Sobota, 4. február, 2023 | Meniny má Veronika

Miss 2006 je zo Záhoria

Krása je zhmotnená do rôznych podôb. Pre každého je iná. Všetci o nej snívajú a žije sa s ňou ľahšie... naozaj? Ženská krása síce otvára mnohé dvere, ale čo je za nimi? Je ťažké zorientovať sa v dnešnej dobe, keď mladé dievčatá snívajú len o kariére rosn

Anketa
Slovenskou Kráľovnou krásy sa vo štvrtok večer na jeden rok stala Magdaléna Šebestová z Bilkových Humeniec. Majú obyvatelia malej obce na Záhorí dôvod na radosť? Určite áno, veď sa nestáva často, aby sa mohli každý deň pýšiť krásou svojich žien. Aké boli pocity spoluobčanov i členov veľkej rodiny, sme sa pýtali na druhý deň.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Mária, 43 rokov, mama víťazky
Pravdaže sa tešíme. Celá rodina je hrdá, že sa to dcére podarilo. To viete, dlho sa na to pripravovala. Všetci sme to prežívali s ňou. Nebola už úplný nováčik, o titul Miss sa už uchádzala, ale až tentokrát vyhrala. Sme radi.

SkryťVypnúť reklamu

Vlado, 23 rokov, Magdalénin brat
Jasné, že som jej držal palce pred súťažou aj počas nej a pochopiteľne sa teším. Dosť sa o Magdaléne teraz v obci hovorí, ale nie je sa čo čudovať. Myslím, že mnohí s tým potajomky počítali a neboli ani prekvapení.

M. Drinková, starostka obce
Magdalénka je ako moja členka rodiny, takže sa teším dvojnásobne. Keď bude mať menej povinností, určite jej vystrojíme v obci nejakú oslavu, veď nás naozaj krásne reprezentovala. Mám radosť z toho, že jej prisúdili titul Miss.

Gita, 63 rokov, susedka
Čo by sme sa netešili, keď ju poznáme odmalička? Sledovali sme celú súťaž, fandili sme jej a keď vyhrala, hovoríme si – zaslúžila si to. Teraz bude určite známa a úspešná.


Fero, 70 rokov, obyvateľ obce
Magdalénu poznám, aj celú jej rodinu a viem, že sa už nejakých takýchto súťaží zúčastňovala. Sledoval som to, tie ostatné neboli také suverénne ako ona. Počínala si dobre, je správne, že vyhrala.

SkryťVypnúť reklamu


Mária, 68 rokov, obyvateľka obce
Ako hovorí suseda, veru sme jej dobre držali palce a tak sme radi, že práve naše dievča je Miss. Nech to len dotiahne ďaleko, keď sa jej darí, no nie? Želáme jej, aby sa raz niekde dobre uplatnila.


Výčapníčka v miestnom pohostinstve
Poviem vám, tešili sa všetci. Včera bol hostinec plný na prasknutie a keď vyhlásili výsledky, aj šampanské otvárali. Našu miss, samozrejme, poznám a tiež sa teším, že vyhrala. Ale ako hovorím, tešila sa celá dedina.

Od Mikuláša minulého roka, kedy sa uskutočnil kasting súťaže Miss 2006, až do uplynulého štvrtka celé Slovensko netrpezlivo čakalo, ktorá z dvanástich finalistiek sa posadí do kresla určeného pre Kráľovnú krásy. Štyri mesiace príprav, odriekania, driny, napätia pre jedinú chvíľu, ktorá zmení život jednej z nich...
Svoje želiezko v súťaži v podobe dvoch finalistiek malo v súťaži Miss 2006 aj Záhorie. Finalistku s číslom 9 Magdalénu Šebestovú z Bilkových Humeniec sme vám už v našom týždenníku predstavili začiatkom roka. Vtedy sa v rozhovore priznala, že aj keby v súťaži neuspela, v modelingu plánuje ešte zotrvať. Po skončení školy by raz chcela pôsobiť možno aj ako hovorkyňa alebo moderátorka...
Je krátko po 19. hodine a my vchádzame do zákulisia súťaže. Dievčatá sú v opatere kaderníkov a vizážistiek. Spúšte fotoaparátov cvikajú, prítmie prerušuje silné svetlo bleskov. Všetko sa deje pod prísnym dohľadom organizátorov. Žiadna možnosť na rozhovory. Len zaželať šťastie, urobiť zábery. No i napriek tomu sa nám to podarilo. Ako sa cítila neskoršia Miss 2006 hodinu pred finálovým programom?
„Zatiaľ je to v poriadku. Máme tu skvelý tím, ktorý nás zabáva,“ povedala s úsmevom a dodala, že trému trošičku má.

