Skalickí juniori sú strieborní

Extraliga juniorov
Juniori HK 36 Skalica nakoniec titul majstra Slovenska nezískali, no svoj cieľ určite dosiahli. Trenčín bol silným súperom a dokonale využil dvakrát výhodu domáceho prostredia, keď sa hralo na dva víťazné zápasy. Veľkým prínosom pre celý Slovenský hokej však boli určite návštevy na zápasoch skalických juniorov na Skalickom štadióne, ktoré by brali aj mnohé extraligové družstvá seniorov. Pre porovnanie, na prvom štvrťfinálovom zápase Zvolen - Žilina bolo 1800 divákov.

Finále play off
1. zápas
Trenčín - Skalica
5:1 (3:0, 0:1, 1:1)
Góly: Záborský, Doskočil, Sojčík, Lelkeš, Trefný - Hrtús.
Vylúčení 9:6 na 2 minúty, presilovky 1:0, oslabenia 0:0. Pred 800 divákmi rozhodovali Jonák (Tvrdoň, Pavlovič). Na zápasy 1:0.
Skalica inkasovala už za 67 sekúnd a druhý gól v oslabení o dvoch hráčov, keď sedeli Gula a Škápik. Hoci sa v ďalšom priebehu snažili a v 36.min. aj Hrtús znížil na 3:1, v ďalšom priebehu už Trenčín svoje vedenie udržal.

2. zápas
Skalica - Trenčín
5:3 (1:1, 2:0, 2:2)
Góly: Mikúš, Hollý, Lušňák, Škadra, Mikušovič - Záborský, Lelkéš, Lobotka.
Vylúčení 7:5 na 2 minúty, presilovky 1:1, oslabenia 2:1. Pred 2500 divákmi rozhodovali Baluška (Pavlovič, Mészáros). Na zápasy 1:1.
Skalica: Michal Ivánek - Škápik, Gula, Chovan, Tomáš, Javorek, Hanka, Škadra - Štepanovský, Štepán, Palkovič, Svíba, Šátek, Hollý, Greň, Haring, Lušňák, Hrtús, Novák, Mikúš, Mikušovič, tréner Peter Oremus.
V drese domácich nastúpil aj Juraj Mikúš, ktorý celú sezónu hral za A-mužstvo v extralige a prehrou v siedmom zápase v Nitre mohol byť k dispozícii trénerom juniorky. A bol to práve on. Kto 20 sekúnd pre koncom prevej tretiny odpovedal na vedúci gól Trenčína z 3.minúty. V druhej tretine da domácim juniorom „oplatilo“ hrať v oslabení, keď dve takéto situácie využili na strelenie gólu. V 24.min. sa to podarilo Hollému a v 30.min. Lušňákovi. V záverečnej tretine už za 39 sekúnd hostia znížili, no domáci získali opäť dvojgólové vedenie zásluhou Martina Škadru v 47.min. Niečo podobné sa opakovalo aj v závere stretnutia. Práve Škadra bol vylúčený, hostia odvolali brankára a v 59.min. využili presilovku na zníženie na jednogólový rozdiel. V závere v power play pokračovali, čo využil Marek Mikušovič na gól do opustenej brány a vynútil tak tretie rozhodujúje stretnutie.

3. zápas
5:2 (0:1, 2:0, 3:1)
Góly: Záborský 3, Mikula, Sojčík - Šátek, Hrtús,
Vylúčení 7:4 na 2 minúty, presilovky 0:1, oslabenia 0:0. Pred 1700 divákmi rozhodovali Jonák (Galamboš, Pavlovič). Na zápasy 2:1.
Skalica od 15.min. viedla, keď akciu Hollého zakončil Michal Šátek - 0:1. V druhej tretine však domáci favorit otočil skóre dvomi gólmi a v polovici tretej tretiny už to bolo o dva góly. Keď na začiatku 52.min. zakončil akciu Mikúša s Chovanom presnou strelou Michal Hrtús na 3:2, hostia sa nadychovali k záverečnému náporu. Strelecky disponovaný Záborský však v 57.min. zvýšil na 4:2. V samom závere sa tréner Oremus rozhodol pre power play, no už po šiestich sekundách opäť Záborský trafil prázdnu bránu a definitívne rozhodol o novom majstrovi Slovenska.

