Senica – Miestnu časť Senice Čáčov sužujú problémy, ktoré sú typické pre okrajové štvrte miest na Slovensku. O niektorých najpálčivejších ťažkostiach rokovali poslanci Mestského zastupiteľstva na viacerých zasadnutiach, najfrekventovanejšou témou bývala tradične neexistujúca kanalizácia a stav cestných komunikácií.
Nakoľko cez Čáčov smeruje cestný ťah k hraničnému priechodu Kúty, touto miestnou časťou denne prehrmí množstvo ťažkých nákladných vozidiel aj osobných áut. Intenzita dopravy sa premieta na povrchu hlavnej cesty, k čomu tiež prispieva absencia kanalizačných zvodov. Preto poslanci Mestského zastupiteľstva v Senici na čele s primátorom Ľubomírom Parízkom rozhodli o vybudovaní tzv. dažďovej kanalizácie a prípojok k jednotlivým domom na náklady mesta.
Obyvatelia, ktorí sa budú chcieť pripojiť zmluvne na kanalizáciu, budú si vlastné napojenia hradiť sami. Po realizácii stavebných prác bude možné prikročiť k opravám cestnej komunikácie a chodníkov. - en-