SkryťVypnúť reklamu

Magické číslo dvanásť

Kým scenár posunul finálový večer k rozuzleniu záhady, pre ktorých šesť dievčat sa súťaž skončí o niekoľko minút predčasne, diváci v sále i pri televíznych obrazovkách mali možnosť sledovať zaujímavú šou. Moderátori večera Zuzana Kanócz a Marek Vašut postupne na pódiu privítali dvanásťčlennú porotu v čisto pánskom zložení, ktorej predsedala Lucia Hablovičová. Okrem dvanástich finalistiek sa o spestrenie a zábavu postarali hudobníci z The Dhol Foundation, skupina Sax and Jay so spevákom Jurajom Mokrým, Zuzana Smatanová, Zdenka Predná, Tina, Katka Knechtová so skupinou Peha, Marián Čekovský, Jaro Bekr a tanečná skupina Spin.
Finalistky sa postupne predviedli v modeloch Diesel, nádherných šatách od Roberta Cavalliho, originálnych plavkách Lukáša Kimličku. Najväčším prekvapením však boli slávnostné šaty finálového večera, ktoré pre dievčatá ušilo dvanásť najvychýrenejších módnych návrhárov zo Slovenska a Čiech. Finalistku č. 4 Dominiku Andrášovú z Lozorna obliekla Vladimíra Bebčáková, finalistku č. 9 Magdalénu Šebestovú Fero Mikloško. Koľko bolo v éteri cítiť závistlivých povzdychov a pohľadov, ktoré vyvolala táto jedinečná kolekcia, si neviete ani predstaviť. To musíte zažiť.
Magickú dvanástku ešte dopĺňalo dvanásť nádherných spoločenských topánok na mimoriadne vysokých dvanásťcentimetrových opätkoch. Čo všetko si museli finalistky počas večera vytrpieť... Určite to však stálo za to.
Riaditeľka súťaže Lucia Hablovičová vyriekla, i keď veľmi nerada, ortieľ nad šesticou dievčat, ktorým ostanú na celý život iba krásne spomienky. Porotcovia rozhodli, že o tri korunky nebudú ďalej súťažiť Katarína Jančaříková zo Žiliny, Jana Drevková z Popradu, Slavomíra Kočánová z Prešova, Anita Mládeneková z Bratislavy, Veronika Današová z Nitry a Andrea Kolevová z Trnavy.

