Utorok, 20. február, 2018 | Meniny má Lívia

Senické plavkyne na Grand prix Slovakia

Slovenská plavecká federácia a Ministerstvo školstva SR usporiadali silne obsadený medzinárodný plavecký míting Grand prix Slovakia, na ktorom sa zúčastnilo 26 domácich klubov, tri reprezentačné výbery Slovenska na čele s Martinou Moravcovou, 21 klubov z ČR a ďalších 17 klubov z Rakúska, Chorvátska, Maďarska, Lotyšska, Rumunska, JAR, Srbska a Čiernej Hory, Slovinska a Turecka. Nechýbali medzi nimi ani plavkyne z Plaveckého klubu Záhorák Senica, ktoré dosiahli niekoľko pozoruhodných umiestnení, za ktoré sa môžu počítať účasť v A - finále Palkovičovej a D. Vacovej na 200 m prsia i B- finále S. Mihalkovej na 50 m znak.
Výsledky
400 m pol. pret.: 7. Kristýna Palkovičová 5:17.95 min., 50 m znak: 15. Dominika Vacová 33.95 sek., ..18. Stanka Mihalková, ..35.Janka Svrčková Trnava, ..39. Karolína Vacová, 50 m v. sp.: 1.Martina Moravcová SVK 26.21 sek., ..25. S. Mihalková, 100 m znak: 39. K. Vacová 1:22.54 min., 50 m znak B - finale: 8. S. Mihalková 34.07, 200 m prsia A - finale: 6. K. Palkovičová 2:44.56 min., ..8. D. Vacová 2:49.87, 50 m mot.: 21. D. Vacová 31.04 sek., ..28. K. Palkovičová, ..34. S. Mihalková, 35. K. Velická, 50 m prsia: 11. J. Svrčková Trnava 36.34 sek., ..21. D. Vacová, ..24. S. Mihalková, ..28. K. Velická, ..38. K. Vacová, 200 m v. sp.: 35. K. Velická 2:26.13 min., 200 m znak: 16. S. Mihalková 2:43.55 min., 100 m prsia: 10. K. Palkovičová 1:18.23 min., ..13. D. Vacová, ..39. K. Vacová, 200 m pol. pr.: 19. K. Velická 2:37.67 min.
Úspech Záhorákov
v Rakúsku
Pretekári z Plaveckého klubu Záhorák Senica sa zúčastnili silno obsadených medzinárodných pretekov Seedo Cup vo Welse v Rakúsku. V poslednej dobe úspešný Denis Mihalka aj tu potvrdil skvelú formu. V kategórii plavcov ročníka 1996 získal až päť zlatých medailí, keď vyhral disciplíny 50 m voľný spôsob, 50 m znak, 50 m motýlik, 50 m prsia i 100 m prsia. Navyše jeho výkon na 50 m voľný spôsob 32.34 sek. Mal hodnotu 285 bodov a bol v tejto kategórii označený za najlepší.
Dominika Vacová pridala jednu zlatú medailu v disciplíne 100 m prsia v kategórii ročníkov 1990 a 1991. Získala aj dve piate miesta v Open pretekoch s dospelými na 50 m znak a 50 m motýlik. Stanka Mihalková v Open pretekoch s dospelými na 50 m znak skončila tesne za stupňami víťazov na 4. mieste. Karolina Vacová skončila dvakrát v prvej dvadsiatke na 100 m motýlik a 100 m znak. V celkovom hodnotení klubov obsadili plavci PK Záhorák Senica 2. miesto so šiestimi zlatými medailami, keď sa pred nich dostali iba domáci pretekári.
Vo vynikajúcich výkonoch pokračovali senickí plavci aj na 6. ročníku Memoriálu Pavla Vajdu v Púchove, kde šesť plavcov PK Záhorák získali nespočetné množstvo medailových umiestnení. Najmladšie dievčatá Monica Van Cleven, Laura Vlkovičova a Tatiana Španková (ročník 1998), ako aj starší ročník 1996 Denis Mihalka, Barbara Pastuchová a Barbora Križanová.
Denis Mihalka vybojoval zlato v disciplínach na 100 m voľný spôsob, prsia i polohové preteky, striebro získal na 50 voľný spôsob. Barbora Križanová pridala jedno striebro a štyrikrát bronz, Barbara Pastuchová jedno piate miesto. Najmladšie pretekárky PK Záhorák získali dva poháre. Za prvé miesto Tatiana Špánková a za 3. miesto Monica Van Cleven, ako aj množstvo umiestnení na stupňoch víťazov na 25 m tratiach. JozefKomorný

1. Nehodový úsek priamo v Senici: Kde v Trnavskom kraji zvýšiť opatrnosť? (mapy) 567