O 3. miesto: Trnava - Poprad 6:3, 2:4, 3:2 (na zápasy 2:1).
Bronzové medaily získali juniori HK Trnava, ŠKP Poprad skončil štvrtý.
Baráž o extraligu
Senica - Piešťany
8:8 (4:3, 2:2, 2:3)
Góly: Hladký, Ivánek a Tallo 2, Michalička, Zukal - Rybárik 4, Mihálik 2, Gatiar, Masaryk.
Vylúčení 6:5 na 2 minúty, navyše Jankovič a Kocúr (obaja SE) 10 min. OT, Michalička (SE), Ondrejka a Filip (obaja PIE) 5 + DKZ. Presilovky 4:2, oslabenia 1:1. Pred 250 divákmi rozhodovali D.Konc (Mášik, Masaryk).
V zápase posledných mužstiev tabuľky nepotvrdili domáci víťazstvo v Piešťanoch. V gólových pretekoch dvakrát neudržali dvojgólové vedenie, naopak vyrovnali až v 60.min. zásluhou Ivánka. 4.miesto a postup sa im tak vzďaluje.
Ďalšie zápasy: Prešov - Ružinov 3:7, Dubnica - L. Mikuláš 2:2.

Ružinov - Senica
3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Góly: g. h. Michalička.
Vylúčení 5:5 na 2 minúty, presilovky 1:0, oslabenia 0:0. Pred 160 divákmi rozhodovali Jonák (M.Orolín, Goga).
Dve tretiny držali senickí juniori jednogólové vedenie. Minútu pred druhou sirénou domáci vyrovnali z presilovky, keď potrestali vylúčenie Bigosa. V záverečnej tretine zúročil Ružinov svoju prevahu ďalšími dvomi gólmi a zaslúžene vyhral, keď počet striel na brány bol 51:20 pre domácich.

Senica - Lip. Mikuláš
1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Góly: g. d. Ivan Jankovič.
Vylúčení 7:7 na 2 minúty, presilovky 1:0, oslabenia 0:1. Pred 250 divákmi rozhodovali Lokšík (Bulko, Müllner).
Už za 40 sekúnd inkasovali domáci gól a druhý v 36.min. dokonca pri vlastnej presilovke. Jediný gól domácich dal až v 58.min. z presilovky Jankovič, no to už na zvrat bolo veľmi neskoro.
Ďalšie zápasy: Prešov - Dubnica 1:4, Ružinov - Piešťany 6:3.

Dubnica - Senica
5:1 (0:1, 2:0, 3:0)
Góly: g. h. Ondrej Ivánek.
Vylúčení 0:2 na 2 minúty, presilovky a oslabenia 0:0. Pred 120 divákmi Mihálik (Čavojský, Jankovič).
Ak si chceli udržať juniori Senice extraligu, museli v Dubnici vyhrať a spoliehať sa, že Prešov nevyhrá v Piešťanoch. To druhé sa splnilo, no Seničania žiadne body nezískali. Viedli síce po vyrovnanej prvej tretine, keď v 20.min. z prihrávky Martina Ondroviča skóroval Ondrej Ivánek, no v ďalších dvoch tretinách už mali navrch domáci a konto senického brankára zaťažili piatimi gólmi. Najmenej na rok sa tak juniori HK 91 Senica s extraligou musia rozlúčiť.
Ďalšie zápasy: Piešťany - Prešov 5:4, L.Mikuláš - Ružinov 6:4.

1.Dubnica 10 7 1 2 39:19 15
2.L.Mikuláš 10 7 1 2 38:25 15
3.Ružinov 10 6 1 3 40:27 13
4.Prešov 10 3 1 6 29:37 7
5.Senica 10 2 2 6 28:39 6
6.Piešťany 10 1 2 7 30:57 4