Tri šerpy a dva automobily

Kým sa program prebojoval do samotného finále, udeľovali sa štyri „malé“ tituly Miss. Pri internete najčastejšie vysedávali priaznivci Magdalény Šebestovej (MISS INTERNET), odborníci v oblasti vizáže zvolili za MISS PUPA make up Zuzanu Lazovú z Trenčianskej Turnej, novinári dali najviac hlasov Dominike Andrášovej (MISS PRESS).
S veľkým napätím sa čakalo, ktoré z dvanástich dievčat sa stane MISS SYMPATIA. Pre ňu bolo nachystané vyblýskané BMW-čko. V sále to vrelo a určite aj v samotných finalistkách. „...číslo 9, Magdaléna Šebestová,“ zaznelo sálou. Dievča, respektíve mladá žena z Bilkových Humeniec, asi najmenšej obci nielen na Záhorí, ale aj na Slovensku, získava už druhý titul. A to ešte netuší... no nepredbiehajme.
Vyhlásenie Miss sympatia vyvolalo okrem napätia pri vyhlasovaní konečného verdiktu aj spontánny smiech. Scenárista Dano Dangl ho totiž poňal svojsky (ako každú reláciu S.O.S.) a poplietol nielen divákov v sále, ale aj finalistku Zuzanu Lazovú, ktorá súperila s Magdalénou.
Prvý graf predurčil, že Miss bude Magdaléna. Ten však ukázal výsledky pred finálovým večerom. Pri objavení sa druhého grafu sa na prvom mieste objavilo meno Zuzany, ktorá, pobláznená publikom, vykročila smerom k moderátorom na dekorovanie. Radovala sa však iba niekoľko sekúnd. Marek Vašut totiž dodal, že druhý graf ukázal len výsledky hlasovania v sále počas večera. Až tretí graf prezradil meno celkovej víťazky. Malé „faux poux“ však náladu Zuzane nepokazilo.
Na pódiu ostalo už len šesť finalistiek. Napätie sa dalo krájať. Na rad prišlo vyhlasovanie hlavnej súťaže. Na našu veľkú radosť sa Miss 2006 stala Magdaléna Šebestová. Na tvárach dvoch Záhoráčiek sa objavila radosť i sklamanie, pretože Dominike Andrášovej utiekla korunka pomedzi prsty. Na ľavú stranu kresla pre Miss sa totiž postavila Dagmar Ivanová z Čadce (II. vicemiss) a na pravú Zuzana Lazová (I. vicemiss).
Na ktorom BMW sa bude Magdaléna voziť radšej? „Jedno dám určite rodičom, pretože si to nikto nezaslúži viac. Na druhé sa teším ja,“ povedala nová Miss, ktorá je podľa vlastného úsudku výbornou šoférkou. „Otcovi, ktorý je šofér autobusu, vždy hovorím, že ja mám odcúvané to, čo má on odjazdené,“ poznamenala s úsmevom.

Aká je Miss 2006?

„Rodina chcela, aby som sa prihlásila. Mama bola so mnou na kastingu. Ak by tam nebola, dnes tu určite nesedím,“ povedala krátko po svojej korunovácii Magdaléna.
„Trému som mala azda najviac pri prvej disciplíne a tak ako býva zvykom, aj pri promenáde v plavkách. Mali sme vysoké topánky a síce veľmi pekné, ale plavky,“ podotkla Magdaléna, ktorú v hľadisku podporovala takmer celá rodina a známi. Nechýbal medzi nimi aj jej priateľ, s ktorým je už dva roky.
„Nemyslím si, že som úplne dokonalá. Každý človek má nejaké chyby a rovnako som na tom aj ja. Som veľmi tvrdohlavá a všetko robím na poslednú chvíľu. Po fyzickej stránke som možno až príliš chudá. Môžem zjesť všetko, čo vidím. Za svoju štíhlosť vďačím vrodenému dobrému spaľovaniu.“
Čerstvá Miss 2006 Šebestová verí symbolike čísla deväť, pod ktorým v súťaži krásy súťažila. „Mojimi šťastnými číslami sú všetky násobky troch - trojka, šestka a deviatka ma sprevádzajú po celý život.. Teraz dokonca bývam na izbe, kde sa nachádza číslo šesť a aj naše číslo domu je 69.“
Magdaléna plánuje v najbližších dňoch oddychovať v spoločnosti svojej rodiny a priateľa, s ktorým má takmer dvojročný vzťah. Absolventka Fakulty masmediálnej komunikácie na Univerzite Sv. Cyrila a Metoda v Trnave sa nebojí, že by pod vplyvom slávy zanevrela na svojich blízkych.
Gabo Kopúnek

