Futsalisti Malaciek na majstra nestačili

Góly: Ciprys 3, Sobolič 2 - Blažej 2, Jalakša, Berky,
Várady, Mikita, Haľko, Baláž.
Pred 250 divákmi rozhodovali Papaj, Bronček. Konečný stav série 0:2.
Malacky: Držka - Malý, Konečný, Kovárik, Smolinský- Ciprys, Adámek, Červenka, Sobolič (Rybár), tréner Ján Hesek.
V druhom, odvetnom semifinálovom stretnutí začala lepšie domáca Nafta. Už v 2. min. zahrala obrana Slov-maticu rukou a domáci mali výhodu penalty. Martin Sobolič ju však nepremenil, no už o minútu to bol práve on, keď po spolupráci s Ciprysom dal vedúci gól - 1:0. Hostia vyrovnali v 9. min. Váradym na 1:1, no už o dve minúty dovolila obrana hostí Ciprysovi dva pokusy a ten druhý sa ujal - 2:1. V 14.min. po peknej kombinácii obhajca vyrovnal Jalakšom na 2:2. Záver prvého polčasu patril domácim. Šance spálili postupne Kovárik, Ciprys a najväčšiu Peter Konečný. V 18.min. však po zákroku Konečného odpískal Bronček príliš prísnu penaltu a z n j Blažej získal hosťom po prvýkrát vedenie. Ešte do prestávky mal tutovku na kopačkách Jalakša, no Držka bol skvelý.
Takmer dve minúty po prestávke nikto nič nevymyslel, no potom prišiel doslova smrtiaci úder hostí. Unikol Malačan Haľko v drese Slov-maticu a jeho strieľanú prihrávku tečoval do siete Berky. Čas sa posunul iba o 16 sekúnd a Baláž vymyslel podobnú prihrávku pre Blažeja - 2:5. Zdalo sa byť rozhodnuté, no proti bol Rado Ciprys. Z trestného kopu prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste - 3:5. Hostia boli futbalovejší, domáci bojovnejší, čo im vynieslo aj ďalší gól, keď v 31. min. využil Ciprys veľkú chybu Jalakšu a individuálnu akciu zakončil štvrtým gólom - 4:5. Šancu na vyrovnanie priniesla domácim 33. min. Prečíslenie im však nevyšlo a potvrdilo sa známe nedáš- dostaneš. Z protiútoku zvýšil Mikita na 4:6. V 37. min. fauloval Ciprys Haľka a po signále z tr. kopu sa dočkal aj bývalý domáci kanonier Peter Haľko - 4:7. Domácim zhasla nádej na možné tretie stretnutie. Veľkú šancu nevyužil Kovárik, keď vysoko prestrelil a 15 sekúnd pred koncom zvýšil na 4:8 Baláž. To však ešte nebolo všetko. Tri sekundy pred sirénou podtrhol strelecký účet efektným lobom Martin Sobolič - 5:8.
Jozef Komorný

Povedali po stretnutí:
Tréner Nafty Ján Hesek (v týždni oslávil 46. narodeniny): „V prvom stretnutí sme v prvom polčase hrali vyrovnanú partiu, čo nám možno aj trochu uškodilo, keď si hráči mysleli, že sme vyrovnaný súper. Po prestávke rozhodli individuálne výkony jednotlivcov Slo-maticu. V druhom zápase nám chýbali štyria hráči základnej zostavy, napriek tomu sme odohrali dôstojné stretnutie. Naši mladí hráči ukázali, že sú prísľubom a Nafta má aj v budúcnosti na čom stavať.“
Autor hetriku Rado Ciprys: „Teší ma, že som dostal od trénera príležitosť a pri neúčasti viacerých hráčov družstva som dokázal, že aj na nás mladých sa dá spoľahnúť. Verím, že mi to podobne bude „sypať“ aj v budúcom ročníku.“
Hráč Slov-maticu Peter Haľko: „Pre mňa to bol v známom prostredí pomerne ťažký zápas, pretože všetkých v tejto hale dôverne poznám. Som rád, že ma prijali ako svojho, i keď v drese súpera. Myslím, že obidva zápasy mali veľmi dobrú úroveň a Slov-matic postúpilzaslúžene“.

1. Od mája sa mení definícia kilogramu
  2. Festival IXPO otvorí brány už tento piatok. Čo všetko prináša?
  4. Športový deň Stavebnej fakulty STU v Bratislave
  5. Festival IXPO otvorí brány už tento piatok. Čo všetko prináša?
  6. Pivovar Šariš rozdá regiónu 16-tisíc eur
  7. Recenze autokamery Mio MiVue J60 WIFI - youtuber Bazim hodnotí!

Chceme kupovať čerstvé a kvalitné vajcia zo Slovenska

Pri výber vajec kladieme veľký dôraz popri kvalite a čerstvosti vajec aj na krajinu, odkiaľ pochádzajú.

Lesy na Záhorí postriekajú chémiou

Vojenské lesy plánujú postrekom likvidovať podkôrny hmyz, za posledné roky preň odumrelo 600-tisíc stromov.

Slovenskí konceptualisti sa predstavia v Budapešti, výstavu pripravila trnavská galéria

Budapeštianske Ludwig Museum bude do 23. júna hostiť výstavu Signál - príbeh slovenského (post)konceptuálneho umenia.