Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Dubovce opäť porazili Radošovce

V Popudínskych Močidlanoch sa konal už 46. ročník futbalového Turnaja zahynulých športovcov, jedného z najstarších turnajov v širokom okolí. Týmto turnajom si každoročne pripomínajú zahynutých športovcov, ktorí bojovali za jej dobré meno na športovom poli. Ich pamiatku si uctili minútou ticha pred finálovým zápasom. Na rozdiel od minulého roku vyšlo usporiadateľom aj počasie, tentoraz jediným „kazom“ turnaja bolo až štvrté miesto domáceho mužstva, ktoré v posledných siedmych rokoch zbieralo len víťazné trofeje. V prestávke pred zápasmi o umiestnenie sa predstavil aj kynologický oddiel zo Skalice so svojimi štvornohými miláčikmi pod vedením Pavla Kubu a takisto predviedol prítomným svoje umenie majster sveta v leteckom modelárstve Oldrich Vitásek z Aeroklubu Holíč.
Prvé tri zápasy skončili navlas rovnakými výsledkami. 1:0 po polčase 0:0 vyhrali Radošovce s domácimi Pop. Močidlanmi, Dubovce s Oreským i Oreské o 3. miesto s P. Močidlanmi. Domáci futbalisti tak po veľmi dlhom čase nezískali na turnaji ani jediný bod, no nedali ani jeden gól. Dubovce zopakovali svoje víťazstvo s Radošovcami z turnaja v Chropove.
Výsledky
Semifinále: Pop.Močidlany - Radošovce 0:1 (0:0), J. Flajžík, Oreské - Dubovce 0:1 (0:0), Rampáček.
O 3. miesto: Pop.Močidlany - Oreské 0:1 (0:0), T. Kubík. Domáci mali väčšinu zápasu pod kontrolou, no nedokázali využiť ani najvyloženejšie šance. Ako sa to robí, predviedol im Tomáš Kubík, keď sa ocitol sám pred Kocákom a s prehľadom skóroval.
Finále: Dubovce - Radošovce 3:0 (1:0), Rampáček 2, R. Pollák (11). Troška krutá prehra Radošoviec, ktoré boli naprosto vyrovnaným súperom, ba možno mali aj o niečo viac streleckých príležitostí. Zaváhanie ich brankára K. Václava však skončilo penaltou a z nej stanovil polčasový výsledok kapitán Duboviec Roman Pollák. Po prestávke Radošovce pridali, no najväčšou prekážkou im bol brankár Duboviec Peter Ivánek (z Radošoviec), ktorý chytil niekoľko ich tutoviek, najväčšiu Mikulovi a Pekarovi, ktorí ostali pred ním osamotení. V závere po rýchlych protiútokoch dvakrát trestal Rampáček, ktorý si tak vystrieľal korunu najlepšieho strelca turnaja.
Ceny kapitánom mužstiev odovzdávali starostovia obcí, Štefan Huťťa z Radošoviec, Igor Biskupič z Duboviec a Anton Vašečka z Pop. Močidlan. Cenu pre najlepšieho strelca venovala firma Kovintrade zo Slovinska.
V doterajšej histórii turnaja vyhrali P. Močidlany 19 krát, Radošovce 10 krát, po 7 víťazstiev majú Oreské a Dubovce, Smrdáky 2 a Chropov z roku 1998 jedenkrát. Turnaj k spokojnošti rozhodovali Mlčúch a Macháček.