Dominike nebol úspech dopriaty

Riaditeľka súťaže Miss 2006 Lucia Hablovičová riešila počas štvrtkového finále aj vopred nečakanú situáciu rovnosti hlasov. Tá nastala po zrátaní bodov od porotcov, po ktorom mali dve dievčatá zhodný počet hlasov. Musela sa teda musela ujať situácie a rozhodnúť medzi nimi svojim „predsedníckym“ hlasom navyše. Bol to vraj najťažší okamih večera.
Toto ťažké rozhodovanie sa však netýkalo Dominiky Andrášovej z Lozorna, ktorá poľahky postúpila do finálovej šestky. Jej prednosti, ktoré ohodnotili najmä novinári, ju však medzi trojicu víťazných finalistiek neposunuli.
„Bolo to dohodnuté dopredu,“ skonštatoval po skončení večera Dominikin otec, ktorý sa dozvedel o údajných manipuláciách v zákulisí. „Jednoznačne patrila medzi najlepšie, no som aj rád, že sa tam nedostala. Takto budem mať aspoň istotu, že sa jej nič nestane. V modelingu sú rôzne nástrahy.“
Iný pohľad na pôsobenie Dominiky v súťaži mala jej sestra Daniela. „Súťaž bola na úrovni. Všetky finalistky boli prezentované ako dámy. Čo sa týka Dominiky, bola som veľmi prekvapená, pretože som si nikdy nepovšimla, že má taký krásny hlas v mikrofóne. Celkovo pôsobila veľmi profesionálne, takže máme všetci radosť. V každom prípade je to veľký úspech dostať sa z tisícky dievčat medzi finálovú šesticu. Nehovorím to iba zo subjektívneho pohľadu, ale tá korunka by sa jej veľmi hodila. Na Miss World by tiež obhájila pozíciu. Zvládla to bravúrne a sme všetci na ňu hrdí.“
A ako po skončení súťaže svoje vystúpenie zhodnotila Dominika?
„Stretla som tu veľa zaujímavých ľudí a získala viacero kontaktov. Takže sa mi možno naskytne nejaká príležitosť na prácu v modelingu. Budem veľmi rada, ak sa mi v tomto smere niečo vydarí.
S titulom Miss Press som veľmi spokojná. Milo ma to prekvapilo. Som šťastná, že som ho získala. Súťaž hodnotím ako veľmi peknú šou, počas ktorej som sa cítila ako dáma.“
Gabo Kopúnek

Najčítanejšie na My Záhorie

Inzercia - Tlačové správy

 1. Vyšlo februárové Doma v záhrade
 2. Dom postavený z konope? Nápad, ktorý si zaslúžil envirocenu
 3. Turisti ešte v Egypte neobjavili veľa miest, hovorí delegátka
 4. Wüstenrot aktívne čelí výzvam trhu a mení svoj obchodný model
 5. McDonald's opäť medzi lídrami v ankete Najzamestnávateľ roka
 6. Dodajte vašej pokožke šťavu
 7. Vica Kerekes: Som väčší introvert, ako sa zdá
 8. Ktorá banka dvíha úroky na termiňáku? A čo pre to treba spraviť?
 1. Vyšlo februárové Doma v záhrade
 2. Tím súťažného kvízu Riskuj! vyráža za fanúšikmi do Košíc
 3. Viete, kto je Najzamestnávateľ vo finančných službách?
 4. Dom postavený z konope? Nápad, ktorý si zaslúžil envirocenu
 5. Turisti ešte v Egypte neobjavili veľa miest, hovorí delegátka
 6. Wüstenrot aktívne čelí výzvam trhu a mení svoj obchodný model
 7. McDonald's opäť medzi lídrami v ankete Najzamestnávateľ roka
 8. Vica Kerekes: Som väčší introvert, ako sa zdá
 1. Ktorá banka dvíha úroky na termiňáku? A čo pre to treba spraviť? 12 441
 2. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi 5 615
 3. Dodajte vašej pokožke šťavu 2 972
 4. Zdravie bez liekov. Lekár namiesto nich predpisuje studenú vodu 2 212
 5. Šetriť energiu sa oplatí. Špecialisti poradili, ako na to 1 777
 6. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu 1 756
 7. Dom postavený z konope? Nápad, ktorý si zaslúžil envirocenu 1 377
 8. Ako skĺbiť remeslo a moderné technológie? Inšpirujte sa Bajkery 1 091

