Streda, 20. november, 2019 | Meniny má Félix

V Kopčanoch majstrovstvá v parkúrovom skákaní

Vo svojom areáli v žrebčíne v Kopčanoch usporiadala firma Hipos 24. júna preteky v parkúrovom skákaní, ktoré boli zároveň ako Majstrovstvá západoslovenskej oblasti SJF pre deti do 14 rokov a juniorov.
Za veľmi teplého počasia štartovalo 95 koní zo Slovenska i susednej Moravy, čo potvrdilo stúpajúci záujem o tento šport i o preteky poriadané v tomto krásnom areáli. Uskutočnili sa celkom 3 súťaže.
Prvá o výške skokov do 90 cm bola pre mladé štyri a päť ročné kone alebo deti do 14 rokov, zároveň ako prvé kolo pre deti zo západoslovenskej oblasti. Zúčastnilo sa jej celkom 55 jazdcov. V súťaži mladých koňov zvíťazila Z. Magdinová (na koni Leidy) z jazdeckého oddielu (JO) SOUP Šala, druhá bola J. Masariková (Gratulace) z JO Hipocentrum N. Mesto n/V., tretia I. Horníčková (Paseka) z Moravského zemského hřebčína Tlumačov. V súťaži detí zvíťazila B. Mazsárová (Bailie) z JO Dvory n/Žit., druhá bola Jana Brezovičová (Romero) z JO Hipos Kopčany, tretí D. Sýkora (Homér) z Motěšíc.
Druhá súťaž o výške skokov do 100 cm bola otvorená pre kone a jazdcov všetkých kategórii a zároveň druhé kolo pre deti a prvé kolo pre juniorov zo západoslovenskej oblasti. Pri sčítaní výsledkov z 1.a 2. kola v kat. detí bola najlepšia Jana Brezovičová (Romero) z JO Hipos Kopčany, ktorá jediná absolvovala obidve kolá bez trestných bodov a stala sa majsterkou Západoslovenskej oblasti. Druhý bol Marko Halo (Gita) z SPU Nitra, tretia Brigita Mazsárová (Baily) z JO Dvory n/Ž.
V tejto otvorenej súťaži zvíťazil jazdec Ján Vahala (Sylope) z Agropartneru Plavecké Podhradie, druhá bola Jana Masariková (Far Wey) z Hipocentrum N. Mesto n/V., tretí Marko Halo (Ginka) z SPU Nitra. Majsterka detí Jana Brezovičová sa nestratila ani v tejto otvorenej súťaži, kde z celkového počtu 76 pretekajúcich koní skončila na 4. mieste. Štartovali aj Juraj Janotka a Boris Šikula, obaja z Agropartneru Plav. Podhradie.
Tretia súťaž o výške skokov do 110 cm bola obsadená 41 koňmi. Táto bola otvorená a zároveň ako druhé kolo pre juniorov do 18 rokov. Po sčítaní výsledkov z predchádzajúcej a z tejto súťaže majsterkou západoslovenskej oblasti juniorov sa stala B. Sokolová (Sting) z JŠ Topolčianky, druhá bola H. Kubišová (Nitranka) a tretia K. Kovačovská (Changa) z KFK Doľany.
V otvorenej súťaži zvíťazil jazdec N. Folkmer (Comodor) z JO Žižka Bratislava, druhý skončil skalický rodák Boris Šikula na koni Silvo, ktorého si pripravuje v JO Hipos Kopčany, tretí bol Pavol Ivánek (Candy) z JO Ivánek Team Skalica.
Napriek extrémne teplému počasiu prišlo na toto podujatie pomerne veľa divákov, ktorí sa postupne na tejto celodennej akcii vystriedali. Hlavnú súťaž O cenu obce Kopčany dekoroval starosta obce Dušan Dubecký, ktorý podporuje všetky športové aktivity v obci. Toto pekné podujatie bolo možné zorganizovať len za účinnej pomoci sponzorov OcÚ Kopčany, GTS Nextra Bratislava, firma BOGA Holíč, Klemon Mode Holíč, Protherm a. s. Skalica a ostatných individuálnych pomocníkov, ktorý týmto prispeli k rozvoju športových a spoločenských aktivít v našomregióne.