Utorok, 19. marec, 2019 | Meniny má Jozef

FUTSAL

Nafta postúpila, Mima sa udržala, Górnik klesol

Górnik Trnava - Nafta Malacky 4:7 (1:4)
Góly: Hájnik 2, Nebyla, Laurinec - Kovárik 2, Išunin, Červenka, Smolinský, Bukovský, Lacko.
ŽK: Laurinec, Nebyla
Górnik naskočil do zápasu s novým trénerom, a zle. Už v 7. min prehrával 0:3. Najskôr na začiatku 3. min nahral po signále Kovárik Išuninovi a ten pod ľavý vinkel zavesil - 0:1. O minútu neskôr zvýšil na rozdiel dvoch gólov po zemi a od žrde Červenka. V 7. min si individuálnu akciu vypracoval kapitán Kovárik a zvýšil už na 0:3. V 8. min trafil navyše Červenka žrď. Domáci sa spamätali až v 9. min., keď Nebyla v kĺzačke poslal loptu za Držkov chrbát. V nasledujúcich dvoch minútach strieľal Ivanič z uhla a Sládeček do nôh hosťujúceho brankára. V 13. min prestrelil Augustína Kovárik, vzápätí domáci brankár vychytal Išunina. V posledných sekundách obtrela lopta z nohy Holiča žrď a len o niekoľko sekúnd na to dal Smolinský Augustínovi jasličky a upravil na polčasových 1:4. V druhom polčase padlo zvyšných šesť gólov, už v 21. min menil skóre svojim druhým presným zásahom v zápase Kovárik. Domáci sa snažili korigovať v 24. min. Nebyla prihral Ivaničovi, a ten v páde mieril vysoko nad. Z diaľky skúšal prekonať Držku Macho, z blízka Holič. V 30. min Lackovu strelu vykopával Augustín pravou nohou. O minútu nato vypálil z diaľky tvrdo a nekompromisne a posadil Držku na zem Hájnik a znížil na 2:5. V tej istej minúte navlas rovnakým spôsobom zvýšil Bukovský na 2:6. V posledných dvoch minútach zápasu padli ostatné tri góly. Najskôr v 38. min opäť Hájnik znížil na 3:6, v poslednej minúte Laurinec na 4:6. Pri hre bez brankára v posledných sekundách zápasu stanovil Lacko na konečných 4:7.
Górnik: Augustín - Sládeček, Holič, Macho, Laurinec - Ivanič, Hájnik, Nebyla.
Nafta: Držka - Malý, Kovárik, Ambra, Išunin - Červenka, Lacko, Bukovský, Cyprís (Smolinský).
Ján Hesek, tréner Nafty: „Trnava hrala v značne oslabenej zostave na akú sme u nej zvyknutí. Myslím si, že aj to bolo príčinou ich dnešného slabého výkonu. Som rád, že po dvoch prehrách dokázali chlapci zabojovať a dnes zvíťaziť.“
Jaroslav Murárik, tréner Górniku: „Boli sme značne oslabení, pričom sme začali netakticky. Nezvládli sme úvod zápasu.“

Pinerola Bratislava – Mima Trnava 3:1 (1:1)
Góly: Wintzler 2 – Partel
Bez Adámka a Németha, ktorý dostal stop za červenú kartu nastúpili mimáci s defenzívnou taktikou. V prvom polčase sa rodilo len veľmi málo šancí a diváci videli nezáživný taktický futsal. Mužstvá čakali len na chyby súpera. Po jednej z nich prešiel už v 2. min cez dvojicu hráčov Partel a otvoril skóre zápasu. Po dlhých minútach sa dostal do ďalšej príležitosti Kunka, jeho strela opečiatkovala žrď a od jej vnútornej strany sa lopta odrazila von. V závere prvého polčasu hostia zle prestriedali a túto chybu domáci využili na vyrovnanie.
Druhý polčas sa podobal na ten prvý. Mimáci sa snažili hru zrýchliť a spresniť. Namiesto toho sa v 32. min tešila Pinerola. Loptu do prázdnej brány dorazil opäť Wintzler. Hostia sa snažili dostať do zápasu, ale ich pokusy neprešli za bránkovu čiaru. V závere stretnutia sa Mima odhodlala hrať power play, aj si ju dobre rozohrala. Lenže prvoligový ostrostrelec Baláž si sám zašľapol loptu takmer na bránkovej čiare. Domáci brankár loptu vykopol cez celé ihrisko a stanovil konečný výsledok stretnutia.
Mima: A. Kralovič - Málik, Partel, Kunka, Baláž - Kubík, Englich, Ľ. Heteš, Táčovský.
Marek Ondrejka (tréner Mimy): „Bol to jeden z našich najhorších zápasov v sezóne. V tomto zápase sme nemali práve najlepšiu športovú formu. Navyše sme sa prispôsobili uspávacej hre domácich. Dúfam, že sme si smolu vybrali už teraz a neprekvapí nás v play off.“
Ostatné výsledky 16. kola: Karpatia Bratislava - Program Dubnica 4:1, 1.HFC Lučenec - Semic Bratislava 4:5, FT Nitra - Izolex Košice 4:3, RCS Košice - Slov-matic Bratislava 2:4.

Najlepší strelci: 26 - Baláž (Mima), 20 - M. Pavlovič (FT Nitra), 16 - Š. Grendel (Dubnica), 15 - Martin Sobolič (Malacky), Peter Haľko (Slov-matic), M. Németh (Mima), 14 - P. Šebo (FT Nitra).

12.Izolex 15 1 6 8 38:55 9

Program 17. kola (10. a 11. februára 2006): Nafta Malacky - RCS Košice, Slov-matic Bratislava - 1.HFC Lučenec, Semic Bratislava - Karpatia Bratislava, Program Dubnica - FT Nitra, Izolex Košice - Mima Trnava, stretnutie Górnik Trnava - Pinerola Bratislava sa hrá v piatok 10. 2. 2006 o 18. 45 v MŠH.
Tatiana Čuperková

1. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť
  2. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
  3. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka
  4. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019
  5. Máte pri čítaní „krátke ruky“? Vitajte vo svete štyridsiatnikov
  6. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali
  7. Netradičná dovolenka? Plavba Stredomorím aj s letenkami v cene
  8. Ako veľmi eko sa dá byť vo firme s 2 300 zamestnancami?
  9. Príspevok až 1750 € môžu získať záujemcovia o solárne kolektory
  10. Prievidzská firma je malý zázrak. Uznáva ju americké letectvo
  1. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!

Čaputová nevyhrala v okrese Skalica iba v najmenšej obci Koválovec

V prvom kole prezidentských volieb vyhrala v 20 z 21 obcí a miest okresu Skalica Zuzana Čaputová.

Zuzana Čaputová.

Motocyklista sa zrazil s autom, musel zasahovať vrtuľník

Mladú ženu musel vrtuľník previesť do nemocnice v Bratislave.

Kraj hľadá desiatky riaditeľov, niektorým končí funkčné obdobie, iných odvolali

Riaditeľom stredných škôl sa končí päťročné funkčné obdobie, riaditeľov ďalších inštitúcií odvolali krajskí poslanci.

Žiadosti sa podávajú na mestských alebo okresných úradoch podľa miesta a charakteru stavby, stanovené sú aj termíny.