Blogy SME

 1. Věra Tepličková: Heger a iní alfa samci
 2. Ľuboš Vodička: Slovenské hrady: Ostrý Kameň
 3. Peter Sarkocy: 4 dôvody prečo by som si už nekúpil Škodu Enyaq
 4. Anton Kovalčík: Ako sa nerobí štátny prevrat.
 5. Ľudmila Križanovská: Veľká Británia a USA sú najväčšie zlo na svete
 6. Matej Nagy: Dúbravský mesačník 3
 7. Jozef Stasík: Ovplyvnia medvede budúce voľby?
 8. Peter Maroncik: Neskracujte si cestu po rozblatenom trávniku!
 1. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť Vb - bludy a klamstvá) 6 714
 2. Věra Tepličková: Výlet v Bratislave (z denníka žiaka 3. ročníka ZŠ z Piešťan) 4 549
 3. Rastislav Puchala: Starosta je ruský troll 4 032
 4. Rastislav Jusko: Krvavá minulosť komunistickej prokuratúry. Je nám súdené prežiť ju znova? 3 358
 5. Dušan Koniar: Dzurindov projekt valcuje čítanosť aj diskusie 3 115
 6. Ján Šeďo: "Ja nechcem byť ako moji rodičia", vypadlo z rómskeho chlapca. 3 101
 7. Ivan Beňovič: Ruský rubeľ sa svetovou menou nestane 2 695
 8. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 2 605
 1. Jiří Ščobák: Bude rok 2023 na Slovensku ekonomicky príjemný? Aká bude inflácia na konci roka?
 2. Martina Hilbertová: Keď prišla na Slovensko, nechcela žiť. Pomohlo jej divadlo
 3. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 5. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 6. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
 8. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Záhorie - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Záhorie

Celkovo absolvovali hasiči v priebehu rána a dopoludnia 28 zásahov.


TASR 16m
MY | TOP správy z regiónov

Pozrite si výber TOP správ z regiónov.


3 h
Historik Richard Drška.

Maily sú podľa neho zlá choroba dnešnej doby.


21 h

Spoločným cieľom je sfunkčniť radu tak, aby mohla rozhodovať o tom, ktoré projekty budú spolufinancované z nových eurofondov.


TASR 3. feb

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Blogy SME

 1. Věra Tepličková: Heger a iní alfa samci
 2. Ľuboš Vodička: Slovenské hrady: Ostrý Kameň
 3. Peter Sarkocy: 4 dôvody prečo by som si už nekúpil Škodu Enyaq
 4. Anton Kovalčík: Ako sa nerobí štátny prevrat.
 5. Ľudmila Križanovská: Veľká Británia a USA sú najväčšie zlo na svete
 6. Matej Nagy: Dúbravský mesačník 3
 7. Jozef Stasík: Ovplyvnia medvede budúce voľby?
 8. Peter Maroncik: Neskracujte si cestu po rozblatenom trávniku!
 1. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť Vb - bludy a klamstvá) 6 714
 2. Věra Tepličková: Výlet v Bratislave (z denníka žiaka 3. ročníka ZŠ z Piešťan) 4 549
 3. Rastislav Puchala: Starosta je ruský troll 4 032
 4. Rastislav Jusko: Krvavá minulosť komunistickej prokuratúry. Je nám súdené prežiť ju znova? 3 358
 5. Dušan Koniar: Dzurindov projekt valcuje čítanosť aj diskusie 3 115
 6. Ján Šeďo: "Ja nechcem byť ako moji rodičia", vypadlo z rómskeho chlapca. 3 101
 7. Ivan Beňovič: Ruský rubeľ sa svetovou menou nestane 2 695
 8. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 2 605
 1. Jiří Ščobák: Bude rok 2023 na Slovensku ekonomicky príjemný? Aká bude inflácia na konci roka?
 2. Martina Hilbertová: Keď prišla na Slovensko, nechcela žiť. Pomohlo jej divadlo
 3. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 5. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 6. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
 8. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu