Pondelok, 16. september, 2019 | Meniny má Ľudmila

Skalickí juniori budú hrať o titul

Extraliga juniorov
Juniori HK 36 Skalica vyhrali úvodný zápas semifinálovej série extraligy juniorov, keď v pondelok na domácom ľade zdolali pred krásnou návštevou 2200 divákov HK Trnava 4:2. V sérii na dve víťazstvá sa ujali vedenia 1:0. Lenže druhé stretnutie v Trnave rovnakých výsledkom prehrali a tak prišlo na rad tretie rozhodujúce stretnutie v Skalici. V ňom Skalica využila výhodu domáceho ľadu a po najtesnejšom víťazstve 3:2 postúpila do finále. Druhým finalistom je víťaz základnej časti Dukla Trenčín, ktorá si s Popradom poradila v dvoch zápasoch.

Semifinále play off
1. zápas
Skalica - Trnava
4:2 (3:0, 0:1, 1:1)
Góly: 2. a 60. Hollý, 7. Štepanovský, 8. Lušňák - Konečný 2.
Od druhej do ôsmej minúty dala Skalica tri góly, ktorými prinútila svojho súpera k výmene brankárov. Tento výrazný náskok však nebol rozhodujúci. V 34. min. vylúčenie F. Tomáša potrestal Konečný. V 45. min. hrali hostia pri vylúčení Škadru ďalšiu presilovku. Hoci ju nevyužili, niekoľko sekúnd po návrate skalického hráča na ľad znížil opäť Konečný na 3:2 a hosťom naskytla šanca na úspech. Na posledných 24 sekúnd sa rozhodli pre hru bez brankára, no Škadra svoje vylúčenie napravil asistenciou (spolu s Haringom) na gól Hollému do prázdnej brány.
Pred 2200 divákmi rozhodovali Jonák (M. Orolín, Pavlovič). Na zápasy 1:0.
Ďalší zápas Trenčín - Poprad 6:0 (na zápasy 1:0).

2. zápas
Trnava - Skalica
4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Góly: Konečný 2, Krčula, Benedik - Novák, Haring.
Trnavský strelec Konečný otvoril skóre druhého stretnutia už v 6. minúte - 1:0. Hostia v 15. min. využili presilovku, keď po prihrávke Hrtúsa vyrovnal Filip Novák - 1:1. Ešte v úvodnej tretine však dostal domácich do vedenia Krčula. Keď Skalický strelec Novák sedel na trestnej lavici, domáci využili presilovku v 29. min. Benedikom a viedli o dva góly 3:1. Na začiatku tretej tretiny znížil Jozef Haring na 3:2, no definitívnu podobu výsledku dal v 48. min. Roman Konečný - 4:2. O druhom finalistovi tak musí rozhodnúť tretí zápas v Skalici.
Pred 480 divákov rozhodcovia Mihálik (Galamboš, Mészáros). Na zápasy 1:1.
Ďalší zápas Poprad - Trenčín 1:4 (na zápasy 0:2)

3. zápas
3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Góly: Šátek, Štepanovský (Mikušovič, Palkovič), Haring (Škápik) - Hlavna, Benedik. Vylúčení 3:4 na 2 minúty, presilovky 0:1, oslabenia 0:0.
V rozhodujúcom stretnutí mali od začiatku navrch domáci, ale bolo vidieť, že obe mužstvá po náročných predchádzajúcich zápasoch príliš silami neoplývajú. 13.min. bola šťastná pre domácich, keď Michal Šátek otvoril skóre zápasu. Bola to skôr taktická bitka, ale rozhodne jej nechýbal náboj, napätie, pekné akcie a gólové momenty. V 26.min. sice Hlavna vyrovnal, no už v nasledujúcej minúte domáci opäť viedli po góle Štepanovského a do konca tretiny pridal tretí gól Haring. Pekná návšteva hnala Skaličanov dopredu a keď už to bolo 3:1, všetko sa zdalo byť jasné. Hostia však nezložili zbrane. Vývoj zápasu v tretej tretine poriadne zdramatizovali rýchlym kontaktným gólom z presilovky, keď na trestnej lavici sedel Hrtús a pomaly začali preberať iniciatívu. Po spálených šanciach na oboch stranách sa skóre už do konca riadnej hracej doby nezmenilo a hosťom nepomohla ani 38 sekundová hra bez brankára. Po záverečnej siréne vypukol gejzír radosti na ľade i v hľadisku. Skaličania sa prebojovali prvýkrát v histórii do finále extraligy juniorov.
Pred 1700 divákmi rozhodovali Čaprnka (Mášik, Müllner). Na zápasy 2:1.

Baráž o extraligu
L.Mikuláš - Senica
6:3 (2:0, 2:2, 2:1)
Góly: Zúbek 2, Oravec, Petran, Bubniak, Mičuda - Kocúr, Martin Ondrovič, Tallo.
Domáci v polovici zápasu viedli výrazne 4:0, až za tohoto stavu sa strelecky presadili aj hostia.
Vylúčení 9:3 na 2 minúty, navyše Smolka a Oravec (obaja LM) 10 min. OT. Presilovky 1:1, oslabenia 0:0. Pred 150 divákmi rozhodovali Lauff (Kubuš, T. Orolin).
Ďalšie zápasy: Piešťany - Ružinov 4:4, Dubnica - Prešov 5:3.

Senica - Dubnica
0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Góly: Bustin 2, Chlepko, Gavač.
Domáci boli polovicu stretnutia vyrovnaným súperom. Dubnica dala v 30.min. vedúci gól Bustinom a potom pridala ďalšie tri.
Vylúčení 6:4 na 2 minúty, presilovky 0:1, oslabenia 0:0. Pred 250 divákmi rozhodovali Čaprnka (Bojda, Petráš).
Ďalšie zápasy: Prešov - Piešťany 6:0, Ružinov - L. Mikuláš 4:1.

Senica - Prešov
3:3 (0:1, 2:1, 1:1)
Góly: Zukal 2, Hladký. Domáci neustále prehrávali a vyrovnali až v 56. min. Zukalom.
Ďalšie zápasy: Ružinov - Dubnica 2:3, Piešťany - L. Mikuláš 3:5.
1.Dubnica 6 4 0 2 22:15 8
2.Ružinov 6 3 1 2 20:14 7
3.Prešov 6 3 1 2 21:17 7
4.L.Mikuláš 6 4 0 2 23:18 8
5.Senica 6 2 1 3 17:20 5
6.Piešťany 6 0 1 5 14:33 1