Utorok, 11. august, 2020 | Meniny má ZuzanaKrížovkyKrížovky

Na Brezovských atletických hrách úspešnejší Trenčania

Športový areál ZŠ v Brezovej pod Bradlom bol opäť po roku dejiskom športového podujatia, ktoré každoročne organizujú učitelia miestnej školy pod názvom Brezovské atletické hry. Po úspešnom minulom ročníku si prišlo v stredu 10. mája zmerať svoje sily takmer 300 žiakov z jedenástich škôl (dve gymnázia a deväť ZŠ). Pod drobnohľadom reprezentačného trénera mládeže SR v atletike Milana Suletyho priniesli hry niekoľko pozoruhodných športových výkonov.
Najlepšími výsledkami sa v bežeckých disciplínach prezentovali Ján Rechtoris zo ZŠ Brezová pod Bradlom v behu na 1000 m starších žiakov (2:51.48 min.), Bibiána Černá z Bojničiek v behu na 800 m starších žiačok (2:28.88 min.) a Karin Šedivá z Borského Mikuláša v behu na 600 m mladších žiačok (1:52.79 min.). V skokanských disciplínach dominovali Claudia Hladíková zo ZŠ Záhorácka Malacky v diaľke mladších žiačok (448 cm) a v rovnakej disciplíne starších žiakov Tomáš Kobliška zo ZŠ Brezová pod Bradlom (568 cm). Guľa „lietala“ najďalej Tomášovi Malecovi z OŠG Trenčín (13.77 m) a Michaele Kolenovej zo ZŠ Sibírska Bratislava (11.13 m). V hode kriketovou loptičkou sa v súťaži mladších žiakov zaskvel Bruno Fabián zo ZŠ Záhorácka Malacky (61.67 m). Žiaci Rechtoris, Černá, Malec a Fabián, naviac prepísali tabuľky rekordov Brezovských atletických hier.
Medzi mladšími žiačkami si prvenstvo vybojovali dievčatá z OŠG Trenčín. V súťaži mladších žiakov zvíťazili chlapci zo ZŠ Záhorácka Malacky. Premožiteľov medzi staršími žiačkami si nenašli dievčatá zo ZŠ v Holíči a druhého víťazstva v súťaži družstiev sa dočkali starší žiaci zo športového gymnázia v Trenčíne.
Víťaznú trofej pre najlepšiu školu si odniesli žiaci OŠG Trenčín, ktorým po celý čas súťaže dýchali na chrbát pretekári zo ZŠ Záhorácka z Malaciek. Tretie miesto, tesne pred domácou školou z Brezovej, obhájili žiaci zo základnej školy v Holíči.
„Účasť žiakov ZŠ na Školskej ul. v Holíči na Brezovských hrách v atletike bola výbornou previerkou pred blížiacimi sa majstrovstvami Západoslovenskej oblasti. Najlepšie sa darilo starším žiačkam, ktoré suverénne zvíťazili, mladší žiaci sa umiestnili na 2. mieste a starší žiaci na 3. mieste. Celkové 3. miesto našich atlétov je veľkým prekvapením pre trénerov a učiteľov zúčastnených škôl. Pre učiteľov a trénerov to ale také prekvapenie nebolo, pretože za výbornými výsledkami žiakov je kvalitná a cieľavedomá práca s deťmi a mládežou vo voľnom čase,“ zhodnotil účinkovanie žiakov Holíča na Brezovej ich tréner Rudolf Roučka.
Všetkým zamestnancom základnej školy v Brezovej pod Bradlom patrí poďakovanie za výbornú organizáciu a bezproblémový priebeh pretekov, čím tak pripravili žiakom a hosťujúcim pedagógom príjemný športový zážitok.
(Výsledkovú listinu prinášame na strane 26) ZoltánBarski

1. Reportáž: Ako sa rodí kvalitné slovenské jahňacie mäso
  2. Desať chorvátskych hotelov v obľúbených letoviskách Slovákov
  3. Kedysi to bolo sídlo nerestí, dnes sa tam chodia študenti učiť
  4. Kde dovolenkujú Slováci v čase korony?

Našli zabudnutú čivavu v rozhorúčenom aute

Svedkyňa ocenila rýchlu prácu policajtov.

Kompas fanúšika: 6. liga Felber

Najvyššia oblastná súťaž je v základnej časti rozdelená na dve skupiny. Do oboch sme nazreli a prinášame vám zmeny, ktoré sa v mužstvách počas letnej prestávky odohrali.

Momentka  z finálového zápasu Sportika Cup medzi Hlbokým a Rybkami.