pripravil v nedeľu 6. augusta pre obyvateľov domova malé posedenie, na ktoré boli pozvaní okrem príbuzných i zástupcovia obce a iných spoločenských inštitúcií sídliacich v obci.
Na začiatku akcie privítala prítomných a v krátkosti zhodnotila činnosť Domova dôchodcov (DD) riaditeľka DD p. Jana Bertová. Starosta obce Jozef Zajíc prisľúbil v mene obecného úradu i naďalej čo najväčšiu podporu a ústretovosť v riešení problémov okolo DD.
Tak, ako každý rok, i na tomto siedmom výročí DD nechýbala kultúrna vsuvka v podobe vystúpenia i keď čiastočne okliešteného Divadla na Hambálku. Starčekovia a starenky sa schuti zasmiali na ich replikách vyňatých z hry J. G. Tajovského „Ženský zákon“, ktorý tento divadelný súbor predvádza v záhoráčtine.
Aj slávnostný podvečerný stôl bol bohatší ako po iné nedeľné večery, a tak sa obyvatelia DD po rozlúčení so svojimi najbližšími pobrali plný spomienok a nostalgie spať. Veta, ktorú som počul pri svojom odchode, hovorí za všetko: „Ná Anko, tys ho nepoznaua ? Šak to byu múj vňuk Štefan. Ale je z neho chuapisko co?“
Text a foto:
Holenka M. - eMHartagency