Štvrtok, 28. máj, 2020 | Meniny má ViliamKrížovkyKrížovky

V Malackách majú dvoch nových majstrov Slovenska

Športová hala Elán bola dňa 4. marca dejiskom domáceho halového šampionátu žiakov a žiačok v atletike. Vo výbornej forme sa predstavil Jakub Vilímek (AC Malacky), ktorý sa stal, ako neskôr výsledky ukázali, najúspešnejším zástupcom žiackej atletiky zo Záhoria. „Vilko“, ako ho ostatní prezývajú, najskôr vyhral tretí rozbeh na 60 m žiakov, časom 7,70. Pol hodiny na to, štartoval v druhom časovom behu na 300 m, v ktorom s prehľadom zvíťazil a výkonom 39,46 si v celkovom poradí vybojoval bronz. Napriek tomu, že to bola jeho prvá veľká medaila, Jakub nebol spokojný. Ak by ho usporiadateľ majstrovstiev zaradil do lepšieho, prvého, behu, mohol stáť minimálne o stupienok vyššie. Chybu však treba hľadať v BAZ (Bratislavský atletický zväz), ktorý opakovane neuverejňuje výsledky súťaží na internete. Nasadzovanie do rozbehov by tak mohlo byť spravodlivejšie. Všetko si však vynahradil vo finálovom behu na 60 m. Sústredenie, výborne zvládnutý štart a najmä húževnatý finiš na „šachovnici“ znamenal víťazstvo v najkratšom šprinte žiakov. O prvenstve rozhodla až cieľová kamera, ktorá potvrdila i jeho ďalší osobný rekord, 7.64 sek. Jakub mal však pred sebou ešte jeden súťažný štart a tak na veľké oslavy nebol čas ani pomyslenie. Na 150 m štartoval opäť až v druhom časovom behu. Napriek únave, ktorá o sebe dávala čoraz viac vedieť, kŕčmi v oblasti štvorhlavého svalu stehna, vložil do výkonu všetko a čas 18.44 sek. znamenal jeho tretí osobný rekord a tretí cenný kov v jeden deň! Tentoraz mal striebornú príchuť a jeho medailová zbierka, tak mohla byť skompletizovaná. „Jakub sa venuje atletike len šesť mesiacov a za to krátke obdobie urobil poriadny kus tvrdej roboty. To, že sa mu dnes podarilo až trikrát dosiahnuť pódiový výsledok, pripisujem najmä jeho usilovnosti a poctivosti v tréningu,“ vyzdvihol výkony svojho zverenca jeho tréner Peter Filip.
V kategórii žiačok bola v šprintérskych disciplínach favoritkou číslo jeden ďalšia pretekárka AK Malacky Renáta Fajtáková. Cesta k jej sobotňajšiemu úspechu sa však rodila ťažko. Renáta vôbec nezačala dobre. V rozbehu na 60 m bola pre druhý pokazený štart z ďalších bojov v tejto disciplíne vylúčená. Predseda AK Malacky Vladimír Handl podal oficiálny protest proti rozhodnutiu vrchníka disciplíny a požadoval opakovanie prvého rozbehu na 60 m žiačok. Argumentoval priloženým videozáznamom a poukazoval na to, že organizátori nepoužili záťažové, elektronické bloky, ktoré by chybný štart zaznamenali. Jury však protest AC Malacky zamietla. Fajtáková si všetko vynahradila v behu na 150 m. V šiestich časových behoch sa zrodili veľmi vyrovnané výkony. O víťazstve rozhodla len jediná stotina sekundy a najšťastnejšia mohla byť práve pretekárka z Malaciek, ktorá si časom 19.90 sek. vydrela svoje prvé zlato z majstrovstiev Slovenska vôbec. O posledný medailový zápis sa postarala Klára Považanová z AK Junior Holíč v disciplíne 300 m žiačok, v ktorej si vybojovala bronzovú medailu výkonom 44.45 sek. Klára štartovala i na kratšej, polovičnej trati, kde obsadila pekné 6. miesto. Sympatickými výkonmi sa prezentoval Jozef Zajároš z AK Junior Holíč v skoku do diaľky, kde výkonom 546 cm obsadil 4. miesto a v behu na 150 m bol časom 19.06 sek. šiesty. Ale i ostatní Záhoráci, Veronika Šteflíková z AC Olympia Skalica) v skoku do výšky (164 cm – 4. miesto) a v skoku do diaľky (497 cm - 5. miesto), František Sekelský (Atletika ŠK Skalica) v behu na 600 m (1:36,50 – 4. miesto), Alica Mackovichová (AC Malacky) v behu na rovnakú vzdialenosť žiačok (1:47,87 – 5. miesto), Michal Kobliška (Atletika ŠK Skalica) v šprinte na 60 m (7,93 – 5. miesto), Timotej Votruba (AK Junior Holíč) v skoku do výšky (165 cm – 6. miesto) a v behu na 600 m (1:40,25 – 10. miesto), Denis Tongel z rovnakého oddielu vo vrhu guľou (12,51 m – 7. miesto) a kvaterto žiačok v disciplíne 4 x 200 m, ktoré si v zložení (Schildová, Habáňová, Mackovichová, Fajtáková), v konkurencii 12-tich štafiet vybojovalo konečnú 5. priečku.
Ostatní pretekári zo Záhoria do bojov o popredné umiestnenie výraznejšie nezasiahli a na svoje prvé veľké úspechy ešte len čakajú.
Rudolf Roučka, tréner AK Junior Holíč, však prejavil spokojnosť s reprezentáciou a dosiahnutými výsledkami početnej skupiny atlétov z Holíča, Malaciek i zo Skalice. „Je potešiteľné sledovať, ako aj my na Záhorí dokážeme primäť čoraz viac detí k športu, a k atletike zvlášť. Veď základné atletické disciplíny, beh, skok a vrh sú súčasťou nášho každodenného pohybu, s čím úzko súvisí i zdravý spôsob života. Ak sa len jeden žiačik začne systematicky a pravidelne venovať športu, je to pre nás ten najväčší úspech.“
ZoltánBarski

1. Sunar s ešte lepšou receptúrou a v novom šate
  2. Benzín alebo akumulátor? Mýty a fakty
  3. Vyberte si tú správnu dezinfekciu šetrnú k pokožke
  4. 5 tipov, ako si vylepšiť intímny život v dlhodobom vzťahu
  5. Magazín denníka SME: Tipy na výlety v Rakúsku
  6. Need an insight into the topic of investment and trust funds?
  7. Dopravcovia v čase koronavírusu. Dezinfikovali aj svoje bytovky
  8. Zabezpečujeme certifikované MBA programy
  9. Ako efektívne ušetriť na platbách za energie?
  10. Podvodníci na internete útočia počas koronakrízy agresívnejšie
  2. Night Vision: Jak dobre vidí vaša autokamera v noci?
  3. VÚB už prerozdelila takmer 18 miliónov na záchranu firiem
  4. VÚB už prerozdelila takmer 18 miliónov na záchranu firiem
  5. VÚB už prerozdelila takmer 18 miliónov na záchranu firiem
  6. 5 tipov, ako si vylepšiť intímny život v dlhodobom vzťahu
  7. Minerálna vlna má vysokú pevnosť aj vo väčších hrúbkach
  8. Magazín denníka SME: Tipy na výlety v Rakúsku
  9. VÚB už prerozdelila takmer 18 miliónov na záchranu firiem
  10. Plyn v domácnosti? Aj malé zmeny vám znížia účty za energie!

Zamerali sme sa na zlepšenie kondície a správne držanie tela

Kým otvoria fitnesscentrá, zacvičte si s nami doma. Týždenníky MY pokračujú v seriáli cvičení, ktorými sa môžete dopracovať k pevnej a pružnej postave. Pripravujú ho v spolupráci s EfectFit.

V Senici budú opätovne zavedené niektoré spoje MHD

V autobusoch naďalej platia hygienické opatrenia a vstup je povolený iba s rúškom.

Bratislavský futbalový zväz ukončil súťažný ročník 2019/2020

Výsledky všetkých súťaží zostávajú v platnosti a tabuľky sú schválené v tej podobe, v akej boli pred prerušením súťaže.

Momentka zo zápasu FC Malacky - OFK Dunajská Lužná.