Štvrtok, 21. november, 2019 | Meniny má Elvíra

V Senici bojovali tenisové nádeje

Na tenisových dvorcoch Tenisového klubu Senica sa uskutočnil v dňoch 13. až 14. mája medzinárodný turnaj detí do 9 rokov českého okruhu pod názvom Wilson Baby tour, na tomto sa zúčastnilo 11 chlapcov z Čiech a Slovenska, TK Senicu reprezentovali traja začínajúci tenisti Peter Marek, David Valášek a Lukáš Macek. Chlapci svoje zápasy odohrali v sobotu. Najskôr bojovali v skupinách každý s každým, najlepších 8 postúpilo do bojov o 1. až 8. miesto. Tu už sa hralo systémom play of. Vo finále stretli Michal Selecký z Bratislavy a Pavel Zacha z Velkého Meziříčí. Víťazstvo ostalo na Slovensku, keď po tuhom boji zvíťazil M. Selecký. Na druhý deň rozohrali svoje zápasy dievčatá taktiež v skupinách a potom sa hralo už o prvé priečky. TK Senicu reprezentovali Adrianka Kršková, Ninka Trusková (na fotografii), Zuzka Frťalová a Michaela Rusnáková. Najlepšie sa z našich dievčat umiestnila A. Kršková, ktorá skončila na 3. mieste.
Po úspechoch v zimnej sezónne, kde na turnajoch okruhu Wilson Baby Tour skončila najskôr štvrtá, potom vo finále, aby nakoniec jeden turnaj v Brne vyhrala, je to ďalší veľký úspech zverenkyne trénerky Vlasty Přichystalovej. Vo finále turnaja sa stretli Martina Današová z Piešťan a Hanka Kvapilová z Vysokého Mýta. Ako u chlapcov, aj u dievčat nakoniec palma viťazstva ostala na Slovensku zásluhou M. Današovej.
Ďalší turnaj detí do 9 rokov sa uskutočnil tento víkend 20. až 21. mája. Zišlo sa 20 dievčat a bolo vidieť, že pre niektoré je to vôbec prvý tunaj v ich kariére, ale ani to ich neodradilo od tuhých bojov, ktoré medzi sebou zvádzali. Po niektorých zápasoch padali aj slzičky, ale nakoniec prevládla radosť nad predvedenou hrou. Vo finále sa stretli Lucia Ondrášová z TK 77 Skalica a Oravcová Claudia z Piešťan. Víťazstvo si vybojovala Lucka, ktorá svoju súperku porazila 4:1. O tretie miesto bojovali Pavlínka Barbuščáková a Terezka Miháliková. Pavlínka vyhrala 4:3.
V. Přichystalová, foto - komo-

1. Tri základné kroky: Ako sa starať o pacienta s inkontinenciou
  2. Zoznámte sa: Filozoficko-přírodovědecká fakulta v Opavě
  3. EkF TUKE – výzva pre tvoju budúcnosť
  4. Zažite svoj vlastný úspech
  5. Prečo študovať techniku na Slovensku?