Nízka brána pre Tomáša Kubíka
Oreské - Bor. Mikuláš
2:3 (1:1)
Góly: Cingel, M. Štepanovský - L. Liška 2, Totka.
Za zápas kola sme si vybrali súboj druhého s tretím a urobili sme dobre. Okrem prehry domáceho mužstva sa divákom muselo páčiť všetko. Tým hosťujúcim (a bolo ich dosť) sa však páčilo i to. Hostia boli od začiatku iniciatívnejší zásluhou svojich skúsených hráčov, no prvú šancu pripravil v 7. min. Mikúš pre Tomáša Kubíka, ktorý v čistej šanci vysoko prestrelil. V 22.min. dali hostia po peknej kombinácii S. Malíkom gól, no pískal sa ofsajd. Po centri Cingela sa v šanci ocitol Mikúš, no zjavne sa svojej šance zľakol. Keď sa neujala ani strela R. Wallnera, ukázal v 33. min. hrajúci tréner Marián Cingel svojim zverencom, ako v šanci zachovať kľud - 1:0. Domáci sa však netešili dlho. V 38. min. center Malíka Bederka neodvrátil a L. Liška sa Bernáta mohol opýtať, kam to chce - 1:1. O chvíľu L.Liška už úspešný nebol.
Po prestávke sa hralo v réžii hostí. V 50. min. trafil L. Liška lobom žrď. Veľkú šancu L. Bezúchovi v poslednej chvíli zmaril Krchňavý a na druhej strane neuspel Malík. V týchto chvílach domáci ohrozovali bránu hostí iba strelami z dialky, s ktorými si výborný T. Drinka v bráne ľahko poradil. V 67. min. zahrala domáca obrana zle ofsajd systém a po úniku a prihrávke Malíka dorážal L. Liška do prázdnej brány - 1:2. Domácich gól zaskočil a už v 70. min. Krchňavého roh na bližšiu tyč trafil Mário Totka hlavou presne do vinkla - 1:3. Našťastie pre Oreské sa hostia uspokojili a „ponúkli“ im záverečný tlak. Hlavičky Mikúša a Kubíka skončili v rukách Drinku, Kubíkova technická strela prefrčala tesne nad ľavým vinklom a v 88. min. po jeho technickej paráde spálil najväčšiu šancu zápasu, keď mu brána aj do tretice bola príliš nízka. V 89. min. so šťastím tečoval prihrávku Cingela do siete M. Štepanovský na 2:3. Po góle začala nechutná ťahanica o loptu a inak výborný rozhodca mal rozdať viac kariet ako len brankárovi Drinkovi. Tomu by neuškodilo, ak by sa viac ústredil iba na hru. R Mlčúch, Drúžek. (Jozef Komorný)
Radošovce - Unín
1:0 (1:0)
Góly: Huliman.
Diváci nevideli kvalitné stretnutie. Obidve mužstvá vyprodukovali množstvo nepresností. Rozhodlo sa v 37. min., kedy dali domáci víťazný gól zásluhou Hulimana. R Zabadal, Šteflík. (Miro Guček)
Sekule - Brodské
1:0 (1:0)
Góly: Vávra.
Domáce mužstvo si vypracovalo viac šancí a ten jeden gól si vyhrať zaslúžilo. Ich súperom je problém dať gól, pretože v bráne majú Milana Kocha, ktorý už štyri zápasy neinkasoval gól. Výborne rozhodovali Vanek, Pálka. (Slávo Šimek)
Kopčany - Cerová
1:1 (0:0)
Góly: Neúročný- aveteška.
V prvom polčase bola hra vyrovnaná, o máličko boli aktívnejší hostia. Po prestávke domáci z tlaku vyťažiliaj vedúci gól, keď center Neuročného si zrazil do vlastnej bránky Vavrovič. V ďalšom priebehu podržal hostí brankár Pretóry, ktorý chytil nejmenej tri tutovky. Na prekvapenie dali gól hostia, keď po centrovanej lopte sa presadil Anton Veteška. R Otočka, Hurbanek. (Malík, Drímal)
Koválov - Smolinské
3:0 (0:0)
Góly: Bilovský, M. Morávek, L. Slezák.
V prvom polčase triafali domáci konštrukciu bránky, keď sa dvakrát triaslo brvno a raz tyčka. Po prestávke už mierili presnejšie. V 51. min. zo skrumáže dorazil Bilovský, v 60. min. individuálnu akciu zakončil Milan Morávek a v 85. min. po narážačke s Veselým trafil presne k tyči Lukáš Slezák. R Ďurica, Rehák. (Fero Kubík)
Šaj. Humence - Kúty
2:3 (0:1)
Góly: I. Václavek 2 z 11 m - Österreich, J. Ralbovský, Mihál.
Vo vyrovnanom zápase si hostia do prestávky vypracovali niečo viac šancí a získali aj vedenie zásluhou Antona Österreicha. Domáci po prestávke vyrovnali z penalty zásluhou Ivana Václavka z penalty po faule na Rada Buriána. Hostia odpovedali z trestného kopu nechytateľnou strelou Juraja Ralbovského a po samostatnom úniku zvýšil na 1:3 Marcel Mihál. Aj druhý gól dali domáci z penalty, opäť ju premenil I. Václavek. Zo záverečného tlaku domáci už nič nevyťažili a tak líder získal tri body. Rozhodovali Lapoš, Dzindzík ml. (Pavol Ivánek)
Čáry - Hlboké
1:1 (0:0)
Góly: J. Flajžík - Mindek.
Vo vyrovnanom zápase sa dlho hralo bez gólov. Až v 69. min. sa domáci ujali vedenia gólom Jána Flajžíka, no body sa nakoniec delili, keď v 83. min. vyrovnal presnou hlavičkou Mindek. R Thao Tran Dinh, Polakovič. (Marián Vizváry)
Letničie - Rybky
0:1 (0:1)
Góly: Pukančík.
Hostia dali už v 2.min. Pukančíkom vedúci gól a ten sa ukázal ako rozhodujúci. Domáci zo snahy nevyťažili nič, šance Lánika a Smaženku ostali nevyužité a tak majú v rukách stále „Čierneho Petra“. R Cabadaj, Mikúš. (Jaro Vaculka)

18. kolo:
Unín - B.Mikuláš
1:0 (1:0)
Gól: P. Rehák.
Slušné stretnutie rozhodol v 31.min. Peter Rehák. R Rehák, Ďurica. (J. Včelka)
Kúty - Hlboké
4:0 (2:0)
Góly: 3. Puškáš, 40. Martin Štiftner, 80. Martin Smolinský (11), 82. Österreich.
Domáci mali viac z hry, svoje šance využili, hostia však boli bezzubí. R Cabadaj. (P. Źák)
Smolinské - Rybky 2:2 (1:1), Maderič 2 - Martin Petrúfka, Fábik. Domáci viedli 1:0, no bod zachraňovali v 90. min. z tr. kopu.
Cerová - Letničie
1:0 (1:0)
Gól: D. Kassay.
V slabom stretnutí rozhodla posledná minúta prvého polčasu, kedey unikol po krídle Dušan Kassay a prekonal súperovho brankára. V priemernom stretnutí R Mlčúch, Bilka. (B. Drímal)
Brodské - Čáry
1:1 (1:0)
Góly: O. Hnát - Formánek.
Domáci mali po celý zápas veľkú prevahu, no jedna jediná chyba ich stála dva body. R Hurbanek, Otočka. (B. Hnát)
Radošovce - Oreské
0:1 (0:1)
Gól: T. Kubík.
V susednom derby padol iba jediný gól. Dal ho v 35.min. hosťujúci Kubík, ktorý zarmútil domácich fanúšikov. V priemernom stretnutí R Thao Tran Dind, Polakovič. (P. Bulka)
Sekule - Š.Humence
1:0 (1:0)
Gól: Adam Trajlínek.
Vo vyrovnanom stretnutí mali domáci viac šancí, no hostia vynikajúceho Ivánka v bráne. ČK 0:1, R Vanek, Petráš. (Ľ. Štora)
Kopčany - Koválov
2:0 (1:0)
Z miernej prevahy dokázali domáci dať dva góly zásluhou Negreana. hosťom pre zmenu ich brejky nevyšli. R Sládek, Bednár. (F. Kubík)

Dohrávky 16. kola: Unín - Kúty 0:0, R Hurbánek, Kopčany - Oreské 3:1 (2:1), M. Veselý 2, P. Baláž - T. Kubík. R Thao, nehrali: Sekule - Čáry, Smolinské - Bor. Mikuláš, Brodské - Rybky, Koválov - Šaj. Humence, Cerová - Hlboké, Radošovce - Letničie.

6. Rýchly úver sa dá získať aj bez zložitých zmlúv
  7. Dajme ojazdeným pneumatikám druhú šancu. Nič nás to nestojí...
  8. Sloboda na Slovensku oslavuje 30 rokov
  9. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v Thajsku?
  10. Noc divadiel má okrúhle výročie a je v znamení Nežnej revolúcie
  1. Changes to the Public Procurement Law – Take Two
  2. Tatras guide: A fresh take on the stunning soul of Slovakia
  3. Vlastný biznis? S kvalitným účtom sa živnosť rozbieha ľahšie
  4. Rýchly úver sa dá získať aj bez zložitých zmlúv
  5. Dajme ojazdeným pneumatikám druhú šancu. Nič nás to nestojí...
  6. Róbert Boženík je nový patrón školského turnaja McDonald's Cup
  7. Sloboda na Slovensku oslavuje 30 rokov
  8. O2 opäť pripomína, že sloboda nie je samozrejmosť
  9. Čo funguje v českom obchodnom registri lepšie ako na Slovensku
  10. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v Thajsku?

Úspech Kopáčovcov v Ostrave

V dňoch 2.-3. novembra sa konal u našich západných susedov karate turnaj GRAND PRIX OSTRAVA.